Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

POTRZEBNA SZYBKA POMOC po fleszowaniu.

Co mam zrobić padla mi płyciora przy wgrywaniu najnowszego biosu do dfi DK P35P-t WGRYWALEM Z

TMod/Logan's DFI Bios Flash CD http://csd.dficlub.org/forum/showthread.php?t=1525 cała operacja bez problemu niestety po wgraniu nie mogę wystartować laduje się jedynie bios z opcją gdzie pokazuje napedy i pod spodem taka informacja.

cmos CHECKSUM ERROR Defaults loaded

WARNING cpu has been changed.

Plase reenter cpu setings in the cmos setup and remember to save before quit.

 

press F1 to continue DEL TO ENTER SETUP

 

Co robić

UWAGA na TMod/Logan's DFI Bios Flash CD

Chyba się tak prawie zawsze robi po flashu jak miałes coś "podkręcone", poprostu wejdź do biosu i ustaw wszystko odpoczątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się tak prawie zawsze robi po flashu jak miałes coś "podkręcone", poprostu wejdź do biosu i ustaw wszystko odpoczątku.

PROBLEM W TYM IŻ DO BIOSU WEJŚĆ NIE MOGĘ jakas sugestia może bo delete nie dziala.

Kilka razy już wgrywalem z cd biosik a tu taki teraz zonk . Mam niby wgrany nowy biosik bo się pokazuje jego numer i zatrzymuje sie na tym co wyzej napisałem.ROBIŁEM cler cmos zworka , wyciagałem baterie i dalej to samo,uruchamialem bez baterii , teraz to mi ręce opadają .Nie moge wyjsc po za tą zkładke .CHCIAŁBYM POWROCIC DO STAREGO BIOSIKU ,help :mur: i podejrzewam iż na płytce jest coś nie tak z nimi więc uwaga. :mur:

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś block sie nie wgrał do końca i teraz bios wisi na ekranie POST, chyba jedynie to wgrać ponownie bios. Domyślnie zdaje się jest boot na FDD więc nagraj diamond flash image ze strony DFI na dyskietke i spróbuj odpalić chociaż jak posta nie przechodzi to może być ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś block sie nie wgrał do końca i teraz bios wisi na ekranie POST, chyba jedynie to wgrać ponownie bios. Domyślnie zdaje się jest boot na FDD więc nagraj diamond flash image ze strony DFI na dyskietke i spróbuj odpalić chociaż jak posta nie przechodzi to może być ciężko.

Po kilku probach clerr cmoss teraz moge nacisnac delete i przechodze do ekranu

AHCI OPTION ROM BIOS REVISION 01.03.00 DATE 03.05.2007 PHONIX TECHN., LTD czy moge cos dalej zrobic lub cos nacisnąć bo niestety zaden przycisk nie dziala :mur: i dyskietka nie che mi wystartować

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ciukacz2

moze ten clear cmos cos nie poszedl ? upewnij sie ze masz klawke na ps2 i wlacz kompa z wcisnietym przyciskiem home. jak nie zadziala to z insert. jedno z nich resetuje fsb na default, inne robi clear cmos (nie pamietam ktore co).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ten clear cmos cos nie poszedl ? upewnij sie ze masz klawke na ps2 i wlacz kompa z wcisnietym przyciskiem home. jak nie zadziala to z insert. jedno z nich resetuje fsb na default, inne robi clear cmos (nie pamietam ktore co).

Niestety nie działa i płyta już jest w serwisie :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem z ta plyta, kupilem ja jakis czas temu i gryzie mnie jedna rzecz

plyta wyglada identycznie jak ta na zdjeciu

 

http://hard-pc.pl/images/articles/DFI_LP_P...bo/DSCI0172.JPG

 

czyli jak normalna lp dk p35 problem w tym ze moja ma bios od blood iron....

nie moge zaaktualizowac biosu na jakis z dk p35

w cpu z pisze

 

model: INF P35 R

bios version: 6.00 PG

date: 03.11.2008

 

ekran powitalny po wlaczeniu kompa tez z blood iron

 

nie wiecie o co z tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez pisze DFI INF P35 czy coś takiego. Czemu nie możesz zaktualizować biosu - czym to się objawia, w jaki sposób flasciach!esz? Ja na razie flashowałem raz (przez flopa), a dzisiaj będę wgrywał najnowszy bios z ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka!

 

ktos robil update biosu na ten ? http://us.dfi.com.tw/Product/xx_product_sp...0DK&SITE=US

 

instalowal tez ktos ten program do profili OC i moze sie podzielic wrazeniami ? ;D

 

Podałeś linka do starewj betki, kiedy od miesiąca jest na stronie dfi finalna wersja biosu.

Nowy bios ma kilka przydatnych gadżetów jak np. wybór profilu OC po zwieszeniu systemu czy ten reklamowany abs - czyli wybór ustawień profilu oc z klawiatury przy starcie kompa.

 

Sam program ABS pod windows to nic innego jak możliwość zgrywania biosowych ustawień do pliku i na odwrót. Niby banalnie proste ale zarazem super użyteczne. Wreszcie będzie można się dzielić na sieci swoimi ustawieniami kompa!! w tym timingów pamięci. A my będziemy mogli sobie zatrzymać nie 4, a dowolną ilość rożnych ustawień.

Edytowane przez loo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa i płyta już jest w serwisie :mur: :mur:

nie wiem czy to sprawdzaja ale byc moze masz fuksa ze bios 818 juz nie ma statusu beta.

blad przy flashowaniu biosem beta wg oficjalnego stanowiska firmy moglby sie skonczyc nie uznaniem RMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BArt_X probowalem awdflashem, po wpisaniu nazwy biosu przeszukiwalo dyskietke i na tym sie konczylo, winflashem po zaladowaniu biosu wyskakiwal komunikat zebym zaladowal poprawny bios, gdy zaladowalem bios od blood iron wszystko bylo ok

komp chodzi dobrze na tym biosie ale kupilem lp dk p35 nie blood irona dlatego mnie to drazni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie roszę o pomoc, mam problem z uruchamianiem się płyty po podkręceniu muszę ją wielokrotnie resetować aby się uruchomiła potem jest stabilna jak skała.

Płyta to wersja T2 , procek C2D 8200

Napięcia NB 1,42 ; procek 1,32 ; pamięci 2,02 ; VTT 1,17 ; GTL 0,57x

FSB 500x7 ; pamięci 1:1

Proszę o jakieś sugestie może ustawiłem za małe napięcia , przy trochę wyższych jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawdzić przy mnożniku 6 lub 8.

GTL już próbowałem i przy innych (łącznie są tylko 4 ustawienia) i FSB 500 w ogóle nie wstanie. A jakie jest zalecane/bezpieczne napięcie VTT, wiem tylko że nie można przekraczać napięcia rdzenia. Przy FSB poniżej 470 komp startuje bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście przy mnożniku 8 uruchamia się lepiej ale teraz jak włącznie kompa uruchamiają się wentyle palą się diody HDD i Power ekran czarny po 5 sekundach komp się sam wyłącza następnie samodzielnie włącza i normalnie już ładuje bios działa dobrze nawet na 4GHz przy 1,34V (nareszcie).

Wygląda to na dual boot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ciukacz2

Podałeś linka do starewj betki, kiedy od miesiąca jest na stronie dfi finalna wersja biosu.

Nowy bios ma kilka przydatnych gadżetów jak np. wybór profilu OC po zwieszeniu systemu czy ten reklamowany abs - czyli wybór ustawień profilu oc z klawiatury przy starcie kompa.

 

Sam program ABS pod windows to nic innego jak możliwość zgrywania biosowych ustawień do pliku i na odwrót. Niby banalnie proste ale zarazem super użyteczne. Wreszcie będzie można się dzielić na sieci swoimi ustawieniami kompa!! w tym timingów pamięci. A my będziemy mogli sobie zatrzymać nie 4, a dowolną ilość rożnych ustawień.

moim zdaniem ten caly abs jest przydatny praktycznie tylko do tego - wiecej niz 4 profile (choc to wolalbym w samym biosie).

na co mi czyjes timingi skoro nikt z tutaj udzielajacych sie nie ma na tej plycie takiego ramu jak ja.

ba, nawet jak ktos ma bardziej popularne kosci - to ilu takich osob (z identycznymi koscmi) tutaj jest ? trzy ? piec ?

cos mi sie wydaje ze na innych forach wcale nie wiecej.

 

a fcja auto-oc tego narzedzia - zanim ktos tego uzyje sprawdzcie do ilu ono potrafi podbic napiecie cpu pll (ja bym sie obawial o proca 45nm - max wg intelowskiej dokumentacji to 1.5v).

 

podsumowujac: jak dla mnie lipa. wielka szkoda ze dfi nie dodaje takiej funkcjonalnosci jak abit uguru za to robia takie [ciach!]ly.

wiem ze to wymagaloby zeby plyty z tanszych linii (w tym dk) mialy np kontrole pwm w ilosci wiekszej niz 1 zlacze. afaik obecnie w dfi tylko ta najbardziej wypasiona seria ma sensowna ilosc takich zlacz. ale to moim zdaniem sztuczne rozgraniczanie na 3 linie produktow nie oparte na kosztach podzespolow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś kto jest pewny powiedzieć mi czy te płyty obsługują pamięci ddr2 1066 ? bo różne źródła różnie podają - allegro 800 tu ktos pisał 1066. A gdzieś czytałem że p35 w ogólne nie obsługuje 1066 czy może dodano to w nowszych biosach ? Oczywiście chodzi mi o to żeby pamięć działała z tą częstotliwością a nie poprostu sie odpalała jako np. 800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie te pamięci będą działać i w biosie ustawiam sobie ich rzeczywiste parametry tak ? sorry za głupie pytania ale ja obecnie mam ddr400 i ogólnie nie bardzo sie ostatnio interesowałem kompami.

 

Chodzi mi jedynie czy majac już kupione pamięci 1066 i e7200 musze koniecznie kupować płyte na p45 czy moge spokojnie kupić którąs z tego tematu lub inną na p35 i uzyskać taką samą wydajność biorąc pod uwage że nie interesuje mnie crossfire oni pci-e 2.0 skoro nie daje nic poza napięciem...

Edytowane przez Thorig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą działać. Możesz kupić 1066MHz, ale system jak i BIOS wykruje je jako 800MHz, bo tyle max obsługuje ta płyta, lecz minuta zabawy w BIOSie (zmiana dzielnika pamięci i ew. podniesienie napięcia) i masz już swoje 1066MHz - wszystko zależy jakie będą to pamiątki, jeśli podatne na OC to nie masz co się martwić.

 

Również stałem przed wyborem P35 a P45, ale wolałem zakupić sprawdzony chipset P35 i zakupu nie żałuję. Jedyna wada tej płyty to brak eSata :/ za to OC rewelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci to Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 1066 MHz CL5-5-5-15 DHX (dominator)

 

a eSata właśnie sie dowiedziałem że cos takiego istnieje n więc jakoś chyba przeboleje brak tego udogodnienia :)

 

Czyli tego core 2 duo e7200 mam szanse na tej płycie więc podkręcić niż na tych z chipsetami p45 w podobnej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ciukacz2

Może ktoś kto jest pewny powiedzieć mi czy te płyty obsługują pamięci ddr2 1066 ? bo różne źródła różnie podają - allegro 800 tu ktos pisał 1066. A gdzieś czytałem że p35 w ogólne nie obsługuje 1066 czy może dodano to w nowszych biosach ? Oczywiście chodzi mi o to żeby pamięć działała z tą częstotliwością a nie poprostu sie odpalała jako np. 800.

bedziesz musial zwiekszyc fsb i ustawic dzielnik np na 333/800 bo na dzielniku 333/1066 prawie na pewno nie beda pracowac stabilnie - taka plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co mi czyjes timingi skoro nikt z tutaj udzielajacych sie nie ma na tej plycie takiego ramu jak ja.

ba, nawet jak ktos ma bardziej popularne kosci - to ilu takich osob (z identycznymi koscmi) tutaj jest ? trzy ? piec ?

cos mi sie wydaje ze na innych forach wcale nie wiecej. [ciach!]ly.

 

A ja głupi myślałem, że ludzie z 2gb ramu bawiący się w OC mają microny d9 (ew. ich dwie różne wersje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ciukacz2

A ja głupi myślałem, że ludzie z 2gb ramu bawiący się w OC mają microny d9 (ew. ich dwie różne wersje)

a ja glupi myslalem ze rozmawiamy ogolnie a nie o kosciach 2gb. ponadto, wydawalo mi sie ze d9 mozna trafic takie ktore wyciagaja

1000mhz jak i 1200mhz. malo tego, chyba mi sie to przysnilo ale sadzilem tez ze jak mam lepiej wentylowana bude niz ktos inny to przy nizszych temperaturach na tych samych kosciach uzyskam inne OC. ale to musial byc sen, zycie jest przeciez prostsze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie. Po 7 latach zdradziłem AMD i miesiąc temu przeszedłem znów do Intela , wszystko w sygnaturce... , mam do was pytanie, czy po włączeniu Orthosa temp CPU wzrasta wam gwałtownie w kilka sekund o prawie 20 stopni? np z 45 na 65? Jeśli podkręcacie komputer na tej płycie to zwiększacie tylko napięcie CPU i pamięci? Pozdrawiam.

Edytowane przez Krzysztof24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ciukacz2

W tym temacie masz odpowiedzi na wszystkie pytania. Przeczytaj chociaż faq, pls.

a ktory moj post twoim zdaniem tak bardzo swiadczy o mojej niewiedzy ?

edit: nevermind, myslalem ze to taki rodzaj ironii skierowany do mnie.

Edytowane przez ciukacz2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...