Skocz do zawartości
Armo

Największe Wpadki Technologiczne 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli zostawię komputer na jakiś czas, oczywiście monitor przejdzie w stan uśpienia, jednak po wybudzeniu gdy dam CTRL+ALT+DELETE wyskakują mi paski różnych odcieni jakiegoś koloru (zielony bądź brązowy - różnie) i zmienia się ów kolor odcieni, gdy wymuszę wyłączenie systemu przez przycisk na obudowie (inaczej się nie da...). A gdy komputer przejdzie w stan uśpienia, po wybudzeniu go - dokładnie to samo, jednak nie trzeba wciskać CTRL+ALT+DELETE, by to ujrzeć.

Niestety mam dokładnie to samo, ponoć jakiś błąd w sterowniku nvidii dla kart GF7, dogooglałem się do informacji że lekkie oc w biosie karty pomaga, ale mam wątpliwości co do sensowności takiej zabawy. Niemniej ze sterownika na sterownik coraz lepiej jest z tym, bo jeszcze miesiąc temu paski potrafiły mi się pokazać nawet przy wylogowaniu :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie , Brava dla Visty za sterowniki do niej :)

Ponoc Microsoft od 2 lat supportuje programistow NV i ATI w celu tworzenia jak najlepszych sterownikow

ciekaw jestem na czym polega ten support

pewnie im wysylaja worek bryleczkow i zaproszenie na szkolenie do Casyn w Las Vegas ;)

gdzie drinki daja za darmo , potem mamy sterowniki jakie mamy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam dokładnie to samo, ponoć jakiś błąd w sterowniku nvidii dla kart GF7, dogooglałem się do informacji że lekkie oc w biosie karty pomaga, ale mam wątpliwości co do sensowności takiej zabawy. Niemniej ze sterownika na sterownik coraz lepiej jest z tym, bo jeszcze miesiąc temu paski potrafiły mi się pokazać nawet przy wylogowaniu :mad:

Ha, mamy DOKŁADNIE TE SAME KARTY! (moja również Galaxy 7900GS z Zalmanem)

Dziękujemy panom z nV i M$ :damage_wall: .

Edytowane przez mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to prawdopodobnie nie jest to wina samego systemu - co najlepiej obrazuje fakt, że u innych użytkowników wszystko działa poprawnie. ale Ty już wydałeś wyrok więc nie ma tematu..

Kogo to obchodzi czyja to wina, może to być wina i nv, ale co z tego, skoro nie działa? Może napisz, że osoby, które mają ten problem, powinny mimo wszystko używać visty, bo to nie jej wina, tylko sterowników....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ci dobre, jakies dowody potwierdzajace ta odwazna teze ;) ? W standardzie kilka kluczy rejestru na inna wartosc i tyle.

Jest róznica i nawet po zmianie ustawien nie da sie zmusic systemu do identycznego zarządzania pamięcią.

 

 

Kogo to obchodzi czyja to wina,

Kazdego kto potrafi myslec....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ci dobre, jakies dowody potwierdzajace ta odwazna teze ;) ? W standardzie kilka kluczy rejestru na inna wartosc i tyle.

dowody dowody.. zainstaluj sobie dwa systemy i porównaj.

podpowiem że różnica w dużej mierze polega właśnie na stronicowaniu. XP uwielbia stronicować natomiast 2000 odwrotnie. uruchom sobie kilka aplikacji i zacznij grać w sapera, a po kilkudziesięciu minutach sprawdź jak systemy korzystają z pliku wymiany. imho 2000 robi to efektywniej. generalnie te systemy mają całkiem inne progi zajętości pamięci i priorytety do których dążą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest róznica i nawet po zmianie ustawien nie da sie zmusic systemu do identycznego zarządzania pamięcią.

jakies konkrety?

 

dowody dowody.. zainstaluj sobie dwa systemy i porównaj.

podpowiem że różnica w dużej mierze polega właśnie na stronicowaniu. XP uwielbia stronicować natomiast 2000 odwrotnie. uruchom sobie kilka aplikacji i zacznij grać w sapera, a po kilkudziesięciu minutach sprawdź jak systemy korzystają z pliku wymiany. imho 2000 robi to efektywniej. generalnie te systemy mają całkiem inne progi zajętości pamięci i priorytety do których dążą.

Mialem wielkrotnie obydwa systemy i w moim przypadku XP lepiej soie radzil z zarzadzaniem pamiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdego kto potrafi myslec....

Ale zauważ, że jak ktoś tego używa, to mało go obchodzi czyja to wina, przez kogo nie działa. jeżeli dany problem jest dla szarego użytkownika nie do rozwiązania, bo nie ma działających sterowników (bo rozumiem, że nie ma??) to problem dalej występuje. Przecież dany user przestanie używac Visty, bo nie działa to czego wymaga od systemu. Nie jest ważne, czy jest to wina samej Visty, czy nVidii, bo nie działa i koniec. Dlatego przeciętnego użytkownika nie będzie obchodzić czyja to wina - faktem jest, że nie działa. Nie wiem czego dokładnie to dotyczy, ale ja akurat hibernacji na lapku używam często, więc jakby mi na Viscie nie działała i nie mógłbym tego poprawić (ustawianiami, zmianą sterów) - zrezygnował bym z Visty, co z tego, że wiem, iż zawiniła nvidia, jak przecież grafy nie zmienię - wróciłbym do XP i czekał aż to poprawią (mówię to jako użytkownik XPeka, który nie ma chęci do uczenia się nowego systemu, dopóki ten system nie mam mu nic specjalnego do zaoferowania - nie próbowałem jeszcze Visty).

 

Oczywiście mogło Ci chodzić o to, że ten problem da sie rozwiązać - ja wnioskuje, że nie, skoro parę osób w temacie o tym pisało i nikt nie znalazł rozwiązania.

 

jakies konkrety?

Mialem wielkrotnie obydwa systemy i w moim przypadku XP lepiej soie radzil z zarzadzaniem pamiecia

Ale zauważ, że "ONI" wnioskują lepsze zarządzanie pamięcią po tym, jak chodzą siakieś programy użytkowe czy ogólnie praca w systemie, zamiast używać do tego SuperPI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to, lepiej sprawdzac zarzadzanie pamiecia grajac w sapera

 

a spi jest swietnym wyznacznikiem stabilnosci pamieci jak sie umie z niego korzystac - potrafi pokazywac bledy wtedy gdy memtesty etc ich nie widza

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ironizuj - chodziło o to abyś miał kilka otwartych aplikacji które XP częściowo zacznie zrzucać do pliku wymiany. jeśli o mnie chodzi to możesz sobie pisać w wordzie albo nawet przez godzinę puszczać superPi, jeśli bardziej Cię to kręci. zasadnicza różnica polega na tym że XP stronicuje nawet gdy jest to zupełnie zbędne, a 2000 gdy zaczyna mu brakować wolnej pamięci. w skrajnych przypadkach gdy standardowe obciążenie RAMu przekracza 2/3, a plik wymiany znajduje się na tej samej partycji co ładowane do pamięci programy, algorytmy zawarte w XP mogą wypadać troszkę korzystniej (być może dlatego ktoś tutaj odniósł wrażenie, że na nieco słabszych maszynach XP zachowywał się u niego lepiej).

ale ok, skończmy - każdy ma swoje zdanie i mocno odbiegamy już od tematu. ja się stąd urywam eot

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ironizuj - chodziło o to abyś miał kilka otwartych aplikacji które XP częściowo zacznie zrzucać do pliku wymiany. jeśli o mnie chodzi to możesz sobie pisać w wordzie albo nawet przez godzinę puszczać superPi, jeśli bardziej Cię to kręci. zasadnicza różnica polega na tym że XP stronicuje nawet gdy jest to zupełnie zbędne, a 2000 gdy zaczyna mu brakować wolnej pamięci.

ale ok. skończmy - każdy ma swoje zdanie i mocno odbiegamy już od tematu. ja się stąd urywam eot

z tego co pamietam akurat to mozna zmienic w 10s w rejestrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kończ za szybko i tak jest masa ot. A może czegoś pożytecznego się dowiem. Zakładamy że nie zależy mi na wyglądzie. Nie chce żeby system mi mielił dyskiem, komp jak w sygnaturce z tym, że jest w nim 1.5 Gb/ramu. Windowsa używam rzadko, czasami do starszych gier/programowania. Który system był by teoretycznie "lepszy". Bo skoro nie ma różnicy to "po co przepłacać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbys dołożyć RAMu i wrzucić sobie Vistę Premium. będziesz zmieniał kompa to system będziesz miał na czasie. z przeniesieniem licencji zwykle nie ma najmniejszego problemu - dzwonisz i mówisz że to wymiana na gwarancji. 2000 jest dobrą alternatywą dla XP ale zakładając że ten w sigu jest legalny to drugi raz nie inwestowałbym w staruszka. to tyle bo szkoda mi czasu na wycieczki ;) jak dobrze stuningować XP podpowie Ci MaSell. pzdr

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie wojenka, będzie ZPP... ciekawe co się stanie. A poza tym kontynuując tak dobrze rozwinięty OT, dumam nad spróbowaniem przyspieszenia kompa XP64bit... dużo mi on da w porównaniu do 32 bit? Czy taki sam przyrost następuje też w Viśce 64 a 32? Viśkę 32 ma kumpel i ja chwileczkę miałem z nią bezpośr. do czynienia i dlategop twierdzę, ze nijakiego ona wrazenia na mnie nie zrobniła.. no chyba, że negatywne.

 

Podajcie przyrosty procentowe między :

1) XP - 64 vs 32

2) Vista 64 vs 32

EDIT:

3) Vista 32 bit vs XP 32bit (albo) Vista 64 vs XP64

 

będę wdzięczny

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie tolerujesz bo może byś wyłowił o co mi chodziło (i nie był to OT).

Mianowicie jakie różnice wydajności występują pomiędzy vistami a xp'kami i właściwie - bo mnie zaczęli koledzy przekonywać tutaj na forumie do zmiany systemu - jak zyskam na zmianie. Konkretnie to mi chodzi o to czy przesiadka na XP64 będzie dużo gorszym posunięciem niż przesiadka na vistę 64? Skacząc z tematu na temat tego nie wywnioskuję (bo są tematy od tego, ale skakanie po nich nic nie daje). Jedna krótka odpowiedź i będzie ok.

Nie pisze tego pytania do sgj na priw bo może odpowiedź przyda się więcej niż jednemu userowi, który się wacha co wybrać za OS. Powstrzymaj się od kolejnych %, bo zacznie to przypominać polowanie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie tolerujesz bo może byś wyłowił o co mi chodziło (i nie był to OT).

Mianowicie jakie różnice wydajności występują pomiędzy vistami a xp'kami i właściwie - bo mnie zaczęli koledzy przekonywać tutaj na forumie do zmiany systemu - jak zyskam na zmianie. Konkretnie to mi chodzi o to czy przesiadka na XP64 będzie dużo gorszym posunięciem niż przesiadka na vistę 64? Skacząc z tematu na temat tego nie wywnioskuję (bo są tematy od tego, ale skakanie po nich nic nie daje). Jedna krótka odpowiedź i będzie ok.

Nie pisze tego pytania do sgj na priw bo może odpowiedź przyda się więcej niż jednemu userowi, który się wacha co wybrać za OS. Powstrzymaj się od kolejnych %, bo zacznie to przypominać polowanie.

 

Pozdrawiam.

 

Używam Visty64 i nie mam problemów ze sterownikami, programami itp itd podsumowując wszystko działa. Mój współlokator ostatnio chciał sprawdzić xp64, sprzęt też ma całkiem nowy ale dużo więcej czasu poświęcił na szukanie sterowników, trudniej mu było takowe znaleźć i zazwyczaj starsze wersje niż na xp32. Także sam decyduj jaki system chcesz posiadać, może zrób jakąś małą partycję i sam sobie instaluj i sprawdzaj co ci najlepiej spasuje, z czym będziesz miał mniej problemów.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)może zrób jakąś małą partycję i sam sobie instaluj i sprawdzaj co ci najlepiej spasuje, z czym będziesz miał mniej problemów.

Pozdrawiam.

Taki sposób się sprawdza, jak używamy pirata.

Bo jeśli mowa o oryginałach, to by musiał kupić dwa. Nie sądzisz, że było by to wyrzuceniem pieniędzy w błoto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jesli 64 bitowy Windows , to tylko Vista x64

tyle ze z 2GB Ramu bym nie podchodzil , chodzi toto wyraznie gorzej niz Vista 32 na 2GB

tak z 4GB Ramu szybki proc co najmniej C2D 2.4GHz i Vista64 bedzie przyjemnym systemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o takie odpowiedzi mi chodziło. Czyli lepiej jest mieć viśkę niż xp64 z tego rozumiem. Widzisz ... pirat to pirat - czyli cały czas używasz kradzionego oprogramowania. Tak się składa że xppro który mam 32bit to oryginał, który zakupiłem już dawno. Z xp64 i viśka 64 nie mam o tyle problemu, że na tydzień moge sobie pozyczyć i zainstalować od kumpla i nic nikomu do tego. Zanim kupię chcę mieć możliwość przetestowania - szkoda tylko że M$ takiej możliwości nie daje przeciętnemu userowi. Trzeba po kolegach szukać a nie mozna sobie ściągnąć np. okrojonego demka na 30 dni jak z innymi programami. To jest syf. No ale cóż. Widać nie każdy przed zakupem samochodu korzysta z przynajmniej jednej jazdy próbnej.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...