Skocz do zawartości
januszn64

Pamięć Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie. Otóż aktualnie posiadam pamięć DDR2 Kingmax Dual Channel 2x512MB 800. Moja płyta główna posiada dwa sloty, na pamięci dual(czyli łącznie 4). Chciałbym dokupić sobie dodatkową kość pamięci 1GB albo 2GB.

 

Czy muszę kupić pamięć "dual channel" czy może być zwykła jedna kość????

 

 

Proszę o pomoc. :icon_exclaim:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

[ciach!]a mać! Przestań co chwile zakładać KOLEJNE tematy! :evil:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Nie musi być dual channel, może być pojedyńcza kość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie. Otóż aktualnie posiadam pamięć DDR2 Kingmax Dual Channel 2x512MB 800. Moja płyta główna posiada dwa sloty, na pamięci dual(czyli łącznie 4). Chciałbym dokupić sobie dodatkową kość pamięci 1GB albo 2GB.

 

Czy muszę kupić pamięć "dual channel" czy może być zwykła jedna kość????

Proszę o pomoc. :icon_exclaim:

Niemusisz. Przede wszystkim patrzysz na parametry starych i nowych zeby byly maksymalnie do siebie zblizone. Timingi, napiecia ect. Czyli Najpiekniej byloby dokupic albo dual kit albo 2 oddzielne 800 clilestam z jakimstam napieciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everest pokazuje mi, że moje tmingi ustawione są na 5-5-5-18.

 

Czy mógłbym dokupić sobie jedną z tych pamięci??? :

 

 

 

Geil 2GB DDR2 800 Dual Chanel Kit 5 5-5-

 

 

lub

 

Geil 2GB DDR2 800 Dual Chanel Kit Black Dragon 4-4-4-12

 

 

?

post-154911-1199630360_thumb.jpg

post-154911-1199630425_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zadałem pytanie czy współgrały by jedne z drugimi!

 

Chcę je kupić, bo jeszcze nigdy ich nie miałem, muszę sprawdzić ich jakość, a tak pozatym to czemu mam nie brać geili??

Edytowane przez januszn64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

czemu mam nie brać geili??

Jak byś dostosował sie do punktu pierwszego mojej poprzedniej wypowiedzi to byś wiedział! Jakość tych kości spadła na łeb na szyje, często padają i są z nimi problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będziesz sobie z nimi zdjęcia robił? :P

 

Dużo cennych informacji masz zapewne w instrukcji obsługi płyty głównej ;) warto zajrzeć zanim zada się pytanko na forum ;) ludzie strasznie nie lubią odpowiadać na te same pytania, a bywają tacy jak grzesiu co dodatkowo się przy tym unoszą ;) pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Nie. A jeżeli nawet timingi "zwiększyłyby" wydajność to i tak więcej ramu da Ci lepszą wygodę. Te kingmaxy powinny iść na czwórkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten zasilacz wytrzyma??? Czy wartałoby zmienić???? Bo ja już tracę głowę :? jedni mówią że jest dobry...inni że do niczego...i cały czas się zamartwiam czy nie popalę sprzętu :? narazie chodzi już dwa tygodnie i jest dobrze ale jak teraz dorzucę dwa wentylatory i nową pamięć to niewiem co się będzie działo

 

 

proszę o pomoc

Edytowane przez januszn64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. czemu akurat Zalmana?

no wydaje mi się że są dobre

 

Zadam jeszcze jedno "prymitywne" pytanie, ponieważ jestem amatorem w tej dziedzinie. Dlaczego tak jest, że jedne zasilacze markowe o mniejszej mocy są lepsze od tych niemarkowych z większą mocą???

Edytowane przez januszn64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, niemarkowe zasilacze czesto maja "moc" tylko na naklejce.

Po drugie, wazny jest prad na poszczegolnych liniach - obecnie komputery korzytsaja przede wszystkim z 12V, w tanich zasilatorach moc moze byc podbijana poprzez duzy amperaz na linii 5V.

 

Ostatnia rzecz: markowy, dobry zasilacz daje gwarancje stabilnych napiec, tego, ze nie umrze w najmniej spodziewanym momencie, a jesli juz zdarzy mu sie pasc, to nie pociagnie zadnych innych czesci za soba. Dochodza do tego takie rzeczy jak wieksza ilosc kabli i wtyczek.

 

EDIT: do poprzedniego posta - w uproszczeniu moc szczytowa to maksymalna moc, jaka jest w stanie wypluc z siebie zasilacz. Z reguly dluzsza praca przy takim obciazeniu konczy sie jego przedwczesna smiercia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

a może powiedzieli mi w sklepie że jest markowy tylko po to, żeby go sprzedać

Tak. Nie jest markowy. Teoretycznie dobry zasilacz jest ciężki ale teraz to już wychodzi z użycia. Do tego kompa starczyłby nawet Modecom MC 350 (NIE FEEL).

 

EDIT: Sie spóźniłem.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...