Skocz do zawartości
MaZZeo

Far Cry 2

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie recki na GameRankings - średnia 91%.

Na pewno nie będzie źle - przykładowo IGN zawsze stawia jedne z najniższych ocen ze wszystkich serwisów, ale na spokojne 8/10 można liczyć.

 

Oo to super :) Czekam na premierę i mykam do MM.

 

Edit:

 

A tutaj już ktoś posiada FC 2 ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez rmvbhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też powtwierdzam że świetna gra,zresztą gdzieś już pisałem coś na ten temat w wątku PC. ;) . Jestem pod wrażeniem grafiki no i ogólnie klimat mi podeszedł,może dlatego że teraz wstrętna jesień :lol2: .... Jedynie to co mnie denerwuje to respawnujący sie przeciwinicy no i że każdy jest do nas wrogo nastawiony, przez co dojazdy do celów misji trwaja chyba dużej niż sama misja no ale.... cóż

 

8+(duży plus)/10 POLECAM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram już kilka ładnych godzin... i... moim zdaniem to jedna z najbardziej frustrujących gier w jaki grałem :/

 

Jadę w drugi koniec mapy "na misję", zabieram snajperkę i wyciszony sidearm - nie bawi mnie atak na pałę. Po drodze rozwalam dwa outposty, które są rozsiane po mapie (głównie na skrzyżowaniach, etc), dojeżdżam do celu, wysiadam, biegnę w jakieś krzaki, namierzam pierwszego kolesia.... BAM! Koleżka pada, a jego koledzy magicznie mnie namierzają (mam kamuflaż za 45 diamentów [to dużo, broń kosztuje 5-10 na początku])... strzelają do mnie AK, odległość jest dość spora - co nie przeszkadza im trafiać :) Po 20 sekundach od tyłu (cały czas jestem w krzakach) wjeżdża we mnie Jeep z zamontowanym z tyłu CKMem...

 

Uporałem się z tym wszystkim, wracam do safehouse po drodze mijając wspomniane wcześniej outposty. W każdym czeka na mnie grupka żołnierzy, mimo że wyczyściłem te miejsca nie dalej jak 10 minut temu..

 

Inna sytuacja - siadam do gry, ładuję sejwa, wychodzę z safehouse... i widzę rozpędzonego Jeep (tak, z CKMem) jadącego prosto na mnie (dodam że gdy robiłem sejwa nikt mnie nie ścigał, itp)... byłem tak zdezorientowany że dałem się rozjechać.

 

 

Grafika jest ładna, mało loadingów i praktycznie zero pop-upu, ale cała reszta to gra klasy "C".

Nie wiem, może nie umiem "przestawić" na taki typ gry, ale coś tu zdecydowanie nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie po wielu tygodniach oczekiwania w ten weekend stałem się szczęśliwym posiadaczem fara craya ;)

Generalnie rzecz biorąc, gra przentuje się wyśmienicie. Zarówno gameplay jak i oprawa bardzo mi przypadły do gustu.

Wszystkim, którzy narzekają na zbyt prostą i monotonną rozgrywkę polecam rozpoczęcie gry na najwyższym poziomie trudności. Wtedy przeprawa na drugą stronę mapy świata w celu wykonania zadania staje się niezłym wyzwaniem. Nie wiem jakim cudem pasztecika namierzyli skoro strzelał z wyciszonej snajperki, ale ja miałem kilka sytuacji gdzie strzelałem z normalnej snajperki bez tłumika i trochę im zajeło połapanie się gdzie jestem. Aczkolwiek jeepy pojawiające się znikąd to fenomen, nie mniej utrudnia to rozgrywkę co nie pozwala się nudzić.Ode mnie 8,5/10.

Minusy za takie rzeczy jak np. zbyt mała ilość zwierzaków na sawannie przez co świat wydaje się nieco opuszczony. Również głównymi ścieżkami po całej mapie mogły by jeździć patrole przeciwników co by nieco urozmaiciło rozgrywkę. Plusy za oprawę graficzną, fizykę gry (wiatr + ogień itd. wiadomo o co chodzi), gumowe drzewa faktycznie trochę kiepszczą ogólną ocenę technicznej strony gry ale nie przeszkadza to aż tak bardzo. Tak samo jak trawa kręcąca się razem z graczem (sprite). Przy takiej ilości tej trawy PORUSZAJĄCEJ SIĘ nie wyobrażam sobie innego rozwiązania (np. żeby każde źdbło było 3D o_O ) Jeszcze nie w tej generacji konsol chyba :)

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pisałem że strzelałem z wyciszonej snajpy (strzelałem z Dragunova) - potem kupiłem Dart Rifle i już mnie nie namierzają, ale to cudo ma tylko 6 naboi :) Btw. w PSXE pochwalili dubbing postaci - jak dla mnie to jeden z najsłabszych elementów tej gry, wszystkim się jakby śpieszy :D

 

Generalnie zdania co do gry nie zmieniam - 7,5; głównie za ładnie wykonany teren, grafikę, ogień. Reszta jest średnia, ale mimo wszystko jest coś, co nie pozwala oderwać mi się od gry - główny wątek przejdę na 100%.

 

 

 

wróć! - usiadłem na 30 minut do gry, dojechałem do jakiegoś obozowiska, nawiązałem wymianę ognia :) no i obserwuję sobie jak koleżka strzela całkowicie 'w bok' podczas gdy ja obrywam, no ubaw po pachy, gierka wylatuje z konsoli, crap.

Edytowane przez pasztecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, pograłem kilka godzin i stwierdzam że gra PORAŻKA! nie można spokojnie pozwiedzać mapy nie można przelecieć się lotnią bo zaraz ktoś do ciebie strzela! nie można popływać łódką bo zaraz ktoś do ciebie strzela, nie można pojeździć autem bo zaraz do ciebie strzelają! Czy producentom się coś nie poje.....o? Nie da się zabijać z przyczajenia bo zaraz wszyscy wiedzą gdzie się znajduje!

 

Gra posiada naprawdę świetną grafikę lecz to za mało..... Sprzedałem na drugi dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, pograłem kilka dni i stwierdzam że gra BARDZO FAJNA! można spokojnie pozwiedzać mapę (tylko nie chodząć zawsze główną drogą, a obok guard postów w kuckach), można przelecieć się lotnią tylko nie nad guardpostem! Można pojeździć samochodem, tylko trzeba uważać na patrole - jeden granat i jedziemy dalej, lub gdy widzimy że nadjeżdżają - wysiadamy, biegniemy w haszcze, czekamy aż przejadą - jedziemy dalej. Da się strzelać z przyczajenia ale jak się ma tłumik założony, trudno żeby przeciwnicy nie reagowali na dźwięk! Jeżeli się strzela ze znacznej odległości, przeciwnicy nie wiedzą przez pewien czas gdzie jesteśmy. Gra posiada naprawdę świetną grafikę i dobry gameplay, warto się wdrożyć w fabułę a napewno się nie rozczarujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój kumpel w pracy odradził mi zakup tej gry. Teraz mam parę pytań z serii "czy to prawda że..."

 

"Fabuła w grze mowi o tym, że wpadamy podczas wojny jakichś dwóch frakcji załatwić dostawce broni. Okazuje się jednak, że z wojną frakcji to mamy doczynienia tylko na samym początku gry... w jakimś budynku. Później podczas dalszej eksploracji jedyną osobą do której strzelają tubylcy jesteśmy my. Każdy napotkany człowiek musi zginać z naszej ręki inaczej to my zginiemy z jego. Nie widać aby ktoś ze sobą walczył"

 

"Gra głownie polega na braniu misji, jezdzie do celu i napotykaniu na skrzyżowaniach patroli, które po zabiciu respawnuja się w tych samych miejscach w jakich je zastaliśmy za pierwszym razem."

 

"Misje w których odblokowujemy sobie bronie polegają tylko na rozwalaniu jakiegoś konwoju."

 

"Po mapie prócz ludzi ganiają tylko zebry."

 

"nudy nudy nudy... stalker był lepszy."

 

czy powyższe się zgadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Fabuła w grze mowi o tym, że wpadamy podczas wojny jakichś dwóch frakcji załatwić dostawce broni. Okazuje się jednak, że z wojną frakcji to mamy doczynienia tylko na samym początku gry... w jakimś budynku. Później podczas dalszej eksploracji jedyną osobą do której strzelają tubylcy jesteśmy my. Każdy napotkany człowiek musi zginać z naszej ręki inaczej to my zginiemy z jego. Nie widać aby ktoś ze sobą walczył"

Zgadza się, zleceniodawcy mówią bohaterowi że cała misja jest undercover i że ma nie oczekiwać pomocy od ludzi współpracujących ze zlecającymi = każdy do nas strzela.

 

"Gra głownie polega na braniu misji, jezdzie do celu i napotykaniu na skrzyżowaniach patroli, które po zabiciu respawnuja się w tych samych miejscach w jakich je zastaliśmy za pierwszym razem."

Lepiej bym tego nie ujął.

 

"Misje w których odblokowujemy sobie bronie polegają tylko na rozwalaniu jakiegoś konwoju."

Wykonałem 4 misje odblokowujące bronie - każda wyglądała dokładnie tak.

 

"Po mapie prócz ludzi ganiają tylko zebry."

Są jeszcze antylopy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak wygląda celowanie w konsolowej wersji tej gry? Czy mamy jakąś "auto-pomoc" czy trzeba ręcznie celować analogiem? Którakolwiek odpowiedź dobra to jak się to sprawdza w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nei jesteś przyzwyczajony do pada to nie ma sensu się w tej grze męczyć. Auto-aim jest i celownik naskakuje delikatnie na wrogów, ale ci rozbiegają się po krzakach szybciej niż karaluchy po zapaleniu światła, więc i tak nic nie trafisz.

W ogóle cała ta gra jest słaba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey zwalnia wam gra w momencie np. wysadzania samochodu/ów z rpg, granatu (ogólnie wybuchy i większa sieka) itp. ?? Bo jest to trochę wkurzające, konsola niby ma 3 rdzenie i dalej nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

otoz mam maly problem i to na samym poczatku....;/

 

kiedy mamy za pomoca mapki/radara znalezc diamenty nieopodal naszego domku. szukam, szukam, lampka miga coraz szybciej az wkoncu stoje przed skrzynia gdzie, lampka juz swieci stale (co oznacza ze diamenty w poblizu,,,,,) - no i co dalej? nie moge nic podniesc, zrobic, etc.......!

 

Jak wziac te pierd^^^^one diamenty i z kad?

 

p.s. rzycalem granataim, strzelalem i nic....!!!

 

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto brać za 30zł?

Ogólnie nie lubiłem pierwszej części, nie lubię długich wędrówek i jestem cienki bolek w strzelaninach konsolowych, ale wideo-recka na IGN zachęciła mnie.

Za takie pieniądze to bierz i się nie oglądaj. Jeno miej na uwadze, że gra może się znudzić (mnie pod koniec już nużyła ale wytrwałem :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...