Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

ok układ już wlutowany, bios się odpala normalnie, przechodzi test pamięci, cmos ok i stoi. dalej się nie ładuje winda. problem jest z podłączonym dyskiem (mam ssd vertex 60). po odłączeniu dysku i włożeniu cd z ubuntem normalnie się odpala, tylko przy podłączeniu dysku nie przechodzi do wind. żeby było ciekawiej, to dysk jest ok i na innym kompie działa. jakieś pomysły co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj się zarejestrowałem bo mam problem z płytką T2.

Mianowicie, czy możliwe ze po wsadzeniu pamięci w dualu (na napięciu domyślnym lub 2,4) do slotu 1 i 3 pokazuje w biosie coś takiego ? (załącznik)

Aktualnie jest tak że dwa pierwsze sloty nie działają.

Slot 3 i 4 w porządku.

Pytanie brzmi czy to wina płyty i trzeba oddać na gwarancje czy da się te dwa sloty jakoś aktywować?

post-184510-048164200 1288705854_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie prezent i kupiłem dysk SSD. No i oczywiście pojawił sie problem - dysk albo nie jest poprawnie wykrywany, albo w ogóle wykrywany, ogólnie kicha.

Plan jest taki: Na ssd postawić system, na raid0 magazyn z danymi.

 

Problem rozwiązuje upgrade AHCI ROMu do wersji 8.5(bo jest 7.5), wrzucam edytowany bios(sprawdzony przezemnie) jakby ktoś potrzebował:

http://www.ocztechnologyforum.com/staff/cooperc/BIOS/DFI/DFI-LanParty-DK-P35-T2RS.zip

 

Druga sprawa. Nabyłem nagrywarkę SATA (Liteon iHAS324) i w trybie RAID nie jest wykrywana przez bios. Na nastepnym ekranie z ahci rom(gdzie są pokazane wszystkie urzadzenia sata) jest widoczna, w systemie też - tylko co z tego, skoro nie moge z niej bootować. Wcześniej używałem napędu IDE i było wszystko w porządku z racji innego kontrolera. Zaraz bede musial instalowac system z pendrive :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem rozwiązania tego problemu, a co więcej nawet nie znalazłem nigdzie takiego problemu, więc zakładam nowy topic. Od jakiegoś już czasu nie jestem w stanie dostać się do BIOS-u mojej płyty (zaznaczam, że kiedyś BIOS działał). Trwa to już jakiś czas, ale nie potrzebowałem jakoś szczególnie wchodzić do BIOS-u więc nie zawracałem sobie tym głowy... Obecnie jednak muszę zmienić priorytety bootowania dysków, a do BIOS-u wejść się nie da...

 

Co się dzieje?

Po wciśnięciu klawisza DEL przy starcie komputera pojawia się w dolnej części ekranu niebieski pasek (w kolorze tła BIOS-u), który rozciąga się prawie na całą szekorość, a górnym prawym roku miga podkreślnik... Można czekać w nieskończoność, ale ten stan się nie zmienia. Clear CMOS oczywiście jest bezcelowy i to samo dzieje się na dwóch różnych dyskach...

 

Po zflashowaniu BIOS-u nie jest lepiej, żeby nie powiedzieć, że jest gorzej, bo nie da się już uruchomić Windowsa. Flashowałem WinFlashem i BIOSem ze strony DFI według instrukcji... Obecnie przy uruchamianiu pojawia się ekran POST z błędami:

 

"CMOS checksum error - Defaults loaded

Warning! Over Clock Fail!!!. CPU change to default.

DRAM timing running at default value.

 

Press F1 to continue, DEL to enter SETUP"

 

Zarówno po wciśnięciu F1 jak i DEL pojawia się ekran:

 

"AHCI Option ROM BIOS Revision: 01.03.00 Date: 03-05-2007

Copyright © 2006-2008 Phoenix Technologies, LTD

_"

 

Z migającym podkreślnikiem...

 

Nic nie zmienia też uruchomienie komputera bez kart rozszerzeń, dysku i na jednej kości pamięci...

 

Proszę o pomoc! Może ktoś się zetknął z takim problemem...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem chłodzenie(arctic cooling freezer 7 pro rev.2) do swojego DFI i niestety nie wiem w jaki sposób mogę regulować wiatrak. W tej chwili wiatrak przez większość czasu chodzi na wyższych obrotach które zdecydowanie są zbyt głośne ;). Czy jest szansa na regulacje wiatraka przez jakiś program ? - BIOS w tej płycie uruchamia się jak ma lepszy dzień, z reguły kończy się zwisem po wejściu( niebieski pasek u dołu ekranu) lub po wejściu PC HEALTH Status.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO tomol012

 

Witam,

musisz odłączyć wszystkie wentylatory od płyty głównej i podłączyć przez przejściówki do zasilacza bezpośrednio. Jest to znany problem płyt DFI, ale nie zdążyli go poprawić :-( Więcej o problemie tu: http://ocforum.pl/115-poradniki/plyty-glowne-dfi-p35-p45-zawieszanie-przy-wejsciu-do-biosu-lub-zakladki-pc-health-32464/

Edytowane przez Luciano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Robię kompa dla mamy ze starych gratów czyli p35-t2rs + E6550 wykręcony z palcem w nosie na tej płycie do 3.5GHz - do neta i filmów. Sterowniki jako tako można zdobyć w necie ale Smart Guardiana dla p35 działającego na win7 x64 za chiny nie mogę znaleźć. Może ma ktoś i poratuje linkiem albo wyśle mailem? Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

 

 

EDIT: dobra, znalazłem w czeluściach starego dysku, zarówno dla P35 T2RS jak i dla P45 T2RS - działają pod win 7 i 10 x64. Poleciało na dropboxa żeby nie zaginęło. W necie nie ma nigdzie, zniknęło nawet ze stron/serwerów DFI.

Edytowane przez Sidi666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

W celu sprawdzenia pamięci RAM z innego wieszającego się kompa, włożyłem do p35-t2rs 4 kostki po 2GB G.skill'ów 1066MHz - i w takiej konfiguracji płyta nie odpala! Jest tylko seria szybkich, krótkich piśnięć z mobo. Co ciekawe po wyjęciu jednej kostki - bez znaczenia której, czy z pierwszego, drugiego czy np. z czwartego slotu komp wstaje bez problemów z 6GB. Bios jest najnowszy. Płyta w specyfikacji obsługuje przecież 8GB RAMu, a ta moja nie chce. Druga ciekawostka jest taka, że po zainstalowaniu 2x2GB Patriot (800MHz) + 2x1GB G.skill (1066MHz) - czyli zajęte wszystkie sloty pamięci, płyta wstaje i działa bez problemów mimo zmieszanych różnych typów pamięci. Nie testowałem jeszcze konfiguracji 2x2GB Patriot + 2x2GB G.Skill i 3x2GB G.Skill + 1x1GB G.Skill.

 

1) Czy miał ktoś kłopoty z odpaleniem 8GB pamięci na tej płycie?

 

 Drugi problem jest taki, że te sprawdzane kostki G.Skill 1066MHz przechodzą mamtesta ale tylko na 800MHz, gdy daję 1066MHz - memtest sypie błędami (napięcie 2.1v zwiększałem do 2.2v ale bez efektu. Timingi główne 5-5-5-15 a poboczne na AUTO), czyli:

 

2) pamięci uszkodzone (ale czy wtedy przechodziły by testy na 800MHz?) czy tylko niestabilne przy 1066MHz (i pomoże grzebanie w timingach/napięciu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CR masz na 1T czy 2T? Daj na 2T jeśli masz na 1T.

2T. Poszperałem na zagranicznych forach i wyszło na to, że ta płyta ma problemy z 8GB RAMu. Ludzie pisali, że potrzeba zwiększać napięcie, i rzeczywiście na 2.3v płyta wstała z 8GB, ale żeby to jeszcze ustabilizować i wyeliminować błędy w memteście to jeszcze długa droga. Po zabawie timingami i i jakimiś częstotliwościami kanałów pamięci, udało mi się na razie zmniejszyć ilość tych błędów z kilkudziesięciu tysięcy do kilkuset. Jeszcze się z tydzień pobawię tymi ustawieniami - może coś wskóram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...