Skocz do zawartości
szpak

Jak podkrecic r9000? -zobacz sam ...

Rekomendowane odpowiedzi

hehe no karta juz poszla na gwarancje jak sie zdziwilem jak zobaczylem ze mam jej juz tylko 2 miechy .. no pojedzie do komutronika i sie okarze czy sie zkapna :) i ciekawe co dostane w zaminan ? a teraz mam do testow r 9000 pro vivo 128mb 5ns !! takiego dzidostwa jeszcze nie widzialem wole swojego 9000 100x powaga nie kupujcie minta r9000pro vivo 128mb ma zanozone taktowanie chalasuje glosniej od coolera na procu i jeszcze jak sie grzeje niesamowicie po 3dmarku oparzylem sie o pamieci powaga .. a wynik 7900 i nie ma mozliwosci oc 300 na gpu i krzaki lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie dlaczego mam problemy z zarejestrowaniem sie na Futuremark??

Niby wszystko ok. Wypelniam wszystkie pola i po daniu zarejestruj wyskakuje mi komunikat ze zarejestrowalem sie ale przekroczony zostal jakis tam limit czasu i abym ponownie wyslal wyniki. Wysylam ponownie i kiedy sie rejestruje to pisze ze nie ma takiego hasla lub loginu. Jak chce wyslac maila to tez sie nie da. Co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6693260

 

chyba juz wiecej ze swojego procka nie uda mi sie wyciagnac :(

zaostrzylem timingi ram na niemal max 2-2-2-6 CMD1 na 2.8V i 314 MHz

wynik troche podskoczył, ale wyraznie zaznacza sie slaby procesor :(

ciekawe jakie beda wyniki na AMD 1700+ & Abit NF7 S

a tak nawiasem to moje kostki DDR calkiem sie kreca std 333 MHz 2.5-3-3-7 CMD1 2.5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6693260

 

chyba juz wiecej ze swojego procka nie uda mi sie wyciagnac :(

zaostrzylem timingi ram na niemal max 2-2-2-6 CMD1 na 2.8V i 314 MHz

wynik troche podskoczył, ale wyraznie zaznacza sie slaby procesor :(

ciekawe jakie beda wyniki na AMD 1700+ & Abit NF7 S

a tak nawiasem to moje kostki DDR calkiem sie kreca std 333 MHz 2.5-3-3-7 CMD1 2.5V

No wyniki jak na moim durniu 1@1.2 :P .Może na nowym sprzęcie przekroczysz 9k ale patrząc po wyniku w nature będzie ciężko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6693260

 

chyba juz wiecej ze swojego procka nie uda mi sie wyciagnac :(

zaostrzylem timingi ram na niemal max 2-2-2-6 CMD1 na 2.8V i 314 MHz

wynik troche podskoczył, ale wyraznie zaznacza sie slaby procesor :(

ciekawe jakie beda wyniki na AMD 1700+ & Abit NF7 S

a tak nawiasem to moje kostki DDR calkiem sie kreca std 333 MHz 2.5-3-3-7 CMD1 2.5V

No wyniki jak na moim durniu 1@1.2 :P .Może na nowym sprzęcie przekroczysz 9k ale patrząc po wyniku w nature będzie ciężko :wink:

Przy takich ustawieniach to chyba powinieneś mieć z +8k bo grafa naprawdę się nieźle kręci.Tylko zadziwia ten niski wynik w nature,może spróbuj wyższe fsb przy opcjonalnie niższym taktowaniu proca.

 

Mam jeszcze takie pytanko, do czego jest ta zworka na his'ach oznaczona SW1A1 ,która jest zwarta i SW1B1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wynik nie jest za wysoki, a patrzac na nature to faktycznie slabo. Naturka widac zalezy chyba sporo od procka.

 

P.S. Czy ktos mi powie dlaczego nie moge sie zarejestrowac na Futuremark'u?? A moze ktos mi zalozy konto?? Prosilbym o kontakt na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wynik nie jest za wysoki, a patrzac na nature to faktycznie slabo. Naturka widac zalezy chyba sporo od procka.

 

P.S. Czy ktos mi powie dlaczego nie moge sie zarejestrowac na Futuremark'u?? A moze ktos mi zalozy konto?? Prosilbym o kontakt na priva.

Wpływ proca na naturę jest minimalny :wink: to już zależy od samej karty. Załóż sobie jakieś nowe konto np na WP i spróbuj jeszcze raz jezeli chodzi o marka 2001 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wynik nie jest za wysoki, a patrzac na nature to faktycznie slabo. Naturka widac zalezy chyba sporo od procka.

 

P.S. Czy ktos mi powie dlaczego nie moge sie zarejestrowac na Futuremark'u?? A moze ktos mi zalozy konto?? Prosilbym o kontakt na priva.

Jakbyś przeczytał parę postów wyżej to byś zauważył ,że wynik w nature zależy od taktowania pamięci, było to już kilkakrotnie potwierdzone albo zobacz na mój wynik w nature :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6693260

 

chyba juz wiecej ze swojego procka nie uda mi sie wyciagnac :(

zaostrzylem timingi ram na niemal max 2-2-2-6 CMD1 na 2.8V i 314 MHz

wynik troche podskoczył, ale wyraznie zaznacza sie slaby procesor :(

ciekawe jakie beda wyniki na AMD 1700+ & Abit NF7 S

a tak nawiasem to moje kostki DDR calkiem sie kreca std 333 MHz 2.5-3-3-7 CMD1 2.5V

hmm, ja na athlonie 1G @ 1.1G i karcie 310/232 mam w nature 42.5 fps...

może to wina producenta procka ?? :D

niestety overall tylko 6400 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ostatnio sie dowiedzialem wynik w nature zalezy od szybkosci proca i czestotliwosci taktowania pamieci na grafie, a ja mam celka :`(

 

dobrze za w polowie przyszlego tygodnia bede mial machine :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... chłopaki dorwałem w swoje rączki na 2 dni FX 5200 Leadtek 128Mb 128 Bit :twisted: wykręciłem prawie na ULTRA czyli 250@300 i 400@600 :P i w 3D marku 9,5 kafla 8O no i nie wiem co robić zamienić za 5 dych za mojego radzia czy też nie 8) pomóżcie plizzz :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... chłopaki dorwałem w swoje rączki na 2 dni FX 5200 Leadtek 128Mb 128 Bit :twisted:  wykręciłem prawie na ULTRA czyli 250@300 i 400@600 :P  i w 3D marku 9,5 kafla 8O  no i nie wiem co robić zamienić za 5 dych za mojego radzia czy też nie 8)  pomóżcie plizzz :?:

Jak za 5dych to się nawet nie zastanawiaj.

 

U kumpla wykręciliśmi ją tak samo można było więcej tylko koleś wymiękł :wink: :P tylko on miał jakąś ultimate taktowanie nominalne 250/250 i 4 ns pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZEPRASZAM CHŁOPCY przestałem być posiadaczem R9000 :( mam teraz FX 5200 :P cały czas będę z Wami duchem i sercem :) a następną kartą będzie R9500 PRO lub nie PRO :twisted: ale zawsze ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ORB :P  lookać jak chcecie porównać z FX 5200http://service.futuremark.com/compare?2k1=6703363

No ale w nature mam wynik wyższy :D 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ORB :P  lookać jak chcecie porównać z FX 5200http://service.futuremark.com/compare?2k1=6703363

No ale w nature mam wynik wyższy :D 8)

hehe moze i ja zmienie stajnie .:: ?? nie :P no masz wyzej w nature ale luknij na jego proca ..a mojego radka jeszcze nie ma tz bylem na egzaminach kilka dni i sie nie dopytywalem ale sie dowiem jutro co i jak przy okazji placenia mandatu bhebehbe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem kręcenie swojeg radka i od razu pojawily sie problemy.

Pierwszy to taki ze po wgraniu biosa od szpaka brak zmian w 3dmarku a pozatym biosy roznily sie wielkoscia ( chyba nie powinny).

Wynik bez krecenia grafy 6800 na athlonie 1600+ @ 1628 mhz jest calkiem calkiem ale po zmnianie taktowania rdzenia z 250 na 315 podniosl sie tylko do 7200 ( 3dmark 2001)

I nie byloby problemu gdyby nie to ze przy takim taktowaniu rdzenia i chcocby zmianie czestotliwosci pamiatek na 210 test w 3dmarku staje w srodku nature ( czasem blue screen, czasem wieczna pauza). W ten sposob metoda prob i bledow doszedlem do takich ustawien 293 rdzen , pamiatki 250 i stad pytanie, czy to troche nie za malo. Na rdzeniu mam stabdardowy radiator oraz wentyl od celerona, a na pamiatkach wlasnej roboty radiatorki przyczepione tasma obustronna termoprzewodzącą. Ogolnie to wynik mnie zalalmal bo myslalem ze chociaz 320 - 260 wyviagne a tu tak slabo. Moze powinienem poprobowac z biosami bo te wyniki zarowno na biosie szpaka i moim orginalnym sa bardzo zblizone. Ewentualnie moze powinienem zwiekszyc napiecie na agp, tylko do ilu jest to bezpieczne. No a moze lepszy wentyl na rdzeniu bo ten naprawde slabiutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem kręcenie swojeg radka i od razu pojawily sie problemy.

Pierwszy to taki ze po wgraniu biosa od szpaka brak zmian w 3dmarku a pozatym biosy roznily sie wielkoscia ( chyba nie powinny).

Wynik bez krecenia grafy 6800 na athlonie 1600+ @ 1628 mhz jest calkiem calkiem ale po zmnianie taktowania rdzenia  z 250 na 315 podniosl sie tylko do 7200 ( 3dmark 2001)

I nie byloby problemu gdyby nie to ze przy takim taktowaniu rdzenia i chcocby zmianie czestotliwosci pamiatek na 210 test w 3dmarku staje w srodku nature ( czasem blue screen, czasem wieczna pauza). W ten sposob metoda prob i bledow doszedlem do takich ustawien 293 rdzen , pamiatki 250 i stad pytanie, czy to troche nie za malo. Na rdzeniu mam stabdardowy radiator oraz wentyl od celerona, a na pamiatkach  wlasnej roboty radiatorki przyczepione tasma obustronna termoprzewodzącą. Ogolnie to wynik mnie zalalmal bo myslalem ze chociaz 320 - 260 wyviagne a tu tak slabo. Moze powinienem poprobowac z biosami bo te wyniki zarowno na biosie szpaka i moim orginalnym  sa bardzo zblizone. Ewentualnie moze powinienem zwiekszyc napiecie na agp, tylko do ilu jest to bezpieczne. No a moze lepszy wentyl na rdzeniu bo ten naprawde slabiutki.

Ja miałem pamiątki MAXwykręcone 250 a rdzeń 315 przy zarąbistym chłodzeniu :twisted: (ruski wentyl obok kompa) a wynik w marju to tak około 8700 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne rozczarowanie na procku 1600+@1600mhz na defalowych ustawieniach karty mialem 6800 w 3dmarku 2001 se. A tu po podkręceniu karty 250@290 , 200@250 wynik 7244. Czym jest spowodowany tak maly wzrost , sterowniki mam omegi 3.4 . Moze to procek spowalnia reszte.

A i jeszcze na koniec prosba do tura - moglbys wyslac mi swoj bios - email - emajkel@o2.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne rozczarowanie na procku 1600+@1600mhz na defalowych ustawieniach karty mialem 6800 w 3dmarku 2001 se. A tu po podkręceniu karty 250@290 , 200@250 wynik 7244. Czym jest spowodowany tak maly wzrost , sterowniki mam omegi 3.4 . Moze to procek spowalnia reszte.

A i jeszcze na koniec prosba do tura - moglbys wyslac mi swoj bios  - email -  emajkel@o2.pl.

Dotarł ten bios ?jezeli tak to napisz jakie są efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł ladnie wszedl ale na tym koniec, wyniki soadly mi o pare punktow a i z overclokingiem jak bylo tak jest.

Jednak ciekawe co sie stalo to fakt ze po kliku flashowaniach za 3 chyba razem bios od szpaka przyniosl efekty. Wlasnie jestem na etapie testow ale obecnie mam 8159 3dmarkow co przy procku palomino 1600+ jest juz wynikiem calkiem dobrym. Grafa przy tym tescie byla na 306 oraz 247,5.

Kolejne testy wkrótce. A i jeszcze pytanko czy zmieniacie napiecie na agp przy podkrecaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam problem z malymi wynikami, na niekreconej karcie mam wynik 6445 :cry: mam najnowsze stery moze to wina tego ze mam maly monitor i moze powinienem testowac na 800x600 jak sadzicie?? na wykreconej karcie 250@330/200@214 mam na rozdzielczosci 1024x760 mam 7038, dlaczego niechca mi sie konpletnie krecic pamieci i dlaczego taki maly wynik na niekreconej karcie, to wina rozdzielczosci?? aha na karcie niemam zadnych radiatorow na pamieciach, wcale az tak sie nie grzeja, pomuzcie :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy wynik i chyba ostaeczny ( jak bede mial 2000+ AIUHB ) to chyba spokojnie 9k wyciagne.

[/url]http://service.futuremark.com/compare?2k1=6106265[/url]

rdzen 308 pamiatki 247,50, procek 1624mhz

A i jeszcze ponawiam pytanko czy podnosice napiecie na agp?

I mam sugestie niech ktos umiesci na swoej stronce biosy od naszych radkow to wtedy latwiej bedzie szukac.

Dla mnie jak na razie jedno jest pewne - bios od szpaka rules !!!!

 

A tak przy okazji to czy ktos na palomino 1600 wyciagnął wiecej ze swojego radka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy wynik i chyba ostaeczny ( jak bede mial 2000+ AIUHB ) to chyba spokojnie 9k wyciagne.

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6106265

rdzen 308 pamiatki 247,50, procek 1624mhz

A i jeszcze ponawiam pytanko czy podnosice napiecie na agp?

I mam sugestie niech ktos umiesci na swoej stronce biosy od naszych radkow to wtedy latwiej bedzie szukac.

Dla mnie jak na razie jedno jest pewne - bios od szpaka rules !!!!

 

A tak przy okazji to czy ktos na palomino 1600 wyciagnął wiecej ze swojego radka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma chętnych na modyfikacje napięć na karcie ?? Chyba sam to zrobię, ale najpierw założę WC

ale ta modyfikacja co dales linka to jest do pro ... a ona sie rozni troche w budowie nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...