Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

przeglądnąłem test, i szczerze powiem że liczyłem na więcej- nie w kwestii wydajności, bo ta jest wg mnie OK, tylko chłodzenia i poboru mocy- w szczególności poboru mocy... w stresie tyle samo co 8800gt to nie jest dobry wynik dla karty słabszej jednak..., będzie więcej testów to i sprawa się wyjaśni, ale na teraz to ta karta MUSI kosztować sporo poniżej 600zł... inaczej będzie nieopłacalna. No chyba że nvidia się spręży i karta będzie kosztowała 500zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tescik bardzo mi sie spodobał. Jedyne co sie rzuca w oczy to wydajnosc pod XP a Vistą. Na tym drugim jeszcze trzeba poczekac az wyjdą odpowiednio zoptymalizowane sterowniki, ale to tylko kwestia czasu :).

 

Kolejna rzecz to temperatura. Zauwazcie ze jest 5C nizsza niz Radka 3870, to dosc sporo. I jak widzicie to ten Leadtek 8800GT był z chłodzeniem Zalmana ktorego tweaktown sam załozył :)

 

Co do głośności to sami napisali ze nie stwierdzili duzych roznic w głosnosci chociaz ich urzadzenie pokazywalo nieco wiecej dB niz innych kart.

 

No i troche za duzo tych Watów moim zdaniem zjada. Ale coz... przynajmniej jest wydajna.

 

Mysle ze w rozdziałkach do 1600x1200 to spokojnie bedzie mozna pograc na niej. Czyli monitory 20/21" nie powinny stanowic problemu.

 

A i jeszcze napisali ze testują podkrecona wersje Zotaca ktora ma GPU na poziomie 700MHz. Zapowiada sie ciekawie :D

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze w rozdziałkach do 1600x1200 to spokojnie bedzie mozna pograc na niej. Czyli monitory 20/21" nie powinny stanowic problemu.

Oczywiście mówisz o detalach low/med ?

 

Bo w 1600x1200 w wysokich detalach 8800GT ma problemy w niektórych tytułach (polecam test na egieldzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mówisz o detalach low/med ?

 

Bo w 1600x1200 w wysokich detalach 8800GT ma problemy w niektórych tytułach (polecam test na egieldzie)

Pójdę dalej i powiem, że w tej rozdziałce i w takich detalach każda pojedyncza karta będzie miała problemy :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wyjda polskie recki i potwierdzi sie to co mowicie to z czystym sumieniem kupuje 8800GT. Bo specjalnie wstrzymałem sie z decyzja do premiery G94 zebym potem nie zalowal ze 88GT jest niewiele szybsza :P

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz to temperatura. Zauwazcie ze jest 5C nizsza niz Radka 3870, to dosc sporo. I jak widzicie to ten Leadtek 8800GT był z chłodzeniem Zalmana ktorego tweaktown sam załozył :)

 

Co do głośności to sami napisali ze nie stwierdzili duzych roznic w głosnosci chociaz ich urzadzenie pokazywalo nieco wiecej dB niz innych kart.

 

No i troche za duzo tych Watów moim zdaniem zjada. Ale coz... przynajmniej jest wydajna.

 

Mysle ze w rozdziałkach do 1600x1200 to spokojnie bedzie mozna pograc na niej. Czyli monitory 20/21" nie powinny stanowic problemu.

 

A i jeszcze napisali ze testują podkrecona wersje Zotaca ktora ma GPU na poziomie 700MHz. Zapowiada sie ciekawie :D

Niższa temperatura, ale wiatraczek kręci się o wiele szybciej i to straszny wyjec. Niestety rdzeń obrócony świadczy też o tym, ze Nvidia nie rozwiązała pozytywnie sytuacji z poborami prądu w 65nm od czasu 8800GT i przy zegarze ponad 650MHz jest problem. Dlatego pewnie GX2 ciągle czeka, a GT200 może będzie w 55nm. :? Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba jednak 21 a szkoda ;p

 

Ale pojawiają sie pierwsze karty np. 9600GT Zotac AMP! \

 

Rdzeń 725MHz Stream Procesor 1825MHz a jak wiadomo ref. 650/1625 MHz

A i pamięć 1000 z 900

Ciekawie sie zapowiada...

 

Jeszcze jakieś info by sie przydało np o 9600 gt sonic+ od palaita za max 450 zł i będę w niebie ;]

Edytowane przez mati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie ciekawe jak z cena bedzie bo to w sumie najwieksza niewiadoma, ale na 450zł bym nie liczył:) Prawdopodobnie przez pierwsze 2-3 tygodnie ok 530-550 a pozniej spadnie do ok 500zł. Tylko niepytajcie skad to wiem. Po prostu zgaduje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam na cenę 550-600. W takim wypadku najsensowniejszy będzie 8800GT/512MB. Cenę biorę stąd, że to nowość no i seria 9, która jak wiadomo zawsze jest lepsza od 8. Magia cyfr. :) Im więcej tym lepiej! :) Po miesiącu cena znormalnieje do 450-500. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na apollo.pl w cenniku pojawila sie:

[PCIE] Karta GeForce 9600GT EVGA 512MB 256bit Superclocked +Crysis 512-P3-E862-AE (675/1674/1800MHz) za 650zl

 

:blink:

No to jednak cena większa niż sie spodziewałem na start

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za 30 zł więcej szybsze o 40% 8800GT :lol:

 

No to teraz czekanie do premiery + jakieś ~3 tygodnie na znormalnienie cen ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 nie mają jej na stanie więc cena jest z kosmosu tylko po to zeby zlapac kogos w goracej wodzie kompanego/nej a po 2 jest to wersja z Crysisem co skutecznie podnosi cene ;) Poza tym to EVGA Superclocked..... wiec podkrecona fabrycznie. Za tydzien beda po 500zł chodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...74_74_0_68_3102

Zotac GeForce 9600GT 512MB DDR3 256bit PCI-E TV/2xDVI GeForce 9600GT - 637 zł

 

podejrzewam, że będzie tak jak z 8800 gt czy teraz z 8800 GS, przez 2-3 miesiące cena będzie zaporowa czyli w tym przypadku 600-700 zł, i dopiero potem spadnie do jakiś 500 zł.

no ale zobaczymy, za 500 zł (i jakby mniej prądu jadła bo na razie nienajlepiej to wygląda) wziąłbym od razu, a tak to wolę 100 zł dołożyć i kupić 8800 GT i cieszyć się wysoką wydajnością lub budżetowego 8600 GT (do pracy i starych gier wystarczy) i zaoszczędzić 300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

88gt az o 40% szybsze? jak tak to pewnie ze warto dolozyc... ja chyba wybiore opcje 88gs za ok 450...

Zależy od gry oraz czy masz włączone AA czy nie. Bez AA to jakieś 10-30%, z AA to od 0 do 15, max 20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus: bedzie może na giełdzie porównanie 9600gt kontra 8800gs i jak się ma to cenowo do 8800gt ? :D

Bo nie wiem czy warto dopłacać z 450 (GS) do 700zł na GT, kiedy gram w 1360x768 (tv) i 1024x768 (monitor),

a nie chciałbym niepotrzebnie przepłacać

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że odpowiedź otrzymamy jutro.

A skoro focus odpowiedział dość szczegółowo ,znaczy to ni mniej ni więcej, tylko obecność kart u testerów .

Sam jako bardzo okazjonalny gracz, zastanawiam sie czy brać coś wolniejszego od 8800Gt ,co wystarczy dla niedzielnego gracza(8800gs), czy nie inwestować w półśrodki i od razu przyjąć kurs na g92

9600GT jawi się jako złoty środek, ale jeśli będzie dostępny w cenach 600zł wzwyż ,to sens zakupu jest wątpliwy zważywszy na ceny 8800gt.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

W pewnej hirtowni GAINWARD GF-9600GT PX 512 DVI/TV HDMI za 499 zł netto. Jak dla mnie cena śmieszna.Zero opłacalności. Same karty też nic specjalnego. Cenowo drozsze od 8800GS a wydajność podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...