Skocz do zawartości
szpak

Jak podkrecic r9000? -zobacz sam ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam karte His Radeon 9000pro

 

i chce zrobic test 1 3dmarku'01 se ale mam komunikat ze trzeba miec direcx 8.1 or later a jam mam 9.0b

 

wiec co zrobic zeby zainstalowac 8.1

slyszalem ze jest program do deinstalacji directx

 

sory ze troche nie w temat

 

PS czy moja karta jest podkrecalna?

 

PS2. mam w rage 3d tweak napisane ze pamieci maja 275 mhz czy liczyc to jak DDR czyli mialyby 550 efektywnie mhz?

 

karte kupilem miesiac temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam karte His Radeon 9000pro

 

i chce zrobic test 1 3dmarku'01 se ale mam komunikat ze trzeba miec direcx 8.1 or later a jam mam 9.0b

 

wiec co zrobic zeby zainstalowac 8.1 

slyszalem ze jest program do deinstalacji directx

A przeczytałes ten komunikat? Przecież masz napisane, że musisz mieć directx 8 or later - czyli wyższą wersję też możesz mieć.

Musisz do 3dmarka patcha zainstalować. Nawet jak będziesz miał directx 8 to ci bez tego patcha nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam karte His Radeon 9000pro

 

i chce zrobic test 1 3dmarku'01 se ale mam komunikat ze trzeba miec direcx 8.1 or later a jam mam 9.0b

 

wiec co zrobic zeby zainstalowac 8.1 

slyszalem ze jest program do deinstalacji directx

A przeczytałes ten komunikat? Przecież masz napisane, że musisz mieć directx 8 or later - czyli wyższą wersję też możesz mieć.

Musisz do 3dmarka patcha zainstalować. Nawet jak będziesz miał directx 8 to ci bez tego patcha nie pójdzie.

przepraszam znasz angielski?

 

later znaczy starszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam karte His Radeon 9000pro

 

i chce zrobic test 1 3dmarku'01 se ale mam komunikat ze trzeba miec direcx 8.1 or later a jam mam 9.0b

 

wiec co zrobic zeby zainstalowac 8.1

slyszalem ze jest program do deinstalacji directx

 

A przeczytałes ten komunikat? Przecież masz napisane, że musisz mieć directx 8 or later - czyli wyższą wersję też możesz mieć.

Musisz do 3dmarka patcha zainstalować. Nawet jak będziesz miał directx 8 to ci bez tego patcha nie pójdzie.

 

skad wziac tego patha?

 

later nie znaczy czasem starszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

przepraszam znasz angielski?

 

later znaczy starszy

Later znaczy później ( a nie starszy). A tu konkretnie znaczy - późniejszy - czyli nowsza wersja.

dobra zwracam honor teraz mi powiedz skad wziac tego patha?

zaraz podam ci link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy modele pro sa podkrecalne (r9000pro)

 

ja mam 275/550

 

niewiem czy probowac

 

powiedzcie mi co ile podkrecac i jak sprawdzac czy dobrze chodzi (3dmark wystarczy?)

 

z gory dzieki

Ogólnie każda karta jest podkręcalna - tylko są różnice w wartościach. A do tego czy ci dobrze chodzi najlepiej jest przetestować parę razy benchmarkiem - jak się nie zawiesi i nie będzie artefaktów to znaczy, że jest o.k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta: Saphire Radeon 64MB 128bit /box/ hynix 4.0

windows xp, omega 3.7

 

odpalam Hogera, klikam start, czekam az sie kolory pozmieniają i robie exit. pozniej podkrecam pamięć na 220MHz w zakladce ClockRate od wlasciwosci karty, wychodze, znowu odpalam hogera, i nic sie nie dzieje. po ponownym wejsciu do clock rate wartosci pamieci wracają na default. to samo mialem w winme. wydajnosc w 3dmarku z patchem to tylko 6800. co jest grane? dlaczego sie nie kreci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta: Saphire Radeon 64MB 128bit /box/ hynix 4.0

windows xp, omega 3.7

 

odpalam Hogera, klikam start, czekam az sie kolory pozmieniają i robie exit. pozniej podkrecam pamięć na 220MHz w zakladce ClockRate od wlasciwosci karty, wychodze, znowu odpalam hogera, i nic sie nie dzieje. po ponownym wejsciu do clock rate wartosci pamieci wracają na default. to samo mialem w winme. wydajnosc w 3dmarku z patchem to tylko 6800. co jest grane? dlaczego sie nie kreci?

A czytałeś pierwszy post w tym długim wątku?

Jest tam napisane, że Hooger nie działa dobrze pod systemami 2000 i XP - trzeba zmienić linijkę kodu co w większości przypadków nic nie daje.

Użyj rivatuner-a - też zresztą opisany programik w pierwszym poście.

A dodatkowo dziś wyczytałem, na naszym forum, że jest jakiś nowy program do podkręcania - avitool http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=694542#694542 - nie wiem na ile jest on dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w koncu swoje upragnione 9k na radziu9knonpro :) tak wiec pochwale sie : http://service.futuremark.com/compare?2k1=7501239 eh gdyby tylko pamieci sie lepiej krecily ale ponad 223 juz wychodza babole ;/

Widzę dziwną zależność w tych radkach 900. Jak się dobrze kręci rdzeń to pamięci kiepsko i na odwrót.

U mnie pamięci kręcą się jak ta lala - 560 jak włącze wszystkie wentyle na maxa mam. Za to rdzeń 300 i ani ciut więcej - od razu wisi.

 

Ciekawe czy ktoś ma podkęconą kartę dla przykładu tak:

rdzeń - około 320 , pamięci - około 280 (560)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak ze jak rdzen ostro podkrece to pamieci ida gorzej, albo odwrotnie pamieci zasowaja ale wtedy rdzen porazka. faktycznie nie da sie podkrecic do granic i tego i tego rownoczesnie.

U mnie nawet jak pamięci dam na min. to i tak rdzenia nie mogę dać więcej jak 300 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pojawiaja sie artefakty tylko w jednym tescie, takie biale kreski i wychodza tylko z jednego miejsca, okularow tego goscia z lobby (neo?:>) w reszcie testow baboli nie stwierdzono, ale ogolnie sprobuje puscic pamieci wyzej z tymi ubytkami i zobaczymy bo teoretycznie wynik powinien nie urosnac jak sa artefakty, no i zapodam biosik szpaka bo moze pamieci maja zbyt wysokie timingi... powalcze jeszcze :) pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam całkiem przypadkiem trafiłem na te forum a tyn bardziej wątek mam r9000 saphhire 64 Mb(etheron 4ns(czy jak tam siępisze) 128bit tv-out jak polecacie mi najlepiej podkręcić moją grafe na standardowym radiatorze sam zamocowałem wentyl memy są gołe jest otwarty na wszelkie propozycje sam już kiedyś próbowałem kręcić i z rdzeniem doszedłem do 310 pamięci gorzej chyba 225 i coś się sypało ale moge spróbować jakiś wasz pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

astaray: to nie neo ale MAX "bolący"

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to mogę podać opis v-moda na pamiątki dla radka 9k non pro. Sam mam szafirka na pamiątkach erontech 4ns i wymiękały przy 225 mhz, po podniesieniu napięć zasilających o 0.3V to już jest 235 mhz. Jacyś zainteresowani ?? moge brać się do pisania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

astaray: to nie neo ale MAX "bolący"

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to mogę podać opis v-moda na pamiątki dla radka 9k non pro. Sam mam szafirka na pamiątkach erontech 4ns i wymiękały przy 225 mhz, po podniesieniu napięć zasilających o 0.3V to już jest 235 mhz. Jacyś zainteresowani ?? moge brać się do pisania  :D

co za gosc :!:

co za gosc :!: :!:

i ty sie jeszcze pytasz? juz dawno czekalem az sie pojawi jakis artykul z modem ale byl tylko dla pro zdaje sie.

pisz, pisz. czekamy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto opis:

 

Mam kartę Szafirek 9000, 64 mb na etrontech 4ns.Oznaczenia kostek pamięci to EM658160 4

Oto obrazek karty bardzo podobnej do mojej:

http://www.sapphiretech.com/media/9000/18-9000-197.gif

 

Ci co mają pamięci Hynixa, niech zciągną od producenta opis i sprawdzą, czy nążki zasilania się zgadzają ( nie sądzę aby były jakieś różnice, ale lepiej się upewnić)

 

Defaultowo karta śmiga na 250/200, maksymalnie wykręcić udało mi się na 309/225.

Pamiątki dochodza do 250 mhz ale wala takie krzaczory, że szkoda słów.

Pomyślałem, że to wina zbyt niskiedo napięcia zasilania, więc zciągnąłem ze strony

producenta opis kości pamięci aby wiedzieć, do których nóżek układów doprowadzone

jest zasilanie. Vdd jest na nóżkach: 1,18,33, a Vddq na 2,9,15,55,61.

Idąc po ścieżkach dotarłem do dwóch układów 3055L. Są to tranzystory unipolarne, znajdują się po przeciwnej stronie karty niż na zdjęciu, przy jej krawędzi (koło kości pamięci).

Tranzystory te strerowane są przez dwa układy 431 (takie malutkie z 6 nóżkami).

Są to regulowane stabilizatory napięcia z wewnętrznym źródłem napięcia odniesienia.

Koło tych układów znajdują się trzy rezystory. Napięcie wyjściowe ( a więc to zasilające pamięci) ustalane jest przez dzielnik napięcia zbudowany na dówch rezystorach. Naszym zadaniem jest zmniejszyć wartość jednego z nich. Jak znaleść ten rezystor ? Potrzebujemy miernik najlepiej z sygnalizacją przejścia/zwarcia

(piszczy gdy rezystancja wynosi ok 0 ohm). Do nóżki 1 układu 431 podłączone są dwa rezystory, jesed z nich drógim końcem podłączony jest do napięcia zasilającego pamięci(R1), a drugi do masy (R2). Wystarczy zmiejszyć wartość tego podłączonego między nóżką 1 a masą, czyli R2. Ale o ile? Napięce wyjściowe obliczane jest wg wzoru: V=1.25*(1+R1/R2). Niby proste, ale jakiej wartości rezystor przylutować?. Można wyliczyć wg wzoru na równoległe

połączenie rezystorów: Ra*Rb/(Ra+Rb), gdzie Ra to wartośc rezystora na karcie, a Rb to rezystor, jaki chcemy przylutować. Troszkę tu obliczeń, ale proponuję zacząć od rezystora 5k i sprawdzić rezultat ( o ile wzrosło napięcie). Potem testy podkręcania i ewentualnie możemy zmniejszyć wartość dolączonego rezystora. Rezystory o wart. 2.2k pozwoliły mi osiągnąć 235 Mhz, później już są krzaczory.Oczywiście zamocowałem na kościach radiatorki. Napięcia wynoszą: 3.8V i 2.8V .

 

Podpowiedź 1: Wygodniej będzie lutować rezystor do układu 431 (nóżka 1) a do drugiego końca rezystorka przylutować kabelek podłączony do masy - masę najłatwiej znaleść przy śledziu, są tam ładne duże powierzchnie pokryte cyną.

 

Podpowiedź 2: Jeśli nie wiesz, gdzie jest nóżka 1 układu 431, to najpierw zlokalizuj rezystorki R1 i R2, a potem znajdź połączoną z nimi nóżkę układu 431.

 

Podpowiedź 3: Jeśli boisz się lutowania/utraty gwarancji, to możesz spróbować zamalować opisany rezystor ołówkiem, podniesie to napięcie o ok. 0.1 do 0.2 V.

 

Podpowiedź 4: Dla kości pamięci etrontech napięcia Vdd wynoszą 3.3V+-0.3V, a Vddq 2.5+-0.2V

Przed lutowaniem dobrze jest zmierzyć te napięcia, aby wiedzieć jaki przyrost uzyskaliśmy.

(najlepiej przylutować kawałki przewodu do nóżek obu tranzystorów - łatwo później mierzyć jak również łatwo przylutować)

 

 

Niestety nie mam dostępu do aparatu ani kamerki, więc nie mogę zrobić zdjęć. Jeśli ktoś z was ma możliwość zrobienia zdjęcia swej karcie ( a ma podobną do mojej) to prosiłbym o wysłanie ich na mojego maila: glowa666@wp.pl, wtedy mógłbym znacznie łatwiej wyjaśnic o co mo biega ;) .

 

PS: za zasilanie GPU najprawdopodobniej jest odpowiedzialny układ APL1117. opis układu dostępny w sieci (goooogle). Do nóżki1 dołączony jest najpewniej dzielnik napięcia. podobną metodą j.w. można pewnie podnieśc napięcie na jądrze. Ja się tym nie będę bawił, ponieważ mam tylko oryginalny radiator bez wentyla ( a i tak chodzi stabilnie na 290 Mhz;) ).

 

 

Jeśli coś jest niezrozumiałe, to prosze walić na pocztę - pomogę.

 

Updejt:

 

Oto obrazek mogący pomóc w zrozumieniu o co mi biega ;)

Dołączona grafika

 

Jak widać na zdjęciu, są tam dwie różne karty jedna na samsungach, a druga na jeszcze innych kościach, ale obie mają tę samą PCB ;)

 

BTW: cokolwiek złego stanie się z waszą kartą, nie odpowiadam za to. To wasze ryzyko. Moja karta po tej modyfikacji żyje i ma się dobrze :D

 

Updejt!!

Zamiast rezystora 5k lepiej zacząć od większego np 10 - 20 k i ewentualnie potem zmniejszyć jeśli efekty będą niesatysfakcjonujące ( thx michu1982)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko by bylo fajnie jakbym wyciagnal karte i sie jej przyjzal ale na razie nie mam jak. zreszta jest strasznie zabudowana radiatorami i na razie nie bede ich odklejal.

fotki by sie zdecydowanie przydaly. no i nie mam miernika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

astaray: to nie neo ale MAX "bolący"

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to mogę podać opis v-moda na pamiątki dla radka 9k non pro. Sam mam szafirka na pamiątkach erontech 4ns i wymiękały przy 225 mhz, po podniesieniu napięć zasilających o 0.3V to już jest 235 mhz. Jacyś zainteresowani ?? moge brać się do pisania  :D

szkoda że nie masz karty na standardowej prostokątnej PCB, ale itak jak bede w chacie z tydzień porównam swojego HIS'a z twoim opisem i zobacze czy nie jest na nim podobnie.

Gratulacje za udany pierwszy o którym słyszałem mem v-mod na r9000 :))

michu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem zdjęcie karty z prostokątną PCB, która była identyczna z moją - w miejsce, gdzie moja ma wycięcie, producent tamtej zapomniał?? wqyciąć płytki- nie widać żadnych ścieżek, tylko gołą płytkę. wieć jest nadzieja :)

TU widać tą kartę: http://www.beareyes.com.cn/2/lib/200309/27...20030927169.htm

 

PS. dzięki za gratulacje, czuję się doceniony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory do podkręcania tej karty wszyscy zalecają riva tuner-a (na Windowsie XP). Ja też tak do tej pory kręciłem. A co powiecie na programik dołączony do sterowników Omega ? Też się nim ładnie kręci i trzyma ustawienia tak jak riva tuner. Na razie do testów przerzuciłem się na ten programik z Omeg - zobaczymy czy nie będzie żadnych zwisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...