Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

hm.... ja mam Gigabyta 9600gso. I nie jest to "zalmanopodobne" chłodzenie, tylko to jest zalman :wink: . Co do kręcenia to szczerze nie mam pojęcia, bo narazie wydajność karty jest na tyle duża, że nie potrzeba mi więcej. Natomiast co do wydajności chłodzenia - hatpajpy daja radę, radiator jest "ciepławy" po 2 godzinach grania w Grida (wsio full, 1280x1024 bo mam CRT), a najwyższą temp. jaką widziałem w everescie było 51 stopni. Jak narazie to jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.

Edytowane przez Yonash25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do głośności - tutaj już jest mocno subiektywna kwestia, bo wg. mnie jest cicho. Ale z drugiej strony na procesorze mam boxa, co może powodować, że moje odczucia względem głośności samej karty sa błędne. Na pewno nie jest to żadna suszarka, ani wyjec.

Edytowane przez Yonash25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sterowniki spisują się najwydajniej na 9600GT ??? Ktoś to badał markami lub Frapsem ??

W wyszukiwarce na Futuremarku zauważyłem że goście z gorszymi prockami ze stajni AMD mają lepsze wyniki i wszystkie są na 175.16. Ja mam najnowsze oficjalne 175.19. Może któreś z serii XTreme G były by lepsze <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałeś porównania sterowników na egiełdzie :wink: , ale jak interesuje cie wydajnośc w markach to nie zaglądaj do tego testu :wink:.

 

XTreme G poza lod - 0.1 to niczym się nie różnią od stockowych sterów :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem wlasnie Palita 9600gso 768mb nonsonic.

Mam pytanie do posiadaczy tej karty. Czy po odpaleniu komputera wiatrak chodzi na maxa przez caly czas??. Ciezko wytrzymac dluzszy czas przy kompie w takim halasie. Myslalem, ze karta sama bedzie kontrolowac obroty wiatraka przez pwm a tu niespodzianka... ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cię zmartwić, ale jeżeli to jest to samo PCB co na Gainwardzie 8800GS to karta nie ma możliwości kontrolowania obrotów...Miałem tego Gainwarda jeszcze pare dni temu, najpierw odłączyłem tego wyjca i dałem na radiator Arctica 92x92 aż w końcu wczoraj wymieniłem karte na 9600GSO Galaxy i mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gniazdo i wtyk jest 4-przewodowy wiec chyba jakas kontrola powinna byc, moze z poziomu windows?, nie mam jeszcze dysku wiec nie mam jak sprawdzic

Na Gainwardzie również był wtyk czteropinowy ale nawet RivaTuner nie wykrywał opcji kontrolowania obrotów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lsaw po testuj tego gigabajta bo chce go ściągnąć mogę go mieć za 260 więc czemu nie...

A więcej na kartę nie opłaca się dawać bo przy tej walce ceny bedą dalej lecieć ... (np wyjdzie jakiś 9800gt za 350-450 bo więcej nie może...)

 

Szczególnie chodzi mi o gamer huda nie same mhz w nim tylko zmianę napięć ;]

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Gainwardzie również był wtyk czteropinowy ale nawet RivaTuner nie wykrywał opcji kontrolowania obrotów...

ale gniazdo i wtyk jest 4-przewodowy wiec chyba jakas kontrola powinna byc, moze z poziomu windows?, nie mam jeszcze dysku wiec nie mam jak sprawdzic

 

Z tego co ja się orientuję to owszem wtyk jest 4 pinowy ale wyprowadzone są z niego tylko dwa przewody. Tak wiec fizycznie te karty nie posiadają możliwości regulacji obrotów wentylatora. Moim zdaniem oszczędność posunięta wręcz do przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się orientuję to owszem wtyk jest 4 pinowy ale wyprowadzone są z niego tylko dwa przewody. Tak wiec fizycznie te karty nie posiadają możliwości regulacji obrotów wentylatora. Moim zdaniem oszczędność posunięta wręcz do przesady.

elektronikiem raczej nie jestem, madry raczej przesadnie tez nie :wink: , ale google'a uzywac troche umiem i z tego co zauwazylem (ale nie chce tu sie jakos madrzyc;)) to wystarcza najnormalniej + i - wentyla, zeby moc go regulowac napieciem (i chyba tak to wlasnie dziala). Znalazlem np. cos takiego: http://www.heatsink-guide.com/tempcontrol.htm albo http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic999294.html. Przy odrobinie checi mozna taki driver zmajstrowac :damage_wall: i cieszyc sie z termoregulacji naszego wentyla. Jak juz ten moj Gigabyte przyjdzie i jego szum bedzie mnie wkurzal, to na pewno cos takiego sprobuje wykrzesac. Pozdrawiam

 

ps. oczywiscie z poziomu windy nie ma bata (tak jak ktos wyzej chcial)

Edytowane przez lsaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem "szczęśliwym" posiadaczem GeForce 9600 GT Gigabyte 512MB HDTV & DVI Multi Core Cooling. Po zakupie karta grzała sie solidnie (70-80 stopni), ale nie przegrzewała. Na wszelki wypadek założyłem wentylatorek firmy AC (teraz 40-50 stopni) . Pod względem technicznym nie mam co do niej żadnych zastrzeżeń, osiągi ma wystarczające. Jest jednak niewielki problem. Gdy przyciska się porządnie grafike w grach typu Company of Heros, Gothic 3 komputer często się resetuje. Wyświetla się niebieski ekranik i następuje zrzut pamięci fizycznej na dysk. Według tego co tam wyczytałem to bląd powoduje plik nvlddmkm.sys (sterownik ekranu). Kombinowałem z rónymi wersjami sterowników i nic zawsze to samo. Po długich poszukiwaniach odnalazłem ten poradnik naprawiający ten bład: Poradnik

Żeby jednak wszystko działało potrzebuję plik nvlddmkm.sys od kogoś komu działa pod Vistą 64-bit poprawnie ten sterownik. Plik ten znajduje się w C:\windows\system32\drivers\

Idealnie byłoby gdyby ta osoba miała ustawioną rozdzielczość na 1280x1024 lu niższą. Plik ten można wysłać pod adres panzerV@wp.pl.

Bardzo proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję.

post-161930-1216663442_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę dzisiaj zamówić 9600GSO, tylko nie wiem na jakiego producenta się zdecydować. Będę zamawiał w znak.pl i z kart, które mnie interesują mają tam:

Asus 550/1600MHz Glaciator - 297 zł

Leadtek 600/1800MHz - 280 zł

Zotac 550/1600MHz - 276 zł

 

Skłaniam się w stronę Asusa, bo wygląda porządnie i ma dobre chłodzenie. Orientuje się ktoś jakie pamięci są na tych kartach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę dzisiaj zamówić 9600GSO, tylko nie wiem na jakiego producenta się zdecydować. Będę zamawiał w znak.pl i z kart, które mnie interesują mają tam:

Asus 550/1600MHz Glaciator - 297 zł

Leadtek 600/1800MHz - 280 zł

Zotac 550/1600MHz - 276 zł

 

Skłaniam się w stronę Asusa, bo wygląda porządnie i ma dobre chłodzenie. Orientuje się ktoś jakie pamięci są na tych kartach?

Jak chcesz 9600GSO to tylko 768MB np. Palit http://www.kirk.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9400078

 

W tej samej praktycznie cenie masy GF 9600GT :rolleyes:

 

Sparkle 9600gt 284zł

http://www.kirk.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9400078

 

 

Palit 9600gt 287zł

http://www.pc-media.pl/p/pl/VGAPALNVD0168/a.html

 

 

EDIT: nie zauważyłem że ma być znak PL :)

 

W takim razie :

 

Palit 9600GSO 768MB : http://www.znak.pl/index.php?cid=143&s...00GSOPal768+BOX (279zł)

 

Palit 9600GT 512MB : http://www.znak.pl/index.php?cid=143&s...352+BOX(305zł)

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że właśnie nie chcę Palita/Gainwarda - jakoś nie pasują mi te firmy, mimo sporo niższej ceny. I tak będę grał w rozdziałce max. 1280x960, może z jakimś AA i to wszystko. Wolałbym coś z wymienionych powyżej.

 

EDIT: Już zamówiłem Asusa w zwykłej wersji. Pewnie będzie koło czwartku, to dam znać jak się sprawuje.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl ten oczekiwany sprzet, w tym Gigabyte 9600GSO. Hmmm...fakt, ze jestem malym zboczencem na punkcie ciszy (w poprzednik kompie wszystko co mozna bylo ozdobione termoregulacja Arctic Cooling)...ale po zmianie konfiguracji slychac tylko tego Gigabyte'a :angry: Jak dla mnie jest to suszarko-podobny odglos, wpadajacy w jakies srednie tony :wink: i do tego mnie denerwuje. Co z tego ze Zalman, jak wyje. I tu producent dal ciala, bo mozna bylo chociaz jakas autoregulacje ustawic. Najlepsze jest jednak to, ze instalujac jakis soft od Gigabyte (Gamer Hud, czy jakis tam chu...) mozemy ustawic, zeby automatycznie obnizal taktowania w 2D. Pracujac pod winda radiator jest zimny jak lod, a wentylator leci na maxa. Zatem nie obejdzie sie bez malego improvementu, bo nie bede odrazu zmienial chlodzenia. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lsaw to testuj bo mój jutro ma przyjśc ;]

 

Jaki jest zakres zmian voltów w gamer hudzie?;]

do 1.20V (???)

 

btw. na czystym systemie mialem jedynie 3dmarka 03. Odpalilem tak jak lezal (zadnego OC nigdzie) i wyplul 26950. Ktos moze sie szybko do tego odniesc ile to jest w przypadku GSO? Bo niestety jezeli chodzi o technologie to stanalem jakies 6 lat temu;) dopiero teraz wracam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie tego GamerHud`a - właczenie opcji "enabled" przy 2d/3d powoduje zmiany w taktowaniu zegarów?, czy chodzi tutaj o napięcie?. Pytam poniważ po zainstalowaniu HUD`a opcja ta jest domyślnie ustawiona na "enabled", jednak nie zauważyłem żadnej różnicy w taktowaniu zegarów, nic się nie zmniejsza - zegary nadal pozostaja takie jak od początku czyli: 550-1375-900. czy ja cos robię nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokuje Cię proc strasznie, pewnie na def. Ja mam na kręconej 7900GS wyższe wyniki. Ustaw sobie 3GHz i wtedy testuj.

rozumiem to, tyle ze chcialem po prostu sie dowiedziec czy taka "defaultowa" konfiguracja odpowiada temu wynikowi (zeby miec pewnosc, ze ogolna wydajnosc sprzetu jest na sobie wlasciwym poziomie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Gigabyte albo Galaxy. Jeżeli ten Palit ma to samo PCB co Gainward to możliwe są atrakcje w postaci ćwierkających cewek i innych miłych dodatkow...

Wczoraj kupiłem tego palita sonic i niczego takiego nie zaobserwowałem. To widocznie jakieś szczególne przypadki.

Karta całkiem przyjemnie się sprawuje. Demonem wydajności to ona nie jest, ale jak na kartę dla mnie tymczasową to jest ok.

Martwi mnie tylko jedno ... plomba na jednej ze śrub. Wiecie może jak to z nimi jest? Oddawał ktoś na gwarę kartę palita bez plomby? Nie chciał bym tracić możliwości gwarancji, no ale mam wc i troche się marnuje; a temperatury dość wysokie. Ta blacha pokrywająca tył karty to jakieś nieporozumienie, jeśli ona ma się przyczyniać ku lepszemu schłodzeniu pamięci to jestem Matka Teresa. Po chwili grania jest ona baardzo gorąca, a pcb pod nią to pewnie się gotuje. Z kościami pamięci połączona jest ona jakimś gówienkiem co zapewne "baaardzo" sprzyja dobremu chłodzeniu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/porownanie_gf_9600gt_...00gs?page=0%2C4

 

Tutaj masz porównanie 8800GS(9600GSO) do 9600GT. Tam jest akurat wersja top, która ma takty 600/1675/1800, a procek to PDC@3.1GHz. Wynik w 2k3 to 31 012 pkt. Czyli Twój jest w normie. Niekręcony PDC blokuje nawet niekręconą 7900GS. :wink: Przyrost w 2k3 to było dobre kilka tys. pkt. Podkręć tego procka chociaż na 2,66GHz albo coś podobnego, bo one są naprawdę słabe, gdy się ich nie kręci. Zresztą nawet podkręcone nie powalają, ten procek jest za słaby do testów takich kart, bo w 2k5 wszystkie mają podobne wyniki i nie widać różnic. Tutaj masz skalowanie z prockiem - http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=175427

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga82 - tą plombę ze śrubki karty Palita można bardzo łatwo zdjąć i zachować w razie oddawania na gwarę.Ja wczoraj ściągałem z 9600 GSO 768 MB, podgrzałem suszarką, podwadziłem z jednej strony igłą i później już z górki poszło.W razie oddawania na gwarę albo sprzedaży w przyszłości można tą plombę znowu nalepić i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga82 - tą plombę ze śrubki karty Palita można bardzo łatwo zdjąć i zachować w razie oddawania na gwarę.Ja wczoraj ściągałem z 9600 GSO 768 MB, podgrzałem suszarką, podwadziłem z jednej strony igłą i później już z górki poszło.W razie oddawania na gwarę albo sprzedaży w przyszłości można tą plombę znowu nalepić i jest OK.

W sumie racja. Oby ta plomba tylko sie nie podarła bo jest ponacinana.

A założyłeś jakieś inne chłodzenie?

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...