Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat, 9600GSO za 290 zł od Palita czy Galaxy :) . Jak z głośnością chłodzenia, bo ktoś tu się wypowiadał, że Galaxy jest głośny. A jak pod tym względem prezentuje się Palit? Czy w Palicie w dalszym ciągu zakładają plomby na chłodzenie?

Galaxy, może trafisz na sztukę GTS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Galaxy, może trafisz na sztukę GTS :D

Z tego co mi wiadomo to tej "gts'owej" sztuki u nas nie ma. Ta sztuka ma srebrne chlodzenie "orbowe" , ta niemodowalna zas to dwuslotowka , z niebieskim plastikiem i ta jest w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają nadzieje , że trafią na sztuke z 8 kościami pod warunkiem , że oczywiście interesują się 9600gso od galaxy. Albo znowu magia cyferek :lol2:

Możesz, wytłumaczyc co daje owe 8 kostek ?? 256-bit na pamięci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, 9600GSO za 290 zł od Palita czy Galaxy :) . Jak z głośnością chłodzenia, bo ktoś tu się wypowiadał, że Galaxy jest głośny. A jak pod tym względem prezentuje się Palit? Czy w Palicie w dalszym ciągu zakładają plomby na chłodzenie?

O Galaxy jedni mówią że nienajgorsze chłodzenie, inni że to suszarka (mówisz o tym dwuslotowym zamkniętym prostokątną plastikową obudową?). Palit suszarką jest na pewno. Jednak pod palita łatwo podczepić jakiś wiatrak, który będzie chłodził ciszej. W przypadku Galaxy trzeba by wymienić całość..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladałem fotki na allegro i stronie galaxy, nasuwaja mi się pewne spostrzeżenia:

na stronie galaxy są dwie wersje gso jedna oc i zwykła, zwykła jest z chłodzeniem "orb" a oc z suszarką jak w 8800gt wersji oc.

i z tego co natych fotkach widać to obie 8800gt i 9600gso z suszarkami niczym się prawie nie różnia poza kolorem plastiku,

natomiast wersja zwykła 9600gso jest inna od pozostałych bardziej przypomina gt zwykłego bez suszarki.

mak ktos możliwosc zdjęcia chłodzenia z gso i zrobienia fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niewiem co wy chcecie od tego chlodzenia na 9600gso 384mb Galaxy. Robilem porownanie tego Galaxy 9600gso i Msi 9600gt OC i galaxy mialo cichsze chlodzenie zarowno przy starcie systemu jak i po zaladowaniu sterow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Kwestia postrzegania halasu. Moj Galaxy jest najglosniejsza rzecza w kompie , tam jest przeca turbinka. Zarowno zasilacz jak i dodatkowe wentyle oraz wentyl z Ninjy sa nieslyszalne przy nim :|

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale ktos tu pisal ze chlodzenie na MSI 9600gt jest ciche a inni odradzaja te z Galaxy no ale ono cichsze jest ; ) Zreszta jak ktos chce cisze to najlepiej kupic najtanszego GSO/GT i zalozyc accelero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o takiej karcie:

 

Palit GeForce 9600GSO 384MB DDR3 (192-bit) (PCI-E)

 

moge ja miec za 290 - opłaca sie?

Jest znacznie lepsza od x1950gt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o takiej karcie:

 

Palit GeForce 9600GSO 384MB DDR3 (192-bit) (PCI-E)

 

moge ja miec za 290 - opłaca sie?

Jest znacznie lepsza od x1950gt ?

Będzie dużo szybsza, pewnie że się opłaca. Co do głośności to powiem tak. W tej chwili najgłośniejszym elementem kompa jest zalman na 7300GT. Z kolei brat ma 8600GT Sonic + i chłodzenie na nim jest ciche, a te na 9600GSO wyglądają podobnie. Wiem, że GSO jest cieplejsza, ale najwyżej będzie łapała te 80 stopni :) .

 

mówisz o tym dwuslotowym zamkniętym prostokątną plastikową obudową?

Tak.

 

Zreszta jak ktos chce cisze to najlepiej kupic najtanszego GSO/GT i zalozyc accelero.

I tak trzeba będzie pewnie zrobić, ale to znowu kasa do wydania :) .

 

EDIT: Jeszcze jedno pytanie, czy Xtreme tunerem dołączonym do Galaxy da się regulować napięcia :) ?

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, czy Xtreme tunerem dołączonym do Galaxy da się regulować napięcia

Nie da się, inaczej nikt by nie robił pencil moda, tylko bawił się programem

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit GSO sonic 384 zamówiony, myślę, że 289 zł to nie zdzierstwo za tą kartę :) . I pomyśleć, że swojego 7300GT, czyli low end, kupiłem za 440 zł :damage_wall: <_< , a teraz całkiem niezłą kartę mam za niecałe 300 zł. Dokąd zmierza ten świat :lol2: ? Może jutro będzie już u mnie, a miałem się wziąć za pracę przejściową :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit GSO sonic 384 zamówiony, myślę, że 289 zł to nie zdzierstwo za tą kartę :) . I pomyśleć, że swojego 7300GT, czyli low end, kupiłem za 440 zł :damage_wall: <_< , a teraz całkiem niezłą kartę mam za niecałe 300 zł. Dokąd zmierza ten świat :lol2: ? Może jutro będzie już u mnie, a miałem się wziąć za pracę przejściową :) .

 

 

Zdaj relacje jak dojdzie, bedziemy wdzieczni jak bedzie z fotami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaj relacje jak dojdzie, bedziemy wdzieczni jak bedzie z fotami ;)

ja dzisiaj prawdopodobnie ebde sie cieszyl rowniez ta karta, i pomyslec ze we wrzesniu 2007 bralem X1950gt od palita za 600 zl prawie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Imo GSO nie są kartami zbytnio przyszłościowymi z powodu małej ilości pamięci, w końcu wyjdą gry które zaczną pożerać ogromne ilości i wtedy bardoz to ograniczy te karty.

 

 

Nie o to mi chodzi ;), jedynei miałem na myśli że z powodu małej ilości pamięci te karty długo nie posłużą.

 

Bez przesady. Dasz nizsza rozdzialke i po zawodach. Chyba wiekszosc z nas widziala testy 8800GS Asusa vs Twintech 9600GT. Widziales jakie tam byly roznice w frameracie? Nie doplacilbym ponad 100 zl do tego by miec max 5FPS wiecej w wyzszej rozdzialce. Skoro ten GSO potrafi jednak przy normalnej rozdzialce targnac Crysisa to ja sie nie boje , AC pewnie tez ruszy. Cos jeszcze - jak Leborg powiedzial - wychodza jakies super gry? Przez ponad rok stykal mi 8600 , ktory nie targnal Crysisa na High , a jechalem z nim na medzie i nie bylo zle.

 

Przy okazji cos jeszcze. Dzis ceny tak polecialy w dol , ze za 400 zl to mozesz kupic bez laski 8800GT , a nie 9600GT... Kuknij na Alledrogo miedzy innymi. Do tego , majac 17 calowy monitor lepszej mi nie trzeba , nie boje sie tez , ze ona nie podola bo gier jak Crysis to wychodzi na palcach 1 reki...Wczoraja na tym "smiesznym" GSO bawilem sie Crysisem ale pod...Vista !! :D :D Sprawdzalem te same detale wzgledem XP , z tym ze Vista bez SP.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem palita 384mb sonic i jestem mile zaskoczony, karta wielkosci X1950gt tez od palita, zielona laminat, chlodzenie jest BARDZO ciche (odetchnalem z ulga), co do wydajnosci to nie bawilem sie za duzo jeszcze, ale x1950gt bije na glowe, wyniki z 3dmarkow dam pozniej

 

co do odblokowania to nowsze rewzije od palita nie maja juz tych 2 kosci extra, jest po prostu miejsce na nie, ale kosci nie ma, wiec na 8800gts nie da sie przerobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem wam ze przesiadlem sie z 9600GT na 8800GTS 512 i nie zauwazylem roznicy w dzialaniu gier no chyba ze mnie procesor ogranicza

w 3d markach tez nie jest jakas wielka rozpietosc wynikow, kwetsia 700-900 pkt

wiec gdybym mial jeszcze raz kupic grafike to nie dolozylbym do 8800Gt, a tym bardziej do 88gts, zostala by 96gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puscilem mojego palita 9600gso na 700/1700/1800 i wszystko w normie, temeratury niskie, bez artow itp.

 

wiecej nie probowalem

 

odpalilem 3dmarka 2005 (na viście) i otrzymalem 14600 pkt tylko o.O

 

procesor chyba nie jest za słaby, bo mam E2180 @ 2.8 GHz

 

na tych samych ustawieniach w 3dmarku 06 mam: 9781 3DMarks

Edytowane przez fuqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puscilem mojego palita 9600gso na 700/1700/1800 i wszystko w normie, temeratury niskie, bez artow itp.

 

wiecej nie probowalem

 

odpalilem 3dmarka 2005 (na viście) i otrzymalem 14600 pkt tylko o.O

 

procesor chyba nie jest za słaby, bo mam E2180 @ 2.8 GHz

 

na tych samych ustawieniach w 3dmarku 06 mam: 9781 3DMarks

Niechbym miał tego E2180 @ 2.8 to bym przebił, a tak to tylko 9476 3DMarks w 06, ale to wina procka ;). Widać tutaj ograniczenie szyny w wyższej rozdzielczości ;). Zapuść jeszcze z AAx4 (aa quality daj 7) i AFx16, bo ciekaw jestem ile pkt będziesz miał w porównaniu do GT :) Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7087 3DMarks

No, czyli jednak w 'normalnych' warunkach proc ogranicza mocniej, bo 7820 3DMarks

 

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "ustawienia"
Dołączona grafika

Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, czyli jednak w 'normalnych' warunkach proc ogranicza mocniej, bo 7820 3DMarks

to chyba wina 384 mb pamieci i szyny 192 bit <_<

 

ale wazne, ze poki co crysis chodzi na high/very high 1280x1024 bez aa i sie nie scina :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest super :) . Jest cichsza od Zalmana na 7300GT. Mogłaby być jeszcze cichsza, ale nie wiem czemu nie można zmniejszyć obrotów wentylatora poniżej 50%, próbowałem w RT i Vtune. Co do wydajności to nie zdążyłem jeszcze dobrze potestować, ale w 3DM2003 uzyskałem 30000 pktów, demo Crysis śmiga na 1680x1050 wszystko na high, tylko jakość obiektów na medium i mam 20 do 24 klatek. Procek na razie tylko na 2,84 GHz i karta nie kręcona, więc jak się ostro wezmę za kręcenie po sesji to powinno być dużo lepiej. Jestem bardzo zadowolony z tej karty, zwłaszcza za tą cenę :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest super :) . Jest cichsza od Zalmana na 7300GT. Mogłaby być jeszcze cichsza, ale nie wiem czemu nie można zmniejszyć obrotów wentylatora poniżej 50%, próbowałem w RT i Vtune. Co do wydajności to nie zdążyłem jeszcze dobrze potestować, ale w 3DM2003 uzyskałem 30000 pktów, demo Crysis śmiga na 1680x1050 wszystko na high, tylko jakość obiektów na medium i mam 20 do 24 klatek. Procek na razie tylko na 2,84 GHz i karta nie kręcona, więc jak się ostro wezmę za kręcenie po sesji to powinno być dużo lepiej. Jestem bardzo zadowolony z tej karty, zwłaszcza za tą cenę :) .

Ja tez jestem zadowolony, napisz ile masz pktow w 3dmarku 2006 na stock :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...