Skocz do zawartości
szpak

Jak podkrecic r9000? -zobacz sam ...

Rekomendowane odpowiedzi

CPU i MEM trzeba wpisywac RAZEM. Jak ustawisz MEM tak jak podalem ale CPU na 310Mhz to sie nie podkreci co do reszty to moj radek nigdy nie produkuje blue screenow i nie restartuje. nawet przy "pomocy" hogera. a probowaliscie na win2k czy XP? bios 8.000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glowie666 poszlo wiec moze cos zle robicie.

 

moge zamiescic caly plik pstrip.ini ale pelno w nim ustawien dotyczacych MOJEGO komputera, ktore wam sie nie przydadza albo narobia blue-screenow. Jeszcze raz powtarzam : musicie wpisac dokladnie podane przeze mnie czestotliwosci (albo poszukac innych dzialajacych ale to nie jest latwe). btw inne karty np HIS moga miec inne ID. sprawdzcie jak wyglada lewa strona tych "rownan" dla waszych kart i przepiszcie tylko prawa strone czyli np

 

[nazwaprofilu]

tu_id_waszej_karty=222750,300380,0,972,0,0,256,256

 

ID waszych kart wpisane jest ponadto w taki sposob (fragment pstrip.ini):

 

...

[HW.49661002.7197174B.0100] <--- [iD]

MonitorNo=0

Driver=ati2dvag 6.14.01.6307

RefClk=27

DefaultClocks=222750,300380,0,972,0,0,256,256

DefaultSettings=1152,864,32,85,0

...

 

i jescze w wielu innych miejscach wiec ze znalezieniem nie powinno byc problemow.

 

 

mozecie jescze sprobowac czegos takiego (sprawdzilem dzis i dziala):

edytujecie pstrip.ini i w linijce z waszym profilem zmieniacie TYLKO dwie pierwsze liczby po znaku rownosci na

 

222750,300380

a reszte zostawiacie tak jak jest, wyglada to tak:

 

HW.xxxxxxxx.xxxxxxxx.xxxx=222750,300380,x,xxx,x,x,xxx,xxx

 

i to powinno podkrecic karte na 300/444

caly plik pstrip.ini bedzie wtedy wasz i nie powinien robic blue-screenow na waszych komputerach. no chyba ze to powerstrip sam z siebie robi blue screeny i restarty, ale na to ja juz nic nie poradze...

 

i przypominam: zadnego hogera

 

plikow drivera zmieniac raczej nie trzeba. mi wystarczyl powerstrip.

u mnie na w2k dziala to za KAZDYM razem, ale nie sprawdzalem na XP.

 

pytanie do glowa666: jaki masz system operacyjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla maniaków nie mających szafirka :D

Zmieniając częstotliwość w Powerstripie co 1 mhz, na nioektórych wartościach ekran przełączał się ( jak przy zmianie odświerzania) - częstotliwość na karcie też się zmienia, więc możecie spróbować - u mnie przy mem 247 mhz się przełącza, niestety mam "krzaczki" itp błędy - słabe kostki :( . Ale dle wytrwałych może to pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. : oto cos dla spragnionych wrazen :

 

320,63 :D / 222,75 MHz

 

(dzisiaj je znalazlem)

 

mem troche malo ale to przez te moje 5ns hynixy. Nie do konca jestem pewien czy to ustawienie dziala bo u mnie po 2-3 testach sypie artefaktami i konczy sie zwisem (czyli pewnie dziala).

daje fillrate rzedu 1280Mtex/s (w/g 3dmarka01 1263 czy cos takiego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten bios odpada bo agp max 2x i do tego słabo się pamiąti kręcą...

pozostanę przy biosie od hisa 8.004 z 23.01.2003 bo najlepszy dla mojej karty

U mnie stery i pstrip twierdzą że agp x4, a co do wydajności to przy niepodkeconej karcie mam jakieś 200 pkt na plus w porównaniu z oryg. biosem 8.004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja wgralem zmodyfikowany bios od 9000pro tylko pomylilem taktowania rdzen/pamiec :) i karta poszla na 225/300 (efektywnie 600) :) a to na rdzeniu mialo 300 byc :) niezle sie nameczylem zeby stary biosik wgrac z powrotem, szkoda ze zdjecia monitora po odpaleniu kompa niezrobilem TAAAAAAKKKKKAAAA kaszana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:Moze ktos wie o co chodzi i jak zaradzic? przy podkrecaniu radeona 9000 pod

win-xp np. powerstrip'em po cwili wyskakuje niebieski ekran cos tam,bla,bla,bla i miedzy innymi

przy zrzucaniu pamieci bład - ati2dvag.dll (taki oto plik) moze jakies sugestie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Pitmanie

problem w tym ze na xp podkrecanie radka 9000 to wielka siadaczka z padaczka

jedyny sluszny system do Win 98 lub Me,

bo na innych podkrecenie graniczy z cudem :-)

ponoc jeszcze na win2k da rade cos wykombinowac, ale nie pragne byc gwarantem sukcesu ;]

ja mam xp, i podkrecanie power stripem konczy sie wlasnie blue screenem, rowniez zmienianie zegarow w pliku power stripa konczy sie tym samym :-)

tak wiec gdy pragniesz podkrecac, instalnij 98 lub Me, hogera, power stripa i jechane ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Pitmanie

problem w tym ze na xp podkrecanie radka 9000 to wielka siadaczka z padaczka

jedyny sluszny system do Win 98 lub Me,

bo na innych podkrecenie graniczy z cudem :-)  

ponoc jeszcze na win2k da rade cos wykombinowac, ale nie pragne byc gwarantem sukcesu ;]

ja mam xp, i podkrecanie power stripem konczy sie wlasnie blue screenem, rowniez zmienianie zegarow w pliku power stripa konczy sie tym samym :-)

tak wiec gdy pragniesz podkrecac, instalnij 98 lub Me, hogera, power stripa i jechane ;]

Chyba masz racje odpuszcze sobie mialem wczesniej win-me i bylo ok a pod win-xp takie krzaki ale dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorbus mam prośbę czy masz jakieś troszkę niższe ustawienia bo te co podałeś działają ale są artefakty mam shafire na pamienciach samsunga 4ns bios 8000 i XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabawa z biosem od pro zakonczona fiaskiem :(

karta niepotrafi zaladowac sterownikow i lipa :(

ma ktos moze biosik od herculesa 9000 bo mam program do podkrecania dedykowany dla nich i moze sie uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabawa z biosem od pro zakonczona fiaskiem :(

karta niepotrafi zaladowac sterownikow i lipa :(

ma ktos moze biosik od herculesa 9000 bo mam program do podkrecania dedykowany dla nich i moze sie uda :)

Hercules ma tylko 128Mb :twisted: nie ma wersji 64 :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...