Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

focus relax nie karm trolli. Nie potrafią docenić twojego wysiłku włożonego w ten test. Przecież żaden taki "komentator" nawet nie zdaje sobie sprawy jakie te testy są żmudne... Ludzie obkupili się 9600GT, podniecili się tym zakupem, a teraz jak okazało się, że za niższą cenę było coś "niby" gorszego to ludzie zaczeli się wpieniać, ale to normalne. Też byłbym wściekły, jakbym kupił 9600GT za 380zł, a okazałoby się, że karta za 280zł jest lepsza...

Edytowane przez Szczuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta wydajoscia na przyszlosc tez roznie jest, bo pare gier, ktore glownie jada na shaderach chodzi lepiej na 9600GSO, baa nawet po wlaczeniu AA 9600GSS az tak duzo nie traci...

 

moim zdaniem nie mozna do konca wywnioskowac co bedzie lepsze pozniej, czy 9600GT ktory posiada 512MB i 256 bit czy GSO 96 z shaderami :)

 

 

@Szczuru

 

ja sie w sumie nie wpieniam, bo jak kupowalem 9600GT to byl tanszy od 8800GS Gainwarda, a co bez oc jest lepsze chyba mowic nie musze - a sam ogolnie podkrecam tylko do testow, na codzien tego nie potrzebuje

 

jednak obecnie bym kupil 9600GSO, co juz podkreslalem wielkorotnie, bo i tak gram max w 1280 i to tez sporadycznie, a 50-100 zl zawsze w kieszeni :)

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec sugerujesz, ze takie testowanie bedzie niemiarodajne?

 

to wlasnie Ty jestes w bledzie, bo mi sie wydaje, ze wieksza obiektywnosc przedstawi test oparty na skrypcie programu, gdzie wszystkie procesory graficzne maja do wykonania dokladnie taki sam zbior zadań, co skutkuje wylonieniem najwydajniejszej karty

A czy ja powiedziałem, że różne karty testuję w różnych miejscach? Oczywiście że w tych samych. Naprawdę nie masz nawt bladego pojęcia na temat tego jak badać wydajność grafik w danych grach.

 

niekoniecznie trzeba testowac karte aby ja "ukatrupić", wg mnie juz bardziej obiektywne jest testowanie 3dmarkami, bez zadnych "hakow" na karty

Tym to mnie zabiłeś - 3dśpikiem mam testować wydajność grafik - pewnie grasz w 3dsmarka, a nie w Crysisa - LOL

 

Już nawet test polegający na pokazywaniu screenów jest bardziej miarodajny niż 3dśpik.

 

 

 

Wyniki wszystkich testów są już na stronie. lada moment będą dostępne te z WiC'a DX10 - coś dla osłody tym, którzy kupi 9600 GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test wersji 9600GSO 768MB.

 

3018127[/snapback]

focus relax nie karm trolli. Nie potrafią docenić twojego wysiłku włożonego w ten test. Przecież żaden taki "komentator" nawet nie zdaje sobie sprawy jakie te testy są żmudne... Ludzie obkupili się 9600GT, podniecili się tym zakupem, a teraz jak okazało się, że za niższą cenę było coś "niby" gorszego to ludzie zaczeli się wpieniać, ale to normalne. Też byłbym wściekły, jakbym kupił 9600GT za 380zł, a okazałoby się, że karta za 280zł jest lepsza...
Ja tam się nie wpieniam ;] A to, że 8800GS był szybszy to było wiadome, po prostu brakowało testów z 8800GS puszczonego na wysokich zegarach przez co panowała opinia, ze 8800GS jest wolniejszy. Co nie zmienia faktu, że 88GS/96GSO 384MB ma właśnie problemy z przycinkami nawet przy wysokim FPS spowodowanymi brakiem pamięci :) [dlatego GSO 768MB jest idealnym wyborem]

BTW: Zauważ, że fugs, który się tu kłóci z focusem, ma 9600GSO, a nie GT ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja powiedziałem, że różne karty testuję w różnych miejscach? Oczywiście że w tych samych. Naprawdę nie masz nawt bladego pojęcia na temat tego jak badać wydajność grafik w danych grach.

 

 

Tym to mnie zabiłeś - 3dśpikiem mam testować wydajność grafik - pewnie grasz w 3dsmarka, a nie w Crysisa - LOL

 

a Ty grajac w Crysisa przechodzisz tylko fragmenty poziomow gdzie karta ma mniej niz 15 fps - zgadza sie?

 

dobra, zreszta juz zamilkne bo zaraz mnie tu zlinczują :huh:

Edytowane przez fuqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale człowieku, ten fragment poziomu pokazuje jak karta się sprawdza w całej grze :mur:

 

Jeśli karta A, będzie miała w danym miejscu 10fps, a karta B wygeneruje 12fps, to wiadomo, że we wszystkich innych miejscach karta B będzie szybsza :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie juz bardziej obiektywne jest testowanie 3dmarkami, bez zadnych "hakow" na karty

Oczywiście pamiętając o tym ,ze 3dMarki i wbudowane benche nigdy ale to przenigdy nie stały się obiektem "optymalizacji" przez ATI/NV?

:wink:

 

Nie za bardzo rozumiem czepiania się procedury testowej.Każdy test ,jest jak malowanie obrazu-czym więcej aplikacji przetestowanych, w możliwie najdokładniejszy sposób -tym pełniejszy otrzymamy ostateczny obraz. Tak naprawdę, to jedyna nasza broń, przed zakusami marketingowców .

 

Choć zaznaczyć trzeba ,że w wielu grach i o tym wie każdy który grał w cokolwiek na PC,zdarzają się miejsca bardziej wymagające niż w innej części gry.Czasem zupełnie nie wiadomo dlaczego tak jest(scena ma niewiele szczegółów,obiektów itp.), a jednocześnie FPS leci na pysk. Czasem jest to po prostu wina sterowników, lub silnika gry. Developerzy starają sie wyłapywać takie miejsca za pomocą specjalnych narzędzi(np. Nvidia Performance HUD),lecz wszystkich błędów nie sposób wyłapać.

Z drugiej strony jeśli dysponujemy savemi ,które są wymagające, i w każdej kolejnej generacji kart,sterowników,kolejnych patchy, w dalszym ciągu są tak samo wymagające, to chyba można powiedzieć ,że mamy wymagająca i powtarzalną procedurę testową,czyż nie?

Choć zawsze możemy zdać sie na testy w benchach,3d markach ,lecz musimy mieć świadomość ,że mamy zaciemniony i niepełny obraz sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta A, będzie miała w danym miejscu 10fps, a karta B wygeneruje 12fps, to wiadomo, że we wszystkich innych miejscach karta B będzie szybsza :mur:

 

Jeśli karta A, będzie miała w danym demie 50fps, a karta B wygeneruje 60fps, to wiadomo, że w tej grze karta B będzie ogolnie szybsza :mur:

 

 

edit: tak ciezko zrozumiec, ze nie trzeba katowac danej karty w najtrudniejszych miejscach, zeby obiektywnie porownac wydajnosc jakichs 2 kart

Edytowane przez fuqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie często niski fps w tych drastycznych miejscach ukazuje , że pomimo wyjścia kilku patchy i wielu nowych sterowników po prostu fps totalnie się nie zmienił , a wbudowany benchmark ukazuje zupełnie co innego :lol2:. Takie miejsca pokazują słabe strony sterowników i brak optymalizacji pomimo , że producent w ulotce podaje kosmiczne wzrosty - pije tu do Ati :wink: , bo Nvidia nigdy się nie praktycznie się nie chwali czy cokolwiek zoptymalizowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta A, będzie miała w danym demie 50fps, a karta B wygeneruje 60fps, to wiadomo, że w tej grze karta B będzie ogolnie szybsza :mur:

 

 

edit: tak ciezko zrozumiec, ze nie trzeba katowac danej karty w najtrudniejszych miejscach, zeby obiektywnie porownac wydajnosc jakichs 2 kart

Pokażę Ci dwa wykresy:

 

Dołączona grafika

 

Średnio 9800 GX2 miał 32,5, zaś 8800 GT 1 GB 31,9 - na której karcie będzie się lepiej grało?

 

A żeby jeszcze Ci to uzmysłowić bardziej to podam wynik z wbudowanego testu w tej samej rozdzielczości:

9800 GX2: 41 FPS

8800 GT 1 GB: 26 FPS

 

 

A teraz coś z HD 3870 X2:

 

Dołączona grafika

 

Wyniki z tego testu w tej rozdzielczości (średnie):

HD 3870 X2: 42,3

HD 3870: 38,5

 

I wyniki wbudowanego testu w 1280 x 1024:

HD 3870 X2: 35

HD 3870: 25

 

W wyższej rozdzielczości będzie jeszcze większa przewaga na rzecz HD 3870 X2 we wbudowanym teście.

 

 

Ja wykonuję testy w miejscach newralgicznych (o których wiem, bo wiadomo że o wszystkich wiedzieć nie mogę) - okazuje się, że w nich wyniki są inne niż we wbudowanych testach czy w miejscach o których Ty wspominasz. Nie sztuka jest zbadac wydajność w miejscu, w którym karty mają po 100 FPS, ale zbadać miejsce w którym karty dostają czkawki. Bo niestety ale relacje mogą być w tych dwóch miejscach zupełnie odwrotne i chyba wolisz mieć kartę, która zapewni Ci w miejscu A 35 FPS, a w miejscu B 90, niż karte która w miejscu A ma 30 FPS, zaś w miejscu B ma 100. Mylę się?

 

Jeśli powyższe do Ciebie nie przemawia to ja już się poddaję - wytłumaczyłem to maksymalnie łopatologicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

a Ty grajac w Crysisa przechodzisz tylko fragmenty poziomow gdzie karta ma mniej niz 15 fps - zgadza sie?

 

dobra, zreszta juz zamilkne bo zaraz mnie tu zlinczują :huh:

 

 

 

 

Jeśli karta A, będzie miała w danym demie 50fps, a karta B wygeneruje 60fps, to wiadomo, że w tej grze karta B będzie ogolnie szybsza :mur:

 

 

edit: tak ciezko zrozumiec, ze nie trzeba katowac danej karty w najtrudniejszych miejscach, zeby obiektywnie porownac wydajnosc jakichs 2 kart

Twoja wiedza odnosnie sposobu testowania grafik poraza.... Jaka kupujesz gazetke komputerowa? Faktu testowania w 3dsmarkach nawet nie trzeba komentowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra

WIdze ze niezle sie dzieje :)

Co do procedur testowych to oczywiscie pewnie kazdy sie moze czepic trudno jest kazdemu dogodzic,

CO do plynnosci gry to gre moim zdaniem mozna uznac za plynna jak ma 60 FPS:) - oczywiscie ze i przy 30 mozna zagrac no ale czasami odjac cos i by gorzej wygladalo niz dostac "ostrej palpitacji serca "

A co do karty ktora w koncu wybrac bo pozbywam sie 3850 z drugiego kompa i chce gf'a zapakowac:)

9600Gt - od MSi , BFG ? czy 9600 GSo ale 768 mb i ceny podobne - tu cos mowicie ze GS0 z 768 vramu ma wiecej shaderow 96 ? ale w sklepach pisza ze ma tyle samo co GT - 64 shadery ( oczywiscie roznie to jest z tymi opisami ) - jak to w koncu jest - w gogle roznie ;p

I ktora radzicie ..

Rozdzialka to 1280x1024 w ktorej karta bedzie wykorzystywana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec sugerujesz, ze takie testowanie bedzie niemiarodajne?

 

to wlasnie Ty jestes w bledzie, bo mi sie wydaje, ze wieksza obiektywnosc przedstawi test oparty na skrypcie programu, gdzie wszystkie procesory graficzne maja do wykonania dokladnie taki sam zbior zadań, co skutkuje wylonieniem najwydajniejszej karty

 

niekoniecznie trzeba testowac karte aby ja "ukatrupić", wg mnie juz bardziej obiektywne jest testowanie 3dmarkami, bez zadnych "hakow" na karty

OMFG, 3d marki są dobre dla masturbatorów a nie dla recenzentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

tu cos mowicie ze GS0 z 768 vramu ma wiecej shaderow 96 ? ale w sklepach pisza ze ma tyle samo co GT - 64 shadery ( oczywiscie roznie to jest z tymi opisami ) - jak to w koncu jest - w gogle roznie ;p

GSO 384-768MB , 96PS , 12 rop , 192bit

GT 512 MB , 64PS , 16 rop , 256bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra

WIdze ze niezle sie dzieje :)

Co do procedur testowych to oczywiscie pewnie kazdy sie moze czepic trudno jest kazdemu dogodzic,

CO do plynnosci gry to gre moim zdaniem mozna uznac za plynna jak ma 60 FPS:) - oczywiscie ze i przy 30 mozna zagrac no ale czasami odjac cos i by gorzej wygladalo niz dostac "ostrej palpitacji serca "

A co do karty ktora w koncu wybrac bo pozbywam sie 3850 z drugiego kompa i chce gf'a zapakowac:)

9600Gt - od MSi , BFG ? czy 9600 GSo ale 768 mb i ceny podobne - tu cos mowicie ze GS0 z 768 vramu ma wiecej shaderow 96 ? ale w sklepach pisza ze ma tyle samo co GT - 64 shadery ( oczywiscie roznie to jest z tymi opisami ) - jak to w koncu jest - w gogle roznie ;p

I ktora radzicie ..

Rozdzialka to 1280x1024 w ktorej karta bedzie wykorzystywana

Każde GSO ma 96 SP i 12 ropów. Jednak bardziej opłaca się brac 768MB, bo 384MB dusi tą kartę (widoczne przycinki, przy dobrym framerate).

 

9600GT od BFG to referencyjna karta - lepiej MSI / Galaxy, a nawet Palita ;] Referaty są bee :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie umie to tak jest :wink: , ile chcesz 1.1 do 1.45v prosze bardzo. Zmieniasz napięcie poprzez zmiane vid-a , tylko szkoda przez bios nie da rady zmienić vid-a :sad:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To albo referaty są teraz jakieś inne, albo masz farta, że ci działa karta przy 1.45v ;)

 

Z tego co mi wiadomo, jak miałem ref to nikt nie umiał wykminić anty OVP i anty OCP.

 

Można było tylko bawić się w mostkowanie i liczenie na szczęście, że karta będzie działać :]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa na każdym , próbowałem od 1.15 do 1.4v. Ale i tak trzeba gpu utrzymać poniżej 50stopni by shadery nie waliły artami , dotyczy taktów 2.3ghz wzwyż. Poza tym cała masa ludzi robiła vmody na referencie i zero problemów , jak zmieniasz vid to zabezpieczenie przed wysokim nap. kompletnie nie ma na to wpływu , to zabezpieczenie działa w przypadku klasycznego vmoda - FB i masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak się wykłócacie o te karty itp. Pomyślcie jednak czy kiedyś było to możliwe by na karcie za nie całe 300zł uruchomić najbardziej wymagającą grę na rynku (Crysis) w rozdziałce 1024 wszystko max bez AA i AF i mieć płynnie? Przecież 300zł to jest śmiech na sali a nie kasa za grafikę do gier!!!

Dziś odbieram 9600GSO 384MB i na pewno będę zadowolony po przesiadce z 7300GT. Spadki? Gram rekreacyjnie, nie mam czasu na więcej. Za 300zł narzekać nie można:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa na każdym , próbowałem od 1.15 do 1.4v. Ale i tak trzeba gpu utrzymać poniżej 50stopni by shadery nie waliły artami , dotyczy taktów 2.3ghz wzwyż. Poza tym cała masa ludzi robiła vmody na referencie i zero problemów , jak zmieniasz vid to zabezpieczenie przed wysokim nap. kompletnie nie ma na to wpływu , to zabezpieczenie działa w przypadku klasycznego vmoda - FB i masa.

No więc właśnie ;]

Zmiana vid jest trochu kłopotliwa. Nie ma to jak potek i kręcimy ile chcemy (:

I nie na każdym niestety, na XS było duzo osób, które po zmianie VID na np 1.35v, miały takie napięcie w 2D, a po włączeniu 3D widzialy czarny ekran....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że dość dużo osób tak jak ja zmieniło z 7300GT na 9600GSO ;-)

wczoraj odebrałem 9600GSO Galaxy który zastąpi teraz wysłużonego 7300GT Zalman również Galaxy,

nie miałem jeszcze czasu podłączyć karty (ech sesja...) ale z tego co tu piszecie widzę że kupno tej karty to był bardzo dobry wybór w moim przypadku, też gram raczej tylko rekreacyjnie ;-)

ps. czy mam się spodziewać teraz wysypu używanych kart 7300GT na allegro? ;-) ;-) też bym chciał ją sprzedać i chyba naiwnie liczę na nie mniej niż 100zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy znany jest Wam problem wywalania gry do windowsa?

otóż po wymienie grafiki z 8600GT na 9600GSO gra przestała mi działać

uruchamiam > pokazuje sie logo GRID na czarnym ekranie > i napis 'wyslij raport bla bla bla' lub nie wysylaj

 

dziwna sprawa, gdzies na necie w szczątkowych ilosciach znalazłem podobnie opisywane problemy uzytkownikow kart 8800 lub 9xxx

zainstalowanie najn. driverow nvidii nie pomaga, rowniez DirectX

ten blad wlasnie mowi cos o bibliotekach directX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że dość dużo osób tak jak ja zmieniło z 7300GT na 9600GSO ;-)

wczoraj odebrałem 9600GSO Galaxy który zastąpi teraz wysłużonego 7300GT Zalman również Galaxy,

nie miałem jeszcze czasu podłączyć karty (ech sesja...) ale z tego co tu piszecie widzę że kupno tej karty to był bardzo dobry wybór w moim przypadku, też gram raczej tylko rekreacyjnie ;-)

ps. czy mam się spodziewać teraz wysypu używanych kart 7300GT na allegro? ;-) ;-) też bym chciał ją sprzedać i chyba naiwnie liczę na nie mniej niż 100zł...

Za 100 zł Kup Teraz to chodzą aktualnie 7600GS 256MB Zalman na allegro...

 

Witam

 

Da sie modować MSI z tym czerwonym chłodzeniem?

 

Pozdro

A pewnie, żę się da, tylko trzeba vmody wykminić :P

 

witam

czy znany jest Wam problem wywalania gry do windowsa?

otóż po wymienie grafiki z 8600GT na 9600GSO gra przestała mi działać

uruchamiam > pokazuje sie logo GRID na czarnym ekranie > i napis 'wyslij raport bla bla bla' lub nie wysylaj

 

dziwna sprawa, gdzies na necie w szczątkowych ilosciach znalazłem podobnie opisywane problemy uzytkownikow kart 8800 lub 9xxx

zainstalowanie najn. driverow nvidii nie pomaga, rowniez DirectX

ten blad wlasnie mowi cos o bibliotekach directX

To może do tematu o GRID'zie się przejdź ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...