Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Scythe

Na MSI też tak było.. Grafa wadziła o dolne zatrzaski slotów ale bez wiekszego wysiłku pamięci można było wyciągnąć. ;) Btw jaki bloczek zalożyłes ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to info skąd brane ?

A gdzie jest napisane że to plomba gwarancyjna. Mieszkam w Polsce i nie muszę znać angielskiego, a karty gwarancyjnej nie dostałem, instrukcji po polsku też, więc nie widzę problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie cos jak nieznajomosc prawa nie zwalnia Cie od odpowiedzialnosci karnej. Tu jest podobnie. Pozatym to nie jest polski producent wiec nie ma obowiazku dolaczac instrukcji po polsku. Choc tu sa wyjatki, bo niektore produkty chcac byc exportowane do innych krajow musza posiadac instrukcje w ich ojczystym jezyku (chocby fajerwerki) ;]

 

Wracajac do tematu.

Ile mozna dac bezpiecznie napiecia na NB ?

I o co chodzi z tym napieciem VTT ?

Oprocz tego, zeby nie dawac wiecej jak 1,3v ... [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie cos jak nieznajomosc prawa nie zwalnia Cie od odpowiedzialnosci karnej. Tu jest podobnie. Pozatym to nie jest polski producent wiec nie ma obowiazku dolaczac instrukcji po polsku.

I tu się mylisz. Jeśli producent lub sprzedawca nie zastrzega sobie że nie można zerwać plomby (a nie zastrzega, bo nie zostałem o tym poinformowany NIGDZIE) to jakby jej nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichy ma w 100% racje, kupując produkt w PL musisz mieć wszystkie postanowienia (też te dotyczące gwarancji) w j. polskim. Jak ich nie ma to plomba jest tylko kawałkiem folii samoprzylepnej, której odklejenie nie powoduje utraty gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plombie przeciez pisze.

gdzie jest na plombie napisane że nie można jej usuwać albo że jest to plomba gwarancyjna?

 

KAŻDY produkt sprzedawany na terenie unii europejskiej MUSI posiadać instrukcję obsługi w języku kraju w jakim jest sprzedawany. Mówi o tym ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnegoę, a dokładniej Art. 5 Pkt. 3 w/w ustawy:

 

"Sprzedawca jest zobowiązany wydać kupującemu wraz z towarem konsumpcyjnym wszystkie elementy jego wyposażenia oraz sporządzone w języku polskim instrukcje obsługi, konserwacji i inne dokumenty wymagane przez odrębne przepisy."

 

Tak samo sprzedawca MUSI poinformować o wszelkich zasadach korzystania ze sprzętu, warunków gwarancji jeżeli są plomby to o plombach również. Problem polega na tym jak udowodnić sprzedawcy, że nie poinformował Cię o w/w i na odwrót jak udowodnić klientowi, iż został o wszystkich warunkach poinformowany. Ogólnie sprawy dla rzecznika praw konsumenta, izby handlowej itd. nie ma co się w to zagłębiać. Faktem jednak jest, iż nigdzie nie ma żadnych informacji odnośnie tej plomby począwszy od dystrybutora poprzez resellerów, a na samej plombie skończywszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.. prawda jest taka, że jezeli plomba zostanie łądnie usunięta to hurtownicy nawet nie zauważą, że była i gwarancja zostanie uznana. Inna bajka jest z serwisem producenta ale DFI takowego w Polsce nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej co...zedrzeć plombe tak żeby w serwisie się nie kapnęli czy jednak potraktować ją delikatnie i w razie czego zrobić tak żeby pozostała w jako tako dobrym stanie hmm? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej co...zedrzeć plombe tak żeby w serwisie się nie kapnęli czy jednak potraktować ją delikatnie i w razie czego zrobić tak żeby pozostała w jako tako dobrym stanie hmm? :)

nie ma idealnej metody i tu i tu ryzykujesz... tak na dobrą sprawę co z tego, że hurtownik zaakceptuje to że mobas jedzie na serwis jak serwis naprawiający płytę ją odrzuci... chyba, że sprzedawca załatwi wymianę od ręki. To jednak zależy od samego sprzedawcy jak i od dystrybutora, z moich doświadczeń wynika że nie zawsze kwapią się do wymian. W każdym bądź razie wg prawa na terenie Polski ta plomba to zwykła naklejka nijak nie mająca się do gwarancji. Pytanie tylko czy chce Ci sie użerać ze sprzedawcą w razie awarii. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wam piszcza cewki pod duzym obciazeniem ?

Czy tylko mi sie tak trafilo ?

 

Albo to PSU... ciezko zlokalizowac. Piszcza komus cewki w mobo ?

Edytowane przez thade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec u mnie na tej płycie w idle maksymalnie 41 stopni (jeśli wierzyć temu SprytnemuStrażnikowi).

Przy obciążeniu 2ch rdzeni Orthosem osiąga 48.

Po dorzuceniu WinRar'a na maksymalnej kompresji w tle (95% mocy 4ech rdzeni) po 20min było 52.

 

Dodam że mam mocny wentylator na obudowie - dmucha na CPU,NB i troche na k. graficzną. Ogólnie wentylacja obudowy jest dobra.

 

NB tutaj sie po prostu grzeje.

 

Co do piszczenia cewek tez nie stwierdziłem :)

Edytowane przez GeForce4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem mobo w wersji T2RS. Wszystko dziala cacy tylko wejsc do biosu to jakas masakra jest :mur: . Udaje mi sie to moze co czwarty raz. Najczesciej po nacisnieciu DEL komp sie zawiesza z niebieskim paskiem na dole ekranu i migajacym kursorem u gory. Problem ten wystepuje zarowno na starym biosie z ktorym przyszla plytka jak i na najnowszym. Moze znacie lekarstwo na ta przypadlosc? :)

 

Biosu jeszcze nie rozgryzalem, wszystko chodzi na auto i default (brak czasu na zabawe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memki mają za dużo Mhz w stosunku do napięcia jakie dostają. Daj więcej V na memki i będzie śmigać.

 

Takie zwisy biosu są właśnie spowodowane w 99% przypadków niestabilnymi memkami ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na memki dalem 2,1V na default czyli DDR800 wiec chyba spoko?

Co do wentylatora to mam podpiety tylko 1 Acutake 120 pod gniazdo CPU.

Pewnie docelowo i tak go przeniose zeby byl zasilany z drugiego zasilacza, wiec do plyty nie bedzie podpiety zaden wentylator :D (bo po co i tak nie da sie sterowac nimi oprocz 4 pinowego na CPU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na memki dalem 2,1V na default czyli DDR800 wiec chyba spoko?

Co do wentylatora to mam podpiety tylko 1 Acutake 120 pod gniazdo CPU.

Pewnie docelowo i tak go przeniose zeby byl zasilany z drugiego zasilacza, wiec do plyty nie bedzie podpiety zaden wentylator :D (bo po co i tak nie da sie sterowac nimi oprocz 4 pinowego na CPU)

masz juz odpowiedz na zawieszki B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie dlaczego u mnie też bez problemów :wink:

meroon i marioz to acutake powoduje wieszanie się biosu bo jak się podepnie wentylek boxowy to ładnie wyświetla obroty, dziś to sprawdziłem i dotyczy to też gniazda Fan2 bo też ma chyba odczyt obrotów...

 

 

P.S. są jakies znaczące różnice pomiędzy biosami tak jak było np. w msi, czy może wszystkie są podobne?

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja opowiem jak bylo: :angry:

System dopiero co zainstalowany, zadnych programow w tle, jedynie bylo podlaczenie do neta.

Ładowalem Winflashem wg instrukcji z FAQ. Po kliknieciu na "Update" pasek postepu ruszyl jak burza ...... i Winflash zawiesil sie na 56% :mur: .

Poczekalem jeszcze z 15 minut, kursor myszy martwy, winda martwa, dioda od HDD swiecila caly czas. Chcac nie chcac musialem zrobic hard reset i .... na szczescie plytka wstala ze starym biosem. Wiem, wiem mialem farta, ale co by nie kusic losu jeszcze raz, BIOS zaladowalem nastepnego dnia z dyskietki i poszlo wszystko OK.

Nigdy wiecej Winflasha!

 

P.S. Na DFI LP NF4 Ultra D, ktora mialem poprzednio nie mialem zadnych problemow z Winflashem a tu takie jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie temu ;]]

 

marioz miał farta, bo mu się powiesiło flashowanie na flashu Boot Blocku, a ten nawet jak jest źle sflashowany to się jakoś odzyskuje. U mnie flash się zatrzymał na 32% flashowania Main Block'a... Problem jest znany na dficlub, dotyczy nie tylko tego DFI, innych również - jakieś problemy z WinFlashem i tyle ;)

 

BTW: U mnie wcześniej też flash przeszedł bez problemu, potem chciałem drugi raz zmienić bios i tutaj już był zonk... :mur: ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...