Skocz do zawartości
pysiul86

Jaki Na Dzień Dzisiejszy Wybrać Dysk Sata Ii 160 Gb ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam...

 

Posiadam obecnie następującą konfigurację komputera:

 

ZASILACZ - BE QUIET zasilacz Straight Power bequiet 500W DR

PŁYTA GŁOWNA - ABIT KN9

PROCESOR - ATHLON X2 4800+ EE AM2 BOX 65W

GRAFIKA - GALAXY GeForce 7900GS 256MB DDR3 Zalman (256-bit) (PCI-E)

RAMY - OCZ DDR2 CL5 800MHz 2GB 2x1GB GOLD Dual Chanel

CHŁODZENIE PROCESORA - Arctic Cooling Freezer 64 PRO 6x HEAT PIPE AM2

 

 

Mam takie pytanie posiadam dokładnie kwotę 170 zł i chciałbym sobie zakupić dysk twardy SATA II (chciałbym zakupić dysk szybki, chcę aby nadawał się do umieszczenia w kieszeni, ponieważ ja u siebie mam tak zrobione ze mama będzie miała swój system na oddzielnym dysku a ja swój i po prostu jak ktoś będzie siedział na komputerze to wkłada do szuflady swój dysk i nie ma dostępu do danych 2 użytkownika. Chcę aby dysk był bez awaryjny, obecnie posiadam takze WD seri akss i sprawuje się on wyśmienicie (chodzi tutaj o 320 GB), mam go już około 4 miesięcy i działa wyśmienicie. Dysk który ja zamierzam zakupić edzie mi słóżył jako dysk na którym będą tylko i wyłącznie gry, oczywiscie będzie takze system operacyjny, zalzy mi aby był bezawaryjny oraz aby był dość cihutki, sądze ze to będzie jakas 160 GB ale wybór pozostawiam juz wam, co obecnie na rynku jest według was godne polecenia dla mnie ??

 

DYSK BĘDZIE DZIAŁ W TAKIEJ O TO SZUFLADZIE:

 

Dołączona grafika

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co mam w sigu :) , kosztuje co prawda 212zł ale chyba warto dopłacić, kupiłem w emarkecie.pl. Też niedawno stałem przed wyborem dysku i wybór padł na tego seagate, dużo dobrego się o nim naczytałem, tu na forum też jest chwalony.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

cichutkie

kpisz sobie ?

Jak ma być cicho i wydajnie to tylko WD lub Hitachi

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kpisz sobie ?

Jak ma być cicho i wydajnie to tylko WD lub Hitachi

jesli nie miales tego dysku toi nie otwieraj twarzy.

 

rozumiem ze produkty seagata w tym momencie całkowiecie odpadaja prawda ??

 

zastanwawiam sie wlasnie nad tym WD poniewaz swoją 320 GB jestem bardzo miło zaskoczony - np prawie jej wogule nie slyszę

Dysk ktory ci napisalem mam w kompie. I tak jak napisalem, bardzo wydajny i cichy dysk. Nie slychac go nawet przy mocnym "mieleniu" danych, a do tego lekki i cienki (dzieki jednemu talerzowi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

znaczy tak sobie rpzeanlizowałem a tak jak wam mowie nie stac mnie na wiekszy dysk i chyba zdecyduję sie na ten 160GB od sygate czytałem na skąpcu ze ma dosyc dobre opinie mimo ze jest ich tam tylko 4

tak - seagate!

i ma 5 lat gwary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten model 160B warty jest polecenia ?

no coz, powtorze sie po raz 3-ci... POLECAM! :P hehe jak mieszkasz w szczecinie to moge ci nawet pokazac jak dziala... cichy i wydajny. mam go dlugo ponad rok i nie mialem zadnego problemu, a do tego gwarancja 5lat, wiec nad czym myslec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Korzystam z Hitachi 7K160 160GB i na gąbce jest niesłyszalny z 1m.

A prawie wszyscy narzekają na Seagate 7200.10 jeśli chodzi o głośności, bazuję na opinii większości ludzi na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo większość ludzi z forum ma 160GB te grubsze wersje, które fakt faktem charakteryzują się orszymi parametrami odnośnie głośności. Gdy wyszła ta cienka, to mało kto ją kupował ponieważ dyski 320GB miały o wiele lepszy przelicznik cena/1GB. Ja kupiłem, bo potrzebowałem drugi dysk do RAID'a, a że wersje grube były już na wymarciu to wsysnąłem cienką.

Te cienkie 250GB są delikatnie cichsze od 160GB. Widocznie troszkę dopracowali technologię robienia małych wersji :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

 

Seagate 160gb sata II ten z końcówką 11AS

 

Jeżeli mi ktoś powie że to jest ciche to powieszę :-)

 

Jest jedyną rzeczą którą słyszę w kompie, dosłownie. Jego szum talerzy jest nieznośny ale da się przyzwyczaić.

 

Mam też 250gb na ATA ale ten służy już poza domem bo niestety ale jego szum talerzy ma również nieprzyjemne buczenie i to nie jest wina obudowy... aha jest to model z serii 9 albo 10 już nie pamiętam.

 

PS Zaraz ktoś powie że źle trafiłem: nie wiem ale przy prawie pasywnym chłodzeniu wszystkiego można się zdenerwować jak coś szumi :)

Edytowane przez Kodziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...