Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Ani u Fredka ani u Lanc'a ani u mnie nie ma takiego problemu z pamięciami w dualu.Mi się wydaje że ta osoba musiała mieć walniętą kość albo nie wiem źle ją wpięła.Jeśli to tylko jeden przypadek na kilku posiadaczy płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak spełniało, że się w ogóle radiator nie grzał icon_lol.gif

Min. Kean też twierdzi/ł że pasta a raczej ten fioletowy glut daje rade ;]

EOT

 

BTW. dobrze że tu producent postarał się o w miarę normalną paste, a sprawdzał ktoś może czy wymiana na coś lepszego przynosi wyraźne korzyści? :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał jak działa z 4 kośćmi ramu... więc tak, mam cruciale 2x1+2x512 800 EPP, E6850 i tą mobo. Testowałem kompa orthosem 9x425 1:1, leciało ok 1,5h i się zresecił co mnie zdziwiło. Zawsze jak komp był niestabilny(z E8200 i E8400 i GB P35-DQ6) to po prostu orthos sie wysypywał i stopował, ale bez resetów. Na ramie dałem 2,35V i 4-4-4-10 przy 850MHz to wręcz dziwne żeby nie działało. Ale lepiej, że na tych samych ustawieniach co orthos leciał 1,5h, komp sie resetuje po ok 30-40min przy gg + ff. Które napięcie może podnieść stabilność, bo jeszcze nie ogarniam tego... ? Tzn, chodzi mi o to, że jest mniej stabilne przy idle niż orthos... i nie mówcie, że Vcore :D

Edytowane przez matiz__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vip; pograj chwile lub puść orthosa przy takim właśnie znikomym przepyłwie powietrza i zobacz czy jest letni/ciepły/gorący i sam zdecyduj. Zawsze możesz niebieskiego zalmana dać zamiast wody :)

niebieski zalman do czarnej plyty i czarnej grafy ?? ...ucierpialo by moje poczycie estetyki :lol2: :lol2: :lol2:

 

robilem maly risercz i zdania sa mocne podzielone w temacie wody na SB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzoszeczke nowosci o plombie na mostku

 

wczoraj miałem przyjemność pomacać :P to maleństwo ze stajni DFI

i jest mała lipa

bo plomba nie schodzi tak przyjemnie jak na bloodzie bez śladów (niestety moze to grozic utrata gwarancji)

rozwarstwia sie

na blodzie poprostu podgrzewałem pcb i radiator i bez problemu

a na DK jak robiłem to było widać ze plomba prawie sie topi ale nie schodzi bezśladowo

 

mam nadzieje ze to pojedynczy przypadek :P

Edytowane przez serbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś ma podłączoną wtyczke 4 pinową +12v do 8 pinowego VRMa? W instrukcji było napisane że jak się nie ma 8 to podłączyć 4 :? Szukam przyczyny dlaczego dual u mnie nie bangla (działa) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś ma podłączoną wtyczke 4 pinową +12v do 8 pinowego VRMa? W instrukcji było napisane że jak się nie ma 8 to podłączyć 4 :? Szukam przyczyny dlaczego dual u mnie nie bangla (działa) :rolleyes:

Ja mam i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem:)

 

Dzisiaj zainstalowałem mobacza ver. T2 i od razu mały update.Może mało istotny, lecz na pewno niektórych ucieszy.Kable SATA, IDE również swiecą!post-146215-1203631285_thumb.jpgpost-146215-1203631320_thumb.jpgMoże nie tak intensywnie jak sloty na płycie, ale efekt jest ok.Pozdrawiam

Edytowane przez Painter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, czy na ta plytke wejdzie TR 120 Extreme? Pytam bo mam teraz MSI a ona nie ma zadnych klockow na NB i SB tylko ma "hajt pajpa", ktore sa duzo nizsze niz te czarne klocki i sie wlasnie zastanawiam czy wejde tam z moim chlodzeniem i nie bedzie zonka?

 

druga, sprawa pls o info co byscie zrobili na moim miejscu. Mam teraz mozliwosc sprzedania swojego FR'a za 300 PLN i zastanawiam sie na ta DFI (T2RS - raid mi potrzebny), generalnie nie bawie w bicie rekordow i extremalne podkrecanie. Glownie komp sluzy mi do grania, www, filmy, podkrecic tez sobie lubie do czasu do czasu ale nie jakies tam SPI czy inne zabawy. FSB 500 przekraczac nie bede bo teraz i tak mam 400 i dalej nie potrzebuje krecic do moich zastosowan. Jak zmienie na jakis E8X00 to raczej dalej niz do 500 FSB nie bede jechal, bo po co? Wiec w sumie nie wykorzystam potencjalu tego DFI bo tyle co chce osiagnac da mi MSI.

I teraz zastanawiam sie czy doplacac te 170 PLN zeby zmienic sobie plyty, konkretnie za tym zeby zmienic plyte przemawia:

1. ładniejsza ( :wink: )

2. Ma troche lepiej rozlozone elementy niz MSI

3. chcialbym ja miec

 

i teraz zastanawiam sie czy mnie nie popier****** bo raczej to co wymienilem to nijak sie nie kwalifikuje do tego zeby doplacic te 170 PLN i kupic sobie ta plyte (wiem u Milans'a moge miec ja za 419 PLN ale u niego nie kupuje tylko u Bieleckiego za 470 PLN na alledrogo) bo jesli mialbym robic ten manewr to musze dzisiaj ja miec.

 

kurde co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja bym nie brał jeśli Twoja MSI nie sprawia problemów i Ci wystarcza.Ja brałem bo kupowałem nową mając do wyboru MSI Fox'a i Abita wolałem dołożyć do T2.Ale ja też ją brałem dla tych samych rzeczy czyli layout,świetny wygląd oraz że to DFI.A jeszcze te złącza świecące w UV......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz mozliwosc sprzedania swojego FR'a za 300

Jeśli masz Jelenia na 300zł za msi to bym ją golił i brał DK T2 u bieleckiego tez są i ponegocjujesz i za 395zł puści będzie marudził że mała marża ale dasz rade :D A jak nie to w pcprojekt masz za 390zł więc 90zł dopłacasz. Chyba że tylko wersja T2R wchodzi w gre w twoim przypadku to troche więcej. Wychodzi z tego że za 90zł możesz mieć spokój psychiczny heh 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam dylemat co disaster3 ale również potrzebuję wersję z raidem która kosztuje 470 zł a to już o 170 zł więcej, więc nie wiem czy gra warta świeczki.

mozna znacznie taniej niz 470zl o czym juz wielokrotnie w tym topicu pisano

 

ale jak juz macie dokladac prawie 200zl to sie nie oplaca zupelnie bo nie zyskanie na tym zbyt wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez tak mysle.

 

@Melonik_02

tak jak pisalem wczesniej tylko wersja T2RS. Potrzebuje RAID'a na plycie wiec to nie jest juz tylko 90 PLN

 

@_VIP_

jak juz juz wspominalem to wiem ze mozna kupic taniej. Ale jesli zdecydowalbym sie na manewr wymiany to musze to plyte miec dzisiaj. Chyba ze znasz inny namiar na kogos kto posiada taka plyte w cenie nizszej niz Bielecki w Warszawie? Chetnie skorzystam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem wszystkich stron tematu więc wybaczcie jeżeli się powtórzę.

 

W temacie róznice t2 vs t2rs mogę się wypowiedzieć ponieważ posiadam obie.

 

t2 - ICH9 - 4 porty sata i RAID (bzdury pisali Ci co twierdzili, że nie ma)

t2rs - ICH9R - 6 portów sata i RAID + solid capacitors

 

W praktyce istotna dla mnie była możliwość podłączenia większej ilości dyskó sata, co do solid capacitors to w max FSB mikroskopijna różnica rzędu 1-2%.

 

 

Jeżeli ktoś nie potrzebuje 6*sata nie ma potrzeby aby dopłacał 50 zyla. Wersję T2 można już zdaje się kupić za 390 zł.

Edytowane przez loo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem wszystkich stron tematu więc wybaczcie jeżeli się powtórzę.

 

Ale w temacie róznice t2 vs t2rs mogę się wypowiedzieć ponieważ posiadam obie.

 

t2 - ICH9 - 4 porty sata i RAID

t2rs - ICH9R - 6 portów sata i RAID + solid capacitors

 

W praktyce istotna dla mnie była możliwość podłączenia większej ilości dyskó sata, co do solid capacitors to w max FSB mikroskopijna różnica rzędu 1-2%.

Jeżeli ktoś nie potrzebuje 6*sata nie ma potrzeby aby dopłacał 50 zyla. Wersję T2 można już zdaje się kupić za 390 zł.

ciekawe jest to co piszesz ale raczej T2-ICH9 to raczej Raid'a nie ma. A juz na pewno nie na chipsecie Intela. Moze przez jakis kontroler Marvell'a badz Silicon'a i nie daj Panie Boze rozwiaznie jak w Asusie P5K (ICH9), gdzie raid jest zrobiony w kombinacji 1 sata (wewn.) + 1 eSata (na zewn) - przeciez to makabra (kontroler Marvell)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież Dk ani T2 ani T2RS nie ma zewnętrznego sata więc taka konfiguracja też odpada.T2 nie ma saty w żadnym wypadku tak więc nie wiem czemu wprowadzasz tutaj złe informacje?I dziwi mnie jedno skoro masz te dwie płyty mówisz że T2 ma sata a jakoś żadne serwisy tego nie potwierdzają dziwne co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież Dk ani T2 ani T2RS nie ma zewnętrznego sata więc taka konfiguracja też odpada.T2 nie ma saty w żadnym wypadku tak więc nie wiem czemu wprowadzasz tutaj złe informacje?I dziwi mnie jedno skoro masz te dwie płyty mówisz że T2 ma sata a jakoś żadne serwisy tego nie potwierdzają dziwne co nie?

 

Chyba masz na mysli ze T2 nie ma RAID a nie sata? T2 na pewno ma sata, bo to maja wszystkie plyty :)

Edytowane przez marioz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za mącenie w temacie.

 

źle spojrzałem w instrukcji i pomyliłem SATA 0,1,4,5, z trybami RAID.

 

Oczywiście że mieliście rację w T2 nie ma raid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...