Skocz do zawartości
moa

C2q - Spalony?

Rekomendowane odpowiedzi

Wygladalo to tak:

 

 

Gram sobie gdzies w crysisa, gdzies po 3h czuc bylo dziwny zapach ale myslalem ze to od ogrzewania - pogralem jeszcze godzinke, ide do kuchni zjesc sobie obiad wracam a tam komp wylaczony.

 

Gdy naciskam przycisk power wyglada to tak jak gdyby przeszedl impuls elektryczny i momentalnie sie wylaczyl. Tzn. na wiatraczkach sie zapalaja diody i zaczynaja sie krecic. To trwa kolo 0.5 sekundy.

 

Jesli potem znowu nacisne power to nic sie nie dzieje.

 

Jesli chce wywolac ta sama sytuacje to nalezy wyrwac kablel zasilania z tylu obudowy i podlaczyc go znowu.

 

Ciekawostka 1: Gdy wyjme kabelek 4pin (zasilanie cpu) to komputer wlacza sie na 3 sekundy zamiast na 0.5.

 

Ciekawostka 2: Sytuacja sie powtarza przy wykorzystaniu innego zasilacza.

 

Ciekawostka 3: Po podlaczeniu zasilania pali sie swiatelko na porcie ethernet, po nacisnieciu przycisku power tez sie pali mimo tego ze jesli znowu nacisne przycisk power to komp nie zacznie sie wlaczac

 

Ciekawostka 4: Wszystkie wiatraczki sa podlaczone do plyty glownej.

 

Ciekawostka 5: Na wszystkich kosciach pamieci ram powtarza sie sytuacja, wkladalem tez pojedynczo kazda z nich - nic sie nie dzieje

 

Ciekawoska 6: Na spodzie procka nic nie widać, żadnej zmiany koloru na nozkach czy gdziekolwiek. (choc pewnie i tak by nie bylo widac)

 

-----------

 

pytanie co sie stalo?

 

Od razu zastrzegam ze pewnie sie myle bo pierwszy raz sie z takim czymś spotykam.

 

moje wnioski:

-Zasilacz jest sprawny

-Karta graficzna sprawna (wkladalem do innego kompa)

-Pamieci RAM sprawne

-Plyta sprawna (bo pali sie ethernet i wiatraczki zaczynaja sie krecic i swiecic

-Po wyjeciu grafiki te same objawy

-Reset CMOS nie pomaga

-po odlaczeniu wszystkiego kompletenie procz 24pin i 4pin procka efekcik taki sam

-Płyta to Gigabyte GA-N650SLI-DS4

-------------------------

 

 

Procesor spalony?

 

 

------------------------

 

Tak, bylo OC, malenkie bo do 2.7Ghz lecz na steppingu B3. Po 30min. w superpi speedfan pokazywal 79-81 stopni, lecz myslalem ze takie temp. to tylko w superpi.

 

 

PS> Nie mam mozliwosci sprawdzenia proca lub plyty mieszkam na kompletnym zadupiu. W jednym sklepie zgodzili sie sprawdzic tego proca lecz reakcja ich komputera byla inna, nie bylo momentalnego wylaczenia sie lecz dzialal do nacisniecia przycisku power. Aczkolwiek nie chcial sie bootowac ani nic sie nie wyswietlilo na ekranie. Plyta supportowala quady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z komputerów w pracy widuję podobną sytuację, odpala się na ułamek sekundy i gaśnie, przy czym po kilkudziesięciu próbach w końcu odpala się i tak codziennie od dwóch miesięcy. Podziwiam cierpliwość użytkownika tamtego komputera. Mobo to GB jakaś na NF4 IE, a proc P4 630. Dziwne jest to, że w końcu załapuje i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem podobne objawy w poprzednim kompie na Athlonie X2 (płyta MSI K8N Neo4) i również stawiam na mobo, bo u mnie po zmianie plyty bylo ok. Zasilacz zasila teraz nowego kompa na quadzie i wszystko jest cacy. Więc drogą dedukcji -> Płyta się spaprała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

Sprawdz czy jakis kondzioł sie nie wybrzuszył/nie wylał. U mnie własnie to powodowało problemy podobne do twoich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...