Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj odebrałem kartę ze sklepu x-kom.pl.

Dokładnie kupiłem tą kartę http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=30606

Dzisiaj przy odbiorze osobistym zapłaciłem zabrałem kartę i poszedłem do domu.

Owszem widziałem ze wg zdjęcia jakie było na stronie brakuje radiatorów na ramie i na sekcji zasilania ale pomyślałem ze to jakaś inna rewizja tego sonica i nie robiłem problemów.

W domu zainstalowałem kartę i mały szok bo nvidia monitor pokazuje dokladnie takie wartosci

GPU CORE (3D) 555mhz

GPU memory 601mhz

W panelu sterowania nvidia/ regulacja ustawień gpu domyślnie widnieją ustawienia core 600

memory 800 wiec i tak o wiele za mało jak na sonica.

Na gwarancji mam napisane Palit 9600GSO 768mb 192bit SONIC

Pytanie moje co mogę teraz zrobić ???

Ja kupowałem pełnego sonica a nie jakiegoś nonsonic.

Prosze o rade :sad:

 

Dodam ze na pudelku niema zadnego dopisku sonic i mam tego referycyjnego orba ale bez radiatorow na mem i zasilaniu co potwierdza wupowiedz kolegi wyzej o istnieniu takiej karty jak non sonic

Edytowane przez Running

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj odebrałem kartę ze sklepu x-kom.pl.

Dokładnie kupiłem tą kartę http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=30606

Dzisiaj przy odbiorze osobistym zapłaciłem zabrałem kartę i poszedłem do domu.

Owszem widziałem ze wg zdjęcia jakie było na stronie brakuje radiatorów na ramie i na sekcji zasilania ale pomyślałem ze to jakaś inna rewizja tego sonica i nie robiłem problemów.

W domu zainstalowałem kartę i mały szok bo nvidia monitor pokazuje dokladnie takie wartosci

GPU CORE (3D) 555mhz

GPU memory 601mhz

W panelu sterowania nvidia/ regulacja ustawień gpu domyślnie widnieją ustawienia core 600

memory 800 wiec i tak o wiele za mało jak na sonica.

Na gwarancji mam napisane Palit 9600GSO 768mb 192bit SONIC

Pytanie moje co mogę teraz zrobić ???

Ja kupowałem pełnego sonica a nie jakiegoś nonsonic.

Prosze o rade :sad:

Sciagnac Atitool. Wlaczyc scan artifacts odpalic np Everesta albo po prostu odpalic tryb 3D. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnac Atitool. Wlaczyc scan artifacts odpalic np Everesta albo po prostu odpalic tryb 3D. 

scan artifacts nie dziala nic sie nie dzieje show 3d view tez nie dziala zegary w ati tool ver. 0.26 core 146 memory 146??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Osobiscie mialem brac wersje GSO z wieksza iloscia ramu - ale dalem sobie spokoj - zapodalem Asusa tego z Glaciatorem ladna karta nie ma cewek co by piszczaly ( tzn sa ale zalane ladnie - tzn takie kwadraciki - zapomnialem nazyw :) a ch ta godzinea :) cena dobra - co do OC to go nie krecilem bo i tak go procek hamuje ( AMD ) ale daje rade i gry ladnie chodza - nie bawilem sie jednak w obcinki i podkrecanie bo jednak nie ufam palitowi :) :P

Karta jest w miare cicha jedyny minus to ze nie sa pamiatki chlodzone i w razie oc to lepiej cos zapodac - ale ogonie jak za ta cene mozna pograc - teraz tylko proc lepszy i pamieci albo wogole przejscie na intela na drugim kompie

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj odebrałem kartę ze sklepu x-kom.pl.

Dokładnie kupiłem tą kartę http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=30606

Dzisiaj przy odbiorze osobistym zapłaciłem zabrałem kartę i poszedłem do domu.

Owszem widziałem ze wg zdjęcia jakie było na stronie brakuje radiatorów na ramie i na sekcji zasilania ale pomyślałem ze to jakaś inna rewizja tego sonica i nie robiłem problemów.

W domu zainstalowałem kartę i mały szok bo nvidia monitor pokazuje dokladnie takie wartosci

GPU CORE (3D) 555mhz

GPU memory 601mhz

W panelu sterowania nvidia/ regulacja ustawień gpu domyślnie widnieją ustawienia core 600

memory 800 wiec i tak o wiele za mało jak na sonica.

Na gwarancji mam napisane Palit 9600GSO 768mb 192bit SONIC

Pytanie moje co mogę teraz zrobić ???

Ja kupowałem pełnego sonica a nie jakiegoś nonsonic.

Prosze o rade :sad:

 

Dodam ze na pudelku niema zadnego dopisku sonic i mam tego referycyjnego orba ale bez radiatorow na mem i zasilaniu co potwierdza wupowiedz kolegi wyzej o istnieniu takiej karty jak non sonic

non-SONICa Ci dali i tyle czyli Cie oszukali na ok 50pln zlodzieje dlatego nie kupuje sie w takich sklepach jak X-KOM bo akurat ten ma slaba opinie. Pozatym bierz kart kartoonik i rachunek i niech Ci wymieniaja lobuzy na SONICa bo łachy nie robia.

 

Na linku do tej strony masz dwie wersje 9600GSO 768MB jedna jest SONIC i ma radiatory na memkach i sekcji zasilania i jest ta druga ktora ma tylko radiator na GPU a reszt a naga.

 

http://www.palit.biz/main/vgapc.php?mid=2

Edytowane przez 21szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dodam cos odnosnie tego problemu z ta karta.

 

Nie pisze tutaj o tym sklepie , ale w wiekszosci przypadkow jesli zaszlaby taka sytuacja , nie zostaloby to naglosnione to przy ponownym kontakcie wlasciciel uslyszalby to :

-panie , co pan nam tu wciskasz , seriale/eany sa inne na fakturze jak i na karcie , to nie od nas :D :lol:

 

:> :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

non-SONICa Ci dali i tyle czyli Cie oszukali na ok 50pln zlodzieje dlatego nie kupuje sie w takich sklepach jak X-KOM bo akurat ten ma slaba opinie.

Wow, to wg ciebie karta powinna kosztować ~270zł i być tańsza od wersji 384mb?

Zwyczajny błąd w opisie i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zrobiłem zamianę kart. Sprzedałem swoją Galaxy, dołożyłem 200zł i kupiłem 9600GT MSI N9600GT-T2D512-OC. Po mimo że na stronach podawane są taktowania rdzenia wynoszące 700Mhz, u mnie default karty to 675Mhz i odpowiednio mniej Mhz dla shaderów. Po krótkiej zabawie z AtiToolem i Rivą udało mi się osiągnąć wartości - 750/1900/2130. Czy to dobre wyniki? I czy jest możliwość zmiany napięcia karty (chłodzenie karty spisuje się wyśmienicie. Temp nie przekracza 50 stopni)

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące gry Pro Street. Otóż dziwnie ta gra się zachowuje na tej karcie. Są takie wahania wydajności. Wygląda to tak, jak by karta się dlawiła, a przecież to niemożliwe. Fraps pokazuje mi cały czas 45-55 klatek, a obraz nie jest płynny. Ustawienia gry na max , rozdzielczość 1280x1024. To chyba powinno chodzić <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące gry Pro Street. Otóż dziwnie ta gra się zachowuje na tej karcie. Są takie wahania wydajności. Wygląda to tak, jak by karta się dlawiła, a przecież to niemożliwe. Fraps pokazuje mi cały czas 45-55 klatek, a obraz nie jest płynny. Ustawienia gry na max , rozdzielczość 1280x1024. To chyba powinno chodzić

Taka gra, rozpisywali się o tym w temacie o sterownikach.

 

Czy to dobre wyniki? I czy jest możliwość zmiany napięcia karty (chłodzenie karty spisuje się wyśmienicie. Temp nie przekracza 50 stopni)

Wszystko masz w temacie.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być , przecież to rozpuszczalnik także ładnie odtłuści :wink:

 

jeśli wczoraj Ci sie skończył i kac minął to możesz sie za to brać ze zmywaczem do paznokci :)

Nie wiem co jest grane, ale po zabawie ze zmywaczem jest dalej źle :rolleyes:

Radiatory klejone taśmą 3m w ogóle nie trzymają się kostek - taśma jest ok, bo innych elementów się trzyma :P

Co mogę robić źle, bo nieumiejętność przyklejenia radiatorów jest żałosna ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kartę GF 9600GT 512mb z takowym chłodzeniem: :rolleyes:

http://www.proline.pl/imgart/galaxy_gf_960...bit_pci_e_1.jpg

 

Podniosłem zegary Xtreme Tunerem do 675/1650/2000 (GPU/SHADER/Memory) narazie działa spoczko, jak myślicie czy z tym chłodzeniem moge jeszcze coś powalczyć? Z tymi taktowaniami temp jest spoko (gpu), właśnie da się jakoś sprawdzić temp pamięci ?? :P

 

I jeszcze jedno, zainstalowałem sobie AtiToola (tam jest taka fajna opcja automatycznego ustawiania najwyższych osiągów), tylko że wogóle AtiTool nie wyktywa mi karty, coś się tam siepał system że nie ma cyfrowo podpisanego sterownika (mam Viste Ultimate x64), ale zrestartowałem komp i wyłączyłem wymuszanie podpisów cyfrowych ale dalej nic.. :/ <_<

 

Tak więc jak się ktoś zna to podnosić jeszcze zegary czy nie? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na chłodzeniach, takie jak masz ty (cała karta zabudowana) jest lepsze (jak tak to jak bardzo) od takiego jak ja mam?? [link pare postów wyżej do mojej kartki]?? :unsure:

moje chlodzenie chłodzi też pamięci i od rdzenia odprowadza ciepło heat piepe'ami. Co do wydajności.. rewelacji nie ma ale daje rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ~tydzień temu za swoją nową zabawkę dałem 320zł w małym pobliskim sklepie. Wersja non-sonic ale nikt mi nie wciskał że sonic będzie ;). Zresztą mam na boku starego, lekko walniętego X1800XT z poważniejszym chłodzeniem (suszara). Może wezmę z niego radiator (fajny, sama miedź) i pokroję w kosteczki na pamięci do 9600. Jeszcze nie wiem co z wentylem... Pytanko: czy wentyl od gpu zadziała wsadzony do mobo? Jakiś nawiew może na pamięci bym zrobił...

 

anyway, trochę dorobić i next step: Kingmaxy 1066, Karakorum i atakuję fsb500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz specyfik do czyszczenia mebli antystatyczny to spróbuj nim :wink:

Dalej to samo - chyba trzeba kupić klej zalmana? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to http://allegro.pl/item389531681_nv_silence...00_gt_f_v_.html chłodzenie będzie pasować na Palita 9600GT non Sonic ?

Na referencyjna karcioszke na pewno pasuje, na Galaxy po lekkiej przeróbce (trochę za długie więc trzeba uciąć :mrgreen: ) też pasuje jednak niedokładnie zakrywa pamiątki. A co do tego Palita to zobacz na stronce AC specyfikacje tego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic tego 9600gt http://allegro.pl/item393533480_gigabyte_9...lent_pipe_.html ALe czytalem ze chlodzenie nie daje rady. Obudowe mam za zwyczaj rozkrecona bo w srodku nie ma zadnych dodatkowych wiatrakow... Myslicie ze da ardy po dolozeniu jakiegos bocznego wiatraka lub tylniego nad sledziami?? I w gole co myslicie o tej karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się w taką kartę nie ładował. Takie wersje mają zazwyczaj ograniczone OC. No chyba że buda jest dobrze wietrzona. Można też zastosować patent z dużym wiatrakiem dmuchającym na radiator karty, ustawionym na 50% obrotów.

Ale za tyle kasy to spokojnie kupisz np. takiego MSI jak ja mam, a tam chłodzenie jest niesłyszalne. Wyje tylko do póki nie załaduje się system. Do tego jest bardzo wydajne :wink:

Ps. Tylko że w Twoim wypadku to wypadało by wpierw zainwestować w procesor, bo na ten Sempron skutecznie ograniczy ci wydajność karty...

Po drugie 9600GT potrzebuje przynajmniej 400W zasilacza. 1GB ramu to też zbyt mało, by karta rozwinęła skrzydła.

Więc na Twoim miejscu zmienił bym wpierw inne podzespoły, a dopiero za jakiś czas kupił kartę. Ceny 9600 przez ten czas dużo spadną z powodu konkurencji ze strony Radeona i jego rewelacyjnej karty za cenę niewiele ponad 100zł wyższą...

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic tego 9600gt http://allegro.pl/item393533480_gigabyte_9...lent_pipe_.html ALe czytalem ze chlodzenie nie daje rady. Obudowe mam za zwyczaj rozkrecona bo w srodku nie ma zadnych dodatkowych wiatrakow... Myslicie ze da ardy po dolozeniu jakiegos bocznego wiatraka lub tylniego nad sledziami?? I w gole co myslicie o tej karcie?

 

Mam ta karte i w spoczynku ma 48-51 stopni w stresie ma max 71 jest fabrycznie podkręcona. Tylko ,że ja mam w budzie 2x 120 nawiew i wyciąg (obudowa zamknięta) . No i jest ciszaaaaa 0dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...