Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Oto link: http://www.galaxytech.com/Product_Details....1&class2=56 jak mówiłem 299zł w esc. Jest też tańsza Galaxy: http://www.galaxytech.com/Product_Details....1=1&class2= ale ma pamięci 1,2 ns i lipne chłodzenie... Do tego kosztuje 279zł, więc lepiej dopłacić 20 zł do o wiele lepszej karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "Chiefy" chyba nie dają rady z kartami o TDP 90-100W. Jaką miałeś poprzednio kartę na tej płycie?

Proponuję pożyczenie od znajomego dobrego zasilacza minimum 460-480W i sprawdzenie co się będzie działo.

Kupiona wczoraj 9600gt Galaxy OC nei chce działać. Montuję kartę, podłączam dodatkowe zasilanie i g****. Karta nie działa. Wyświetlacz na płycie głónej (LANPARTY UT ICFX3200-T2R/G) pokazuje błąd 2d. Wiatraczek od chłodzenia karty pracuje. Czy to mozliwe, że winien jest zasilacz (Chieftec GPS-400AA-101A). Na pudełku napisane jest, że karta potrzebuje 560W, ale wydaje mi się, że to jakaś bzdura. Niemniej karta nie dziął, a podejrzanych jest trzech. Karta, płyta, zasilacz. Próbowałem zmiany BIOSu, ale bez efektu. Czy ktos sie juz z czyms takim spotkał, albo zna obiawy?

CYTAT(Evil One @ 28 V 2008, 00:47) *

Te "Chiefy" chyba nie dają rady z kartami o TDP 90-100W. Jaką miałeś poprzednio kartę na tej płycie?

Proponuję pożyczenie od znajomego dobrego zasilacza minimum 460-480W i sprawdzenie co się będzie działo.

 

 

Dobry żart... dry.gif

 

Ten zasilacz pociagnalby takie karty w sli bez problemu.

 

Glupie pytanie, ale... wtyczka 6 pin podlaczona do karty?

Złącze 6pin jest podłączone.

 

To jak to jest z tym zasilaczem? Ma ktoś 9600gt na 400W? W poradniku na PPC jest napisane, że do 9600gt wystarczy markowe 400W. Z DFI odpisali mi, że powinienem mieć 800W :zonk:

Dodam, że na stronie Galaxy piszą o 400W

Edytowane przez Vit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tak. Oto link: 3007934[/snapback]

Mam rozumiec, ze lada dzien bedzie sie bardziej opłacało kupic 9600GSO za te ~280zł niz 9600Gt za ~100zl wiecej ?

Powiem tak...niedlugo pewna redakcja Was zaskoczy. Swoja droga , ja w temacie bodajze o 8800GS (a 9600GSO to to samo) pisalem , ze sam jestem ciekaw jak wypadnie wieksza ilosc ps z nizszymi zegarami vs mniejsza liczba ps i wyzsze zegary :D Niedlugo bedzie odpowiedz :D

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak taki mod podziała na wersję 768 MB. Obetnie ilość pamięci do 512 czy zwiększy do 1024 MB :rolleyes: . Miałem już kupować 8800 gs ale chyba jeszcze poczekam na testy Galaxy 9600GSO black edition. Tylko kiedy wreszcie te karty się pokażą :damage_wall: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącze 6pin jest podłączone.

 

To jak to jest z tym zasilaczem? Ma ktoś 9600gt na 400W? W poradniku na PPC jest napisane, że do 9600gt wystarczy markowe 400W. Z DFI odpisali mi, że powinienem mieć 800W :zonk:

Dodam, że na stronie Galaxy piszą o 400W

miałem karte 2 dni na fortronie 350 jak pozyczylem koledze corsaira; fortron ma 2 linie 12V 15A i 10A i dawał sobie rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee czy mi sie zdaje czy na tych zdjeciach z rivy 9600GSO pokazuje sie 128sp czyli tyle samo ile jest chyba w 8800GTS :P

Czyzby to bylo jednak 9600GS0@8800GTS ?? :P

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem chwile to zrobilem małe porownanie. Niestety tylko w UniEngine w 1024x768 przy e6550@2,8ghz ; ) wiec pewnie mało to miarodajne jest ale przy takich samych zegarach czyli 720/1800/1800 Galaxy 9600GSO 384mb i MSI 9600gt ta druga była szybsza o niecałe 100pkt ; ) pierwsza miala 3100 druga 3200. A na pocieszenie dodam ze w piatek z tego co sie dowiedzialem na hurtowni ma sie pojawic Gainward 9600gso 768Mb Golden Sample OC ; ) Ale niestety narazie cena nieznana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten Galaxy 9600GSO to 1,2ns czy ten 0,8ns? jakie mial standardowe takty? Mozesz jakieś foty wrzucić? z góry wielkie dzieki za wszelkie info bo chyba nadchodzi era nieopłacalnosci zakupu 9600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wersja 9600gso 1.2ns raczej była ale pewnosci niemam bo tez miała napis na pudelku Extreme Tuner. Chłodzenie było cichsze przy starcie i w sytemie od Msi 9600gt. Miała zworke obok chłodzenia to pewnie do OC :) Seryjne takty to było cos 600/1400/800 ale niestety nie mialem czasu sprawdzic maxy ale kurde ona jest 100zł tansza ; D

Edytowane przez got3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Przeczytałem ostatnie strony (około 20 stron) i widzę bardzo mało postów na temat kart 9600GT OC firmy MSI (może ze 3-5 postów) i bardzo się dziwi z 2 powodów

1. Karta jest tania (ja kupiłem za 395 zł ale w śieci były nawet tańsze –około 380 zł)

2. Jest firmowo podkręcona i cicha (jak wcześniej było napisane –na początku wyje niemiłosiernie)

Myślę że to jest niezła alternatywa co do kart Galaxy.

 

Karta ma już firmowo ustawione zegary 730/SC1825/MC1950 (po wstecznej aktualizacji biosu)

Troszkę na początku byłem przerażony (wyła strasznie przy starcie kompa) – tak jak 2 poprzednich użytkowników

Po wejściu do systemu nagle nastała cisza ;) przy grach 3D lekko wzrasta prędkość wentylatora ale i nadal jest cichsza od mojego chłodzenia na procku .

 

Polecam w/w kartę .

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item373867545_pcie_g..._overclock.html

 

Chłodzenie i wygląd identyczny jak w tej z 0,8ns, mam nadzieje ze w polsce wersja 0,8ns pojawi sie i nie bedzie duzo droższa.

Chodz juz kusi ta karata za 299zł zeby ja kupic.

 

Ma ktos jakieś nowe wieści na temat wersji 0,8ns z taktowaniem 2000mhz na starcie ?

Edytowane przez mikan10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzieliśmy, ale chętnie zobaczymy.

 

Ja jestem ciekawy czy ta karta jest aż taka droga, czy sprzedawca sobie zwiększył na niej marże, bo to przecież 768MB to się dzieci neo nabiorą na ilość pamięci (chociaż w tym wypadku karta będzie fajna ;] ). Już widzę te aukcje: 8800GS, nowszy i szybszy od 8800GTX etc :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładnie Ci poszła.. a ja się poddałem.. wykupili MSI w całym Krakowie :/ dziś odebrałem Gainwarda a jutro testy :>

 

z tym że moge co najwyżej pokręcić, wyciszyć, ale przez resztę zestawu nie spodziewam się ekstra wyników w grach i smarkach

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby nie bylo i tak fajny 9600GSO jak za ta cene, dosyc wysokie takty, ciekawe chlodzenie i 768MB

Ciekawe, czy one sa podatne na modowanie tak jak tamto galaxy. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Komputroniku Palit 9600GSO już po 289 zł, a wersja sonic z 768 MB po 369, który brać :) . A może czekać na Galaxy black edition albo Gainward GLH, co robić, co robić :) :damage_wall: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonica 768 :P

 

Sam zaczynam się zastanawiać czy nie odpuścić zwykłego 9600Gt, tylko brać tego 9600GSO. tylko niech się jeszcze pojawią od innych producentów...

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

nie wiem czy było ale tu jest porownanie z 9600GT 512 MB 9600GSo 768MB -http://www.tweaktown.com/reviews/1420/palit_geforce_9600_gso_sonic_768mb/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...