Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

i wnętrze mojego kompa jest dark...

i odrazu mam problem. wiesza sie komuś komp gdy w biosie wejdzie do zakładki od temperatur z health w nazwie (pochodzi tam chwilę i zwis) albo czy się wiesza gdy chcecie wejść do biosu mi się tak dzieje w jednej próbie na 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragne dodać że komputronik też je posiada w swojej ofercie ale cena ciut wysoka jednak jak ja ją brałem to najtaniej była w PcProject za 390 doliczając koszt przesyłki wyszło mi to samo.A tak BTW to chyba na DK wejdzie każdy wentylator patrząc na ułożenie radiatorów wokół socket'u chyba że się myle?

 

@ Oliwer21 mi się nic nie wiesza w BIOS'ie może zrób upgrade jego bo u mnie pomógł z dyskiem na tym z 31 dysk pracował nie jako DMA a jako PIO co już opisywałem i pomogło a łatwo to się robi jak instalowanie jakiejś gry (to tak dla porównania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wnętrze mojego kompa jest dark...

i odrazu mam problem. wiesza sie komuś komp gdy w biosie wejdzie do zakładki od temperatur z health w nazwie (pochodzi tam chwilę i zwis) albo czy się wiesza gdy chcecie wejść do biosu mi się tak dzieje w jednej próbie na 5.

Nie uświadczyłem takiego problemu. Może spróbuj nowszy bios wgrać ;)

 

ee.. a gdzie to/kto to ? ;)

2917198[/snapback]

Pragne dodać że komputronik też je posiada w swojej ofercie ale cena ciut wysoka jednak jak ja ją brałem to najtaniej była w PcProject za 390 doliczając koszt przesyłki wyszło mi to samo.A tak BTW to chyba na DK wejdzie każdy wentylator patrząc na ułożenie radiatorów wokół socket'u chyba że się myle?

 

@ Oliwer21 mi się nic nie wiesza w BIOS'ie może zrób upgrade jego bo u mnie pomógł z dyskiem na tym z 31 dysk pracował nie jako DMA a jako PIO co już opisywałem i pomogło a łatwo to się robi jak instalowanie jakiejś gry (to tak dla porównania).

Jak by był problem to radiatorki z PWM możesz odczepić o ile będziesz miał jakiś cooler który będzie na nie wiał przy okazji chłodzenia cpu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem najnowszą betę, jedyne co mi się rzuciło w oczy to, to że obroty wentla na cpu w biosu spadają ciągle i zwis jest gdy spadną poniżej 100 obrotów co jest niemożliwe bo kreci się ciągle tak samo :-|

 

Lanc i Fredek i inni co też mieli msi: jak jest u was z szybkością ładowania systemu? mi na msi ładował się 3 "paski" na tej potrzebuje około 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI - w pizdu pasków, okolo 30 sekund sobie okienko wisiało ;]

DFI - około 15 pasków.

 

Mam system od ponad roku, przeżył już 5 płyt także się nie dziwcie ilości pasków ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i małe pytanko: czy będzie ok jak wyłącze na stałe te opcje: thermal management, C1E, EIST oraz bit coś tam (tą od wirusów)? czy macie je powyłaczane i działacie bez nich na codzień?

Będzie OK, ja tak działam 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI - w pizdu pasków, okolo 30 sekund sobie okienko wisiało ;]

DFI - około 15 pasków.

 

Mam system od ponad roku, przeżył już 5 płyt także się nie dziwcie ilości pasków ;]

:evil:

Lanc, możesz sobie darować rynsztokowe słownictwo?

Jest takie ładne słówko "mnóstwo". Słyszałeś o nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od wczoraj mam jaja z sprzetem...

 

Od 13 walcze z tym dfi i configiem...

bios mam z 31/10/2007 objawy to:

 

Reset po scan disku (blue screen na 0,5s i reset) i tak w koło macieju...

Przy jednej kostce ładuje sie system (xp sp2), ale grafy nie moge zainstalować :blink: stery z nv instaluje reset i jakby sterów nie widziało :blink:

Zastanawia mnie dlaczego pamięci nie chcą razem chodzić (jak wkładam 1 kostke [obojetnie która] to chodzi)

Ramki sprawdziłem goldmemory 6,92

 

config

 

dfi dk t2

pentium dual core e2160

corsair twin2x 667MHz 4-4-4-12 2x1GB

palit 8600gt sonic+

 

Pomocy bo już nie wiem co zrobić :angry:

 

dysk i nagrywarka dvd podpiete pod ata (dysk master nagrywarka slave na tej samej tasmie)

zasilam do modecome feel 350W (na 1 miecha musi styknąć)

 

jako peryferia mam tylko dźwiękówke sb live 5.1

 

OCB? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram1rez zrób update BIOS'u ja miałem takie jazdy też.Poza tym sprawdź na jakiej prędkości działa Ci dysk czy jest to UDMA czy PIO bo mi działał na PIO i kupiłem DVD na SATA i update BIOS'u i pomogło.Teraz już wszystko działa normalnie tylko najlepsze jest to że mam 8800 GTS 320 Mb jak gram na defulcie to robi się freez i tylko reset pomaga natomiast jak jade na 600 rdzeń/1500 shadery/950 pamięci to nic się nie dzieje chyba ta płyta jest stworzona do OC bo na niej nawet grafa tylko po OC działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przeważnie napięcie podawane czy to przez SG czy przez inny program jest stabilne jak skała :wink: nie wiem jak to w realu jest, to tam Lanc będzie wiedział może :-P

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:evil:

Lanc, możesz sobie darować rynsztokowe słownictwo?

Jest takie ładne słówko "mnóstwo". Słyszałeś o nim?

10% za 1 wyraz który jest na wpół wulgarny ? :unsure: :huh:

Wystarczyłoby same twoje pouczenie...

 

Siema, czy w stresie (orthos) też Wam skacze napięcie? Mi cpu-z pokazuje 1,38-1,504, smartguardian 1,48-1,5, a w biosie +0,225.

Skacze i to dosyć ostro. Z 1.34 spada na 1.30x po włączeniu ORTHOS'a.

 

U mnie przeważnie napięcie podawane czy to przez SG czy przez inny program jest stabilne jak skała :wink: nie wiem jak to w realu jest, to tam Lanc będzie wiedział może :-P

Stabilne jak skała i nawet jak właczysz orthosa to się nie zmienia ? :unsure:

 

Panowie od wczoraj mam jaja z sprzetem...

 

Od 13 walcze z tym dfi i configiem...

bios mam z 31/10/2007 objawy to:

 

Reset po scan disku (blue screen na 0,5s i reset) i tak w koło macieju...

Przy jednej kostce ładuje sie system (xp sp2), ale grafy nie moge zainstalować :blink: stery z nv instaluje reset i jakby sterów nie widziało :blink:

Zastanawia mnie dlaczego pamięci nie chcą razem chodzić (jak wkładam 1 kostke [obojetnie która] to chodzi)

Ramki sprawdziłem goldmemory 6,92

 

config

 

dfi dk t2

pentium dual core e2160

corsair twin2x 667MHz 4-4-4-12 2x1GB

palit 8600gt sonic+

 

Pomocy bo już nie wiem co zrobić :angry:

 

dysk i nagrywarka dvd podpiete pod ata (dysk master nagrywarka slave na tej samej tasmie)

zasilam do modecome feel 350W (na 1 miecha musi styknąć)

 

jako peryferia mam tylko dźwiękówke sb live 5.1

 

OCB? :unsure:

Bios zmień.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilne jak skała i nawet jak właczysz orthosa to się nie zmienia ? unsure.gif

Nie nie. Chodziło mi o to że powiedzmy ustawimy w biosie 1,26v pod Orthosem spada o 0,02v czyli do 1,24v i wówczas to napięcie 1,24v jest stabilne...jak skała :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę info ode mnie:

 

Jeśli macie problemy jak wcześniej opisałem winą zapewne będzą nie działające pamiędzi w dualu. Sam wsadziłem do single chanel i działaja. Z tego co mi mówił raz33r jemu też dual nie działa (jednak nie z takimi objawami jak u mnie). Do tego jeśli chodzi o OS to Xp z sp2 (ja na sp1 miałem jazdy z grafą, tz po instalacji sterów grafa była widziana jako "nieznane urządzenie") Co do OC, relacje zdam jak uzbieram kasa na lepszą zasiłke :wink: Jak co to pytajcie jestem po 2 dniowych bojach z tym maleństwem ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc dodaj info do FAQ'a dla ludzi podłączających napęd i dysk na taśmie IDE że jak są problemy z działaniem któregoś z urządzeń albo że dysk ustawia się w tryb PIO to wymagany jest update BIOS'u.Bo widzę że jako pierwszy to miałem i nie ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wlasnie przymierzam sie do kupna DK P35-T2 .

 

Konfig bylby:

 

E8400 bylby na 3.8 / 4.0

Transcend Axeram 2x1gb 800++ Cl4 Micron D9gmh

 

I tutaj mam kilka pytan:

 

1. Czy z plyta Dk P35-t2 nie ma problemow w przypadku kitow 4x1 ?

2. Jakie jest prawdopodobienstwo wystapienia doube boota oraz cold boota po oc ?

3. Czy po oc cpu/ram sa jakies mozliwosci aby zredukowac double boota / cold boota ?

4. Jak sie sprawuje najnowszy bios ? Poprawia cokolwiek w tej sprawie ? ciekawe czy w kolejnych wersjach biosu bedzie duble/cold

naprawiony, czy w ogole w przypadku P35 mozna to wyeliminowac.

5. Czy Double boot / cold boot wystepuje na wszystkich chipsetach P35 ?

\

 

Nie ma problemów

mam na niej 4x te ramki i śmiga sie fajnie

uprzedzając pytanie nie testowałem ich 2x1 wsadziłem 4 i tak latam

 

470 4-4-4- cośtam <2,2v

 

 

4 srebrne klocki na jednej czarnej płytce :lol:

2915872[/snapback]

Ale grafika na PCI to nie karta rozszerzeń, to grafika :lol2:

 

Co do 2 sprawy, nie wyjaśnie, bo po prostu znalazłem takie coś na forum :]

1. Nikt tutaj chyba nie ma 4x1GB

2. FAQ

3. FAQ

4. FAQ !!!!

5. :mur:

 

A jednak ktoś ma 4x1 ;)

co do reszty sie zgadzam

 

 

 

 

bez kitu temat żyje chyba sobie wyłączę powiadomienie bo mi normalnie spamuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lata 2x1 Gb OCZ Platinium rev 2 i 2x512 Mb OCZ Platinium i działa wszystko ok.Nie wiem czemu ludzie mają takie problemy może to wina samych kości że są uszkodzone albo płyta się z nimi nie polubiła.Pamięci OCZ działają i możecie je śmiało kupować u mnie chodzą na 2,1 V @ 866 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm to dobrze rozumiem ze na DFI są problemy z Dual Channel? @Fredek, @Lanc u was równiez występują problemy z Dual Channel?

Żadnych problemów nie uświadczyłem.

 

Trochę info ode mnie:

 

Jeśli macie problemy jak wcześniej opisałem winą zapewne będzą nie działające pamiędzi w dualu. Sam wsadziłem do single chanel i działaja. Z tego co mi mówił raz33r jemu też dual nie działa (jednak nie z takimi objawami jak u mnie). Do tego jeśli chodzi o OS to Xp z sp2 (ja na sp1 miałem jazdy z grafą, tz po instalacji sterów grafa była widziana jako "nieznane urządzenie") Co do OC, relacje zdam jak uzbieram kasa na lepszą zasiłke :wink: Jak co to pytajcie jestem po 2 dniowych bojach z tym maleństwem ^^

Próbowałeś może włożyć kostki do innych slotów ?

 

Lanc dodaj info do FAQ'a dla ludzi podłączających napęd i dysk na taśmie IDE że jak są problemy z działaniem któregoś z urządzeń albo że dysk ustawia się w tryb PIO to wymagany jest update BIOS'u.Bo widzę że jako pierwszy to miałem i nie ostatni.

Done ;) Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc - > do FAQ, przy różnicach dopisz, że droższa wersja obsługuje NCQ i że wynika to z zastosowania ICH9R. Co do dostępności - pytałem w znak.pl, dostałem odpowiedź, że na zamówienie (czas realizacji 1-2 dni) czyli nie jest źle. Ceny też mają w miarę ok, bo chcą 459 zł. Tylko jeszcze brakuje mi trochę kasy no i muszę dogadać się jeszcze jak z EVGA, bo chcę ją u nich zostawić w rozliczeniu. BTW DFI dba nawet o pastę na chipsecie - to się liczy na plus, jak już dają tą plombę. Najlepiej to wyglądało na MSI P35 Neo2 FIR w recenzji na egielda.com.pl. Ciekawe czy zrobili to z przetopionych butelek, czy z pozbieranych gum do żucia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam, trafila mi sie okazja sprzedania swojej plyty gl. MSI Neo2 FR, wiec sadze ze skorzystam i mam zamiar kupic ta DFI tylko T2RS, z tego co wiem to raczej nie ma problemu przeniesienia systemu z jednej plyty na druga ktora zamierzam kupic, ale jak to jest z RAID'em. Bo mam ustawionego obecnie RAID 0 na MSI i czy jak podepne obydwa dyski, ustawie bios i wystartuje kompa to mi system odpali i bedzie widzial ta macierz na tej DFI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam, trafila mi sie okazja sprzedania swojej plyty gl. MSI Neo2 FR, wiec sadze ze skorzystam i mam zamiar kupic ta DFI tylko T2RS, z tego co wiem to raczej nie ma problemu przeniesienia systemu z jednej plyty na druga ktora zamierzam kupic, ale jak to jest z RAID'em. Bo mam ustawionego obecnie RAID 0 na MSI i czy jak podepne obydwa dyski, ustawie bios i wystartuje kompa to mi system odpali i bedzie widzial ta macierz na tej DFI?

Podpinam sie do tego pytania, mam ten sam dylemat ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm to dobrze rozumiem ze na DFI są problemy z Dual Channel? @Fredek, @Lanc u was równiez występują problemy z Dual Channel?

Dual działa jak najbardziej poprawnie i to na Kingstonach o różnych kościach ;]

 

Najlepiej to wyglądało na MSI P35 Neo2 FIR w recenzji na egielda.com.pl. Ciekawe czy zrobili to z przetopionych butelek, czy z pozbieranych gum do żucia icon_smile3.gif

Mimo wszystko to fioletowe coś spełniało swoje zadanie więc nie zgadzam się z twoją ironią :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc - > do FAQ, przy różnicach dopisz, że droższa wersja obsługuje NCQ i że wynika to z zastosowania ICH9R. Co do dostępności - pytałem w znak.pl, dostałem odpowiedź, że na zamówienie (czas realizacji 1-2 dni) czyli nie jest źle. Ceny też mają w miarę ok, bo chcą 459 zł. Tylko jeszcze brakuje mi trochę kasy no i muszę dogadać się jeszcze jak z EVGA, bo chcę ją u nich zostawić w rozliczeniu. BTW DFI dba nawet o pastę na chipsecie - to się liczy na plus, jak już dają tą plombę. Najlepiej to wyglądało na MSI P35 Neo2 FIR w recenzji na egielda.com.pl. Ciekawe czy zrobili to z przetopionych butelek, czy z pozbieranych gum do żucia :)

Już się robi ;]

 

Takie pytanko mam, trafila mi sie okazja sprzedania swojej plyty gl. MSI Neo2 FR, wiec sadze ze skorzystam i mam zamiar kupic ta DFI tylko T2RS, z tego co wiem to raczej nie ma problemu przeniesienia systemu z jednej plyty na druga ktora zamierzam kupic, ale jak to jest z RAID'em. Bo mam ustawionego obecnie RAID 0 na MSI i czy jak podepne obydwa dyski, ustawie bios i wystartuje kompa to mi system odpali i bedzie widzial ta macierz na tej DFI?

Teoretycznie w obu płyta raid jest realizowany przez ten sam kontroler (no chyba ze na MSI nie robi tego chipset intela ?) czyli powinno śmigać.

 

Dual działa jak najbardziej poprawnie i to na Kingstonach o różnych kościach ;]

Mimo wszystko to fioletowe coś spełniało swoje zadanie więc nie zgadzam się z twoją ironią :wink:

Tak spełniało, że się w ogóle radiator nie grzał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...