Skocz do zawartości
szpak

Jak podkrecic r9000? -zobacz sam ...

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z moim Radeonkiem. Tzn wszystko jest ok ale nie mogę przekroczyć w 3dMarku 2001 SE Magicznych dla mnie 8000ptk !!!!!  :x  Sprzet mam niezły stery tez, bacznie obserwowałem ten temat od początku i postepowałem zgodnie z zaleceniami kolegów ale to juz mnie lekko przerasta :? 

 

O to moje wyniki i specyfikacja kompa http://service.futuremark.com/compare?2k1=6660528

 

Prosze o jaką kolwiek pomoc !!!!

 

P.S. Tyle punktów udało mi się uzyskać max nic wiecej juz nie moge zrobic bo wszystko zaczyna sie sypac :(

A ja się spytam ile masz kości pamięci na grafie, nominalne taktowanie grafy, czy Athlona Ci pokazuje jako durnia :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt moze miec waska szyne ale watpie poprzednik z tym problemem mial tylko 6k i tyle a tu jest ponad 7k a to ze proca mu wykrywa jako durona to sporo osob na forum tak mialo ..;0 wina biosu plytki

 

ale lol wlasnie pisze cos takiego ... "strona 14 z 13" beheb leon forum nam zhakowales ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z moim Radeonkiem. Tzn wszystko jest ok ale nie mogę przekroczyć w 3dMarku 2001 SE Magicznych dla mnie 8000ptk !!!!!  :x  Sprzet mam niezły stery tez, bacznie obserwowałem ten temat od początku i postepowałem zgodnie z zaleceniami kolegów ale to juz mnie lekko przerasta :? 

 

O to moje wyniki i specyfikacja kompa http://service.futuremark.com/compare?2k1=6660528

 

Prosze o jaką kolwiek pomoc !!!!

 

P.S. Tyle punktów udało mi się uzyskać max nic wiecej juz nie moge zrobic bo wszystko zaczyna sie sypac :(

A ja się spytam ile masz kości pamięci na grafie, nominalne taktowanie grafy, czy Athlona Ci pokazuje jako durnia :?:

Kosci pamiątak na grafie mam 8 (4 po jednej i 4 po drugiej) 128bitowe jakies Atceka 5ms(chyba), nominalne taktowania karty to 200/250MHz zas procka mi wykrywa jako duron ale nie wiem czemu :? CZy to mozliwe ze to wina płyty ?? bo jest dosyc stara. Uzywam serowników 3.4 a do krecenia PowerStrip'a 3.41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apophis a dlaczego nie używasz Rivy  :? . Prawdopodobnie powerstrip pokazje że podkreciłeś a w rzeczywistości lipa. Ściagnij rivkę zrób tak jak ktoś i opisywał i powinno być po sprawie.

i to bedzie rozwiazaniem !! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apophis a dlaczego nie używasz Rivy  :? . Prawdopodobnie powerstrip pokazje że podkreciłeś a w rzeczywistości lipa. Ściagnij rivkę zrób tak jak ktoś i opisywał i powinno być po sprawie.

 

Zastosowałem sie do twojej rady ale nie stety nic z tego wyniki sie nawet pogorszyły a założyłem na mem radiatorki od starego P2 oraz potężny wentylator. Temperatora znacznie sie obninzyła ale wydajnosc nie :(

Mam pytanie : czy to mozliwe aby to była wina płyty ??

Poniważ dostałem ją (Soltek SL-75DRV5-C kt333)na czas do kiedy nie wróci do mnie mój EpoX (8RDA3+) z serwisu , miałem okropnego pecha bo nowa sztuka była uszkodzona fabrycznie i przysyłają mi inną :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no to poczekajmy na ta plyte bo tak to dziwne by bylo ... napewno nie zaszkodzi formacik

Tzn po zamianie płytki na mego Epox'a napewno bedzie formaciek :)

 

A na tym Solteku win stoi od tygodnia (niecałego)

 

Ktoś mówił ze moze jedna z kostek pamieci padła na grafie ......

Ale czy to mozliwe , czy wogóle by działała ,wszystkie gierki chodzą pięknie.

 

Mam zamiar jeszcze przeprowadzic test na 3Dmarku03...

 

P.S.

Gdzie mozna sprawdzic jaki ma sie bios grafy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam podkreconą grafę do 322/264 i wszystko gra moge jeszcze wiecej (załozyłem swietne chłodzenie) ale nie widze sensu bo po co skoro ptk w 3dMArku mało :(

 

Nie mam pojecia co jest grane :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpak mam do Ciebie male pytko. A mianowicie zdarlem radiatorek z wentylatorkiem z mojego power megica:) bylo chelrnie trudno bo glut ladnie trzymal. No i teraz mam maly dylemat bo chce zalozyc duuuuzy cooler od durniaka i jest w sumie troszke ciezki. Boje sie ze jesli go dam klejem termprzewodzacym to mi bedzie spadal. Jak go mam umiescic na mojej grafie tak zeby nie spadal?!!

Z gory dziekuje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva pokazuje '128-bit RV250 with 128MB DDR memory'

 

Ale ale znalazłem ver Bios'a i jest tak :

 

BK-AMI VER008.004.010.000

 

TO dobrze czy zle ?? :?:

Wersja twojego Biosu to 8.004. empirycznie zostało sprawdzone że lepszy jest 8.000 poszukaj takiego w wersji 128. Trochę punktów dojdzie ale nie za wiele ale moze przekroczysz 8000 :P

 

Wynik natury w Marku jest naprawde słaby zblizony mam bez krecenia grafy :? .

 

Ciągle jestem przekonany że twoja grafa nie jest podkręcona

 

Po odpaleniu jakiejs aplikacji

directX np 3dmark i wejsciu z powrotem do rivy jakie jest taktowanie(te podkrecone) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komunikat dla tych ktorzy posiadaja Win XP SP1 bo nie wiem czy juz udalo sie im swoje karty podkrecic w kazdym razie udalo mi sie to bez rzadnych specjalych programow przy uzyciu nieoficjalnych catalystow 3.5 beta wszystko chodzi bez zadnych bluescreenow do podkrecania uzywalem powerstripa 3.41 built 396 moj mode to GIGABYTE MAYA R9000 4ns memory ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva pokazuje '128-bit RV250 with 128MB DDR memory'

 

Ale ale znalazłem ver Bios'a i jest tak :

 

BK-AMI VER008.004.010.000

 

TO dobrze czy zle ?? :?:

Wersja twojego Biosu to 8.004. empirycznie zostało sprawdzone że lepszy jest 8.000 poszukaj takiego w wersji 128. Trochę punktów dojdzie ale nie za wiele ale moze przekroczysz 8000 :P

 

Wynik natury w Marku jest naprawde słaby zblizony mam bez krecenia grafy :? .

 

Ciągle jestem przekonany że twoja grafa nie jest podkręcona

 

Po odpaleniu jakiejs aplikacji

directX np 3dmark i wejsciu z powrotem do rivy jakie jest taktowanie(te podkrecone) :?:

1 : Dokładnie tak sie dzieje gdy wychodze z 3dmarka (lecz nie zawsze) to restartują sie spowrotem na nominalne tj 250/200 mimo to ze nizej pisze ze ma startowac win na innych ( ostatnio 323/262) Co jest grane ???? :?:

2 : Skąd dorwac tego Biosa ???? bo widzałem ale tylko do kart Saphie ,gigabyte ale nie do HIS'a i to jescze 128MB !!!! :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpak mam do Ciebie male pytko. A mianowicie zdarlem radiatorek z wentylatorkiem z mojego power megica:) bylo chelrnie trudno bo glut ladnie trzymal. No i teraz mam maly dylemat bo chce zalozyc duuuuzy cooler od durniaka i jest w sumie troszke ciezki. Boje sie ze jesli go dam klejem termprzewodzacym to mi bedzie spadal. Jak go mam umiescic na mojej grafie tak zeby nie spadal?!!

Z gory dziekuje!!

musisz tak wykombinowac zeby zrobic to na srubki .. jak da rade to przewierc tak radiator aby srubkami przeszedl przez dziurkiw laminacie a jak jest zawazki to musisz jakos pokombinowac .. jak jzu wykombinujesz to pamietaj aby zrobic takie podkladki z jakiejs gumby po drugiej stronie

 

a ja mam pytanie jak oddarles ten radiator ?? bo ja sie mecze i mecze i nie moge tego dziada zdjac .. na zimno nie idzie .. nawet nuz ktorym podwazalem zlamalem lol ..moze na goraco sprubowac suszarka jakos go rozgrzac ....jak ty to zrobiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva pokazuje '128-bit RV250 with 128MB DDR memory'

 

Ale ale znalazłem ver Bios'a i jest tak :

 

BK-AMI VER008.004.010.000

 

TO dobrze czy zle ?? :?:

Wersja twojego Biosu to 8.004. empirycznie zostało sprawdzone że lepszy jest 8.000 poszukaj takiego w wersji 128. Trochę punktów dojdzie ale nie za wiele ale moze przekroczysz 8000 :P

 

Wynik natury w Marku jest naprawde słaby zblizony mam bez krecenia grafy :? .

 

Ciągle jestem przekonany że twoja grafa nie jest podkręcona

 

Po odpaleniu jakiejs aplikacji

directX np 3dmark i wejsciu z powrotem do rivy jakie jest taktowanie(te podkrecone) :?:

1 : Dokładnie tak sie dzieje gdy wychodze z 3dmarka (lecz nie zawsze) to restartują sie spowrotem na nominalne tj 250/200 mimo to ze nizej pisze ze ma startowac win na innych ( ostatnio 323/262) Co jest grane ???? :?:

2 : Skąd dorwac tego Biosa ???? bo widzałem ale tylko do kart Saphie ,gigabyte ale nie do HIS'a i to jescze 128MB !!!! :?:

nie ma znaczenia jakiej firmy jest karta moj sapphirek byl juz gigabyte a teraz jest hisem i mu to bez roznicy tz ze sie nic z nim zlego nie robi

 

co do tych powracan nominalnych czestotliwosc to jaki masz tak wogole sys ?? moze sprubuj na jakims tz innym od xp i za pomoca hogera ?? bo to jets tak jak leon pisze ze karta ci sie nie podkreca ~~!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpak mam do Ciebie male pytko. A mianowicie zdarlem radiatorek z wentylatorkiem z mojego power megica:) bylo chelrnie trudno bo glut ladnie trzymal. No i teraz mam maly dylemat bo chce zalozyc duuuuzy cooler od durniaka i jest w sumie troszke ciezki. Boje sie ze jesli go dam klejem termprzewodzacym to mi bedzie spadal. Jak go mam umiescic na mojej grafie tak zeby nie spadal?!!

Z gory dziekuje!!

musisz tak wykombinowac zeby zrobic to na srubki .. jak da rade to przewierc tak radiator aby srubkami przeszedl przez dziurkiw laminacie a jak jest zawazki to musisz jakos pokombinowac .. jak jzu wykombinujesz to pamietaj aby zrobic takie podkladki z jakiejs gumby po drugiej stronie

 

a ja mam pytanie jak oddarles ten radiator ?? bo ja sie mecze i mecze i nie moge tego dziada zdjac .. na zimno nie idzie .. nawet nuz ktorym podwazalem zlamalem lol ..moze na goraco sprubowac suszarka jakos go rozgrzac ....jak ty to zrobiles

Co do sposobu to bylo mo cholernie trudno, ale zostosowalem wlasnie sposb na "zimno". Karta 6 h lezala sobie w zamrazarce w temp okolo -10 stopni C. Gdy ja wyciagnalem fajnie zaczela parowac. Na poczatku rowniez nie moglem sobie z tym klejem(czt. glutem poradzic). Wiec stiwredzilem ze czas najwyzszy na mocniejsza artylerie. Do reki wpadl taki nozyk wusuowany do papieru mozna go kupic w prawie kazdym papierniczym. Jest on bardzo cienki. No i i bardzo powolutku, metoda podwazania i lekkiego probowania krecenia. Po prawie 1h meki wszystko zakonczylo sie pomyslnie.

Co do dziurkach w laminacie jednak ten sposob odpada :( a to dlatego ze kolo GPU nie mam miejscu(tzn mam blisko sciezki na laminacie). Nie wiem wlasnie jak tego monstrualnego coolera zamontowac. Musze sie jeszcze berkuta spytac bo on w sumie w takich rzeczach jest fachowcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko : CZy zrobiło by karcie różnice jak bym wrzucił jej biosa od HIS'a tyle ze od 9000pro ale ze 128 ???

O ile wiem to "pro" różniły sie taktowaniami i tyle ???

jesteś pewien że pamiątki wytrzymają 550 mhz ?? PRO ma taktowanie 275/550 - może to być za dużo dla pamiątek :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaja .. oderwalem ten <span style="color:red;">[ciach!]</span>y radiator i bylo fajnie siedzial tam jakis <span style="color:red;">[ciach!]</span>y twardy kelj wiec go papierem sciarnym i luz .. zrobilem radiartor i srebrna paste zalozylem i karwa nie dzial .. piszczy mi agp problem ( moja plyta mowi co jej nie pasi ) mam dolka bo wszystko jest ok .. chyba gdzies wyciapalem ja ta pasta ale niby nic nie widac .. teraz nie wiem co mam zrobic bo z gwarancja bedzie ciezo ... a co najgorsze mam tam bios od hisa !!! i juz nie zmienie teraz ..a do tego jak jest ta metalowa plytka to z niej tym papierem poscieralem napisy ...czym ta karte umyc ?? zeby ta paste zmyc jasli to ona ?? no bo co by innego nie widze przerwanych ciazek anie nic ......pamocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaja .. oderwalem ten <font color="#FF0000">[ciach!]</font> radiator i bylo fajnie siedzial tam jakis <font color="#FF0000">[ciach!]</font> twardy kelj wiec go papierem sciarnym i luz .. zrobilem radiartor i srebrna paste zalozylem i karwa nie dzial .. piszczy mi agp problem ( moja plyta mowi co jej nie pasi ) mam dolka bo wszystko jest ok .. chyba gdzies wyciapalem ja ta pasta ale niby nic nie widac .. teraz nie wiem co mam zrobic bo z gwarancja bedzie ciezo ... a co najgorsze mam tam bios od hisa !!! i juz nie zmienie teraz ..a do tego jak jest ta metalowa plytka to z niej tym papierem poscieralem napisy ...czym ta karte umyc ?? zeby ta paste zmyc jasli to ona ?? no bo co by innego nie widze przerwanych ciazek anie nic  ......pamocy

JA bym nalozyl ten orginalny radiator i w sklepie udal glupa ze karta sama padla. Mysle ze powinni ci ja od reki wymienic i nie beda sie bawili w biosy czy sciaganie radiatora, jak mialem HIS R9000 i dwa dni po kupnie obraz zaczal sie sypac to mi w sklepie nawet bez sprawdzania czy karta rzeczywiscie kaput nowa mi dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaja .. oderwalem ten <font color="#FF0000">[ciach!]</font> radiator i bylo fajnie siedzial tam jakis <font color="#FF0000">[ciach!]</font> twardy kelj wiec go papierem sciarnym i luz .. zrobilem radiartor i srebrna paste zalozylem i karwa nie dzial .. piszczy mi agp problem ( moja plyta mowi co jej nie pasi ) mam dolka bo wszystko jest ok .. chyba gdzies wyciapalem ja ta pasta ale niby nic nie widac .. teraz nie wiem co mam zrobic bo z gwarancja bedzie ciezo ... a co najgorsze mam tam bios od hisa !!! i juz nie zmienie teraz ..a do tego jak jest ta metalowa plytka to z niej tym papierem poscieralem napisy ...czym ta karte umyc ?? zeby ta paste zmyc jasli to ona ?? no bo co by innego nie widze przerwanych ciazek anie nic  ......pamocy

Ostatnio miałem podobny problemik , po nałożeniu srebrnej pasty na ekranie zaczęły się pojawiać dziwne krzaczory (cały w stresie bo myślę ,ze jakieś zwarcie zrobiłem )i kombinuje co i jak . Jak się okazało potem naruszyłem k. muzyczna która nieco się wysunęła we. pci

Srebrną pastę ścierałem gęstym płynem do naczyń (typu ludwik ) + chropowata chusteczka do czyszczenia monitorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<span style="color:red;">[ciach!]</span>a ale koles ze sklepu wie co ja z nia robie i bede czekal az ci madrzy z serwisu sprawdza a oni moga sie polapac ..orginalny radiator przykleje takim klejej ze jak beda chcieli to wyrwa z gpu na bank .. ale sa na nim ryskli po srubkach od wiatraczka zamaluje je tuszem .. trzymajcie kciuki i jeszcze tu wroce !!! to do ciebie TUR ;) i wtedy sie poscigamy papap all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zmywania pasty z GPU i radiatora ja uzywam benzyny lakowej (lub exstrakcyjnej) i idzie jak buleczka z maselkiem. Wiem ze moze to nie wyglada na bezpieczne rozwiazanie ale u mnie dziala, probowalem z duronem i z moim niedawno zakupionym r9200. Szpak napisz co zalatwiles, lacze sie z Toba w bólu, wiem jak to jest bez grafy bo sam jechalem przez 3 dni na ati 1mb. Powodzenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...