Skocz do zawartości
durczyn

Jak Na Stronie Www Zrobić Pl Znaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Otwórz plik notatnikiem, zmień kodowanie na utf-8 (w headzie) i przy "zapisywaniu jako" wybierz uft'a.

 

Tak na szybko (lekkie ot więc w spoilerze):

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli edytujesz stronę w notatniku windows lub innym programie który stosuje domyślne kodowanie znaków stosowane w sysytemach Windows znaki spoza grupy 255 znaków ASCI są kodowane w zgodnie z tablicą znaków uznawaną i stosowaną w systemach Windows, natomiast nie jest to oficjalny standard nie jest uznawany i znaki mogą być nieprawidłowo rozpoznawane, dlatego należy wykonać konwersję do systemu kodowania znaków ISO czy UTF

 

można to zrobić juz w momencie zapisu kodu strony do pliku, lub w buforze wyjściowym serwera www wykorzystując PHP

 

<?phpfunction zmiana($dane) {return strtr($dane, Array('Ą'->'ˇ','Ś'->'¦','Ź'->'¬','ą'->'±','ś'->'¶','ź'->'Ľ'));}ob_start("zmiana");?>//kod strony<?phpob_end_flush();?>
Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej stosować kodowanie UTF-8 i nie używać do edycji stron windowsowego notatnika, który używa windows-1250 :) Na upartego iso-8859-2 też może być:)

 

Jako zamiennik notatnika polecam notepad++

 

Co do samego dokumentu - szablon:

 

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Tytuł</title>
<meta name="keywords" content="słowa, kluczowe" />
<meta name="description" content="Opis strony" />
<link href="jakiśstylCSSjeśliużywasz.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
</head>

<body>
Treść strony
</body>
</html>

 

To jest dla xHTML 1.0 Transit - zmień sobie na jaki doctype chcesz :)

 

Swoją drogą, czemu strona jest w jakiejś ramce ? Domenę lepiej wpiąć przez DNS. Ramka zabije Ci SEO ... Chyba, że "cudowny" serwer neostrady nie pozwala na podpięcie domeny ...

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa Panowie, serdeczne dzięki !!!

 

Venom@ dzięki za porade z zapisz jako :) oraz uwagi ze spoilera wziąłem pod lupę ! z rozdziałką tylko średnio, bo robie na laptopie panorama 15,4 i u mnie wygląda super, nie wiem jak w innych :(

 

co do neostrady, serwer na tak zwany start... , dopiero jak rozwine skrzydła wykupie normalny i forum dojdzie bo neo ma z tym problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na start to wolałbym darmowy z gatunku post2host niż neostrady :)

ej.am jest fajny - piszesz 10 postów, potem klikasz po serwer i po prostu musisz się logować raz na 2 tyg na forum (jak nie to po prostu masz blokade, ale jak tylko się zalogujesz na forum strona znowu jest online) :)

Dostajesz z tego co pamiętam 300MB/3000MB PHP, MySQL i cPanel :)

Inny ciekawy to frihost.com (250MB/10GB). Znowu PHP, MySQL i DirectAdmin.

Do obu normalnie możesz podpiąć domenę via DNS :)

Sam mam hosty na obu, ale na ej.am tylko z ciekawości, na frihost mam poważniejszą stronkę :)

Potem gdy się rozkręcisz możesz pomyśleć o czymś z gatunku tańszych serwerów (np 8p.pl jest sympatyczny - też mam tam konto) lub już od razu jakiś droższy - Twoja sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej stosować kodowanie UTF-8 i nie używać do edycji stron windowsowego notatnika, który używa windows-1250 :) Na upartego iso-8859-2 też może być:)

Tak się składa ze notatnik obsługuje tez UTF-8...

 

 

 

Jedyny problem to to ze wklepuje znacznik na początku kazdego pliku co potem widac na stronie np pod linuksem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam notepad++ tam sobie mozna kodowanko zmieniać po prostu przeklejaąc cały tekst do pliku z nowym kodowaniem. W praktyce wystarczy wyciać tekst, zmienić kodowanie i wkleić - notepad sam popełni konwersję znaków do nowego formatu. No i można też pozbyć sie BOMa - a on przeszkadza w niektórych sytuacjach i parsery xml czy html nie mogą sobie z tym poradzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOM to jest ten znacznik o którym wspomniał sgj umieszczany przez edytory przy zapisywaniu w utf-8 na początku pliku - który wskazuje na kolejność bajtów w kodowaniu wielobajtowym. Jest on wymagany dla kodowania utf-16 np, żeby edytor wiedział który bajt jest pierwszy z 2 bajtowego słowa.

Natomiast w utf-8 jest on zbędny, a przysparza więcej problemów niż jakby go nie było :).

 

w notepadzie++ trzeba zaznaczyć w menu format kodowanie ansi i na dole jest opcja kodowanie w utf-8 (without BOM). Warto dodać, że niektóre edytory go nie pokazuja a inne tak, stąd jeśli go nie widać,nie znaczy że go nie ma :). Windowsowy notepad chyba go widzi

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie robiło ze jak mam tabelke i pisze tekst to automatem przeskakuje do wiersza nizej jak tabelka wymiarem ograniczona?

Przeciez jesli masz tabele ograniczona parametrem width, to wyrazy nie mieszczace sie w jednej linii automatycznie przeskakuja do nastepnego wiersza. Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a orientujecie się jaki najlepszy jest serwis od statystyk?

 

mam stat4u, ale strona sie rozjezdza bo się ładuje na początku O_o

 

i jakaś alternatywa dla ramek, na juz zrobionej stronie? co poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do statystyk - najlepiej sobie samemu jakiś skrypt zainstalować ... na przykład eStats jest fajny :)

A ramki to samo zło, do tego zabijają SEO :)

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale numer O_o

jak to sie dzieje ze wchodze na swoją stronę z komputera na uczelni z mozilla firefox klikam odśwież i działą poprawnie ???? jakby ramek nie było !

 

a jak wchodze od siebie z domu to po kliknieciu odśwież wraca na strone główną?

 

moja przeglądarka mówi ze niema jeszcze nowszych aktualizacji a sie krzaczy nie wiem czemu.

 

Jedyny MANKAMENT to jak jest wlepiony link do statystyk, bo wtedy tak jak teraz po wejsciu na strone wczytuje sie w kawałkach i szybko robi sie całość zamiast odrazu, jest na to sposob? moze kod wklejony w złym miejscu ?

 

korzystam z Stat4u

 

ps: czemu jak wpisuje w gogle nazwe portalu to wyskakuje a jak imie i nazwizko tez oznacozne w meta to nie znajduje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z linku durczyn.neostrada.pl odswieza sie normalnie, z golfgame.pl juz nie.

 

Jesli wstawisz statystyki stat4u gdzies na poczatku, oczywistym bedzie, ze strona bedzie musiala najpierw wczytac ten kod, pozniej zaladuje sie reszta.

 

Poczytaj o indeksowaniu przez google, znaczniki meta o niczym nie swiadcza.

Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z linku durczyn.neostrada.pl odswieza sie normalnie, z golfgame.pl juz nie.

i co można z tym zrobić ?

 

bo z golfgame.pl na komputerze na uczelni odświeza się tak jak powinno O_o

 

PS: Macieqqq, dzięki za sugestie, wstawiłem stat4u w inne miejsce i z wczytywaniem strony zero problemu, od razu idzie jako całość, została tylko jedna kwestia odświeżania, ze przeciętnie z golfgame.pl wraca do głównej a u mnie na uczelni z tej samej przeglądarki jest normalnie, może "nazwa.pl" coś miesza, i z nimi pogadać jak ustawić lub jak jest z odsyłąniem po domenie bo z durczyn.neostrada.pl idzie normalnie, bedzie rozwój, bedzie serwer nowy, jeszcze w ferie może nawet ładnie :)

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...