Skocz do zawartości
szpak

Jak podkrecic r9000? -zobacz sam ...

Rekomendowane odpowiedzi

dzis bylem w sklepie po swojego radka i kolo zadzwonil do komputronika a tam mu powiedzieli ze wyslali gdzies dalej :| mam mieszane uczucia powiedzial ze mi da w czwartek z innej firmy bo sa zamuwione ale nie chce kola puscic w balona wiec mu poiedzalem co i jak ale i tak chce mi dac wiec moze wezme sprawdze co i jak sie kreci .. i juz wstepna umowa na 9100 jest ..w fazie negocjacji no ciekawe kiedy sie to wyjasni :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to czym nie raz bylo pisane ze na tasme termoprzewodzaca lub 2 stronna albo na paste i zrobione ze sprychy od roweru lub innego elastycznego drutu zapinki na zasadzie spinacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis bylem w sklepie po swojego radka i kolo zadzwonil do komputronika a tam mu powiedzieli ze wyslali gdzies dalej :| mam mieszane uczucia powiedzial ze mi da w czwartek z innej firmy bo sa zamuwione ale nie chce kola puscic w balona wiec mu poiedzalem co i jak ale i tak chce mi dac wiec moze wezme sprawdze co i jak sie kreci .. i juz wstepna umowa na 9100 jest ..w fazie negocjacji no ciekawe kiedy sie to wyjasni :(

To znaczy że będzie r9100??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis bylem w sklepie po swojego radka i kolo zadzwonil do komputronika a tam mu powiedzieli ze wyslali gdzies dalej :| mam mieszane uczucia powiedzial ze mi da w czwartek z innej firmy bo sa zamuwione ale nie chce kola puscic w balona wiec mu poiedzalem co i jak ale i tak chce mi dac wiec moze wezme sprawdze co i jak sie kreci .. i juz wstepna umowa na 9100 jest ..w fazie negocjacji no ciekawe kiedy sie to wyjasni :(

To znaczy że będzie r9100??
to zalezy ...od pogody ;) jeszcze nie jestem pewnei najpierw sprawdze r9000 jak bedzie jakis ciekawy model tz sie dobrze krecil to moze i zostanie a jesli jakas lipa to wezme sapphirka 9100 .. myslalem jeszcze nad fx 5200 ale nie wiem nie moge sie przekonac jakos .. a jak jest u niego z wyjsicem tv w porownaiu do radka ? no bo z wydajnosci jest ok ...ale mysle ze na radku 11k pukne ;p chodzi o 9100 jesli wogole uznaja mi ta <span style="color:red;">[ciach!]</span>a gwarancje bo jak nie to bedzie mexyk ..;] zakupie sobie wtedy cos w stylu gf4mx 440 lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory przepraszam jesli temat byl juz poruszany...

...wszyscy pisza jak ladnie udalo im sie podkrecic grafe. Mi nie bardzo jak widac w podpisie.

Moje pytanie dotyczy napiecia na grafie.

Do jakiego napiecia podwyzszacie napiecie grafy? Ja moge do 1,8V ale czy to jest bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie o to chodzi to jest napiecie agp no ja tym napieciem chlalem w to i tamto ale jakis szczegolnych korzysci nie widzialem tz jak fsb walnolem powyzej 190 to i napiecie na agp podnosilem bo mi w 3dmarku 2k1 do windy wyskakiwalo a co do oc twojej grafy to nie wiem kilka moze 3-4 strony dalej dawal ktos linka do v-moda napiecia na gpu i ramkach i wtedy lepiej juz sie kreci ..poszukaj tego jest na bank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, panowie razem damy radę: Czy ktoś z was znalazł może gdzieś w necie opis Vmoda dla radka 9k nonPRO ?? Ja szuakłem, znlazłem tylko dla wersji pro, ale moja płytka tak jak mówił szpak jest inna, nawet te układy zasilające się nie zgadzają :( , bo moje wyglądają tak obskurnie jak stabilizatory w sklepie elekrtonicznym za 5 zeta. Jestem chętny do experymentów, bo proca już katowałem na maxa, a z nudów to nawet nagrywarkę podkręciłem (to jest chyba jakaś mania czy co ??). Byłbym wdzięczny za czażdą wiadomość o Vmodzie, sam też będę szukał, ale wiadomo: im nas więcej, tym większa szansa zę ktoś to znajdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz probowalem wylapac wszystkie linki wzrokowo w calym topicu i nie znalazlem.

Jak wroce z nad morza i nie rozleniwie sie bardziej to poszukam dokladniej ;)

dzieki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy koledzy!!!!!!!!!!

Chcialem sobie nagrac bios szpaka do mojego sapphire radeon 9000 i lipa. Zapisalem na dydku c: atiflash i szpak.rom

Wpisalem atiflash -f -p 0 szpak.rom, pojawily sie jakies cyferki, a potem napis error timeout i cos tam jeszcze. Wszystko bylo robione w czystym dosie. Teraz komp dzila, ale monitor mryga, a na poczatku bios pipczy. Jak teraz to naprawic, niech ktos mi przysle instrukcje n savage4@poczta.fm, lub napisze tutaj.

Prosze o pomoc!!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakl to jak ...oczywiscie zapisales wczesniej swoj bios ?? jak tak to nie wiedze problemu ..poprostu wgraj swoj a jak nie toi masz problem i musisz poszukac a najlepiej napisz dokladnie jaka masz ta karte i moze ma ktos taka to ci bios podesle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta to sapphire na pamieciach etron-tech 4ns, bios byl bodajze z listopada 2002, chyba 5.11.2002, wersja 8.004, podejrzewam ze to przez pamieci, jk ktos ma taki bios, lub karte sapphire na etronach prosze o bios na savage4@poczta.fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ati flash mowi mi rownierzw adapter information cos takiego:

Adapter 0

bn 01

dn 00

dID 4966

asic rv250

flash --

ID --

romsize 0x10000

remap --

lock yes

flash type st m25p05

Njbardziej przeraza mnie to locket, zaden bios nie chce sie wgrac probowalem 11, nowsze i starsze, chyba pojde do sklepu i udam glupa, ze nie wiem co sie stalo, ta karta chyba wogole nie ma nagrywalnego biosu!!!!.

tutaj wszyscy flasciach!a sapphirki, nawet biosami z gigabyte,a tu taka lipa:((((((((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ati flash mowi mi rownierzw adapter information cos takiego:  

Adapter 0  

bn 01  

dn 00  

dID 4966  

asic rv250  

flash --  

ID --  

romsize 0x10000  

remap --  

lock yes  

flash type st m25p05  

Njbardziej przeraza mnie to locket, zaden bios nie chce sie wgrac probowalem 11, nowsze i starsze, chyba pojde do sklepu i udam glupa, ze nie wiem co sie stalo, ta karta chyba wogole nie ma nagrywalnego biosu!!!!.  

tutaj wszyscy flasciach!a sapphirki, nawet biosami z gigabyte,a tu taka lipa:((((((((((

Program flashrom wszystko wgra i zgra a nie atiflash !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie o to chodzi to jest napiecie agp no ja tym napieciem chlalem w to i tamto ale jakis szczegolnych korzysci nie widzialem tz jak fsb walnolem powyzej 190 to i napiecie na agp podnosilem bo mi w 3dmarku 2k1 do windy wyskakiwalo a co do oc twojej grafy to nie wiem kilka moze 3-4 strony dalej dawal ktos linka do v-moda napiecia na gpu i ramkach i wtedy lepiej juz sie kreci ..poszukaj tego jest na bank

Do jakiej wartości bezpiecznie jest podnosić napięcie na AGP coby przy 3dmarku nie wywalało do windy? Chce teraz zacząć kręcić kartę - bo procka już troszkę wykręciłem.

A i jeszcze jedno pytanie - czy zmieniając BIOS w grafie na ten 8.00 jak mam vivo - to dalej będzie obsługiwane wej/wyj ?? Czy lepiej nie ryzykować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczne podnoszenie to ok 10% .Jak wgrasz Bios bez Vivo to oczywiście nie będzie obsługiwane :wink: . Jak ci nie jest potrzebne to możesz wgrać Biosa bez Vivo powinno chodzić. Nawet jak coś się mocno skaszani to można wszystko odkręcić.

 

Pamiętaj zgrać swój BIOS :!: :!: :!:

 

Ps

 

Na ile idą Ci te pamięci bo mam takie same , ale na tej płycie ich nie spawdzę :wink: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczne podnoszenie to ok 10% .Jak wgrasz Bios bez Vivo to oczywiście nie będzie obsługiwane :wink: .

Na ile idą Ci te pamięci bo mam takie same , ale na tej płycie ich nie spawdzę  :wink:  :)

Vivo mi jest potrzebne więc sobie nowy Bios daruję. Co do pamięci to synchronicznie z procem bez problemu na szynie 190 MHz poszły - wyżej już zaczęły się problemy z Windowsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co wgrywac nowy bios jak na starym nie masz problemow??

zgraj sobie z karty oryginalny bios, przestaw taktowanie radeditem i wgraj ten oryginalny zmodyfikowany! I wtedy masz i vivo i podkrecona karte

niestety nie jest tak pieknie ..zmodowany bios nie bedzie rozpoznawany przez stery i karty nie zainstalujesz a bios sie zmienia po to ze czym straszy tz chodzi o wersje 8.000 i 8.004 od np. 8.008 znacznie podnosi sie wydajnosc w nature ! w 3dmarku2k1 se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem pobić własny rekord w 3dmarku. Proca pociągnąłem stabilnie na 2340Mhz :D (180x13 1.75) i wszystko pięknie przechodził na standard ustawieniach.

Gdy nadszedł czas na osiągniecie max wyniku w 3dmarku podczas testu dosłownie wybuch zasilacz 8O :evil: , cały w stresie pomyślałem o mojej biednej płycie gł.. No ale jak się okazało po wymianie zasiłki płyta sprawna. Więc na mój nowy wynik trzeba będzie parę dni poczekać aż sobie sprawie porządną zasiłkę i wtedy zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh no to potwierdza sie teoria ze oc jest niebezpiecznym sportem :D no a ja dalej karty nie mam i juz sie zaczynam martwic .niebylo mnie troche i bylem pewien ze na mnei czeka a teraz to ja musze czekac na kolesia ze sklepu az z gor wroci bo z pracownikiem nie zalatwia sie takich spraw :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Zacząłem podkręcać swojego radeonka a on pozwala mi podciągnąć się tylko z 250MHz do 270 - jak cokolwiek więcej dam to zwiecha w 3dmarku. Mam założony wentylator od Celerona na oryginalny radiator (jak dotykam radiator to jest chłodny - więc to nie wina temp - chyba). Najciekawsze, że pamięci kręce bez problemu - już mam 500 MHz i na razie żadnej zwiechy - tylko te 270 MHz rdzenia mnie drażni.

Nie wiece co to może być - przeczytałem ten wątek i nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Mam kartę na pamięciach Etron Tech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz nowa kartye jest to radeon 9000 no pro i wlasnie go testuje ..wyglada tak jak ten na 1 stronie a dokladniej tak jak wampira czyli ma inny radiator..wlasnei zaczolem testy i narazie jest 310 na rdzieni a memki nie ruszane tu jest link http://service.futuremark.com/compare?2k1=6816226 jade dalej tur twoje dni sa policzone hehe ...

 

ps. memki hynixy 4ns :D

ps2. jak sie karta nie sprawdzi to bedzie 9100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąć radiator i nałożyć porządnej pasty 8)  tylko że w sapphirach jest nieżle przyklejony :lol:

aa nawet tak ze mozesz wyrwac z rdzeniem jak ja to uczynilem ...:D

 

no i moj tez nie ma teraz koleczkow hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...