Skocz do zawartości
Armo

Największe Wpadki Technologiczne 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Chip.pl opublikował listę największych wpadek rynku IT w 2007 roku, oto ona:

 

* DDR3 – standard drogi i… powolny. Kto ma ochotę na pamięć, której tańsza i starsza wersja jest wydajniejsza?

 

* Rewolucja VoIP – według szumnych zapowiedzi (przyznajemy, naszych również) miała zmienić świat w dziedzinie telekomunikacji. Tymczasem pozostała nieźle sprzedającą się ciekawostką. Przyczyniła się do tego niemożność spełnienia rządowych wymagań (ogólnodostępny numer alarmowy), brak jakichkolwiek skutecznych zabezpieczeń połączenia, niska jakość transmitowanego głosu oraz kłopoty z faksowaniem

 

* Safari – legendarna przeglądarka Apple’a w wersji dla Windows okazała się być jeszcze gorsza od Internet Explorera, i to na rynku, który ma już Operę i Firefoksa.

 

* Mac OS X Leopard – miał to być Vista-killer, tymczasem, pomimo lepszej funkcjonalności i większej wygody od produktu Microsoftu (który na dodatek pomimo wielu ciekawych rozwiązań spotkał się z wyjątkowo złym przyjęciem przez klientów, co znacznie powinno było ułatwić zadanie Apple’owi) , system okazał się dziurawy jak ser szwajcarski, a także zwyczajnie wadliwy (problemy z urządzeniami we/wy, siecią, itd.). Pomimo to system sprzedał się bardzo dobrze, warto też dodać, że Apple wciąż intensywnie łata swój produkt. Podobnie jak Microsoft swoją Vistę.

 

* E-śmieci. W samych tylko Stanach Zjednoczonych w śmietniku znalazło się 2 miliony ton elektronicznych odpadów. Ubiegły rok pobił pod tym względem wszelkie rekordy.

 

* Wojna formatów Blu-ray kontra HD DVD która właściwie nikogo nie obchodzi poza producentami. My tylko czekamy, aż wreszcie nie będziemy musieli się zastanawiać który odtwarzacz kupić.

 

* DirectX 10 – miało być mnóstwo gier na Vistę, pojawiło się raptem kilka, działających z prędkością naćpanej dżdżownicy pełzającej pod górkę i wyglądających podobnie do znacznie szybciej działających tytułów pod DirectX 9. Co się stało z ośmiokrotnym wzrostem wydajności i olśniewającą grafiką?

 

* Games for Windows Live – kolejna wpadka Microsoftu. Miał powtórzyć sukces Xbox Live, wyszło jak zawsze. Niewygodna obsługa i niska funkcjonalność. Microsoft miał wiele wzorców do naśladowania, jak Steam czy GameSpy Arcade. Jednak uparcie nie chce ratować swojego serwisu.

 

* Nowe procesory AMD. Ale które? Barcelona? Phenom? Tak słabo wypadających procesorów na tle dynamicznie rozwijającej się konkurencji nikt się nie spodziewał. W przyszłym roku ma mieć premierę nowa linia procesorów. Zobaczymy…

 

* Powrót trendu na winienie gier komputerowych za całe zło tego świata. Media, Jack Thompson, Hillary Clinton, Arnold Schwarzenegger i inni zapomnieli, co oznacza dobre wychowywanie potomstwa i postanowili obwinić za wszystko przemysł rozrywki elektronicznej. Wczoraj Beatlesi, dziś gry komputerowe, jutro…?

Edytowane przez Armo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa, powolny, jasne :] Drogi tak, ale jak by nie patrzeć, najlepsze DDR2 nie ma szans z dobrym DDR3.

Wlasnie chcialem to pisać :wink: . Skok DDR2 => DDR3 jest conajmniej tak duzy jak z DDR1 => DDR2, a przeciez to dopiero poczatek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

* Rewolucja VoIP – według szumnych zapowiedzi (przyznajemy, naszych również) miała zmienić świat w dziedzinie telekomunikacji. Tymczasem pozostała nieźle sprzedającą się ciekawostką. Przyczyniła się do tego niemożność spełnienia rządowych wymagań (ogólnodostępny numer alarmowy), brak jakichkolwiek skutecznych zabezpieczeń połączenia, niska jakość transmitowanego głosu oraz kłopoty z faksowaniem

Chyba ktoś to pisał na podstawie skype co nie ma nic wspołnego z VOIP. Ładna herezja. Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* Safari – legendarna przeglądarka Apple’a w wersji dla Windows okazała się być jeszcze gorsza od Internet Explorera, i to na rynku, który ma już Operę i Firefoksa.

Pomijając to ze apple nie potrafi pisac softu na windows, wiekszosc błędów safari zostało poprawione a przegladarka caly czas jest w wersji beta.

 

* Wojna formatów Blu-ray kontra HD DVD która właściwie nikogo nie obchodzi poza producentami. My tylko czekamy, aż wreszcie nie będziemy musieli się zastanawiać który odtwarzacz kupić.

Wiekszosc ludzi nie ma problemu z zasta nawianiem sie który wybrac bo ich na nie nie stac...

 

* DirectX 10 – miało być mnóstwo gier na Vistę, pojawiło się raptem kilka, działających z prędkością naćpanej dżdżownicy pełzającej pod górkę i wyglądających podobnie do znacznie szybciej działających tytułów pod DirectX 9. Co się stało z ośmiokrotnym wzrostem wydajności i olśniewającą grafiką?

To ze na gry DX10 tak jak przy kazdym nowym DX trzeba bedzie poczekac jeszcze z rok az powstaną silniki calkowicie oparte na 10 a nie na 9 z dołozonymi funkcjami 10...

 

* Nowe procesory AMD. Ale które? Barcelona? Phenom? Tak słabo wypadających procesorów na tle dynamicznie rozwijającej się konkurencji nikt się nie spodziewał. W przyszłym roku ma mieć premierę nowa linia procesorów. Zobaczymy…

Konkurencja tez nie pokazała nic wypadającego DUZO lepiej od poprzedników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chcialem to pisać :wink: . Skok DDR2 => DDR3 jest conajmniej tak duzy jak z DDR1 => DDR2, a przeciez to dopiero poczatek...

Co Ty mówisz, przecież 'wsyscy' mówili, że DDR1 jest lepsze od DDR2, bo DDR2 jest przereklamowane itepe..... zawsze ta sama gadka, a to tylko przez to, że DDR3 są teraz drogie, a po wprowadzeniu ceny były jeszcze wyższe, przez to wyrobiły sobie opinie gorszych.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc ludzi nie ma problemu z zastanawianiem sie który wybrac bo ich na nie nie stac...

Piszesz z punktu widzenia Polaka, dla ktorego 1000zl za odtwarzacz + 2500zl za TV mogace pokazac zalety tegoz odtwarzacza, to ogromna kwota - przelicz to teraz na Amerykanina czy mieszkanca zachodniej Europy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze na gry DX10 tak jak przy kazdym nowym DX trzeba bedzie poczekac jeszcze z rok az powstaną silniki calkowicie oparte na 10 a nie na 9 z dołozonymi funkcjami 10...

Czytałeś wogóle jakie super mega optymalizacje wprowadza dx10???

 

Jeszcze bardzo długo nie uświadczysz gry tylko pod dx10 , bo już wcześniej pojawi się dx11(2009) :wink:

 

Vista w stosunku do XP nieżle obniża wydajność w grach dx9 , także z czym do ludzi :lol2:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz z punktu widzenia Polaka, dla ktorego 1000zl za odtwarzacz + 2500zl za TV mogace pokazac zalety tegoz odtwarzacza, to ogromna kwota - przelicz to teraz na Amerykanina czy mieszkanca zachodniej Europy...

Na zachodzie odtwarzacz + 46" tele + 7.1 dźwięk = miesięczna wypłata

 

I co w tym żałosne ? Nie ma filmów, a jak są to idiotycznie drogie. Piractwo nigdy się nie skończy jak HD-DVD będzie kosztowało Ł25 (140zł).

 

Top lista z amazona :

bourne, transformers, the island, blade runner, Harry potter, 300, King Kong.

 

I gdzie w tym sens ? Po co tyle kasy wydawać ? ilość filmów jest taka, że można co najwyżej na party przyszpanować Full HD. Kompletnie nie ma to sensu.

 

IMO trzeba czekać i nawet wtedy, kupić PS3 :] Przynajmniej się do czegoś przyda telewizor :]

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tja

widziałem juz kilkanascie opini nt achów i ochów odnosnie nowego dziecka ms...

a takze takich uzytkowników, co siedzieli poł roku na viscie i stwierdzili, "a wróce se na chwile do xp".

 

i juz nie wrócili.

 

bo kazdemu wydaje sie ze vista "smiga, jest bosko, ultrapłynnie, gładko itede"

ale jak zobaczy (o ile leń popusci) na swoim, tym samym przecież sprzęcie jak xp chodzi to co robi??

 

IMHO

M$ vista to takie Windows millenium, tylko ładniej opakowane i zajmujące o wieeele więcej miejsca

a dx10 i jego super szybkosc przy większej ilosci szczegółów to bełkot marketingowy ktory se mozna wsadzić tam, gdzie spoczywa nfinity engine kart dx9 nvidii - tj serii FX 5XXX i ich ulrearealistyczna superszybka grafika

zapomniałem dodac - tam gdzie jest niewidzialny smok w sterach nvidii na kartach fx w 3dmarku 2001 :D

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo kazdemu wydaje sie ze vista "smiga, jest bosko, ultrapłynnie, gładko itede"

ale jak zobaczy (o ile leń popusci) na swoim, tym samym przecież sprzęcie jak xp chodzi to co robi??

To wraca do Visty?

 

Vista lepiej zarządza ramem i obsługuje wielordzeniowe CPU. Ale nie zauwazy tego nikt kto uzywa tylko komputera do zabawy zamiast konsoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie porażką roku 2007 był windows Vista i polityka wielu producentów sprzętu gdzie Vista była/jest wciskana na każdym kroku - wystarczy spojrzeć na notebooki asusa gdzie vista była dołączana do notebooków z 256/512 ramu na pokładzie do tego NIS i kupa innego oprogramowania gdzie system potrafił się uruchamiać do 10 minut... nie rozumiem też polityki SONY czy ACERA ale myślę, że nie są to odosobnione przypadki - prosty przykład dlaczego VAIO zostało uzależnione od systemów M$ Vista ? a co jeżeli ja go nie chce ? całkowity brak wsparcia (sterowniki) dla przecież jeszcze produkowanego (chociaż już jest schyłek) windowsa XP...

Ja wiem, że dobrze zoptymalizowana vista będzie dobrze "chodzić" nawet na starszym sprzęcie bez 2gb ramu, ale nie każdy ma ochotę/umiejętności ku temu by optymalizować system, tak, że jak dla mnie vista to klapa roku 2007.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że dobrze zoptymalizowana vista będzie dobrze "chodzić" nawet na starszym sprzęcie bez 2gb ramu

dobrze zoptymalizowana czyli pozbawiona wodotrysków - czyli wygladająca jak XP po tuningu. IMO wtopa roku albo i dekady jak chodzi o soft.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtopa nie wtopa i tak ludzie, którzy muszą mieć ms prędzej, czy później ją kupią. Pozostaje tylko "cieszyć" się, IE też był kiedyś bardzo popularny, później zaczęło się olewanie i sytuacja się zdeczka zmieniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Vista wcale nie jest aż tak tragiczna. Miałem okazję potestowac Home Premium przez tydzień, po lekkich optymalizacjach jest to IMO znośny system. Jeżeli MS dopracuje go poprawkami to będzie to całkiem znośny system.

O grach nic nie powiem bo nie gram od hohoho a może i dłużej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że dobrze zoptymalizowana vista będzie dobrze "chodzić" nawet na starszym sprzęcie bez 2gb ramu, ale nie każdy ma ochotę/umiejętności ku temu by optymalizować system, tak, że jak dla mnie vista to klapa roku 2007.

Jak ktoś ma stary sprzęt to nikt go nie zmusza do kupowanai visty. Komputer z 2-rdzeniowym cpu i 2 GB ramu to koszt 1000-1500zł a na tym Vista chodzi bardzo dobrze bez zadnych optymalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ale system operacyjny ma być stabilny i niezawodny, a vista taka nie jest - potrzebuje jeszcze dużo poprawek. Kolejnym kryterium jest szybkość - wszyscy mówią o skoku technologicznym, o większych potrzebach nowoczesnego systemu, ale imo to tylko gadki szmatki. Gdzie ta wielka nowoczesność? Gry wcale nie działają szybciej, a różnice w wyglądzie są kosmetyczne. Za interfejs również dziękuję - po paru łatkach mój xpek wygląda podobnie, a Beryl na Linuksie to po prostu killer, którego uciągnie stara grafa (u kumpla działało płynnie na GF4MX). Gadanie o zwiększeniu wymagań "bo tego wymagała sytuacja" to tylko mydlenie oczu klientom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ale system operacyjny ma być stabilny i niezawodny, a vista taka nie jest - potrzebuje jeszcze dużo poprawek.

Wieszac sie nie wiesza, nie ma problemów z działaniem systemu wiec Vista jednak jest stabilna i niezawodna...

 

 

Gdzie ta wielka nowoczesność? Gry wcale nie działają szybciej, a różnice w wyglądzie są kosmetyczne. Za interfejs również dziękuję - po paru łatkach mój xpek wygląda podobnie

Jak to było w pewnej reklamie? A juz wiem "Prawie jak...".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ale system operacyjny ma być stabilny i niezawodny, a vista taka nie jest - potrzebuje jeszcze dużo poprawek. Kolejnym kryterium jest szybkość - wszyscy mówią o skoku technologicznym, o większych potrzebach nowoczesnego systemu, ale imo to tylko gadki szmatki. Gdzie ta wielka nowoczesność? Gry wcale nie działają szybciej, a różnice w wyglądzie są kosmetyczne. Za interfejs również dziękuję - po paru łatkach mój xpek wygląda podobnie, a Beryl na Linuksie to po prostu killer, którego uciągnie stara grafa (u kumpla działało płynnie na GF4MX). Gadanie o zwiększeniu wymagań "bo tego wymagała sytuacja" to tylko mydlenie oczu klientom.

A kolega miał w ogóle u siebie kiedyś ten system ? Czy tylko powiela opinie "sąsiada" ? Tak się śmiesznie składa iż mam go od ponad pół roku i żadnych problemów ze stabilnością czy niezawodnością nie stwierdzono...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mac OS X Leopard – miał to być Vista-killer, tymczasem, pomimo lepszej funkcjonalności i większej wygody od produktu Microsoftu (który na dodatek pomimo wielu ciekawych rozwiązań spotkał się z wyjątkowo złym przyjęciem przez klientów, co znacznie powinno było ułatwić zadanie Apple’owi) , system okazał się dziurawy jak ser szwajcarski, a także zwyczajnie wadliwy (problemy z urządzeniami we/wy, siecią, itd.). Pomimo to system sprzedał się bardzo dobrze, warto też dodać, że Apple wciąż intensywnie łata swój produkt. Podobnie jak Microsoft swoją Vistę.

Napewno nie tak dziurawy, jak mózg tego, który to pisał :lol: :damage_wall: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO

M$ vista to takie Windows millenium, tylko ładniej opakowane i zajmujące o wieeele więcej miejsca

a dx10 i jego super szybkosc przy większej ilosci szczegółów to bełkot marketingowy

:lol:

 

 

 

Dla mnie porażką roku 2007 był windows Vista (...) vista to klapa roku 2007.

:lol: :lol:

 

dobrze zoptymalizowana czyli pozbawiona wodotrysków - czyli wygladająca jak XP po tuningu. IMO wtopa roku albo i dekady jak chodzi o soft.

:lol: :lol: :lol:

 

No cóż, ale system operacyjny ma być stabilny i niezawodny, a vista taka nie jest

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

..i śmigają na swych XPkach, a przecież to właśnie ten system nijak się ma do swojego poprzednika (czyt. W2K). imho Vista niczym nie ustępuje XP i jest jednak lepiej dopracowana.. ale zostawmy to dla siebie ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vista nieudana, niestabilna, dla kogo u mnie działa bardzo dobrze (z wszystkimi wodotryskami), działa bezproblemowo od września zeszłego roku, przy czym nie zaliczyłem żadnego BSOD, a trochę instalowałem programów, gier, kombinowałem ze sterami rejestrem, naprawdę bardzo stabilny i bezproblemowy system, dodam że w wersji 64bitowej (tak często przeklinanej i odradzanej przez "fachowców")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Vista porażka jako taką nie jest, wole XP, bo jestem do niego przyzwyczajony, ale nie za bardzo wiem w czym niby Vista jest lepsza? Wygląd mnie nie interesuje, gry też nie - dlaczego niby miałbym zmieniać system.

 

Niektórzy się spodziewali po Viście, że aplikacje będą chodzić dużo szybciej i teraz są rozczarowani....

 

Tymczasem ja zostanę na XP, chyba, że Vista mi coś da, parę złotych przeboleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to w niczym nie pomoże , nikt jeszcze nie wspominał jaki wypasiony transfer jest z dysku na viscie :lol: , ponad dwukrotnie niższy niż na xp , a sp1 zamiast polepszyć transfer to jeszcze pogorszył :lol:

 

Vista dopiero po extremalnym okrojeniu jako tako działa , ale wystarczy tylko na moment przejść na xp by już nie wrócić do visty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...