Skocz do zawartości
szpak

Jak podkrecic r9000? -zobacz sam ...

Rekomendowane odpowiedzi

mam z boku wiatrak od durona ale to nie jest to jak dam mniej niz 275 to ok dla rdzenia a pamieci krecilem na ok.230 [460]mhz dalej nie probowalem dzisiaj bede testowal dalej narazie jestem zadowolony ze w koncu udalo sie pod xp ja podkrecic i nie ma restartu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe mi polazl rdzen na 325, a pamiatki na 500, da sie wiecej :) ach ten 10 cm wiatraczek. czekam na radiatorki na pamieci :)

325/500 wow to powinienes miec z 9400 moze jakies compare czy cos ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezle a jakie masz pamiatki EtronTech 4ns moze?

HEHE jasnowidz jaki czy co ;)

 

ustawilem sobie wczoraj na 520 ale po kilku testach w 3DMarku2001 artefakty i zwiecha :( zaczekam na radiatorki to zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To niezle a jakie masz pamiatki EtronTech 4ns moze?

HEHE jasnowidz jaki czy co ;)

 

ustawilem sobie wczoraj na 520 ale po kilku testach w 3DMarku2001 artefakty i zwiecha :( zaczekam na radiatorki to zobaczymy

Mam takie same pamiatki u mnie cosik nie idzie na tyle moze dlatego ze brak radiatorkow i chlodzenie moze jakos inaczej zainstalowac? narazie z boku wiatrak moze dac go od spodu na sledziu i wysiegniku? pomysle zobaczymy moze,moze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe mi polazl rdzen na 325, a pamiatki na 500, da sie wiecej :) ach ten 10 cm wiatraczek. czekam na radiatorki na pamieci :)

325/500 wow to powinienes miec z 9400 moze jakies compare czy cos ??
Pamięci aż tak dużo nie dają o 2x więcej daje kręcenie gpu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6600626

cos nie lube tego swojego celeronka :/ poczekamy pod koniec czerwca PIV :)

 

maly update: musialem zejsc na 300 rdzen bo za goraco w pokoju :( a radiatorek tylko standardowy :(

nie chce byc wscipski ale masz bardzo maly ten wynik luknij tu http://service.futuremark.com/compare?2k1=5809925 to moj na duronie i woatpie aby on byl szybszy od tego celka ..moze ci sie ta karta jakos dziwnei odkreca podczas testow ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta raczej sie nieodkreca :) bo bez podkrecenia mam ok 5000-5400 o ile dobrze pamietam potestuje na roznych ustawieniach jeszcze troche moze ram dam synchro

 

update: ram na synchro = minus 300 pkt

procek na 1.7MHz = minus 200 pkt

 

strasznie mnie dziwi tak maly wzrost wydajnosci po podkreceniu celka, ram zamiast 266 przecie jest na 318

 

KOLEJY UPDATE: (co by syfu na forum nierobic ;) )

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6601111

na ustawieniach 310.5 / 513.0

dlaczego tak malo punktow !!!!!!!!!!!!!

 

JESZCZE JEDEN UPDATE:

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6026496

wynik z niepodkreconego radeona (znalazlem :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze nie wiem dlaczego mi sie tak cienko kreci ;/

zmienialiscie radiatory na gpu ??? moze ja zmienie na cos wiekszego/lepszego i wtedy przekrocze te ~275 heh a z pamiatkami to juz nie wiem co bede robil zeby je schlodzic ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie standardowy radiatorek a na pamiatkach nic :) tylko maly 3DMark score :(

 

wlasnie sie skonczyl test w 3DMarku2001 na ustawieniach:

core: 315.0

mem: 528.0

przeszedl caly tylko zaczely sie pojawiac po 4-tym tescie brzydkie artefakty i wynik koncowy do [gluteus maximus] :( moim zdaniem sie przegrzala ale na kosciach niema radiatorkow wiec czekam na przesylke z radiatorkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Moze ktos mi wyjasni dlaczego mam 6500pkt (bufor z na 16 bit) w 3dMarku 2001SE (ma sie rozumiec) podczas gdy inni na podobnej konfiguracji maja po 10000. Czyzby to byla wesja 64-bitowa, Jak to sprawdzic? Prosze sie tylko nie czepiac ECS-ka he, he, bo na innej plycie jest to samo. Winda jak nowa, stery omegi (najnowsze). A moze to wina zasilki bo ma tylko 200wat. Athlonik tez sobie bieze mocy troche. No nic czekam na odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coby cie nie zalamac pewnie tak masz , sprawdz sobie powerstripem on to pojazuje albo riva tunerem , chyba tez . His jest firma ktora wypuscila takie cus , sam takie mialm i sie niezle z tym naw<span style="color:red;">[ciach!]</span>...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva tuner pokazuje ze 64bit (i sdry na drugim kanale[secondary]) a to napewno ddry. Pamieci SAMSUNGA mam po 2 sztuki po dwoch stronach, ale ponoc 4ns. Czy to mozliwe?? Wolalbym zeby to niebyla prawda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva tuner pokazuje ze 64bit (i sdry na drugim kanale[secondary]) a to napewno ddry. Pamieci SAMSUNGA mam po 2 sztuki po dwoch stronach, ale ponoc 4ns. Czy to mozliwe?? Wolalbym zeby to niebyla prawda!

No niestety Riva Cię nie okłamuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze ladnie wymiatacie z tymi pkt. w 3Dmarku2001 (JA tez tak chceeee). Zadam Wam podstawowe pytanie, ktore chyba jeszcze nie padlo na forum. A brzmi ono:

- jak macie ustawione wlasciwosci karty (w sterownikach, nie w 3dMarku[default]). Jak wiadomo w sterach Catalysta czy tez Omegi mozna wybierac miedzy wydajnoscia a jakoscia (nie chodzi mi o AA itp. tylko o szczegolowosc mipmap i te sprawy). Opcja wydajnosciowa daje przeciez kopa ( u mnie ok 700 pkt) w porownaniu z jakosciowa (ja i tak roznicy nie widze, no oprocz klatek na sek). Wiec jak testujecie aby Wasze wyniki nie byly zroznicowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva tuner pokazuje ze 64bit (i sdry na drugim kanale[secondary]) a to napewno ddry. Pamieci SAMSUNGA mam po 2 sztuki po dwoch stronach, ale ponoc 4ns. Czy to mozliwe?? Wolalbym zeby to niebyla prawda!

po dwie kostki :( no to juz na bank masz 64 bity wiec jak pisalem w meilu abys poczekal tak nie czekaj i pozbadz sie tego ...przykra sprawa ... zmiana biosu tez nic nie da moze jedynie zaszkodzic a szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze ladnie wymiatacie z tymi pkt. w 3Dmarku2001 (JA tez tak chceeee). Zadam Wam podstawowe pytanie, ktore chyba jeszcze nie padlo na forum. A brzmi ono:

- jak macie ustawione wlasciwosci karty (w sterownikach, nie w 3dMarku[default]). Jak wiadomo w sterach Catalysta czy tez Omegi mozna wybierac miedzy wydajnoscia a jakoscia (nie chodzi mi o AA itp. tylko o szczegolowosc mipmap i te sprawy). Opcja wydajnosciowa daje przeciez kopa ( u mnie ok 700 pkt) w porownaniu z jakosciowa (ja i tak roznicy nie widze, no oprocz klatek na sek). Wiec jak testujecie aby Wasze wyniki nie byly zroznicowane?

bylo gdzies o tym chyba nawet caly topic .. jak grasz to max jakosc jak karta podola dla testu max preference jak chesz uzyskac wysoki wynik ale test w 3dmarku to juz na defult 1024@768 @ 32 bit i buforu nic sie nie zmienia zreszta to pisze w compare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, zamienie ta karte na Radeona 9200 128bit 64m i problem bedzie z glowy, bo juz dosc stresu przez nia mialem. Co do 3dMarka 2001 to dzieki za wszystko, teraz juz wiem, ale jeszcze tu wroce ;). Zycze owocnego Overlockingu i wysokichh wynikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, zamienie ta karte na Radeona 9200 128bit 64m i problem bedzie z glowy, bo juz dosc stresu przez nia mialem. Co do 3dMarka 2001 to dzieki za wszystko, teraz juz wiem, ale jeszcze tu wroce ;). Zycze owocnego Overlockingu i wysokichh wynikow.

Podaj póżniej wyniki nowej karty :wink:

 

Ile musisz dopłacić :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde.

Zalozylem sobradiatorka z PIII (albo jakiegos celeronka, a kupilem na gieldzie za 5zl) na gpu i wyglada super. Tylko pojawil sie problem. Ja wentylator jest u góry to nic nie slychac a jak dalem na karte, czyli do gory nogami to wyje jak cholera. Radiator i wentylator praktycznei nowka bo jeszcze nalepki na radiatorze byly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przetestowałem swojego Radeonika i jak się okazuje to całkiem nieźle wypada http://service.futuremark.com/compare?2k1=6616589 , jak będzie więcej czasu to spróbuje z niego wycisnąć 9k :D

wow masz najlepiej podkreconego radka na forum .... gratulacje .. a jakie tam masz chlodzenie i pamieci napisz cos wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazie udalo mi sie pod win XP zrobic 7450 markow. Ale mam system zapakowany strasznie i to chyba nie jest jeszcze max (Ile daje przinstalowanie systemu?) :)

 

Mam pytanko:

chcialem opublikowac swoje dane w internecie na stronce Futuremarka ale zalozylem sobie konto juz 2 razy a on przy logowaniu sciemnia ze nie ma takiego konta. Co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...