Skocz do zawartości
szpak

Jak podkrecic r9000? -zobacz sam ...

Rekomendowane odpowiedzi

Ten post zostal stworzony dla was przyszlych overlokerow kart Radeon

9000 (bez pro) ktore byly uwazane za niepodkrecalne ...postaram sie z kilkoma "podkrecaczami" tej karty krok po kroku wytlumaczyc jak to zrobic i jaka karte kupic zeby uzyskac maxymalna wydajnosc w 3D

 

*Porady w tym poscie zawarte ,wykorzystujesz na włsne ryzyko . Autr w zadnym wypadku nie odpowiada za straty lub uszkodzenie sprzet *

 

No to jedziemy ..

 

na poczatku potrzebujemy programu "Hoger" bez ktorego nic nie zdziałamy niestey..znajdziemy go na tutaj -->HOGER

wersja ktora jest dostepna na tej stronie działa tylko z systemami 9x ..aby działała z win 2000 i xp nalezy zmienic linijke kodu w taki sposob:

 

Aby Hoger zadziałał po Win XP należy zmienić 2 linijkę na

c:windowssystem32driversati2mtag.sys

ponieważ plik ati2mtag.sys w XP tam się właśnie znajduje

 

czy to dziła nie wiem ..rozne były zdania na ten temat ..ja mam win me wiec nie mam tego problemu ..

ok, mamy juz hogera teraz nalezałoby sciagnac jakis progrmam do oc. Ja polecam Rage 3d tweaker ...mozna go pobrac na tej samej stronie co hoger albo poszukac najnowszej werscji 3,8b (www.benchmark.pl)

 

no zabieramy sie za podkrecanie ...jesli ktos nie wiej jak działa hoger to działa tak ;) uruchamiasz start , exit podkrecasz karte ..i znowu start i exit i juz :)

 

Aby uzyskac dobre rezulty w oc nalzey zastosowac dodatkowe chodzenie w moim przypadku jest to wiatraczek na rdzen i radiatorki na pamiatki ..

Moja karta to Radeon 9000 od Sapphirka wyglada tak Dołączona grafika a pamieci na niej zstosowane to Hyniksy o czasie odstepu 4ns o takie Dołączona grafika

 

Karta ogolnie prawie niczym sie ni rozni od kart inntch producentow ..ale jak sie okarze w dzidzinie oc liczy sie producent

Moja kreci sie z 250/400 na 300/490 wyzej juz wskakuja krzaki ...jak widac pamieci kreca sie przyzwoicie to jednak rdzen rozczarowuje ..przykładem moze byc karta Leona2000 ktory mam nadzieje opisze ja w tym poscie ..mu zegar rdzenia osiaga ponad 320 mzh ..

 

moja karta nie podkrecona osiagała wynik cos koło 7k a teraz jak widac ponad 8700 jes zadawalajacym wynikiem (compare w podpisie )

 

kupuja karte r9000 nalezy zwrocic uwage na pamieci ja polecam hynix ale nie wszyscy moga sie ze man zgodzic

 

W tym posice prosze posiadaczy swoich juz podkreconych r9000 o opisanie swojej karty ..co i jak a i moze jakies nowinki z tej dziedziny mile widziane ...

 

ps, jak ktos juz podkreci niech poda link do compare i napisze o osiagach

 

UBDATE : w dalszej czesc postu jest o przygodzie z biosem tz ze wydajnos karty jest zalezna od wersji biosu ..do tej pory nik tego nie zauwazył (dziekujemy wampirowi był pierwszym odwaznym ) ..z tego wynika ze bios w wersji 8.000 jest duzo szybszy od nowszych wersji ..roznica jest sporo jakies 300-500 punkow w 3dmarku 01 se zapraszam do przeczytania całosci zainteresowanych

 

UBDATE 2 :oto link do opisu karty wampira i opeeracji "bios" OPIS KARTY WAMPIRA

 

UBDATE3 aby krecic pod xp 2000 nalezy to robic za pomoca RivaTuner taki przyjazny programik bez hogera itp ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no miał to wampir opisac albo leon 2000 ...bo oni innych marek maja r 9000 i chciałem zeby tez opisali własnie swoje i byłby wtedy wyrazne obraz co i z jakim radkiem robic .bo np. jak pisałem leona r 9000 od gigabyte ma pamiatki 5ms i ida ledwie na 225 czyli 450 ale rdzen mu sie pieknie kreci i wyniki ma bardzo podobne do moich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero co testowałem karte brata ma identyko jak ja ..kupiona kilka dni puzniej w tym samym sklepie i kich ......jego pamiatki z moim chłodzeniem juz przy 468 mhz waliły smieci ze az miło a gpu mu sie ciut lepiej krecił o kilka mhz....jaki z tego wniosek ...karzda karta kreci sie inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doznałem szoku :oops:

Po 1 przejściu 3dMarka 2001 uruchomiłem kompa od nowa, a tu widzę wszysztko na niebiesko ...bios, windows... Myślę karta poszła... :cry:

Wyłanczam i uruchamiam kompa od nowa... i znowu to samo wszystko za niebieską poświatą... No to ładnie... Wyrywam wtyczkę z gniazdka, wietrze kompa w środku... i na całe szczęście podziałało :D

 

Ludzie uważajcie na swoje radki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i :( zmieniłem drivery na Catalyst 3.1 i nie chcę się podkręcić, włączam Hogera i zanim zdąże kliknąć start reset systemu i domyślne częstotliwości ;( na catalystach z płytki Gigabyte'a było OK, spróbuję na 3.2. Sama zmiana sterów dała duży wzrost wydajności więc chce miec podkręconego Radka z nowymi sterami.

Szpaku. masz jakieś radiatory na pamięciach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam przeciez pisałem ...z pocietego radiatora z jakiegos starego proca ...ale jak sie wczoraj okazało ida do przerobki tz do ponownego szlifowania bo nie przylegaja całscia do kostek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon2000 sie nie odzywa chyba spoalił swojego radka (zart) a i jak podkrecił juz ktos i ma jakies wyniki ...dzisiaj powinnien wampir zamiescic stronke swoja z opisem swojego radka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto i recka mojej karty

Jest to Sapphire Radeon 9000 n pamieciach 4ns EtronTech

 

http://student.uci.agh.edu.pl/~wampir/radeon.html

 

Ogolnie jak na Radka to kreci sie naprawde baaardzo mizernie dodam ze na moim chlodzeniu osiagnalem 225 na pamieciach ale i tak po dluzszej grze widac czasami krzaczki :(

Na HISie na ktorym moglem sie pobawic przez chwilke podkrecilem w goracej obudowie bez radiatorkow na 235 i szly calkiem calkiem.

 

BTW co myslicice o mojej recce ? :oops: , jeszcze trzeba tam troche zmienic ale dodam ze robic strone uczylem sie wczoraj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto i recka mojej karty 

Jest to Sapphire Radeon 9000 n pamieciach 4ns EtronTech 

 

http://student.uci.agh.edu.pl/~wampir/radeon.html

 

Ogolnie jak na Radka to kreci sie naprawde baaardzo mizernie dodam ze na moim chlodzeniu osiagnalem 225 na pamieciach ale i tak po dluzszej grze widac czasami krzaczki :(

Na HISie na ktorym moglem sie pobawic przez chwilke podkrecilem w goracej obudowie bez radiatorkow na 335 i szly calkiem calkiem.

 

BTW co myslicice o mojej recce ? :oops: , jeszcze trzeba tam troche zmienic ale dodam ze robic strone uczylem sie wczoraj :)

Mam identycznego radka i podkrecony na 300/440 chodzi bez problemow. Zalozylem tylko wiatrak z 486. Po 4 godzinach grania karta jest duzo chlodniejsza niz bez podkrecania i bez wiatraka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Pamięci to Etrontech 4ns, takie jak w twojej karcie.

 

Po dodaniu nawiewu na kartę w postaci wentyla 8cm, rdzeń stabilnie idzie na 322Mhz :) 4h grania w c&c generals i zwisu brak, a karta chłodniutka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezes_s

 

daj link do 3dmarka czy cos ..albo napisz ile wyciagasz ale link mile widziany a ładnie ci sie rdzen kreci czemu mi tak nie che :( wtedy bym miał juz wypas..moze jest zle pasta (klej brak kołeczkow :( ) nałozona czy cos ?? jutro poprawie wydajnosc pamici tz wykrece je bez artefaktow na 500albo wyzej ...:) zauwazyłem ze radiatorki sa jednak krzywe i nie przylegaja do kostek pamieci tz przylegaja tak po 25 -40% powieszchni a to stanowczo zamało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie czemu mi cos hoger nie dziala ma xp profesional..zmienilem linijke 2 w in i.. i cala reszta wedlug instrukcji ale hoger cos nie dziala (mam power color 9000) ps jakies rady ps krecilem powerstrip...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon2000 sie nie odzywa chyba spoalił swojego radka (zart) a i jak podkrecił juz ktos i ma jakies wyniki ...dzisiaj powinnien wampir zamiescic stronke swoja z opisem swojego radka

Witam

Radka to nie tylko zasiłkę(Rubikon :) ) :cry: i jeszcze czasu nie miałem pisać.

Max GPU to 337.5 Mhz :evil:

PS

Pod XP hoger nie działa :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpak oto wynik 3DMarka 2001SE http://service.futuremark.com/compare?2k1=6185311

 

A do 2003 nie mogłem umieścić, zły kod :lol:

Więc dam tutaj

 

3DMark Score 1115 3DMarks

GT1 - Wings of Fury 57,4 fps

GT2 - Battle of Proxycon 7,4 fps

GT3 - Troll's Lair 9,0 fps

GT4 - Mother Nature 0,0 fps Not supported

CPU Score 223 CPUMarks

CPU Test 1 25,8 fps

CPU Test 2 3,9 fps

Fill Rate (Single-Texturing) 558,7 MTexels/s

Fill Rate (Multi-Texturing) 1252,9 MTexels/s

Vertex Shader 7,1 fps

Pixel Shader 2.0 0,0 fps Not supported

Ragtroll 4,4 fps

No sounds 17,4 fps

24 sounds 16,2 fps

60 sounds 0,0 fps Not supported

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...