Skocz do zawartości
szpak

Jak podkrecic r9000? -zobacz sam ...

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jest problemik :cry: bo nie mogę go zgrać flashromem a atiflashem nie wiem jak :oops:

 

Szpak---> używam Powerstripa 3.30 kartka idzie max na 309/470 bez dodatkowego chłodzenia!!!!!! i czy twój BIOS od szafirka pójdzie na HIS'ie?

czy da radę wgrać bios od PRO do non PRO??????

mam już swój świeżutki BIOS 8.004 więc kto chce niech piszę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atiflashem zgrywa się tak samo jak flashromem Zresztą wpisz sama nazwe programu a wyswietla ci się możliwe opcje.

 

Ktoś już chyba robił taki "przeszczep" zresztą nic się nie stanie ale lepiej jest mieć kartę po d PCI :wink: Spróbujesz to zobaczysz.

 

Da radę wgrać od PRO ale i tak będzie kaszana

 

 

BIOS w wersji 8.000 jest najlepszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest problemik :cry: bo nie mogę go zgrać flashromem a atiflashem nie wiem jak :oops:  

 

Szpak---> używam Powerstripa 3.30 kartka idzie max na 309/470 bez dodatkowego chłodzenia!!!!!! i czy twój BIOS od szafirka pójdzie na HIS'ie?

czy da radę wgrać bios od PRO do non PRO??????

mam już swój świeżutki BIOS 8.004 więc kto chce niech piszę :lol:

no to jesli moge poradzic cos to zmien power srtipa na rage 3d tweakera ..bios od saphire bez tudu pujdzie na hisie ...z biosem od pro było juz przerabiane ...a z tego co piszesz to masz niezły egzeplaz tej karty ...a tak przy okazji ...jako standard masz sam radiator czy cooler ?

z ciekawosi pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. chciałem podkręcić sapphirka 9000 Rage 3d tweakerem (używam Hogera) i za każdym razem gdy resetuje kompa to po uruchomieniu obojętnie co włącze (jakiś program) pokazuje mi się niebieski ekran z jakimś komunikatem którego nie moge przeczytać bo zaraz się resetuje się komp. Nawet jak podkręcam o 10 MHz. Co to może być. Pamięci mam EtronTech 4ns.

 

cos mi sie wydaje ze masz win xp ?? jesli tak to jest jego wina tz chyba ...bo pod xp z tego co wiem ( nie z doswiadczenia bo na WIN ME smigam i zmiany nie przewiduje) to pod tym systemem nie działa hoger a jak jakos zadziałał to moze jakies błedy wali ....a jesli nie to bardzo dziwny objak ...mozesz napisac jaki masz bios ?? sys i cała konfiguracje moze to cos pomoze

Mam Windows XP Prof. Po wgraniu biosu 8.000 w 3DM2001 z 6491 zrobiło się 6800 :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy wgrałem bios da_fojtka od jego HIS miałem znakomity wynik w 3d marku 2200 :cry: gdy wgrałem Szpaka nie było wielkiej różnicy :) coś koło 70 pkt na minus :? a jak powróciłem do swojego to nie mogłem własnym oczom uwierzyć kartka kręci się o 10MHz więcej bez artefaktów :lol: a wynik w nature podskoczył o 1,7 FPS :P

Szpaku---> mam tylko radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Od czego zalezy wynik nature w 3d mark 01

Szpaku jak mial duronka mial 42.4 a ja na mocno podkreconej karcie i 1700 mhz mam 40.7

Mam catalysty 3.2 omegi

sprawdz sobei na orginalnych castalach ..ja na omegach miałem gorszy wynik a wydajnos z moich obserwacji w nature jest zalezna od pamieci ale i rdzen tez ma do powiedzenia ale głownie pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na ile mogę sobie pozwolić bez zakładania wentyla (tak żeby nie było ognia w obudowie).

Bez kręcenia mam 3dMarku2001SE 6789 (stery CATALYST 3.2).

Na karcie mam tylko fabryczny radiator. Mój Radeon to Mint 9000 no pro.

bez zakładanie wentyla to nie za wiele a pozaty poczytaj wyzej i sam potestu ....nikt tu wrozka nie jest paozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem bios do radeona 8.004 2003/01/23 od pavełeka. Dzięki pavełek!

No i okozało się że jest to naiszybszy bios nawet od 8.000, a do tego karta się lepiej kręci!!! 8O

Oto wynik na dość zaśmieconym systemie, Ustawienia standardowe sterowników

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6319663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to ciekawe ....a ten bios to mozesz go gdzies tu zamiescic ? i jeszcze jedno o ile sie lepiej kreci ?..i co .bo mi pamieci by juz nic nie dały bo i tak mam na maxa ale dla rdzenia by sie z 10 mhz przydało jak nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem BIOS GIGABYTE'a i mam MAYA (w sterach PRO) tylko nie mogę jej podkręcić :cry: gdy puszczam marka leci tak jak by karta nie była podkręcona :cry: gdy po marku patrze w zeary to są na deafault!!!! co zrobić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...