Skocz do zawartości
czater

Chłodzenie Sekcji Zasilania

Rekomendowane odpowiedzi

1. Da sie. Mialem przez chwile i po pewnym czasie sobie darowalem - IMHO E4300 nie ciagnie az tak duzo zeby pakowac sie w radiatorki. Kiedys nawet rozgladalem sie za radiatorkiem z P5ND2-SLI ale dalem sobie sianka.

2. Niepowinna. Zakladajac oczywiscie ze bedziesz montowac to na mosfety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość neevsky

Ale taniej będzie pociąć tego radiatora i dać klej chyba.

 

A wydajność to nie będzie odstępować tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na msfety zalozylem raiatorki pentagrama na pamieci grafy, odpowiednio przyciete. efekt?

po ok tygodniu radiatorki splynely ok 0,5cm nizej, az oparly sie o elementy plyty. tyle jest warty klej, czy to tasma fabrycznie stosowana przez pentagrama. przykleilem klejem dwuskladnikowym zalmana i sie trzymaja juz pare miechow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale taniej będzie pociąć tego radiatora i dać klej chyba.

A wydajność to nie będzie odstępować tak bardzo.

Odstepowac? nie wiem czy zauwazyles, ale powierzchnia tych radiatorkow jest o wiele wieksza niz tych popierdulek z pierwszego linka.

U mnie nawet karta telewizyjna ma chlodzenie :lol:

Sie skubana potrafila czasem zagrzac ;]

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzicie ze to moja sie z celem...hmmm...a na jednym z forów czytałem że właśnie powinno się zastosować jakieś chłodzenie na mosfety (o ile dobrze to to te małe czarne prostokąciki :P). Piszecie że to coś co ma pod sobą ten radiatorek (czyt. pasta termp~) nie utrzyma go i radiatorek spadnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z forow czytalem ze swinie lataja. Teraz boje sie wychodzic na ulice.

Mosfety pozbawione fabrycznie radiatorow mozna uzbroic w chlodzenie jesli naprawde beda gorace. Chociaz i to nie uchroni do konca elektorniki przed spaleniem :arrow: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=207713&hl=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nikt Ci nie zabroni montowania chlodzenia; jezeli uwazsz, ze istnieje taka potrzeba, to zaloz.

Piszecie że to coś co ma pod sobą ten radiatorek (czyt. pasta termp~) nie utrzyma go i radiatorek spadnie??

Pasta termoprzewodzaca spewnoscia nie utrzyma radiatora :lol: Nie do tego ona sluzy...

Miales chyba na mysli tasme termoprzewodzaca... tu juz zalezy od tasmy; jedne sa lepsze inne gorsze. U mnie radiatory z mosfetow spadaly, ale juz przy elementach o wiekszej powierzchni styku trudno je oderwac. Zawsze mozna zastosowac klej termoprzewodzacy; trzymac sie bedzie napewno, tyle ze bedzie pozniej problem ze zdjeciem radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem w domciu 3 radiatory z durona 900 i jego płyty głównej i chyba skusze się na ich lekką modyfikacje :D tylko teraz mi powiedzcie czy ta jest dobra?? użyje jej również do SB :)

Edytowane przez czater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...