Skocz do zawartości
PL---KaczoR---PL

Czy Konieczna Wymiana ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam zestaw taki jak w sygnaturce. Chcialbym wymienić karte graficzną na RAREON HD 2900PRO 512. Czy moj zasilacz Mode Com Fell 400wat poradzi sobie z ta karta ? Wiem ze najlepiej na wszelki wypadek mozna by go wymienic jednak nie mam aktualnie na to funduszy a karta trafila mi sie po okazyjnej cenie. Posiadam jeszcze zasilacz 300wat od starego komputera - moze dałoby się go jakoś wykorzystać tzn. podłączyć razem z tamtym ? Bardzo Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz trzeba wymienić NATYCHMIAST nawet do tego kompa z sigu sie nie nadaje.

Modecom Fell nie jest zasilaczem!!! To poprostu kupa zlomu ktora pretenduje do miana zasilacza.

Poczekaj dluzej to twoj zasilaczopodobny feel odejdzie razem z reszta kompa.

 

Polecam taki:

http://zenfist.pl/corsair-cmpsu520hxeu-520w-p-1486.html

 

Troche kosztuje ale bedziesz mial spokoj na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mam do Ciebie taką drobną prośbę, mógłbyś już przestać trollować?

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...0/strona-1.html

typowy pobór prądu to 215W + procesor i inne urządrzenia - 400W zasilacz ile wytrzyma ? miesiąc ? a rezerwa na przyszłe urządrzenia?

 

do svende

widzisz - nie wiem jakie masz problemy - a rozwiąż je sam, nie będę służył Ci jako "chłopiec do bicia" bo musisz podratować swoje ego bo szef nie daje awansu a dziewczyna ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miałeś tą kartę w rękach, najlepiej wraz z watomierzem? Takich głupot w sieci jest wiele. ostatnio było dwóch takic co tu przekonywali, że bierze 260W!, bo gdzieś ktoś coś powiedział. Nie jest możliwe rozproszenie 215W ciepła za pomocą chłodzenia powietrzem typu fullcover, jeżeli nie mozesz tego pojąć trudno.

 

Problemów ze soba nie mam, szefa nad sobą również, a pewną miłą dziewczynę poznałem w noc sylwestrową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze widze 550 wat ? xD Rozumiem ze to dla przewidywanego calego zestawu z ta karta wlacznie. Ale czy to nie za duzo ?? jedni mi pisza ze 400 wystarczy a tu pisze ze 550 potrzebne ja juz nie wiem moze 1000wat sobie kupic i bedzie po problemie ? ..... ;/

Edytowane przez PL---KaczoR---PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2900xt, C2D@3ghz(1.5v :mur: ) i wszystko to napędza Be Quiet! SP 450W. Zero zawiech, resetów, a na 12-stce w czasie największego pałowania napięcie utrzymuje sie na poziomie ~12.2V(miernik). Myśle, że wszystkie wątpliwości rozwiane.

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam neotec 440w...cholera wsadze radka 3850 i bedzie dym...

zasilator bedzie słabszy o 100w! w stosunku do specyfikacyjii

 

:D

 

bogiem a prawdą, to jakbym se wsadzil tego fortrona 350 (niedawno zakupionego)to tez by pewnie pociagnał zestaw, tyle ze moze juz bez oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam neotec 440w...cholera wsadze radka 3850 i bedzie dym...

zasilator bedzie słabszy o 100w! w stosunku do specyfikacyjii

 

:D

 

bogiem a prawdą, to jakbym se wsadzil tego fortrona 350 (niedawno zakupionego)to tez by pewnie pociagnał zestaw, tyle ze moze juz bez oc

oczywiście że wsadzisz ale dyskusja była o 2900 - wymagania dla serii 3800 są niższe: http://ati.amd.com/products/radeonhd3800/requirements.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wg. Ciebie i cyferek ze strony ATi, oraz mocy tabliczkowej BQT zestaw z mojego sigu nie ma prawa działać?

dla znudzonych E2140@3,2GHz dovoltowany + HD3850 dobrze podkrecony, do tego inne szpagrały i BQT SP 350W o tabliczkowej mocy sumarycznej na 12V wynoszacej 18A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wg. Ciebie i cyferek ze strony ATi, oraz mocy tabliczkowej BQT zestaw z mojego sigu nie ma prawa działać?

dla znudzonych E2140@3,2GHz dovoltowany + HD3850 dobrze podkrecony, do tego inne szpagrały i BQT SP 350W o tabliczkowej mocy sumarycznej na 12V wynoszacej 18A

Mój 4 letni tagan 380w u1 jest wstanie udźwignąć e2160@3.1ghz,8800gt i 3 dyski pozostając przy tym niesłyszalnym. Tak nawiasem wszyscy polecają bqt sp jako nowoczesną konstrukcje mimo tak słabej 12stki aż się zdziwiłem kiedy zacząłem z ciekawości przeglądać tabliczki. Edytowane przez piotr-san

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

2866659[/snapback]

czy ja dobrze widze 550 wat ? xD Rozumiem ze to dla przewidywanego calego zestawu z ta karta wlacznie. Ale czy to nie za duzo ?? jedni mi pisza ze 400 wystarczy a tu pisze ze 550 potrzebne ja juz nie wiem moze 1000wat sobie kupic i bedzie po problemie ? ..... ;/

no co ty .... 1000W to będzie za mało, proponuję od razu 1200W w "SLI"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

I taki potoczny ekspert nie wie, że BQ SP potrafi sporo więcej aniżeli tabliczka.

 

taki potoczny "expert" to nawet nie wie że istnieje taka firma (jak np. Be Quiet) BENITO.

Duuużo jeszcze wody w wiśle upłynie zanim się to zmieni (o ile w ogóle - mówię tu o świadomości klienta w PL, chociaż śmiem twierdzić że w takich Stanach jest jeszcze gorzej niestety - ale znowu lepiej pod względem jakości montowanych zasilaczy w desktopach HP/dell/IBM itd/itp.)

 

po prostu "samo życie" jak w Polsacie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taki potoczny ekspert nie wie, że BQ SP potrafi sporo więcej aniżeli tabliczka.

Ten potoczny ekspert widział testy gln'ki na tomsh 3-4 lata temu jak i też twoje wypowiedzi na forum. Ciężko mi jest jednak opierać swój zakup na podstawie

opini że ów zasilacz potrafi sporo więcej.Ja wiem że ty dużo wiesz,testowałeś pare sztuk i na pewno już nie jeden rozebrałeś.Ale czy jest to gwarancja że każdy powiedzmy bqt 450w zrobi zamiast 360w na 12v 440w+ zachowując swoją sprawność i cisze oraz czy ktoś mi to zagwarantuje ,jest to jednak duża generalizacja.W żadnym wypadku nie chce być tutaj nie grzeczny bo darze duża sympatią twoje wypowiedzi i doświadczenie.

Edytowane przez piotr-san

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jest to gwarancja że każdy powiedzmy bqt 450w zrobi zamiast 360w na 12v 440w+ zachowując swoją sprawność i cisze oraz czy ktoś mi to zagwarantuje ,jest to jednak duża generalizacja.

Zasilacze (dany model) są produkowane wg. określonego projektu, z podzespołów o określonej wytrzymałości i jakości, która jest identyczna/porównywalna biorąc pod uwagę porównanie identycznych zasilaczy. Jeżeli określone podzespoły pozwalaja uzyskać dodatkowe kilka amperów, to jest tak w każdym zasilaczu (danego modelu) i tabliczka oraz jej tresć jest nudziarstwem nieodzwierciedlajacym rzeczywistej mozliwosci. Reszta parametrów jest też identyczna dla danego modelu ze wzgledów wyzej wymienionych. Uznajesz, moim zdaniem, wyższość deklaracji producenta, nad realnymi możliwosciami, patrz tabliczki produktów zasilaczopodobnych, które odchodzą w zaświaty przy niewielkim obciążeniu. Gdyby wartości na tabliczkach zalecanei na stronach producentów sprzętu były prawidłowe, to to subforum nie miałoby racji bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wypowiedz to byl raczej sarkazm/ironia/rotfl

swoją drogą (OT) jak na zasilator z 2005roku moj neotec ładnie sie trzyma(i ładnie trzyma)

 

a rozbraja mnie, jak se połaże po zagranicznych forach, i ludki do konfiga 150W-200W max maja zasilatory branded, o poziomie 680-800W

 

chyba przyszłościowo :DDD

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic w tym dziwnego, producenci z uporem próbują nas przekonać, że kompy biorą coraz więcej prądu co w gruncie rzeczy prawdą nie jest, bo jednak procesy technologiczne, w których wykonane są półprzewodniki są coraz mniejsze, a sprawność układów zasilania rośnie.

 

Skoro C2d w serii pobiera tyle samo prądu co procki jednojajowe 7-8 lat temu, to o czym mówimy.

 

Jedyny zauważalny wzrost poboru wystąpił w kwestii GPU, bo tutaj układy są zbyt skomplikowane ażeby produkować je w tej samej technologii co CPU.

 

Jednak zbawienne dla nas jest to, że układy chłodzenia kart graficznych są poddawane dużo większym ograniczeniom w stosunku do wymiarów i masy aniżeli ich odpowiedniki chłodzące CPU. Jednak opowiadanie baje w stylu poboru 200W przez kartę graficzną zakrawa na kpinę. Układy chłodzenia powietrzem są w stanie skutecznie rozproszyć energię z mocy do około 120W przy sensownych temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro C2d w serii pobiera tyle samo prądu co procki jednojajowe 7-8 lat temu, to o czym mówimy.

z tym to moznaby lekko polemizowac...mam proca 997 p3 i on zre jakoś 35w max(wczesniej celer na 900 zarł 25), a c2d zdaje sie ze minimum 2x wiecej

fakt faktem - amd xp 3200+, wykrecony w swoim czasie na 4800(jakies 2.8ghz) pożerał 120-130W mocy, i mój cieniutki chieftec 360W miał niezłe jajca na 12V...potem miałem a64 skreconego na 2.4, i jadł sobie w stresie blisko 90 waciorów, teraz moj x2 zre niewiele wiecej, a ma 2 rdzenie

ale to przykłady po OC

 

w dodatku w idle to taki amd jedzie moze z 20W(na c'n'q)

 

bez oc to najnowsze proce mniej wiecej równo, bo w okolicy 65W się poruszają. oczywiscie szybsze modele pochlaniają więcej, te z większym keszem ciut wiecej dodatkowo, a te z 4 rdzeniami oczywiscie prawie 2x wiecej niz z dwoma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...