Skocz do zawartości
szpak

Jak podkrecic r9000? -zobacz sam ...

Rekomendowane odpowiedzi

no gratulacje bardzo ladny wynik

 

ja tez sprobuje jak bede mial troszke czasu walnac jakis wiatrak z tylu grafy bo to jest niemoziwe zebym nie mogl 275 przekroczyc... ;p

 

co do kleju na gpu to moj radiator jest na zatrzaskach a powiedzy nim a rdzeniem byla jakas lipna pasta zmienilem na taka ze srebrem ale jak widac niewiele to dalo

Chłodzenie tylnej części gpu nie wiele daje, umnie to zaledwie wyniosło ~3-4MHz natomiast znaczący przyrost dało to pamięcią.Próbuj bo co się nie robi dla tych paru MHz :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burdelik to tam jest i to niezły :D . U mnie się bardzo łatwo zdejmuje radiator, wystarczy dogiąć zaczepy i posprawie, na razie jadę na białej paście zobaczymy potem.

Wer biosu to 8004 datowana na 02/11/1

no jak juz pisalem moja nie ma koleczkow a szkoda juz zrobilem mu radiatorek z koleczkami dorobionym a tu zonk ... a z tym biosem moze bys mi go podrzucil na meila co ?

 

probowal ktos wgrywac bios od minta do szafirka ?? i do takiego na innej plytce ciekawe czy nie zaszkodzi ja sprawdze :D`

Spoko jutro wieczorkiem ci go przesle , sam jestem ciekawy efektu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok mam juz biosik wgralem go i kupa .. tz wgral sie ok dziala ale stery i win nie zauwazyly zadnej roznicy :( jak wgrywalem bios leona od gigabyte to bylo wykryto nowy sprzet itp a tu nic tak jakbym wogole nie wgral a wgralem bo sie data zmienila .. no teraz sprawdze jak z oc moze ten daje jakies wyzsze napiecia na ramek ze sie tak kreci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie lipa :( , przeslij mi swojego biosa i zobaczymy jak to pujdzie w drugą stronę, na meil ten co wysyłałem do ciebie.A pozatym to juz oderwałeś ten radiator z gpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki maly problem bo niewiem jakiej firmy mam radeonka, dostalem go od kumpla, on tez nie wie co to za firma, jest caly czerwony, nic na nim niepisze pamieci to hynixy 4ns, ma malutki radiatorek i wentylatorek z naklejka powerded by ati, aha na plytce ze sterami pisze tylko ati, wie ktos co to za karta, moze to oryginal ati, czy ati cos takiego wypuszczer?? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW nowy wynik http://service.futuremark.com/compare?2k1=6642213 pamięci na 576!!! : 8O czy to normalne? chyba nie. GPU posmarowałem srebrną pastą , ale nie wiele to dało. Poza tym BIOS od Sapphire nie chce wejść ,może źle cos robię sam nie wiem.Biore się za kolejne testy. :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki maly problem bo niewiem jakiej firmy mam radeonka, dostalem go od kumpla, on tez nie wie co to za firma, jest caly czerwony, nic na nim niepisze pamieci to hynixy 4ns, ma malutki radiatorek i wentylatorek z naklejka powerded by ati, aha na plytce ze sterami pisze tylko ati, wie ktos co to za karta, moze to oryginal ati, czy ati cos takiego wypuszczer?? :roll:

Sprawdź w 3dmarku lub właściwościach monitora>karta i tam zobaczysz jakiej firmy masz. U mnie to wygląda tak ,ze niby karta HIS w pudełku Minta :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW nowy wynik http://service.futuremark.com/compare?2k1=6642213 pamięci na 576!!! : 8O czy to normalne? chyba nie. GPU posmarowałem srebrną pastą  , ale nie wiele to dało. Poza tym BIOS od Sapphire nie chce wejść ,może źle cos robię sam nie wiem.Biore się za kolejne testy. :D  :D  :D

wow ja napisze tylko za ciebie " nas nie dosgoniet " bhebe swietny wynik i swietny egzemplaz karty ! jak doszedles to tych 576 mhz zalozyles radiatory ?? a jak nie to zaluz to 600 puknie jak nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa powyżej tych 550Mhz pamięci tylko na nie, których częstotliwościach mogę ustawić zegar na większości powraca do ustawień domyślnych. Na 600 niestety wraca, zara sprawdze inne.

Radiatorów dalej nie mam ale zamierzam zamontowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW nowy wynik http://service.futuremark.com/compare?2k1=6642213 pamięci na 576!!! : 8O czy to normalne? chyba nie. GPU posmarowałem srebrną pastą  , ale nie wiele to dało. Poza tym BIOS od Sapphire nie chce wejść ,może źle cos robię sam nie wiem.Biore się za kolejne testy. :D  :D  :D

O żesz w morde :twisted: 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos jakies info o vdd modzie na naszych radkach ??, przed chwila sobie czytalem o modzie na pro ukonczonym sukcesem, wiec se pomyslalem ze moze i na naszych da to chocby z 30MHz na rdzeniu i pamiatkach bo jak narazie to tylko (?) 315/528, jest moze ktos z kraka co ma ochote wpasc z pIV do mnie bo mam wyjatkowo niski wynik i mysle ze to wina mojego celka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos jakies info o vdd modzie na naszych radkach ??, przed chwila sobie czytalem o modzie na pro ukonczonym sukcesem, wiec se pomyslalem ze moze i na naszych da to chocby z 30MHz na rdzeniu i pamiatkach bo jak narazie to tylko (?) 315/528, jest moze ktos z kraka co ma ochote wpasc z pIV do mnie bo mam wyjatkowo niski wynik i mysle ze to wina mojego celka

Mi zdaje się też że to wina Celka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos jakies info o vdd modzie na naszych radkach ??, przed chwila sobie czytalem o modzie na pro ukonczonym sukcesem, wiec se pomyslalem ze moze i na naszych da to chocby z 30MHz na rdzeniu i pamiatkach bo jak narazie to tylko (?) 315/528, jest moze ktos z kraka co ma ochote wpasc z pIV do mnie bo mam wyjatkowo niski wynik i mysle ze to wina mojego celka

nie nie ma zadnego info o modzie na tych radkach ... ciekaw jestem czy jakby zaniesc ( jak ktos w wiekszym miescie mieszka) do jakiegos elekronika niech obluka pomierzy i moze on powie co i jak i zrobi i jak beda efekty to wszystko opisac zdokumetowac i bierzemy sie za mody ?? eheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco poprawiłem wyniczek teraz wynosi 9106marks http://service.futuremark.com/compare?2k1=6649792 .

Mam nadzieje,ze Szpak już szykuje jakiś odwet :D

cis wymysle tylko ze dopiero po 1 bo teraz za diabal czasu nie mam w kulko nauka i nauka ... i nawet nie daja mi popakowac a co dopiero mowic bawic sie kompem ... ale walke podejme na bank !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi sie że to już są maxy dla naszych radzi :cry:  nasze wyniki będą się porawiać w granicach błędu 3D marka (200 pkt) wątpie abym mógł obejrzeć 9200 na radziu 9000 non pro :evil:

a ja mysle ze jakbys mial proca tak no 2145 to bys zobaczyl i to na swoim ;]

 

i troche przesadziles z tym bledem 200 to by bylo mile ale jak ja zauwazylem to to jest 20-50 punktow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety powyżej 576 pojawia się matrix wiec bez radiatorków się nie obejdzie.

ludziska, ja chcieć wasze pamiątki !!! Mój szafirek ma erontechy 4 ns i powyrzej 232 mhz krzaczory :? ale z krzaczorami ciągnie do 249mhz :D

gpu idzie na 307 mhz - załatwię lepszy wentylatorek to sprubóję wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym, że karte kupiłem jako gigabyte maya radeon 9000 - pamiatki hynix 4ns, ale w windzie xp wykryło mi ją jakogigabyte radeon maya pro. Zdziwiony sprawdzilem taktowania i normalnie sa 250 i 200 , co wskazuje ze to jest normalna karta gigabyte maya radeon 9000.

Ale znowu na plytce z driverami jaka dostalem (tylko ta plytka - bez pudełka - wersja bulb) jest napisane Gigabyte Maya II Graphics Accelerator. Przy probie krecenia w xp byly niebieksie ekrany wiec zaraz sproboje za pomaca rivy. Ale czy to mozliwe ze mam wgrany na karte zły bios i ze zła płytkę mi dali w komputroniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym, że karte kupiłem jako gigabyte maya radeon 9000 - pamiatki hynix 4ns, ale w windzie xp wykryło mi ją jakogigabyte radeon maya pro. Zdziwiony sprawdzilem taktowania i normalnie sa 250 i 200 , co wskazuje ze to jest normalna karta gigabyte maya radeon 9000. 

Ale znowu  na plytce z driverami jaka dostalem (tylko ta plytka - bez pudełka - wersja bulb) jest napisane Gigabyte Maya II Graphics Accelerator. Przy probie krecenia w xp byly niebieksie ekrany wiec zaraz sproboje za pomaca rivy. Ale czy to mozliwe ze mam wgrany na karte zły bios i ze zła płytkę mi dali w komputroniku.

To wina sterowników Gigabyte poprostu nie ma sterów do r9000 a to ten sam gpu co r9000Pro więc instaluje je jako nominalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty:

-gpu - 310

-pamieci 480

Poproboje dalej, ale dopiero jutro bo wyjezdzam.

 

Dałbym wynik w 3dmarku ale mam z nim problem. Otoz gdzy zrobie test na defaulowych ustawieniach 3dmarka to wychodzi mi strasznie maly wynik.(ok 3000). Ale gdy dam naprzyklad na 800:600 to mam teraz 8100.

Wynikac to moze z tego ze obecnie jade na starym monitorze 14cali który nie wytrzymuje takich rozdzielczosci. Jego max to 800:600 i wyzej zaczyna sie obraz psuc. Na 1024:768 to na krancach jest zamazany. A wyzej to mam 3 nalozone ekrany. Myslalem ze to moze wina biosu grafy, ze mam nieprawidlowy ale teraz pozostaje tylko monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty:

-gpu - 310

-pamieci 480

Poproboje dalej, ale dopiero jutro bo wyjezdzam.

 

Dałbym wynik w 3dmarku ale mam z nim problem. Otoz gdzy zrobie test na defaulowych ustawieniach 3dmarka to wychodzi mi strasznie maly wynik.(ok 3000). Ale gdy dam naprzyklad na 800:600 to mam teraz 8100.

Wynikac to moze z tego ze obecnie jade na starym monitorze 14cali który nie wytrzymuje takich rozdzielczosci. Jego max to 800:600 i wyzej zaczyna sie obraz psuc. Na 1024:768 to na krancach jest zamazany. A wyzej to mam 3 nalozone ekrany. Myslalem ze to moze wina biosu grafy, ze mam nieprawidlowy ale teraz pozostaje tylko monitor.

lol monit 14 cali :twisted: współczuje :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monit jak monit, ale niedługo 19 i tylko to daje mi chec do życia. A wracajac do podkrecania dzisiaj mojego xp znowu nawiedzila fala niebieskich ekranow. A myslalem ze riva tuner mnie od nich wyzwoli.

Byc moze to wplyw tego ze zaznaczylem zeby opcje apply at startup.

Ale jesli to bylo przyczyna to jak podkrecic karte na stale, zeby nie zmieniala wartosci? Kilka osob uzywa juz riva tunera wiec prosze o jakies sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z moim Radeonkiem. Tzn wszystko jest ok ale nie mogę przekroczyć w 3dMarku 2001 SE Magicznych dla mnie 8000ptk !!!!! :x Sprzet mam niezły stery tez, bacznie obserwowałem ten temat od początku i postepowałem zgodnie z zaleceniami kolegów ale to juz mnie lekko przerasta :?

 

O to moje wyniki i specyfikacja kompa http://service.futuremark.com/compare?2k1=6660528

 

Prosze o jaką kolwiek pomoc !!!!

 

P.S. Tyle punktów udało mi się uzyskać max nic wiecej juz nie moge zrobic bo wszystko zaczyna sie sypac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z moim Radeonkiem. Tzn wszystko jest ok ale nie mogę przekroczyć w 3dMarku 2001 SE Magicznych dla mnie 8000ptk !!!!!  :x  Sprzet mam niezły stery tez, bacznie obserwowałem ten temat od początku i postepowałem zgodnie z zaleceniami kolegów ale to juz mnie lekko przerasta :? 

 

O to moje wyniki i specyfikacja kompa http://service.futuremark.com/compare?2k1=6660528

 

Prosze o jaką kolwiek pomoc !!!!

 

P.S. Tyle punktów udało mi się uzyskać max nic wiecej juz nie moge zrobic bo wszystko zaczyna sie sypac :(

no to tak widze ze masz niski wynik w nature bardzo jak na ten sprzet powinienes miec sporo ponad 8k ... jak masz wykreconego tego radka i jakie stery ?? 3.4 sa jak narazie najlepsze w pniedzialem maja byc 3.5 i moze ci pomoze ... a jak masz timingi poustawiane w biosie ?? i wogole jaki masz bios tego radka ?? jak powyzej 8.004 to zmien na moj albo jakis inny starszy . podobny problem mial wampir .. twoj wynik jak na ten psrzet jest stanoczo zaniski tu masz linka do optymalizacji biosu plyty http://www.pl.tomshardware.com/howto/20010..._tuning-18.html co prawda od srodka ale sie plapiesz

 

sprry jak niezabardz to jakoss napisalem ale jestem po imprezie i mam niezla banie radek i piwko i ine urzywki rouxxxx !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...