Skocz do zawartości
paf

Chieftec Hpc 420w Df

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Ostatnio przydarzyła mi się przykra niespodzianka. Stopiła się wtyczka zasilająca ATX (chieftec 420W hpc-df) i razem z nią socket na płycie głownej. Naprawiać mi się już nie opłaca (stary zestaw z p4), a ponieważ mam na składzie athlona64 3800+ i płytę główną msi k9n platinum (am2, pod tegoż proca) postanowiłem złożyc z tego nowy komputer. DVD i dyski przełoże ze starego, do tego dokupię radeona x1950pro i 2gb DDRII.

Po tym przydługawym wstępie przyszedł czas na aktualne pytanie. Zasilacz był jeszcze na gwarancji, więc na dniach będę go miał z powrotem. Czy uciągnie on wyżej wymieniony zestaw ? Czy powinienem jednak zastanowić się nad zakupem czegoś bardziej nowoczesnego ? Dodam, że zależy mi na maksymalnym obcięciu kosztów, gdyż zupełnie nie byłem przygotowany do składania nowego komputera.

Pozdrawiam,

paf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Jasne, że da radę

U mnie Chief HPC-420-302-DF rev 2 zasila kompa składającego się z C2D E4300 @ 3GHZ, MSI P35 Neo2-FR, 2x1gb Crucial Ballistix @ 1050 cl4 2.4v, GF 7600GS DDR3 @ 800/1800, Hitachi 160GB

Działa bez zająknięcia

Napięcia w stress:

12.15V, 5.18V, 3.42V

Mierzone miernikiem oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, ulżyło mi. Gdybym miał kupować nowy, musiałbym poczekać ze złożeniem kompa do następnej wypłaty, czyli ponad miesiąc.

Dziękuję wszystkim za szybkie, konkretne i życzliwe odpowiedzi.

A tak na marginesie, jak się wam wydaje: ta spalona wtyczka ATX to po prostu pech, czy np. wadliwy egzemplarz zasilacza (chodził jakiś rok z hakiem przy p4 2,4@3,0 i gf6800gs) ?

I drugie pytanie: omgwtf napisał "Pod warunkiem dociążenia linii +5V powinien dać radę." Czy mógłby mi to ktoś wyjaśnić ?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli napięcie na lini 5V nie będzie przekraczało zarówno w stresie jak i idle normy atx tj 5,25V to nie musisz nic dociążać. Co do wtyczki, tym chieftecom zdarzyło się to poza Twoim przypadkiem, conajmniej dwa razy na tym forum. Miałem hpc 360 i wtyczki dość gładko wchodziły w gniazda (atx do mobo jak i molexy hdd). Mogło to nie zapewniać dobrego styku, jeśli powierzchnia uległa utlenieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie serwis nabił w butelke. Odmówili naprawy zasilacza, tłumacząc, że spalone piny we wtyczce ATX to wina mojej płyty głównej, a nie zasilacza. Co o tym sądzicie ? Czy da się jakoś udowodnić, że to wina zasilacza ? Czy w ogóle mam jakieś podstawy prawne do wykłócania się, czy czeka mnie po prostu kupno nowego zasilacza ?

Pozdrawiam,

paf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiscie nie ma sensu wojować o ten zasilacz, de facto to jest sprzet wart teraz pare dych. W takiej sytuacji kupię chyba nowy zasilacz. I tak przy zmianie procesora na dwurdzeniowy musiałbym wymienic tego chiefa.

Mam zatem prośbę: czy ktoś mógłby z tego cennika http://www.bitcomputer.pl/catalogue.php?category=143 pomóc mi coś wybrać na szybko ? Skoro już wiem, na czym stoję (a komputera potrzebuje teraz desperacko) pojadę jutro do sklepu. Do jutra raczej wywiadu środowiskowego nie zdąże zrobić (czytanie wątków na forum, recenzji etc.), dlatego byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś obeznany w temacie rzucił po prostu konkretną propozycją.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam,

paf

 

PS. Zapomniałem dodać, cena ~300zł.

Edytowane przez paf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za propozycje, Svende. Który z nich, Twoim zdaniem, będzie najlepszą inwestycją (zależy mi głównie na niezawodności) i czy wybrałeś mniejsze zło, czy to rzeczywiście są stosunkowo dobre zasilacze ?

Z góry dziękuję za odpowiedź,

pozdrawiam,

paf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

amacrox i modecom to to samo w innej obudowie

chieftec gps to gorszy shit niz chieftec hpc (ktory jest swietnym zasilatorem i ja jestem po przesiadce z amacroxa ax-450 na chiefteca hpc-420-302-df bardziej zadowolony, bo jest wiele cichszy i troche slabszy, ale i tak super trzyma napiecia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Bardzo dobry wybór, bardzo cichy, jego cisza jest porównywalna do Corsaira HX 520W, a nawet jest ciszej, tylko w niektórych egzemplarzach coś piszczy w środku.

Corsair HX 520W ma odpinane kable i porównywalną ciszę więc jego bym tu wybrał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z nich, Twoim zdaniem, będzie najlepszą inwestycją (zależy mi głównie na niezawodności) i czy wybrałeś mniejsze zło, czy to rzeczywiście są stosunkowo dobre zasilacze ?

Wszystkie to bardzo dobre zasilacze, dodatkowo w ludzkiej cenie. Ich niezawodność jest podobna, jakość wykonania, najlepsza u Chiefteca.

chieftec gps to gorszy shit niz chieftec hpc (ktory jest swietnym zasilatorem i ja jestem po przesiadce z amacroxa ax-450 na chiefteca hpc-420-302-df bardziej zadowolony, bo jest wiele cichszy i troche slabszy, ale i tak super trzyma napiecia)

Miałeś w rekach wszystkie te zasilacze? I na czym, wg. Ciebei polega shitowość GPSa? Głupoty piszesz.

 

paf ma pewnei chłodzenia BOXowe i tej ciszy, BQT lub Corsaira nie odczuje, a pieniądz w kieszeni owszem.

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z problemami z płytą główną postowałem na forum msi.

Tam pare osob uwaza, ze 14A i 15A na liniach 12v1 i 12v2 to zdecydowanie za mało, i nawet jezeli nie teraz, to w przyszlosci (po upgradzie kompa) moge miec problemy.

Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Śmiesz sobie żartować?

Chiefteci GPS są bardzo głośne, kolega na konfigu E2140, Asus P5B, 7300GT na Chieftecu GPS ma napięcia 11,1V mierzone 3 miernikami. Chiefa HPC posiadam i zasila konfig E4300, MSI P35 Neo2-FR, 8600GT i podaje napięcie 12.15V (więc ma jeszcze zapas) pomimo tego, że na tabliczce ma sporo mniej Amperów niż GPS który widać nie radzi sobie z jeszcze prostszym zestawie niż mój. Chieftec HPC jest bardzo cichy, wieją w nim 2 bardzo ciche 80mm @ 5v (bezwzględnie od obciążenia) i głośność zasilaczy jest trochę gorsza jak we współczesnych zasilaczach Seasonica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiefteci GPS są bardzo głośne, kolega na konfigu E2140, Asus P5B, 7300GT na Chieftecu GPS ma napięcia 11,1V mierzone 3 miernikami. Chiefa HPC posiadam i zasila konfig E4300, MSI P35 Neo2-FR, 8600GT i podaje napięcie 12.15V (więc ma jeszcze zapas) pomimo tego, że na tabliczce ma sporo mniej Amperów niż GPS który widać nie radzi sobie z jeszcze prostszym zestawie niż mój. Chieftec HPC jest bardzo cichy, wieją w nim 2 bardzo ciche 80mm @ 5v (bezwzględnie od obciążenia) i głośność zasilaczy jest trochę gorsza jak we współczesnych zasilaczach Seasonica

Ten komputer działa stabilnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...