Skocz do zawartości
lukasp

Chroniona Partycja Gpt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupiłem dysk twardy od gościa z Allegro, dysk w rewelacyjnym stanie i za dobra kaske. Jest to Toshiba 2,5' 100GB.

 

Na dysku procz zwyklej partycji FAT32 ktora bez problemu dalo sie usunac jest jeszcze jedna, 500MB partycja ktora windows opisuje jako "Chroniona partycja GPT". Tu zaczynaja sie schody, partycji spod windowsa nie da sie usunac, programy typu partition Manager itp widza ja ale takze nic nie potrafia z nia zrobic.

 

Googlowalem troche na ten temat ale info jest znikome lub zadne, a napewno brak opisu usuwania takiej partycji?

 

Wie ktos moze z czym to sie je i jak wywalic to dziadostwo? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zakupiłem dysk twardy od gościa z Allegro, dysk w rewelacyjnym stanie i za dobra kaske. Jest to Toshiba 2,5' 100GB.

 

Na dysku procz zwyklej partycji FAT32 ktora bez problemu dalo sie usunac jest jeszcze jedna, 500MB partycja ktora windows opisuje jako "Chroniona partycja GPT". Tu zaczynaja sie schody, partycji spod windowsa nie da sie usunac, programy typu partition Manager itp widza ja ale takze nic nie potrafia z nia zrobic.

 

Googlowalem troche na ten temat ale info jest znikome lub zadne, a napewno brak opisu usuwania takiej partycji?

 

Wie ktos moze z czym to sie je i jak wywalic to dziadostwo? :mur:

Prawdopodobnie dysk pochodzi z laptopa Apple. W całej linii nowych Maczków jest EFI zamiast BIOS-a stąd nowy system opisu partycji GPT. GUID Partition Table jest przeznaczony dla 64 bitowych systemów operacyjnych dlatego GPT można przekonwertować np. pod Windowsem 2003 Server na schemat MBR. Wybierasz prawym klawiszem Mój komputer > Zarządzaj > Magazyn > Zarządzanie dyskami. Musisz usunąć wszystkie partycje a następnie klikasz prawym klawiszem na dysku z GPT i wybierasz Konwertuj na dysk MBR. Pod XP musisz sobie sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, dysk jest Toshiby i ma znaczek jablka :) Niestety pod 32bit XP nic sie z tym nie dalo zrobic, w zaden sposob nie obsluguje on partycji GPT. Pomoglo zerowanie dysku, programem KillDisk i wszystko hula jak zloto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhdd erase 0 - 100 lba i masz problem z glowy !!

Ten program to przsestarzaly antyk :mur: Nie widzi dyskow w ogole, ani tych z macierzy RAID ani zadnego podpietego na SATA, jedynie IDE. Taki program w czasach gdy wszystko jest SATA to jakies nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program widzi wszystko nawet wiecej niz kolega sobie moze wyobrazic . A jezeli kolega nie potrafi z niego zkorzystac to nie trzeba pisac ze jest antyk !! Jezeli kolega poda program rownoznaczny temu antyku to beda wdzieczny ( nawet jezeli bedzie platny :D :D ) ..

Co koledze miesza ustalic sata w compatible mode na czas pracy oprogramowania? Czy poszukiwany kolejny wielki guzik "NEXT" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...