Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Pijany jest, wybacz mu ; )

 

Jak w grze jest bd FPS to karta piszczy (np 700 fps w ATi Tool 3Dview, Crysis start / menu). W przeciwnym wypadku nie powinna piszczeć, jesli tak się dzieje to teoretycznie podlega wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pzeszkadzają wam bardzo te cewki a na gwarę nie chcą ją przyjąć to pomalujcie je lakierem(takim który nie przewodzi prądu, niespodzianka!).

Chyba wszystkie 9600 maja cewki w takich jakby "pudełkach" więc malowanie lakierem czy zalewanie sylikonem

P.S. Przepraszam za wczoraj:)

Chodziło mi moze o to ze prąd jak przepływa to cewka zachowuje sie troche inaczej drgając w inny sposób i wytwarzając słyszalne dla nas dźwięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos tu pisal ze mu crysis na max deta chodzi, probowalem wlasnie grac, jest tragedia, 1024x768, det ma medium i nie da sie grac na otwartej przestrzeni, mam ok 15 klatek, czy to normalne, ta gra jest az tak bardzo wymagajaca czy po prostu grafika sie dlawi i procesor przy tych detalach :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie na każdych moge regulować obroty w rivie i nic nie maleje. Akurat tych sterowników nie polecam są lipne , polecam 175.51. Poza tym są już 175.70(starsze od 175.16) i nadchodzi już nowa seria sterów 177.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mozliwe, ze tylko narabane bylo u Galaxy... bo na starszych sterach, np. jak ustawilem na sztywno 100% to i tak jak temperatura doszla do 60*C to obroty malaly do 35% - teraz jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mozliwe, ze tylko narabane bylo u Galaxy... bo na starszych sterach, np. jak ustawilem na sztywno 100% to i tak jak temperatura doszla do 60*C to obroty malaly do 35% - teraz jest oki

u mnie jest tak samo a staryszch innych sterów jeszcze nie sprawdzałem a mam Inno3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos tu pisal ze mu crysis na max deta chodzi, probowalem wlasnie grac, jest tragedia, 1024x768, det ma medium i nie da sie grac na otwartej przestrzeni, mam ok 15 klatek, czy to normalne, ta gra jest az tak bardzo wymagajaca czy po prostu grafika sie dlawi i procesor przy tych detalach :?:

Dopiero co ukończyłem Crysis'a. Konfig z siga, rozdzielczość 1024x768 (Crt Samsung Syncmaster 757NF), XP SP2, stery 174.74, wszystko na High i na palcach jednej ręki mogę policzyć miejsca gdzie framerate był lekko przyduszony. Trzeba zwrócić uwagę na poziom zużycia ramu w tej grze, bo rzadko, ale jednak potrafi dobić do 2GB. Rozwiązanie to ALT+TAB i powrót lub wgranie od nowa save'u i po problemie.

 

Może grasz jak wspomniał robowsky na DX10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mozliwe, ze tylko narabane bylo u Galaxy... bo na starszych sterach, np. jak ustawilem na sztywno 100% to i tak jak temperatura doszla do 60*C to obroty malaly do 35% - teraz jest oki

Ja mam zwykłego galaxy (675/1800) i mam go na 725/2000, w stresie temperaturka (wg. rivy) na 35% nie wychodzi powyżej 50*, więc chyba nie jest źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w idlu jest 35% w stresie jak dobrze pamiętam 45%. Obroty stopniowo rosną , nie wywala odrazu 45%.

a weź zobacz jak ustawisz w rivie na sztywno powiedzmy 50% i jak dojdzie do 60*C czy nie spadnie do 35 i czy nie zacznie regulować sie samo w stosunku do temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zwrócić uwagę na poziom zużycia ramu w tej grze, bo rzadko, ale jednak potrafi dobić do 2GB. Rozwiązanie to ALT+TAB i powrót lub wgranie od nowa save'u i po problemie.

 

Może grasz jak wspomniał robowsky na DX10.

ramu u mnie pod dostatkiem ;)

gram na dx9, co dziwne ze kiedy zmieniam detale to tnie czy low czy med czy high,

skoro u was jest ok wiec w moim przypadku to pewnie wina visty albo sterow, cos bede kombinowal ;)

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś (może ma tę kartę) czy prawdą jest to co napisał benchmark.pl o pasywnie chłodzonej i podkręconej standardowo do 720 na rdzeniu karcie, że momentalnie się przegrzewa nawet przy otwartej budzie i bez dodatkowego chłodzenia nie jest w stanie samodzielnie pracować? Troche mi to się wydaje dziwne, że producent robi coś, co bez tornada w obudowie nie jest w stanie działać na fabrycznych ustawienaich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz otwartą bude to teperatury na pasywie rosną bo nie ma tego przewiewu i powietrze sie dusi koło tej karty. lekki przewiew jest lepszy niż otwarta buda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Gigabyte 9600GT pasywnie chłodzonego. Przy otwartej obudowie bez wentylatora karta łapała po 10 minutach gry w Crysisa 101*C. Zamontowałem na radiatorze wentylator od starego Athlona XP i teraz temp max w grach wynosi 40-45*C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy test 9600 GSO 384 mb. W sumie wyniki były do przewidzenia, ale może cena będzie lepsza niż 8800 GS :) . Muszę kupić coś na przetrzymanie do RV770 bo już mnie denerwuje mój 7300GT <_< i do tego całkiem niezły sprzęt się marnuje :) .

 

Edit:

Test Palit Sonic 9600GSO 768 MB na TweakTown

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward 9600GT Bliss

 

2160 @ 3.2

Aeneon 5-4-4-12 @ 1000

96GT Default

 

10383 06

 

Temp w idle 42, nie jestem w stanie sprawdzić pod stresem ponieważ Riva nie posiada większości opcji przy tej karcie. Chłodzenie głośniejsze od wszystkiego co mam w kompie.

 

Całkiem zasyfiony system, w krótce reinstal.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...