Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o wersji 768mb ? W sumie to jest kilka gier, które zapychają już nawet 512mb, wiec 9600gt by nie styknęło nawet np. hellgate london wcina ponad 700mb... to jak w końcu z tym jest, taka ilość w budżetowych kartach to chwyt marketingowy, czy może się jednak przydać ? Różnica miedzy 384 a 768 to 40zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie masz osiagi w 3d markach?? W ogole jak ci sie sprawuje ta karta?

 

W smarki nie gram to nie wiem nawet nie mam zainstalowanych. A w większość gier gram na 1280x1024 lub 1280x960 wszystko na max lub prawie na max i jest ok (no może z wyjątkiem Crysis tam rozdziałka o oczko niżej). Karta jak narazie bezproblemowa cisza absolutna bo o to mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na moim aktualnym sprzecie plus ten 9600gt od gigabyte powinny wszytkie gry dzialac bez problemow? dodam ze uzywam xp ale chyba ze wzgledu na dx10 sprawie sobie viste... Jeszcze jedno mam dosc stary monitor wiec gram na 1024 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na moim aktualnym sprzecie plus ten 9600gt od gigabyte powinny wszytkie gry dzialac bez problemow? dodam ze uzywam xp ale chyba ze wzgledu na dx10 sprawie sobie viste... Jeszcze jedno mam dosc stary monitor wiec gram na 1024 :D

koniecznie musisz podkrecic procesor i wtedy 9600gt bedzie sobie spokojnie leciało

co do monitora...szkoda oczu! za grosze mozna kupic crt, plaski kinol i super parametry, taki jak ja mam chodzi chyba poniżej 100zł

ja mam 9600GSO, gram w rozdzialce 1280x1024 z tym że musze uwazać na AA bo zacznie się dławić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kreć - miałem - kiepawo sie kręcą.....przedewszystkim ramu wsadź 2 kości bo nie masz własnie dual channel

każdy procek kręci się inaczej a 4200+ bez OC może miejscami dławić 96gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o kręcenie karty... Jaki macie sposób na osiągnięcie maxa dla karty? Czy sugerujecie się AtiToolem, czy raczej patrzycie na błędy grafiki w grach czy markach.... Jeśli bierzecie pod uwagę test w AtiTool, to ile czasu męczycie karty? Pytam, bo w moim wypadku na zegarach z podpisu w teście Ati mam drobne błędy raz na kilka, kilkanaście sekund. Ale czasem odpale na kilka minut i jest wszystko ok. W grach zaś nie widać nic absolutnie podejrzanego. To samo tyczy się testów w 3dMarkach... Chciałem poznać Waszą opinię na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o kręcenie karty... Jaki macie sposób na osiągnięcie maxa dla karty? Czy sugerujecie się AtiToolem, czy raczej patrzycie na błędy grafiki w grach czy markach.... Jeśli bierzecie pod uwagę test w AtiTool, to ile czasu męczycie karty? Pytam, bo w moim wypadku na zegarach z podpisu w teście Ati mam drobne błędy raz na kilka, kilkanaście sekund. Ale czasem odpale na kilka minut i jest wszystko ok. W grach zaś nie widać nic absolutnie podejrzanego. To samo tyczy się testów w 3dMarkach... Chciałem poznać Waszą opinię na ten temat...

ja sprawdzam max jakimś 3dmarkiem i później podczas gry odpowiednio obniżam zegary zeby nie było zadnych freezów/ błędów w grafice. Znajduje max takty na jakich moge grac i grać bez zadnych niespodzianek ze strony podkreconej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają wątpliwości czy 9600GSO 768Mb czy 9600GT 512MB to ogłaszam ze 9600GSO jest wydajniejsze :rolleyes:

 

Dołączona grafika

 

A tutaj ciekawostka dla tych którzy zastanawiali się nad 9600GT SLI które daje przeszło 80% wydajności więcej , są 40% wydajniejsze od GF 8800GTS 512MB więc zapewne i od HD4850 też , a koszt takiego sli to ok 600zł ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie... W zestawie z kartą dostałem również jakieś kabelek. Jak się okazało jest to kabelek do karty dźwiękowej SPDIF. O co w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają wątpliwości czy 9600GSO 768Mb czy 9600GT 512MB to ogłaszam ze 9600GSO jest wydajniejsze

... Aż włączy się AA przy którym wysiadają GS/GSO, co powinien każdy zrobić bo na takich kartach to grzech tego nie zrobić.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Aż włączy się AA przy którym wysiadają GS/GSO, co powinien każdy zrobić bo na takich kartach to grzech tego nie zrobić.

z tego co widzę 768MB GSO z AA i tak wygrywa z GT , widać w tabelkach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tabelki to sobie można d.. wsadzić , gt ma 4ropy więcej i wyższe takty także nie ma o czym nawet gadać :wink:

wyższe takty ? z Tego co widze gso 768Mb spokojnie się krecą na 750Mhz gpu i ok. 1000MHz mem :P

 

Pytam i chce wywołać dyskusje bo w niedługim czasie mam zamiar kupić nową kartę , a bogaczem nie jestem wieć pewnie w przedziale cenowym w którym znajdują sie te karty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tego nie widze że 9600gso jest szybsze na 9600gt. Przynajmniej w tej tabelce. No jedynie w Call of Juarez ale to granica 1-2% czyli błędu pomiarowego. W smarki się nie gra więc ta tabelka mnie nie przekonuje. A róznica 2-3 klatek w teście GPU od Crysisa i tak nic nie daje bo przy takiej ilości klatek to i tak nie pograsz.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę 768MB GSO z AA i tak wygrywa z GT , widać w tabelkach

Przecież w 90% grach(Crysis to nie gra, to tech demo) GS dostaje z włączonym AA, a jak jest ustawione na 8 to różnica jest już. b duża.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość despero

Dołączona grafika

 

galaxy 9600 gso i brysiek 3600

 

w 1680x1050 mi osobiscie fsaa nie jest potrzebny

 

a karte wyniosla mnie 280zl i mam prawie za to 4500 3dmarkow sm3.0

i tyle na temat

 

crysis w 1680x1050 tez ladnie chodzi

 

w trybie 2d karta chodzi 300mhz gpu 400mhz mem i 700mhz shadery i pobiera pradu chyba tyle co jakas stara integra od intela :lol2:

Edytowane przez despero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

galaxy 9600 gso i brysiek 3600

 

w 1680x1050 mi osobiscie fsaa nie jest potrzebny

 

a karte wyniosla mnie 280zl i mam prawie za to 4500 3dmarkow sm3.0

i tyle na temat

 

crysis w 1680x1050 tez ladnie chodzi

 

w trybie 2d karta chodzi 300mhz gpu 400mhz mem i 700mhz shadery i pobiera pradu chyba tyle co jakas stara integra od intela :lol2:

Tyle to masz na niekręconym 9600GT (ja miałem 9700 na niekręconym procu i grafice)... Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...