Skocz do zawartości
kkNd!

Problem Z Rozbudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad rozbudowa zestawu wc. Poki co mialem nagrzewnice od opla kadeta, ale po zmianie procesora na x2 i ostrym wykreceniu woda robi sie goraca... jechalem bez szroudu, jedynie z 2ma wiatraczkami 120 mm na 5v. I tutaj pojawia sie moje pytanie: ktora chlodnice kupic, zeby dala jakies znaczace obnizenie temperatur wzgledem harrisona. Wczesniej zestaw skladajacy sie z 2 bloczkow nie wydalal z wykreconym x2 i radeonem x850xt pe, a teraz doszedl jeszcze 8800 gts 512 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja chłodnica ma wydajność ok 2x120 z dedykowanych... więc albo 3x120 w zwyż, albo dokupisz coś do tej co masz...

No wiem ale chlodnica chlodnicy nie rowna ;) z tego co sie orientuje to liczy sie chyba powierzchnia blaszek wewnatrz. Nie chce po prostu wymienic siekierki na kijek za 200 zl ;) A co masz na mysli z dokupieniem czegos do tej ktora posiadam obecnie? ^^ szczerze mowiac nie wydaje mi sie zeby szroud az tyle dal, a wiatrakow na 12v z wiadomych przyczyn nie chce puszczac ;)

 

btw ten x2 na 1.55v to straszna grzalka ;d

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam gdzie - widziałem porownanie chłodnic właśnie z kadetem 5cm - i miał podobną wydajność co 2x120

tzn - że dokupisz np 2x120 i dołożysz zamiast starą wywalac (zawsze 2 chłodnice > 1 chłodnica)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć nie miałem kadeta to wydaje mi się, że z uwagi na jego grubość i gęstość na wolnoobrotowych wentylatorach lepsza okaże się 2x120. Z tym, że gdzieś widziałem patent na zwiększenie "prześwitu" w kadecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podaj fundusze i maxymalne rozmiary. Bo tak to można polecić np. Colosusa i Thermochila...

na 3 wiatraki najlepiej do ~200 zl, ale jak cos naprawde bedzie warte wiekszej kwoty to mozna pomyslec ;)

 

...w sumie to im taniej tym lepiej, ale najwazniejsze zeby dalo rade :)

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...