Skocz do zawartości
DziubekR1

Asrock 4core1600p35-wifi+ P35

Rekomendowane odpowiedzi

ta za 269 zl nie ma wszystkich polimerowych kondensatorow z tego co widac wiec chyba nie bedzie sie tak dobrze krecic.

A co one zmieniaja pozatym ze nie wybuchaja ? :)

 

Nawet jesli ta ver bedzie slabiej sie krecic powiedzmy 450-500 to i tak za taka cene wole tego asrocka niz np. msi z 3-fazowym zasilaniem ...

(no chyba ze ma tez jakis inny wykastrowany bios)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę wyjaśnień z okazji pogrzebania na sieci:

 

4Core1600Twins-P35 - czyli ta za ok 265zł

 

nie ma mostka ICH9R, tylko ICH9 czyli 4 porty sata

kondensatory SOLID tylko w sekcji zasilania

złącze pomocnicze ATX12V 4 pin a nie 8 jak wersje lepsze...

ma inny (słabszy?) kodek: ALC888 a nie jak w wyższych ALC890

 

czyli nie jest jednak tak różowo... niby niewiele ale jednak gorzej... w podobnej cenie są już inne płyty...

 

zaś wersja 4Core1600P35-WiFi od tej z "+" różni się chyba tylko firewire.

 

płytę która była opisywana w pierwszym poście (kondensatory solid, ICH9R,porządne rozmieszczenie złączy ATX, etc) jednak można dostać dopiero za ok 325 zł... czyli jednak jestem wrona.

 

w cenie 305 zł można mieć GA-P35-DS3, 6 faz, all solid, dobry kodek, zaś za ok 325 wersje z ICH9R, czyli po początkowych fanfarach jak na razie nie zostało wiele.

sorki za psucie humoru wszystkim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam tą płyte a dokładnie wersje Twins ... i powiem wam że wszystko ślicznie wszystko pięknie , ale najniższy przemnożnik pamięci jaki da się ustawić to 3,33 więc żeby wyjść z FSB powyżej 300 to trza mieć DDR3 ... mam nadzieje że wyjdą jakieś biosy bo narazie to na DDR2 można zapomnieć o kręceniu.

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam tą płyte a dokładnie wersje Twins ... i powiem wam że wszystko ślicznie wszystko pięknie , ale najniższy przemnożnik pamięci jaki da się ustawić to 3,33 więc żeby wyjść z FSB powyżej 300 to trza mieć DDR3 ... mam nadzieje że wyjdą jakieś biosy bo narazie to na DDR2 można zapomnieć o kręceniu.

A regulacja napiec jaka jest w biosie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procka to podkręcałem E2140 na pamięciach Kingmax 667 , na gigaszitach P31 DS3L zawsze latały od 2800 do 3200 , i tak je sprzedawaliśmy , teraz kupiłem Asrocka i wyszło na to że nie ma możliwości obniżania przemnożników na pamięciach , co do regulacji napięć to można było zmieniać wszystkie , łącznie z prockiem , pamięciami , mostkiem , i chyba był jeszcze jeden parametr ... ale jakie wartości maxymalne można było ustawić to nie pamiętam , wiem że się pozytywnie zaskoczyłem bo na procka na pewno można było dać 1,7v.

 

Także czekam na nowego biosa albo na kogoś kto wymyśli co zrobić z tymi przemnożnikami ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zainteresowany ta mobo a dokladnie 4Core1600Twins-P35

 

wiec czekam tez na wiecej info odnosnie oc i jaki procek/pamieci najlepiej wziac do tej plyty :)

 

 

Pozdrawiam,

DarkArrow.

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest już nowy bios do wersji 4Core1600P35-WiFi+ (jak również do 2 pozostałych) , bios 1.10 (zmiany - Fine-tune for FSB800 CPU) : http://www.asrock.com/mb/download.asp?Mode...-WiFi%2b&s=

jak ktoś z użytkowników tej płyty przetestuje to poproszę o relację :)

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ASROCK 4Core1600Twins-P35 to ten najtańszy model i może nie kręcić sie tak jak WiFi+ z uwagi na nieco tańszą produkcję (np inne kondensatory ), WiFi+ nadal kosztuje ok 350-360 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś posiadacz może zrobić zdjęcia tego cuda? Mowa o zdjęciach biosu, a dokładnie funkcji OC i wartości do których można je ustawić :)

tu masz recenzję i zrzut z biosu : http://www.phoronix.com/scan.php?page=arti...m=969&num=4

regulacja w biosie uboga i tylko podstawie parametry do regulacji, może kolejne biosy dodają coś więcej ewentualnie ten ich programik do OC :), na razie obserwuję spadek cen i już są po nie całe 350 pln.

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The BIOS version used during testing was M0.27D.

Mnie ciekawi co zrobili wlasnie w nowym biosie "1.10 (zmiany - Fine-tune for FSB800 CPU)". :)

Ale i tak dzieki za linka - ciekawa recka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock ma nową płytę na P35 - 4Core1600Twins-P35D - widzę że wszystkie kondziołki polimerowe ciekawe jak z możliwościami (jest to wersja podstawowa jak Twins tylko zmienili kondziołki :) - cena na Allegro 260 pln , wersja zwykła 247 pln ), link do strony producenta : http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Mode...e1600Twins-P35D

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na poczatek witam wszystkich :-)

to moj 1 post wiec prosze o zrozumienie

mam pytanie :

mam ta plyte i niemoge dojsc do tego jak zminic mnoznik pamieci ??

 

moja plyta to asrock p35 4core 1600twins wi-fi ( bez +)

 

bo sa 2 ustawien ia 667 i 800mhz ale ktore bym nie zaznaczyl to i takj pamieci sie kreca wedlug szyny procka,tak jak by ten dzielnik nic nie dawal,moze jest cos zepsute ,ze sie nie ustawia na jaka bym chcial, mam pamieci kingmaxa 800mhz cl5 i ida na 1000mhz na napieciu 2.08v a procek chodzi na 2700mhz i gdy chce wiecej wykrecic procka to pamieci sie dalej kreca a ja niechce krecic pamieci tylko samego procka u ustawiam na 800mhz pamiei a one same chodza na 1000mhz, procka mam celerona 430 1,8ghz ,zasilacz mam chiefteca 400watt i w razie czego amacroxa 400watt wiec to nie wina zasilacza bo sprawdzalem i na tym i na tym,biosa juz do tej plyty niema nowszego bo mam wersje bez +.

 

z gory dzieki za wszystkie sugestie

Edytowane przez verso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRóBOWAłEM zmieniac zworki i uwaga :

zmienilem zworki na fsb 1600/ ddr 1066 i pamieci sie ustawily na 533 mhz a procka udalo mi sie wycisnac z niego max 3,2ghz na napieciu 1,36 i jestem z tego wyniku zadowolony bo komputer chodzi 2,5 raza szybciej,polecam ta plyte

Edytowane przez verso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Złożyłem ostatnio zestaw oparty na

porc: core 2 quad q9550

płyta: Asrock 4Core 1600Twins-P35D

grafika: EVGA GeForce GTX260 896MB

ramy: 8gb kingstone 800 mhz

zasilacz: chieftec 550w

Problem który przytrafił mi się po raz pierwszy polega na tym że komp po odpaleniu wyświetla tylko "pierwszą" planszę z możliwością wejścia do biosu(aktualny) i przeliczonym ramem i się zawiesza...zostawiając mnie bez jakiej kolwiek możliwości manewru(klawiatura nie działa)...zastąpiłem procek core 2 duo 8400 i wszystko jest ok. Po sprawdzeniu na 2 płytach postanowiłem oddać quada na gwarancji i dziś dostałem nowiutki model...sytuacja powtórzyła się...nie wiem o co chodzi. Płyta obsługuje ten procesor... sprawdzałem różne konfiguracje(wymieniłem grafikę mniej obciążającą zasilanie, sprawdzałem proc na innej płycie)Proszę speców o jakieś wskazówki.dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sprawdz dokladniej , ktora reiwzje tego cepa wspiera to mobo. Moj 965 wspiera E8200/8400 , ale...w jednej rewizji , a na rynku chyba sa juz 3 , albo 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem ostatnio zestaw oparty na

porc: core 2 quad q9550

płyta: Asrock 4Core 1600Twins-P35D

grafika: EVGA GeForce GTX260 896MB

ramy: 8gb kingstone 800 mhz

zasilacz: chieftec 550w

Zostaw w pc tylko 2GB ramu i sprawdz.

 

Ps. Co ci skusiło żeby wybrac tą płytkę do takiego proca?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...