Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

3Dmarku 2006 mam 9533 pkty, nie najlepiej, ale system ma już prawie 6 miesięcy, a przy instalacji nowej karty tylko zainstalowałem nowe stery. Do tego karta nie kręcona, jedynie procek lekko podbity (2,84 GHz). Teraz zauważyłem, że tak karta jest dość ciepła od spodu i podgrzewa mi mostek północny na DFI, który czasem łapie nawet 60*C, trzeba będzie zapodać jakiś 50mm wentylator :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Gainward 9600GT 512MB?? (sorki za pytanie ale przy tak małej ilości czasu jaką posiadam nie miałem jak przejrzeć całego tematu) W Proline jest w całkiem przystępnej cenie 365zł i rozważam zakup. Wyczytałem jedynie że jest dość głośna jednakże można to załatwić riva tunerem wiec niema problemu. Chodzi mi głównie o cenę, nie mam zamiaru wydać więcej niż te 360-400 zł na kartę graficzna która i tak będę musiał za rok wymienić.Warto brać tego Gainwarda czy lepiej dołożyc te 50zł i brać EVGA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit GSO sonic 384 zamówiony, myślę, że 289 zł to nie zdzierstwo za tą kartę :) . I pomyśleć, że swojego 7300GT, czyli low end, kupiłem za 440 zł :damage_wall: <_< , a teraz całkiem niezłą kartę mam za niecałe 300 zł. Dokąd zmierza ten świat :lol2: ? Może jutro będzie już u mnie, a miałem się wziąć za pracę przejściową :) .

Gdzie można dostać Palit GSO Sonic? Nigdzie ich nie ma chyba że piszesz o XpertVision?

 

Edit:

Ok jest w Komputroniku, ale to to samo co XpertVision tak?

Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać Palit GSO Sonic? Nigdzie ich nie ma chyba że piszesz o XpertVision?

 

Edit:

Ok jest w Komputroniku, ale to to samo co XpertVision tak?

ja kupilem w pcprojekt (krakow)

 

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...192_bit_PCI_E_/

 

 

dodam jeszcze, ze nie ma innych wersji tej karty niz SONIC

 

nawet jak w sklepie nigdzie nie jest napisane, ze to jest sonic to mozecie byc pewni, ze to wlasnie taka wersja bo inne w ogole nie wyszly

 

384 i 768 mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wygląda modowanie na GT/GTS? Próbował już ktoś z forum? Jest jakaś różnica? I nie chodzi mi o wersje z 8mioma kośćmi pamięci a zwykłe z sześcioma.

 

niestety w Polsce ciezko dostac wersje z 8 kosciami pamieci

 

ja mam 6 + 2 miejsca na kosci, a wiec nici z modowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety w Polsce ciezko dostac wersje z 8 kosciami pamieci

 

ja mam 6 + 2 miejsca na kosci, a wiec nici z modowania

A jaki masz wynik w 3dm06? Pytam, bo zastanawiam sie czy jest sens zamieniac 2x2600xt na 9600gso/gt. na podobnych taktach jak Ty mam kolo 8000pkt i po kreceniu karty i proca do 9000 moze dojde - raczej szkoda by bylo dolozyc kasy i miec tosamo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600GSO podkrecony zdobywa tyle samo punktow w 3dmarku 2006 co niepodkrecony 8800gts 320 mb od MSI czyli ok. 9800 pkt

 

wg mnie bedzie lepszy od 2 x 2600xt i to duzo lepszy

 

 

EDIT: 10760 pkt w 3dmarku 2006 na procu 3.0GHz

Edytowane przez fuqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wreszcie , jak mowilem w temacie 8800GS...bedzieta zdziwieni :) Swoja droga , pisalem od dluzszego czasu , ze w podobnych rozdzialkach moze wlasnie zajsc taka relacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem ten test na egiełdzie. I jestem nieco zdziwiony. Co prawda testują tam podkręconego 9600GSO, czyżby rzeczywiście był szybszy od 9600GT (też podkręconego). :blink:

A co w tym dziwnego? Utarło się stwierdzenie, że 9600 GT jest niemal równie szybki jak 8800 GT, a "plotka" ta wynika z prostego faktu - większość serwisów porównało 9600 GT na sterownikach z lutego z 8800 GT na sterownikach z listopada i wyszło co wyszło, więc skoro 8800 GS / 9600 GSO ma być wolniejszy od 8800 GT to i raczej będzie wolniejszy od 9600 GT, co prawdą nie jest.

 

96 shaderów i 48 jednostek TMU musiało się odbić pozytywnie na wydajności, a kiedy brakuje ROPów i / lub kontrolera (pojemności też) pamięci to brakuje, ale generalnie nie brakuje, więc jest szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jednak ten stosunek ROPów do SP i mniejsza ilość tranzystorów (mniejsza prądożerność) przekonały mnie do 9600GT. Kupiłem najtańszego jaki był, więc nie żałuję, bo nie było aż takiej różnicy między nim a większością 9600GSO.

 

BTW @focus wcięło mi konto na forum egieldy, wiec napisze tutaj. w tabelce na pierwszej stronie testu macie paskudne błędy. looknij na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW @focus wcięło mi konto na forum egieldy, wiec napisze tutaj. w tabelce na pierwszej stronie testu macie paskudne błędy. looknij na to.

Próbowałeś odzyskiwania hasła?

 

Co do "paskudnych błędów" - przesunąłem o jedną kolumnę w lewo ilość shaderów w poszczególnych kartach, ale już poprawiłem - czy coś jeszcze jest źle? bo już 10 minut oglądałem tą tabelkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Focus 9600gso testowałeś na 175.16 , a 9600gt na starociach 171.16. Jak już miałeś być dokładny to albo 9600gt robisz ponownie testy na 175.16 lub 9600gso robisz na 171.16 :wink:

hehe - sprawdzałem 9600 GT na sterownikach 175.16 - w sumie to powinienem zmienić wpis w platformie i ustawieniach, bo wyniki były identyczne z dokładnością do maksymalnie 2% (z reguły nie więcej niż 1%), co uważam za różnicę bez znaczenia przy rozpatrywaniu zakupu dwóch różnych grafik.

 

Wiem, że dla Ciebie 1 FPS w skali 70 to spora różnica, ale normalnie to nie ma to znaczenia bo jest to niewyczuwalne. :)

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowsza porcja testow:

 

9600GSO krecony na 785/1800/1900

 

3dmark 2006 - 11801 3dmarks

 

 

calosc na sprzecie jak z siga

 

 

edit: coraz bardziej wydaje mi sie, ze zakup tej karty za 290 zł (hehe) był strzalem w 10tke dla posiadacz monitora o rozdz. 1280x1024

Edytowane przez fuqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś moje wyniki , to chyba jednak w Preyu i Gridzie jest wyrażna róznica. A pod vistą sterowniki dają dużo większego kopa - jak podam wyniki to się przekonasz.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod xpekiem to się zgodze , że prócz nowych giere to nie ma optymalizacji. Ale pod vistą sterowniki dały dużego kopa.

Sprawdzałem Crysisa i nie zaobserwowałem wzrostu (o ile dobrze pamiętam) - ale jeszcze sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do testu ktory przeprowadzilem powyzej to w opraciu o stery 174.88 było

Edytowane przez fuqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście na egiełdzie Galaxy ma zegary 600/2000. W sklepach podają 600/1600. Jak jest naprawdę? Byłem już zdecydowany na Palita, ale skoro Galaxy ma wyższe zegary na default? Chyba że i tak obie kręcą się podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście na egiełdzie Galaxy ma zegary 600/2000. W sklepach podają 600/1600. Jak jest naprawdę? Byłem już zdecydowany na Palita, ale skoro Galaxy ma wyższe zegary na default? Chyba że i tak obie kręcą się podobnie?

ja bym bral palita, ma dobre chlodzenie, spokojnie pojdzie na 750/1800/1900 a pewnie i duzo wyzej

 

sam mam i sobie chwale, 0 problemow, 45 stopni idle, maks. bylo 55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście na egiełdzie Galaxy ma zegary 600/2000. W sklepach podają 600/1600. Jak jest naprawdę? Byłem już zdecydowany na Palita, ale skoro Galaxy ma wyższe zegary na default? Chyba że i tak obie kręcą się podobnie?

Po pierwsze to 1000 MHz oraz 800 MHz, a po drugie to są dwie wersje tej karty - podkręcona oraz standardowa (z innym chłodzeniem). Możliwe też, że producent dostarczył mi kartę z nieco inaczej ustawionym BIOSem - to się zdarza, ale to jest i tak bez znaczenia, bo zarówno ja jak i Ty podkręcamy te karty, więc defaultowe częstotliwości nas nie interesują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W teście na egiełdzie Galaxy ma zegary 600/2000. W sklepach podają 600/1600. Jak jest naprawdę? Byłem już zdecydowany na Palita, ale skoro Galaxy ma wyższe zegary na default? Chyba że i tak obie kręcą się podobnie?

Wszystko sie zgadza. Focus ma ExtremeTunera w tescie , zas w sklepach jest identycznie wygladajacy , ale z taktami 600 dla gpu , 1400 dla shaderow jak i 800 dla pamieci (czyli 1600). Czas dostepu do pamieci u Focusa to chyba 0.8 , gdy w tych sklepowych to 1.2. Do tego samo chlodzenie , Focus ma cicha turbine , gdy w tym sklepowym jest dosc glosna - subiektywne odczucie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...