Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze instalacja i problemik wiec szybkie pytanie - wsio podlaczone , komp odpala ale monitor nie , tzn raz odpala , laduje po czym wylacza sie :/ cos trzeba w biosie przestawic ? Aha slychac pojedyncze 2s pikniecie speakera.

 

PS. Thermalright Ultra 120 ex nie idzie zamontowac we wlasciwy sposob ( zeby wiatrak z tylu wyciagal powietrze ) , rurki zawadzaja o radiatory nb i sekcji zasilania :/ cudo...

 

Ok dziala :)

 

Ale z montazem coolera to padaka :/ teraz powietrze cieple leci na zasilke... ech o ile na nb bedzie zmiana to na mosfety nie bardzo chciale a tu zonk

 

foto :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie nowego.

Warto dopłacać do p35 solid skoro nie będę używał raczej raid'u ? Te kondensatory wpływają na stabilność podczas np. ostrego OC ?

W ogóle doradźcie, bo muszę kupić mobasa a jestem lekko zielony w 775.

W FAQ wyczytałem że płyta ma analogową sekcję zasilania 4 fazową, wiem że są już płyty z sekcją cyfrową ... Co po chłopsku daje cyfrowa sekcja ?

Płyta będzie służyła z Tracerami pc8500 zależy mi na dobrym prowadzeniu pamięci bo mam zamiar potestować kilka procków.

Obiektywnie proszę doradźcie brać DK P35 czy coś innego ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Kondziołki nijak wpływają na OC ;] Jeśli RAID Ci nie potrzebny to bierz śmiało ,,T2,, jeśli możesz dopłacić to bierz ,,T2RS,, , :wink: Którą nie weźmiesz...będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondziołki nijak wpływają na OC ;] Jeśli RAID Ci nie potrzebny to bierz śmiało ,,T2,, jeśli możesz dopłacić to bierz ,,T2RS,, , :wink: Którą nie weźmiesz...będzie OK.

różnica 380zł vs 430zł. Różnica 50zł W sumie gdyby mi sie kiedyś zachciało raidu to kontroler też koło 50. Wezmę T2 chyba jednak.

albo wez blood Irona :-)

 

ma Raida a i cena bardzo okey

Do Blood Irona nie jestem przekonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Thermalright Ultra 120 ex nie idzie zamontowac we wlasciwy sposob ( zeby wiatrak z tylu wyciagal powietrze ) , rurki zawadzaja o radiatory nb i sekcji zasilania :/ cudo...

 

Ok dziala :)

 

Ale z montazem coolera to padaka :/ teraz powietrze cieple leci na zasilke... ech o ile na nb bedzie zmiana to na mosfety nie bardzo chciale a tu zonk

no to straszna padaka. Po swietach mialem sobie kupic to plyte a tu taki zonk z TR'em 120 Ex. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie nowy beta BIOS: DK35D311

 

BIOS

 

PS. Moje pamiatki nadal nie chca pracowac z ta plyta :? Moze trzeba je bedzie wymienic, no chyba ze plyta zwalona. Moze ktos ma Muskina 2x2GB 6400 Sp2+ i bedzie w stanie sie podzielic ustawieniami timingow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle jako oficjalny widzę jest też tam z 13.02.2008r a zmiany to:

Major Reasons of Change:

Added VTT Voltage control for Intel 45nm CPUs.

Ktoś testował? :wink:

 

A co do nowej bety to można by poczekać aż pojawi się jako oficjalny ;] I tak trzeba by wgrać z pod DOS-a bo AFU Winem teraz niebezpiecznie skoro za drugim razem wywala się :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to jest 940 CL5 ;]]]

 

Przy takim 1200 CL5 to chipset jest bardziej obciążony i wtedy Turbo nie śmiga nawet przy 1.8v na NB [;

Do 1200mhz troche brakuje jeszcze ale na 1076mhz Cl5 vNB 1,41v, Turbo śmiga bez problemu :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, mam taki oto problem z płyta (wersja T2).

 

Na wstępie napisze, że płyta z jest z drugiej reki, wiec nie wiem do końca co robił z nią poprzedni właściciel.

Otóż sprawa rozchodzi się o BIOS, który jest z tego co podejrzewam jakoś "dziwnie" wgrany. Pierwsze uruchomienie płyty (z poprzedzającym to resetem biosu) ok, płyta się uruchamia, staje na POSTcie z komunikatem "cmos checksum error", czyli wszystko ok, wchodze do BIOSu, coś tam zmieniam, wychodze, po czym płyta już nie bootuje (czarny ekran). Pozostaje ponownie zresetować bios, po czym sytuacja się powtarza, po wejsciu do biosu (niezależnie co się zmieni, i czy w ogóle coś) i wyjściu, płyta już nie bootuje.

Do windy daje się wejść, jeśli po resecie biosu i uruchomieniu płyty nie bede wchodził do biosu, tylko po prostu wcisne f1. Potem w windzie nie zauważam żadnych niestabilności etc. Jednak kiedy chce uruchomić system ponownie (lub wyłączyć kompa, po czym recznie właczyc), sytuacja znowu się powtarza, konieczny jest reset biosu.

Wychodzi więc, że coś nie tak z biosem... w zwiazku z czym postanowiłem wgrań go na nowo. Tutaj kolejny problem. Najpierw próbuje wgrać spod DOSa (z pendriva), jednak za każdym razem w narzedziu awdflash, wyskakuje informacja "Unknown Flash Type". Potem sprawdzam winflashem, tutaj wyskakuje "Please load the correct bios file". Próbowałem w obu sposobach każdej z dostępnych wersji BIOSu.

Aha dodam jeszcze taką "ciekawostkę". W cpu-z w zakładce mainoboard, nie ma wyświetlonych żadnych informacji nt BIOSU ani modelu płyty głównej... :/

Screen:

Dołączona grafika

 

Ktoś się moze orientuje o co w tym chodzi? Bede wdzieczny za jakiekolwiek sugestie, porady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, mam taki oto problem z płyta (wersja T2).

 

Na wstępie napisze, że płyta z jest z drugiej reki, wiec nie wiem do końca co robił z nią poprzedni właściciel.

Otóż sprawa rozchodzi się o BIOS, który jest z tego co podejrzewam jakoś "dziwnie" wgrany. Pierwsze uruchomienie płyty (z poprzedzającym to resetem biosu) ok, płyta się uruchamia, staje na POSTcie z komunikatem "cmos checksum error", czyli wszystko ok, wchodze do BIOSu, coś tam zmieniam, wychodze, po czym płyta już nie bootuje (czarny ekran). Pozostaje ponownie zresetować bios, po czym sytuacja się powtarza, po wejsciu do biosu (niezależnie co się zmieni, i czy w ogóle coś) i wyjściu, płyta już nie bootuje.

Do windy daje się wejść, jeśli po resecie biosu i uruchomieniu płyty nie bede wchodził do biosu, tylko po prostu wcisne f1. Potem w windzie nie zauważam żadnych niestabilności etc. Jednak kiedy chce uruchomić system ponownie (lub wyłączyć kompa, po czym recznie właczyc), sytuacja znowu się powtarza, konieczny jest reset biosu.

Wychodzi więc, że coś nie tak z biosem... w zwiazku z czym postanowiłem wgrań go na nowo. Tutaj kolejny problem. Najpierw próbuje wgrać spod DOSa (z pendriva), jednak za każdym razem w narzedziu awdflash, wyskakuje informacja "Unknown Flash Type". Potem sprawdzam winflashem, tutaj wyskakuje "Please load the correct bios file". Próbowałem w obu sposobach każdej z dostępnych wersji BIOSu.

Aha dodam jeszcze taką "ciekawostkę". W cpu-z w zakładce mainoboard, nie ma wyświetlonych żadnych informacji nt BIOSU ani modelu płyty głównej... :/

Screen:

 

Ktoś się moze orientuje o co w tym chodzi? Bede wdzieczny za jakiekolwiek sugestie, porady...

 

Mialem podobnie na DFI lt p35 plyta po ktoryms takim numerze zdechla. Na wyswietlaczu post code palilo sie caly czas 25. Bios flashowalem pare razy po takim numerze. Zaznaczam mobo od poczatku robila takie jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem jeszcze coś:

Everest, zakładka BIOS:

Dołączona grafika

 

Pole "Informacja z BIOS'u Award" - LP35DC24

Czyżby poprzedni właściciel wgrał BIOS nie o tej wersji płyty? :blink:

Co Wy (posiadacze DK) macie dokładnie napisane w tym polu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

No to już wiadomo, czemu po zmienieniu opcji w biosie i zapisie mobacz nie wstaje :D Skoro ma wrzucony bios nie z tego modelu to się nie dziw. Spróbuj sflashować za pomocą TMOD CD (1 post).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W koncu udalo mi sie dojsc do tego co powoduje BSODy u zapodaniu Orthosa Large.

Podziele sie ta wiedza, to moze ktos w przyszlosci skorzysta.

A wiec mialem BSOD-y i restarty po zalaczeniu Orthosa, czasami restart z pulpitu albo jakiejs gierki. Oczywiscie pierwsze podejrzenie padło na RAM i tak jakbym klapek na oczy dostał :mur: zmienialem co sie dalo, timingi, napiecia, etc. nic nie przynosilo efektu. Po paru dniach walki postanowilem podpiac wolny dysk IDE i zainstalowac XP-ka od nowa, na golym systemie jak sie zapewne domyslacie wszysko bylo OK. Zrobilem wiec glebsze sledztwo i wykrylem ze restarty powoduje plik: sacm2A.sys. Jest to plik sterownika do modemu chello, przeszukalem neta i okazalo sie ze jest znany problem ze chello po USB czasami moze robic takie zeczy. Podlaczylem wiec modem po ethernecie (nie wiem jak mi sie to udalo bo wczesniej nie moglem tego za chiny podlaczyc, do wczesniejszego kompa tez i instalator chello tez nie potrafil, w kazdym razie udalo sie) i problemu nie ma wszystko dziala cacy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pojawił mi się ni stąd ni zową taki problem.

 

- system potrafi się ładować około 3min, POST, czarny ekran, biały pasek postepu na dole, natepnie dopiero beleczka, pozniej czarny ekran z kursorem i dopiero okno logowania

 

Reset przyspiesza sprawe i za drugim razem idzie troche szybciej, tj. nie ma paska postepu tylko odrazu beleczka.

 

 

- operacje dyskowe np wypakowanie czegoś trwają strasznie długo, czasem zdarza się że mam 50% użycie CPU mimo że żaden proces nie używa wogóle procka. Urywa filmy podczas odtwarzania.

 

Dysk na SATA 1 podpięty - barka 7200.9, na SATA2 DVD-RW, nie mam wogóle urządzeń IDE więc kontroler w biosie wyłączony.

 

 

Ponadto do atrakcji dołączył brak dźwięku z SB Audigy 2ZS. Karta jest normalnie wykrywana, działa niby a dźwięku nie ma. Zmieniałem slot PCI i dalej to samo. Wczesniej pomagał reset i dźwiek wracał, obecnie cisza ciagle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś inne kable Sata ?

U mnie po 2 tygodniach jeden z kabli SATA, które były dołączone do płyty się po prostu popsuł i płyta nie chciał w ogóle przejść posta jak dysk był podłączony tym kablem.

 

Co do dźwiękówki to zmiana PCI + przeinstalowanie sterów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobną historie ale tylko podczas "zabawy" tzn. na codzień jest e2180 3g na napieciu 1,2 jest "normalnie" jak go podgonie na mniejszym mnożniku do np. 3300 z podniesieniem napięcia oczywiście to winda ładuje się tak jak u Ciebie zauważyłem że przy większym fsb jest tak.

 

P.S. miałem też że np. podczas dawania sporego V na procka 1,5 niezależnie od fsb komp się resetował gdy się miała zacząc ładować winda, ogólnie mam zasiłkę wyjętą ze swojej obudowy i kabel sata się prawie stykał z kablami od zasiłki i przy tym napięciu na procku kabel od zasilacza zakłucał pracę dysku... rozsuniecie ich na 1 cm rozwiązało problem. z kablami od msi neo2 tego niebyło <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwiękówki - to u mnie SB Live 5.1 + kx'y - nie ma żadnych problemów.

 

Wysokie FSB i długie ładowanie systemu ? Moje ustawienia 24/7 to 8x500, memki 600 + dosyć ostre alphy i wszystko śmiga bez problemowo, system się też szybko ładuje.

 

Na 1.55v też żadnych problemu z ładowaniem systemu i działaniem nie zanotowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś tą płytą na DI/kaskadzie? Jedyne co mnie martwi, że coś stanie się z plombą pod wpływem ujemnych temp., która jest całkiem blisko CPU. Jeszcze nie kupiłem, więc dlatego pytam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć jaką wysokość mają radiatorki na NB i w sekcji zasilania. Szukam jakiejś fajnej mobo, póki co wybór padł na DFI, ale nie wiem czy moja Noctua bezproblemowo tutaj osiądzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...