Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli mam rozumieć, że podłącze sobie kartę dźwiękowa do graficznej i będę w stanie wysłać dźwięk po HDMI do TVLCD?

Tak. Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markow nie uzywam, ale widze ze wynik 8800gs po oc porownywalny z nie kreconym 8800gt

I co w związku z tym? HD 2900 XT ma zdja esie wyższy wynik w 3dmarku niż 8800 GTX, a szybszy od niego nie jest.

 

Oczywiście rywalizacja kart w obrębie jednej firmy to co innego, niemniej nigdy bym się tą aplikacją nie sugerował chyba, że między kartami na tym samym chipie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a czy jest ktoś kto może ta teorię potwierdzić? Ktoś może ma już taką kartę...

Nie obraźcie się, ja też tak to rozumiem ale teoria a praktyka to dwie rożne rzeczy.

Jaką teorie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką teorie?

cos ziomus tam pisal o podlaczaniu dzwiekowki do grafy i potem do telewizora przez HDMI ;]

 

 

dzis sobie patrze do hurtowni i gainward 9600gt za 560zl ;]

takze dlugo czekac nie bedzie trzeba .. niech tylko galaxy zacznie je robic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co w związku z tym? HD 2900 XT ma zdja esie wyższy wynik w 3dmarku niż 8800 GTX, a szybszy od niego nie jest.

 

Oczywiście rywalizacja kart w obrębie jednej firmy to co innego, niemniej nigdy bym się tą aplikacją nie sugerował chyba, że między kartami na tym samym chipie.

Dąże do tego czy warto dopłacac 100zł do 9600gt, czy brac 8800gs który ma więcej shaderów.

Gram w 1024x768 i 1366x768.

Nigdzie nie ma testów porównawczych, a chciałbym wiedziec czy warto się bawic w gs'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bardziej "przyszlosciowe" jest 9600gt z 512 ramu w tej wyzszej rozdzilce z paroma opcjami jak aa i anizo pewnie da sie pograc w nowsze tytuly na high lacznie z crysis.. bo o very high to raczej nie ma mowy ;p ... tylko jeszcze poczekac gora miesiac i beda poniej 500zl ;p

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bardziej "przyszlosciowe" jest 9600gt z 512 ramu w tej wyzszej rozdzilce z paroma opcjami jak aa i anizo pewnie da sie pograc w nowsze tytuly na high lacznie z crysis.. bo o very high to raczej nie ma mowy ;p ... tylko jeszcze poczekac gora miesiac i beda poniej 500zl ;p

Tylko ze własnie w crisis do 1280x1024 (o AA nie wspominam) 8800gs jest prawdopodobnie szybszy od 9600gt

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=geforce_...gt&strona=3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. 8800 GS ma więcej shaderów, a shadery to przyszłość. Ciężki wybór hehe.

Ale mniej ROP, szyna węższa, mniej Vramu

 

Bez AA troszkę szybsza, ale IMO jest mniej "przyszłościowa" od 9600 (pod względem minimalnych fps czy coś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dąże do tego czy warto dopłacac 100zł do 9600gt, czy brac 8800gs który ma więcej shaderów.

Gram w 1024x768 i 1366x768.

Nigdzie nie ma testów porównawczych, a chciałbym wiedziec czy warto się bawic w gs'a

Szczerze... to kup 8800gs Karta niewiele wolniejsza (ogolnie)... ale o duzo duzo (procentowo) tansza... za mniej dostajesz wiecej (jakby przeliczyc wydajnosc na zlotowki) a do tego kreci sie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze... to kup 8800gs Karta niewiele wolniejsza (ogolnie)... ale o duzo duzo (procentowo) tansza... za mniej dostajesz wiecej (jakby przeliczyc wydajnosc na zlotowki) a do tego kreci sie lepiej.

Poczekam jeszcze na test na gieldzie... Może focus coś ciekawego napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorię o możliwości puszczenia dźwięku po HDMI w karcie Gainwarda..

Ja się przyłączam do pytania, czy w praktyce da się w kartach 9600 GT puścić dżwięk obok obrazu po HDMI.

Teoretycznie wygląda, że tak, ale sprawdził to ktoś praktycznie?

Jeśli nie to na jakich się da, a na jakich nie?

 

W palicie na obrazkach jest kabel spdif, ale np w Gainwardzie który dziś oglądałem nie było tego kable, wiec nie byłoby jak puścić dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dźwięk po HDMI powinno dać się puścić w XP. W Vista z tego co wiem nie ma mowy o tym połączeniu dźwiękówki z grafą gdyż nie można tej transmisji w żaden sposób zabezpieczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk po HDMI powinno dać się puścić w XP. W Vista z tego co wiem nie ma mowy o tym połączeniu dźwiękówki z grafą gdyż nie można tej transmisji w żaden sposób zabezpieczyć.

Hę? Że co nie jest zabezpieczone. Obraz i dźwięk po HDMI jest, natomiast połączenie spdif-spdif nie musi być. Poza tym to raczej Xp nie ma wsparcia dla HDCP (tu nie jestem pewien)

 

Da się, zarówno pod Vistą jak i XP, trzeba mieć tylko odpowiednie złącze/wyjście w karcie dźwiękowej. Z tego co znalazłem w necie tylko niektóre karty np. Gainwarda, Asusa itd. posiadają taką możliwość. Właśnie idzie do mnie 8800GT Golden Sample gdzie wejście spdif znajduje się w złączu svideo (niby zamiennie), jednak będę musiał mieć odpowiednie wyjście w Audigy2 lub integrze, inaczej nici. W kartach 9600 z tego co zauważyłem zastosowano natomiast wewnętrzne połączenie.

Edytowane przez koven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko ;]

 

ile cm ma 9600 gt a ile 8600 gt ??

 

Chce wiedzieć ile dłuższa jest nowa karta od starszej bo nie wiem czy jak kupie ją to mi wejdzie o obudowy (kupie tzn. jak cena bedzie >400 ;p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma dlugosc taka jak 88GT (chyba), czyli cos kolo 21cm

 

pojawil sie tez w esc.pl zwykly Palit 9600GT cena taka jak za zwykly 9600GT Gainwarda - czyli cena w roznych sklepach bedzie na poziomie ~560 zl

 

 

teraz tylko czekac az troche stanieja, chociaz mysle, ze i tak warto brac :)

 

 

jesli ktos by mial tego Palita to niech da znac czy PCB nie jest czasem podobne do 8800GS (bo po malych fotach ze strony Palita wydaje mi sie, ze tak)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Hę? Że co nie jest zabezpieczone. Obraz i dźwięk po HDMI jest, natomiast połączenie spdif-spdif nie musi być. Poza tym to raczej Xp nie ma wsparcia dla HDCP (tu nie jestem pewien)

 

Da się, zarówno pod Vistą jak i XP, trzeba mieć tylko odpowiednie złącze/wyjście w karcie dźwiękowej. Z tego co znalazłem w necie tylko niektóre karty np. Gainwarda, Asusa itd. posiadają taką możliwość. Właśnie idzie do mnie 8800GT Golden Sample gdzie wejście spdif znajduje się w złączu svideo (niby zamiennie), jednak będę musiał mieć odpowiednie wyjście w Audigy2 lub integrze, inaczej nici. W kartach 9600 z tego co zauważyłem zastosowano natomiast wewnętrzne połączenie.

 

Czyli już nie ma DRM w Vista? Bo z początku wszyscy na to narzekali, gdyż po S/PDIF nie dało się puścić dobrej jakości dźwięku, S/PDIF było wtedy wyłączane gdyż nie ma żadnych zabezpieczeń w standardzie tego złącza. Podobnie było z połączeniem dźwiękówki z grafą za pomocą kabelka. Jesli teraz się to zmieniło to sorry, ale Vistą się zupełnie nie interesuję więc mogę nie wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w esc.pl ASUS 9600GT jest juz za 570 zl - czyli 3 karta, ktora mozna dostac ponizej 600 zl :)

 

tylko nie wiem czy to jest ver. ze standardowym chlodzenie, czy z Silencerem - ale stawiam na to drugie - chociaz warto email napisac

 

 

no i w kdo.pl Gainward 9600GT z tym fajnym chlodzeniem i taktami 700/2000 jest za 600 zl

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w kdo.pl Gainward 9600GT z tym fajnym chlodzeniem i taktami 700/2000 jest za 600 zl

 

niezle takty ;) ale czy jest lepsza od 8800GT/GTS ? :P

oczywiscie w grach itp :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...