Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

pozatym w crysis gso niszczy 9600gt ktorego kastracja w shaderach odbija sie czkawka

Ale głupoty opowiadasz , akurat w crysisie shaderów 9600gt nie brakuje :lol2:

 

Chcesz to zrobimy testy w dwóch miejscach to się przekonasz , że to twoje niszczenie nie istnieje :lol2:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość despero

Ale głupoty opowiadasz , akurat w crysisie shaderów 9600gt nie brakuje :lol2:

 

Chcesz to zrobimy testy w dwóch miejscach to się przekonasz , że to twoje niszczenie nie istnieje :lol2:

w crysisie 9600gso jest duzo wydajniejszy od gt przy takim samym taktowaniu

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4178-16

 

i nie troluj

 

Dołączona grafika

 

wiem ze boli ale masz gorsza karte od tanszej i lepszej :)

 

kastracja byla zbyt radykalna nadtepcy 8600 gts

Edytowane przez despero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie troluj :lol2: , gdyby było więcej takich troli jak ja to by moderka na każdym forum nie miałaby praktycznie nic do roboty. Także nie pokazuj mi wykresów z egiełdy , tylko pytam się konkretnie porównujemy czy nie???

 

Jak ktoś będzie chciał porównać to niech napisze na pw :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

despero a gdzie się podziewa ta wspaniała przewaga GSO po włączoniu AA w linku którego podałeś? A piszemy o grze w której GSO miażdzy GT.

 

Równie dobrze Ja mogę wyciągnąć tę kartę:

 

WiC

 

 

Mam prośbę. Puść u siebie 06 z AAx8, zjadę z taktami do twojej i porównamy wyniki SM.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

despero a gdzie się podziewa ta wspaniała przewaga GSO po włączoniu AA w linku którego podałeś? A piszemy o grze w której GSO miażdzy GT.

 

Równie dobrze Ja mogę wyciągnąć tę kartę:

 

WiC

 

 

Mam prośbę. Puść u siebie 06 z AAx8, zjadę z taktami do twojej i porównamy wyniki SM.

Lepiej nie, bo bedzie placz!!!!!111one :lol2:

btw. to już było - nawet w moim wykonaniu: http://forum.purepc.pl/index.php?act=findp...amp;pid=3015210 - od kiedy ilość pamięci ogranicza wydajność z AA :lol2:

Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość despero

despero a gdzie się podziewa ta wspaniała przewaga GSO po włączoniu AA w linku którego podałeś? A piszemy o grze w której GSO miażdzy GT.

 

Równie dobrze Ja mogę wyciągnąć tę kartę:

 

WiC

 

 

 

Mam prośbę. Puść u siebie 06 z AAx8, zjadę z taktami do twojej i porównamy wyniki SM.

oh ah no to znalales jedna gierke faktycznie to juz prekresla cala karte :-(

 

mi osobiscie fsaa w 1680x1050 naprawde nie jest potrebny ja wiem ze to takie modne powiedizec ze gram z fsaa 4x ze jest gites topez

ale mi specjalnej roznicy nawet wlaczenie anizo 16x nie robi

 

9600gso jest zdecydowanie lepsza karta tansza i wydajniejsza a najlepsze jest ze jeszcze mocno niedotaktowana :-) przypomina mi to troche nastepce 6800 agp

 

kastrowany 9600gt coz proces kastracji byl zbyt radykalny ta karta jedynie tym 512mb nadrabia niczym wiecej

 

stanowczo odradzam 9600 gt

Edytowane przez despero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oh ah no to znalales jedna gierke faktycznie to juz prekresla cala karte

Zrobiłem dokładnie to co Ty.

 

mi osobiscie fsaa w 1680x1050 naprawde nie jest potrebny ja wiem ze to takie modne powiedizec ze gram z fsaa 4x ze jest gites topez

ale mi specjalnej roznicy nawet wlaczenie anizo 16x nie robi

To po co Ci taka karta? 8600GT Ci starczy.

 

9600gso jest zdecydowanie lepsza karta tansza i wydajniejsza a najlepsze jest ze jeszcze mocno niedotaktowana przypomina mi to troche nastepce 6800 agp

Bez AA. Ale każdy broni swojego, jak ja.

 

stanowczo odradzam 9600 gt

Baw się dobrze w liczeniu poligonów, skonczyłem z Panem.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość despero

Do 1680x1050?

Powodzenia -_-

:lol2: tak sie sklada ze mialem 8600gt kreconego i wiem co to dla tej karty 1680x1050 5fps crysis mozna bylo poszalec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oh ah no to znalales jedna gierke faktycznie to juz prekresla cala karte :-(

 

mi osobiscie fsaa w 1680x1050 naprawde nie jest potrebny ja wiem ze to takie modne powiedizec ze gram z fsaa 4x ze jest gites topez

ale mi specjalnej roznicy nawet wlaczenie anizo 16x nie robi

 

9600gso jest zdecydowanie lepsza karta tansza i wydajniejsza a najlepsze jest ze jeszcze mocno niedotaktowana :-) przypomina mi to troche nastepce 6800 agp

 

kastrowany 9600gt coz proces kastracji byl zbyt radykalny ta karta jedynie tym 512mb nadrabia niczym wiecej

 

stanowczo odradzam 9600 gt

9600GSO = G92, 9600GT = G94, a co za tym idzie dwa różne chipy i zresztą w 96GT te 64SP są inaczej wykorzystywane, niż te "super hiper mega ultra plazma" 96SP w GSO :|

 

[ot] Lanc jak tam z tym VModem? Bo dałem fotki i nic narazie ;)[/ot]

Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na labie załozyl specjalnei 2 tematy zeby sie grafą pochwalic- tam go olali to widzę przylazł na pure :lol2:

 

napiszcie że ma mega ultra hiper grafe to może sie zmyje ;] inaczej zwoła jeszcze stado innych dzikich z neostradą mających akurat wakacje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Do 1680x1050?

Powodzenia -_-

Hehe , de facto powodzenia zycze juz przy 1280 , nie mowiac ze i sa gry gdzie 1024 bedzie , z maxem , problemem. :wink:

 

9600GSO = G92, 9600GT = G94, a co za tym idzie dwa różne chipy i zresztą w 96GT te 64SP są inaczej wykorzystywane, niż te "super hiper mega ultra plazma" 96SP w GSO :|

Super hiper wypasne , ale wyniki z Egieldy znamy.

Swoja droga , nie kazdy uzywa AA , do dzis omijam to i jakos nie przeszkadza mi ten fakt. Pewnie przez simy :| :wink:

 

 

 

 

Despero

Dla 9600GSO , rozdzialka ktora wysmiales przy okazji 8600 tez jest mission impossible w Crysisie , na maxa (no aa)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na labie załozyl specjalnei 2 tematy zeby sie grafą pochwalic- tam go olali to widzę przylazł na pure :lol2:

 

napiszcie że ma mega ultra hiper grafe to może sie zmyje ;] inaczej zwoła jeszcze stado innych dzikich z neostradą mających akurat wakacje :P

Najciekasze jest to ze ta torunska siec jest istna wylegarnia debil.

trolle.jpg

Haslo klucz - 40 kont mreko.

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze użytkowników 9600GSO 384MB od Palita o opinie na temat głośności? jak to jest dokładnie z nią bo ma regulator to powinno być ok ale wole się zapytać użytkowników?

dzięki za szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KRISTERS ja jestem super zadowolony, karta jest dla mnie cichutka standardowo mam temperaturę pomiędzy 45-51(51 w idle jak były upały) i jak dobrze pamiętam wiatrak wtedy chodzi na około 20-25% co jak dla mnie jest praktycznie niesłyszalne, wchodzi na wyższe obroty po przekroczeniu 60 stopni jednak jest to około 40% mocy wiatraka i naprawdę tylko parogodzinne testy w furmarku i crysis zmusił kartę do przekroczenia tej granicy, 70 stopni nigdy nie widziałem a obudowę mam fatalnie wentylowaną.

 

OT. Pablo super wykręciłeś swoją 9600GSO aż mnie kusi żeby spróbować moją puścić na więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze użytkowników 9600GSO 384MB od Palita o opinie na temat głośności? jak to jest dokładnie z nią bo ma regulator to powinno być ok ale wole się zapytać użytkowników?

dzięki za szybką odpowiedź

Weź pod uwagę to, że każdy inaczej definiuje pojęcie ciszy :>

Np. dla mnie ta karta nawet na najniższych obrotach jest zdecydowanie za głośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem dziwną rzecz. Podczas grania w GRIDa czy inne gry przelatywały takie pasy przez ekran, jakby od odświeżania 60hz na CRT ;) (mam monit LCD jakby co [; )Najpierw myślałem, że to przez kabel sygnałowy. Przed chwilą włączyłem FURMARKa i gdy test jest włączony (mocne obciązenie karty) pasy się pojawiają, gdy obciązenia nie ma - pasów nie ma także. Wg mnie kwalifikuje się to na gwarancje bez dwóch zdań, mam racje? Poza tym karta dosyć głośno ćwierka, co mnie irytuje...mogłem dopłacić do 9600GT galaxy :S

 

PS-> Jak wygląda sprawa z 9600GSO by Galaxy? Pare postów wyżej ktoś pisał, że ładnie sie podkręciła. Jak z resztą egzemplarzy? Ćwierka? Jakie temperatury? Ciche/głośne chłodzenie? Za info z góry thx ;)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Swojej nie krecilem , nie zamierzam pisac czemu.

 

Wentyl - glosny wedlug mnie (na procu Spli od Ninjy itd...) , ale tempy sa fajne - 55 w stresie po calym dniu w Wieska itd. Nic nie cwierka , tutaj nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS-> Jak wygląda sprawa z 9600GSO by Galaxy? Pare postów wyżej ktoś pisał, że ładnie sie podkręciła. Jak z resztą egzemplarzy? Ćwierka? Jakie temperatury? Ciche/głośne chłodzenie? Za info z góry thx ;)

 

Karta może super cicha nie jest, ale przekłada się to na pewno na wydajność w sumie to na tym najbardziej mi zależy. 9600GSO 384MB od Galaxy po podkręceniu ( otwarta buda – otwartą mam cały czas) 50* w stresie max 65*. A co do podkręcenia to tak jak pisałem wyżej, wyciągam 1 koło na smarku 2006. Znajomy ma Palita i dużo gorzej mu idzie jeśli chodzi OC. Dodam jeszcze, że Cresis na ustawieniach 1280x 1024 detale - wysokie – bez wody i bez AA można powiedzieć, że płynie (czasem się gdzieś tam przytnie ale bardzo rzadko). Naprawdę mogę polecić tą kartę bo do ceny 280-300 zł to najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest taki problem:

Karta PALiT 9600 GSO 768 MB Non Sonic takty: 2D: ROP 555 MHz Shadery 1375 MHz Mem 600 (1200) MHz, w 3D karta ma 600/1500/800(1600)

Otóż wiatrak na karcie ma ustawione fabrycznie 55% obrotów, tak podaje GPU-Z oraz Riva 2.09.

Bawiąc się suwakiem w rivie i kręcąc suwak w kierunku 100% wentyl się wyłącza całkowicie, a kręcąc w odwrotnym kieunku czyli do 25% karta zwiększa obroty na maksymalne.Czyli kontroler obrotów działa wręcz odwrotnie :angry:

Przechodząc do sedna problemu:

Podczas pracy IDLE karta ma 48-49*C przy 55% obrotów.Buda otwarta.

Testując kartę FurMarkiem testem na wygrzanie karty nawet na taktach defaultowych, karta po osiągnieciu 69-70*C próbuje zwiększyć sobie obroty wentyla powoli w kierunku 100%, najpierw 60%,65%,70% i tak dalej aż do 100%, ale tak jak napisałem wyżej wentyl zamiast się rozkręcać przestaje chodzić wogóle.Tempy wzrastają bardzo szybko do ponad 120*C. I nie zależnie czy rive mam włączoną czy nie.

Da się coś na to poradzić, może jakaś modyfikacja biosu czy wysyłać to na gwarę z adnotacją że kontroler obrotów na wentylu jest fabrycznie uszkodzony.Karta ma 2 dni.Kupiona w ESC.pl za 330 zyla.

Miał ktoś coś takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest taki problem:

Karta PALiT 9600 GSO 768 MB Non Sonic takty: 2D: ROP 555 MHz Shadery 1375 MHz Mem 600 (1200) MHz, w 3D karta ma 600/1500/800(1600)

Otóż wiatrak na karcie ma ustawione fabrycznie 55% obrotów, tak podaje GPU-Z oraz Riva 2.09.

Bawiąc się suwakiem w rivie i kręcąc suwak w kierunku 100% wentyl się wyłącza całkowicie, a kręcąc w odwrotnym kieunku czyli do 25% karta zwiększa obroty na maksymalne.Czyli kontroler obrotów działa wręcz odwrotnie :angry:

Przechodząc do sedna problemu:

Podczas pracy IDLE karta ma 48-49*C przy 55% obrotów.Buda otwarta.

Testując kartę FurMarkiem testem na wygrzanie karty nawet na taktach defaultowych, karta po osiągnieciu 69-70*C próbuje zwiększyć sobie obroty wentyla powoli w kierunku 100%, najpierw 60%,65%,70% i tak dalej aż do 100%, ale tak jak napisałem wyżej wentyl zamiast się rozkręcać przestaje chodzić wogóle.Tempy wzrastają bardzo szybko do ponad 120*C. I nie zależnie czy rive mam włączoną czy nie.

Da się coś na to poradzić, może jakaś modyfikacja biosu czy wysyłać to na gwarę z adnotacją że kontroler obrotów na wentylu jest fabrycznie uszkodzony.Karta ma 2 dni.Kupiona w ESC.pl za 330 zyla.

Miał ktoś coś takiego ?

Postaw nowy system i zmienić sterowniki może pomoże coś. Wtedy będziesz myślał co dalej czy faktycznie karta jest walnięta. Czytaj wyżej i zerknij na moje temperatury. Galaxy ma konkretne chłodzenie i temperature mam podobną do twojej bo 65*. Podejrzewam, że riva nie radzi sobie z kontrola nad obrotami a karta jest sprawna. Ja troszkę swoją kręcę i suwaka od obrotów wogóle nie ruszam... poprostu nie przejmuj sie tym:) a z resztą było już pisane w tym temacie że regulacja obrotów u wielu osób nie działa manualnie.

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość welbo

Panowie jest taki problem:

Karta PALiT 9600 GSO 768 MB Non Sonic takty: 2D: ROP 555 MHz Shadery 1375 MHz Mem 600 (1200) MHz, w 3D karta ma 600/1500/800(1600)

Otóż wiatrak na karcie ma ustawione fabrycznie 55% obrotów, tak podaje GPU-Z oraz Riva 2.09.

Bawiąc się suwakiem w rivie i kręcąc suwak w kierunku 100% wentyl się wyłącza całkowicie, a kręcąc w odwrotnym kieunku czyli do 25% karta zwiększa obroty na maksymalne.Czyli kontroler obrotów działa wręcz odwrotnie :angry:

Przechodząc do sedna problemu:

Podczas pracy IDLE karta ma 48-49*C przy 55% obrotów.Buda otwarta.

Testując kartę FurMarkiem testem na wygrzanie karty nawet na taktach defaultowych, karta po osiągnieciu 69-70*C próbuje zwiększyć sobie obroty wentyla powoli w kierunku 100%, najpierw 60%,65%,70% i tak dalej aż do 100%, ale tak jak napisałem wyżej wentyl zamiast się rozkręcać przestaje chodzić wogóle.Tempy wzrastają bardzo szybko do ponad 120*C. I nie zależnie czy rive mam włączoną czy nie.

Da się coś na to poradzić, może jakaś modyfikacja biosu czy wysyłać to na gwarę z adnotacją że kontroler obrotów na wentylu jest fabrycznie uszkodzony.Karta ma 2 dni.Kupiona w ESC.pl za 330 zyla.

Miał ktoś coś takiego ?

gwara!! oddac w biosie jest cos skopane . Mozesz odciac kabelek od regulacji napiecia. Badz podlaczyc do zewnetrzengo zrodla zasilania i szybkosc regulowac sobie jakims zalman fan controller

 

PS-> Jak wygląda sprawa z 9600GSO by Galaxy? Pare postów wyżej ktoś pisał, że ładnie sie podkręciła. Jak z resztą egzemplarzy? Ćwierka? Jakie temperatury? Ciche/głośne chłodzenie? Za info z góry thx ;)

 

 

Karta może super cicha nie jest, ale przekłada się to na pewno na wydajność w sumie to na tym najbardziej mi zależy. 9600GSO 384MB od Galaxy po podkręceniu ( otwarta buda – otwartą mam cały czas) 50* w stresie max 65*. A co do podkręcenia to tak jak pisałem wyżej, wyciągam 1 koło na smarku 2006. Znajomy ma Palita i dużo gorzej mu idzie jeśli chodzi OC. Dodam jeszcze, że Cresis na ustawieniach 1280x 1024 detale - wysokie – bez wody i bez AA można powiedzieć, że płynie (czasem się gdzieś tam przytnie ale bardzo rzadko). Naprawdę mogę polecić tą kartę bo do ceny 280-300 zł to najlepszy wybór.

a zworke ruszales ? bo 790 gpu bez ruszenia zworki to malo prawdopodobne

Edytowane przez welbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee Pablo a wcześniej nie wspominałeś nic o zworkach tylko, że napięcie default. Czyli co galaxy ma jakąś zworkę, która zwiększa napięcie czy znosi ograniczenie ? Ciekawe czy pality też coś takiego mają bo swojej karty jakoś nie potrafię pociągnąć wyżej niż to co w podpisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee Pablo a wcześniej nie wspominałeś nic o zworkach tylko, że napięcie default. Czyli co galaxy ma jakąś zworkę, która zwiększa napięcie czy znosi ograniczenie ? Ciekawe czy pality też coś takiego mają bo swojej karty jakoś nie potrafię pociągnąć wyżej niż to co w podpisie...

zworkę ma tylko galaxy przestawienie w odpowiednią pozycję podnosi napięcie na rdzeniu o 0,1V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...