Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

To coś to według Palita radiator :lol2: Jak ktoś myśli że ten kawałek blaszki jest z miedzi to się zawiedzie. To zwykła blacha pomalowana na kolor udający miedź :huh: Po prostu jakość według Palita :wink2:

Po pierwsze to nie kolor miedzi , także radze udać się do okulisty :lol2: . Po drugie aluminium nie jest malowane tylko anodyzowane :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...mam Galaxy , tez albo blacha albo cos alu podobnego...na pewno nie miedz. Przy okazji , wyzej masz Galaxy - nie ma zadnej blachy na ramach , jedynie cooler nawiewa na to

I bardzo dobrze że nie ma. Lepiej niech nie będzie nic niż mieli by zakładać dla picu coś co jest całkowicie nieprzydatne i pełni tylko role ozdobnika dla marketingu. Radiator na Galaxy jest aluminiowy ale jego wentylator jest wyższej klasy niż badziewie z Palita w którym nawet kabel nie ma "koszulki" i aż cztery osobne kable sterczą luzem. Blaszki radiatora w Palicie po taniości na prosto, w Galaxy wyprofilowane. Bez sensu oszczędności na wszystkim żeby tylko cene zbić o marne 20-30$.

Tak BTW jak zobaczyłem chłodzenie Palita na Radku HD 2400Pro w wypasionej (według Palita) wersji Sonic to myślałem że ze śmiechu padne :) To już za czasów GF2 stosowało się lepszej jakości radiatory i wentylatory.

 

Po pierwsze to nie kolor miedzi , także radze udać się do okulisty . Po drugie aluminium nie jest malowane tylko anodyzowane

To napisz do Palita że im ta proteza udająca miedz nie wyszła bo kolor jest źle dopasowany :lol:

Edytowane przez Quazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

I bardzo dobrze że nie ma. Lepiej niech nie będzie nic niż mieli by zakładać dla picu coś co jest całkowicie nieprzydatne i pełni tylko role ozdobnika dla marketingu.[

Pisales o oszczedzaniu , zas ta ozdoba tez zwieksza koszty...

 

Radiator na Galaxy jest aluminiowy ale jego wentylator jest wyższej klasy niż badziewie z Palita w którym nawet kabel nie ma "koszulki" i aż cztery osobne kable sterczą luzem

.

Mam GSO od Galaxy. Kable tez stercza luzem jak w tym palitowym "badziewiu" , zaden argument. Wentylator to klasa? Nie luzuj mnie , takiego crapu dawno nie widzialem , to jest turbina od Boeinga. Kontrole obrotow niby posiada..w zakresie 100rpm wedlug rivy tunera , ale pomijajac to - nie da sie przy tym w nocy siedziec , takie to swietne urzadzonko na lepszym Galaxy. To jedyny element w kompie , ktory napierdziela , ze nie da sie w nocy siedziec.

 

Blaszki radiatora w Palicie po taniości na prosto, w Galaxy wyprofilowane. Bez sensu oszczędności na wszystkim żeby tylko cene zbić o marne 20-30$.

Tak , ksztalt blach to juz po prostu elo pro poziom... Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisales o oszczedzaniu , zas ta ozdoba tez zwieksza koszty...

Blaszka dla marketingu czyli zwiększenia zysków Palita. Koszt zakupu karty to problem dla kupującego bo płaci za coś co jest mu zbędne.

 

Mam GSO od Galaxy. Kable tez stercza luzem jak w tym palitowym "badziewiu" , zaden argument. Wentylator to klasa? Nie luzuj mnie , takiego crapu dawno nie widzialem , to jest turbina od Boeinga. Kontrole obrotow niby posiada..w zakresie 100rpm wedlug rivy tunera , ale pomijajac to - nie da sie przy tym w nocy siedziec , takie to swietne urzadzonko na lepszym Galaxy. To jedyny element w kompie , ktory napierdziela , ze nie da sie w nocy siedziec.

Fajnie jak byś porównywał 9600GT do 9600GT. Zresztą miałeś do wyboru kilka wersji GSO od Galaxy. Jak chciałeś cisze mogłeś wybrać wersje Black Edition albo zwykłą ale z klasycznym radiatorem żółtym okrągłym, takim samym jak w 9600GT. Icy Box do cichych się nie zalicza ale przynajmniej jest wydajne.

 

Tak , ksztalt blach to juz po prostu elo pro poziom...

To szczegół który jednak ma znaczenie przy wydajności rozpraszania ciepła do powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jak chciałeś cisze mogłeś wybrać wersje Black Edition albo zwykłą ale z klasycznym radiatorem żółtym okrągłym, takim samym jak w 9600GT. Icy Box do cichych się nie zalicza ale przynajmniej jest wydajne.

Jedno ale. Nie widzialem u nas wersji z zoltym radiatorem , tylko z blacha jaka mieli w recenzji na TK. To cos z zoltym w GSO wystepuje ponoc jako modowana na GTS'a i nie ma tej karty u nas.

 

Z mojej strony EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapomniałeś że obecnie używa się DVI czyli jakość obrazu nijak się ma do karty, zawsze bedzie taka sama bo przetworniki nie mają znaczenia przy cyfrowym przesyle obrazu. W przypadku używania analogowego wyjścia jakość w Palitach nie zachwyca.

Ciekawe rzeczy opowiadasz, bo jeszcze miesiąc temu używałem monitora lg l1919s i żadnych różnic między palitem, asusem i galaxy nie widziałem. Więc prawdopodobnie powtarzasz jakieś rzeczy, których na oczy nigdy nie widziałeś. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Hehe , moj monitor , to jest 17 Neca tez nie ma DVI :) Tez na nim sprawdzalem to o czym pisalem wczesniej jako , ze mialem i Galaxy , i Palita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy opowiadasz, bo jeszcze miesiąc temu używałem monitora lg l1919s i żadnych różnic między palitem, asusem i galaxy nie widziałem. Więc prawdopodobnie powtarzasz jakieś rzeczy, których na oczy nigdy nie widziałeś.

Dokładnie sam nawet powiedział, iż z palitem miał do czynienia 10 lat temu, tak więc wszystko co dalej wypisuje to opinie, które "przeszły przez dziesiątki klawiatur" nastoletnich ekspertów internetowych.

Jak dla mnie argumentacja totalnego laika z pupy wyjęta.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dodam cos jeszcze. W dzisiejszych kartach (pisze o swoim Palicie 8600GT jak i o 9600GSO od Galaxy) przewaznie nie ma DSUBOW , a leci to przez DVI , ktory tez zawiera sygnaly dla starszego typu monitorow. Nie pamietam dokladnie , ale emulacja ramdaca odbywa sie juz ponoc w samym czipsecie wiec o jakich roznicach mowimy. Zgadzam sie z Leborgiem , mialem dwie 8600 , monitor nie na DVI i obraz identyczny.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BArt_X fajnie że powiedziałeś mi o takim czymś jak hwbot :]

Wchodzę patrze na u 6 miejsce i 1.2 pkt dla teamu :]

kurcze tylko problem że zasłoniłem rozdzielczość ee tam zrobi sie rano nowy teścik z lepszymi zegramami ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zdam małą relacje z placu boju.

To palit wersja sonic 768MB

 

Jako, że temperatury na standardowym chłodzeniu były bardzo niezadowalające, skutecznie nakłoniło mnie to do szybszego założenia bloku wodnego; który w sumie wisiał sobie obok podłączony do układu. Zniechęcała mnie jedynie plomba gwarancyjna, która w końcu okazała się być najmniejszym problemem :)

Ową plombę przyklejał chyba jakiś pajac, któremu muszę podziękować za ułatwienie sprawy. Jej wcale nie trzeba odklejać aby zdjąć wentylator. Na poniższej fotce widać, że górna blacha schodzi po odkręceniu 6ciu śrubek na brzegach. Po czym plomba przestaje być problemem :) Dostęp do 4 śrub od głównego radiatora to już bułka z masłem.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Rdzeń pomazany jakąś kupą, jak to zazwyczaj bywa która nie chciała tak łatwo zejść. Ale zmywaczowi do paznokci nic się nie oprze.

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Potem pozostało przycięci odpowiednich kawałków taśmy termoprzewodzącej i przyklejenie radiatorów znalezionych w szufladzie. Trochę z innej parafii są po obu stronach, ale na górze wylądowały te ładniejsze nie pocięte :)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

No a tak to już wygląda w całości

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

No i temperaturki:

AC: 46C idle / 78C stres

WC: 34C idle / 46C stres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co to jest? http://www.comp4you.eu/pricelist/item.aspx?PID=C6502935

 

Asus EN9600GSO MG GF 9600GSO 512MB DDR2 (128bit), HDTV/2xDVI, HDCP, PCI-E, BOX [EN9600GSO MG/HTDP/512M] - ma 512 mb pamieci 128 bit, koszmarnie niskie takty, zwie sie 9600 GSO, co to za cudo? Bo to nie jest zwykły GSO. Heh, czyżby ktoś tu (Asus) robił klientów w .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus jak widać też się nieźle zeszmacił. DDR2 i 128bit sprzedawana jako GSO :neutral: Żeby było ciekawiej karta ma taktowania 500/500Mhz (DDR 1000Mhz).

Patrząc na chłodzenie nie wygląda to na low-profile

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus jak widać też się nieźle zeszmacił. DDR2 i 128bit sprzedawana jako GSO icon_neutral.gif Żeby było ciekawiej karta ma taktowania 500/500Mhz (DDR 1000Mhz).

Patrząc na chłodzenie nie wygląda to na low-profile

Kolego odpuść sobie... Każdy wie, że ta karta nie ma bić rekordów 3dmarkach, nie pozowli na uruchomienie Crysisa w dx10 Max detele. :| To jest zwykła karta z niższej półki, dla użytkowników jak to już wspomniał barebone albo po prostu głupców, dla których pamięć w karcie ma znaczenie pierwszorzędne.

 

Co prawda ASUS przegiął z cena i szanujący się "znafca" raczej tego nie kupi :)

 

BTW. ostatnie parę twoich postów są "antypalitowskie". Najeżdzasz na tą firmę wzorując się na relacjach z gf 2mx albo porównując chłodzenia. A ja Ci powiem tak: masz 2 identyczne samochody, do jednego dokupujesz felgi, opony, nowy lakier, tapicerke, przyciemniane szyby, a do drugiego nic nie dodajesz. Który będzie droższy po takiej modyfikacji? Wiadomo...

 

Tak samo jest kartami, Palit nie dodaje do swoich kart mega-super-fajnych chłodzeń, ale zwykłe produkowane przez siebie chłodzenia, które nie grzeszą wydajnością, ale również nie są złe. Wiadomo, że Zalman na Gigabyte, Glaciator na Asusie czy CM na Galaxy są wydajniejsze, ale porównaj sobie ich ceny!

Gdyby Pali zaczął dodawać do swoich kart takie właśnie bajery jak wyżej wymienione firmy to uwierz mi, że ceny ich kart byłyby bardzo porównywalne.

 

Podsumowując, odpuść sobie takie gadanie, że Palit to chłam, ścierwo niewarte zakupu. Miałem 3 karty Palita i w żadnej nie piszczały mi cewki (X800Pro, 9600GSO 768Mb, 8800GT 1Gb Super+), więc to nie jest reguła. Coś Ci powiem " jak ktoś ma pecha, to i w [gluteus maximus]r złamie palca" :D Palit jest dobrą firma, konkurencyjną (przynajmniej w Polsce :) ) i bardzo często to właśnie jego wyroby są dobre do OC.

 

Ufff... Musiałem to z siebie wyrzucić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego odpuść sobie... Każdy wie, że ta karta nie ma bić rekordów 3dmarkach, nie pozowli na uruchomienie Crysisa w dx10 Max detele. :|

Przestań bredzić o swoich domysłach i zobacz na nazwe karty. Asus sprzedaje ją jako 9600GSO choć jest ona baaardzo daleka od specyfikacji 9600GSO. To takie 8600GT z 64 jednostkami cieniującymi i niedotaktowaną pamięcią. Asus firma która kiedyś uchodziła za jedną z najlepszych robi ludzi w konika sprzedając gorszy produkt jako lepszy. Większość ludzi nie ma pojęcia co to jest DDR2,DDR3,szyna pamięci, taktowania itd. Widzi na półce w sklepie Asusa 9600GSO to znaczy ze kupuje markowe 9600GSO. A tu niemiła niespodzianka po sprawdzeniu wydajności.

Co do Palita... taaak Palit dobra firma. To nawet nie chce myśleć jaka dla Ciebie jest zła firma.

Edytowane przez Quazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jedna uwaga. To co robi Asus - robia tez inne firmy , wiec bez zartow. Zobacz sobie co zrobil bodajze Zotac w modelach 8600. Ma ich multum , nawet perelka z 1GB ramu DDR2... Chwalisz tak mocno Galaxy , widze ze masz krotka pamiec - 7900 od nich. Wersje , ktore na defaulcie w modelach oc nie chcialy chodzic i ludzie musieli modyfikowac biosy by to cos nie walilo artami , pady referentow i to ostre. Tak , Palit to szajs , a reszta to wypas , ktoremu nic nie pada. Przypomnij sobie co bylo z Gigabytem 7900GT , co w ich modelach pasywnych itd , a sa to produkty znacznie drozsze od Palita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pasywnymi Gigabyte to był problem również w nowszych modelach. Tak samo jak trafiła mi się MSI 9600GT której cewki świerszczały głośniej od wentylatora. Ogólnie jakość produktów spada, kiedyś była wyraźna różnica między sprzętem markowym i nie markowym. Dzisiaj nadal jest ta różnica ale mniejsza. Nie bronie Galaxy jako super firmy jednak porównując karty z serii 9600 według mnie na ma sensu pakować się w tandetnego Palita skoro za niemal taką samą kwote można dostać karte normalnej jakości od Galaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniał ktoś chłodzenie na Galaxy 9600GSO? Bo ten seryjny cooler na zwolnionych obrotach co prawda jest cichy, ale temperatury wtedy są spore, co przy 28c w pokoju w sumie nie jest dziwne :P Zastanawiam się nad Arctic Cooling VGA Accelero S1 Rev. 2, jak myslicie, wejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj Asusa 9600GSO (zwykła wersja z chłodzeniem Glaciator). Karta fajna, pamięci Hynix 1.1ns. Do rzeczy - ustawiłem sobie takty 720/1782/954 i mogę grać bez żadnych przeszkód, nie ma artów itp. Pamięci latają tak do 1000-1020MHz, potem arty. Rdzeń 729/738, a shadery 1836MHz i koniec. Jestem zadowolony, bo karta chyba dość dobrze się podkręca. Temperatury 55-60C, z tym, że w pokoju mam 25C dzisiaj. W najbliższym czasie chyba wytnę jakieś radiatorki na pamięci, bo mam wrażenie, że pamięci poszłyby jeszcze więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też będe musiał zrobić jakieś radiatorki na pamięci żeby choc na 1050 poszły, może sie uda bo one blokują wynik ;]

 

Dziś miałem test przy 720 na rdzeniu i bez problemu ponad 5400 sm2 ;] ale to tylko 300 więcej a zegar o 70 mhz większy więc widać ze pamięć blokuje...

 

miałem też 750 ale komp sie zwiesił ;] Ale to chyba przez to ze miałem 990 na pamięci i arty leciały plus włączony riva tuner ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie blokuje Cie pamięć, tylko procek pewnie. W 2k6 jest jeszcze luz, ale w 2k5 to tak jak w 2k1 - w sumie można tylko procka kręcić, a grafę olać. Pobawiłbym się jeszcze, ale na procku mam tylko boxa, a dzisiaj było dość gorąco (3640MHz, a napięcie 1,5V to już dużo). Mam jeszcze w domu Accelero S1 na innej grafie, jak mi się będzie chciało to założę i zobaczę jak z OC.

 

Czy dla tych kart można zrobić bios moda na 1,1V tak jak w wypadku 8800GT?

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procka jeszcze podciągnę troszkę to 200 pkt wpadnię za samego procka... ciekawe czy cos da do sm2 i hdr ale i takj wydaje mi się że pamieć hamuje bo 720/550 = 30% wiec sm2= 4300*130%= 5590 a wynik jest gorszy gdzieś o ponad 200 pkt wiec już sie tak nie skaluję oc;]

Jak mam 650 i pamiątki na 970 sm2 większy jest o 18% czyli tyle co równa się 650/550

 

hmm jak by tak poszło a pewnie pójdzie to 750mhz będzie bo artów nie było deff napięcie to 1.15 a dałem 1,2 i działało ładnie do testów się nada wynik powinien być gdzieś w granicach 5500 do nawet 5900 ale sie nie uda przez pamiątki ;/ Jeszcze trzeba zainstalować inne sterowniki może 177.70 mod bedą lepsze?

 

 

Edit :

 

 

zapodałem 177.70 i co ? Bez oc mam 4600sm2 i 4300hdr :blink: ładny dopał w 3dmarku

 

Edit 2 :

 

Ati tool zawiesz kompa więc artów sie nie sprawdzi;] nawet po zmnianie o 5 mhz ale zostaje riva która narazie nic nie robi ;]

Edytowane przez mati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - czy ktoś mógłby rzucić okiem na zdjęcie układów zasilania i powiedzieć mi jak zrobić vmoda? Chodzi najprawdopodobniej o układ L6713A, który jest regulatorem napięcia. Jest tam nawet FB pin, ale nie wiem co dalej - pisze tam coś o rezystorze, który chyba jest pomiędzy FB a Vsen. Link do datasheetu: http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf...TEK/L6713A.html

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

Mam głupie pytanie - czy do 8800GS starczy procek amd athlon x2 2.3 kręcony na 3.1ghz czy moze przydało by się coś mocniejszego tutaj od amd - chodzi o gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W ostatnim czasie zakupiłem nową kartę: MSI 9600GT 512MB DDR3 256bit OC.

Nigdy wcześniej nie podkręcałem grafiki (z procesorami nie mam problemów). Słyszałem, że najlepszym programem do tego jest Riva Tuner. Nie mialem z nim styczności i jestem laikiem w tej kwesti. Czy ktoś mógłby mi napisać jak bezpieznie podkręcać grafkę tzn. o ile zwększać taktowania i jak sprawdzać, że to już ich kres itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W ostatnim czasie zakupiłem nową kartę: MSI 9600GT 512MB DDR3 256bit OC.

Nigdy wcześniej nie podkręcałem grafiki (z procesorami nie mam problemów). Słyszałem, że najlepszym programem do tego jest Riva Tuner. Nie mialem z nim styczności i jestem laikiem w tej kwesti. Czy ktoś mógłby mi napisać jak bezpieznie podkręcać grafkę tzn. o ile zwększać taktowania i jak sprawdzać, że to już ich kres itp...

Dość leniwy jesteś :evil: , poszukałbyś u nas na forum, jest i temat o Rivie i temat jak podkręcać grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do Was... Właśnie kupiłem sobie glalaxy 9600gso z tym chłodzeniem 2 slotowym i mam pewien problem , wentylator działa cały czas na stałej dosyć głośnej prędkości a żaden program nie pozwala na jego regulacje , można się z tym jakoś uporać (bez zmiany chłodzenia :P) ?

 

Karta swoją drogą mnie zaskoczyła , u mnie bez problemu podkręciła się na 780(1786)/1900 , całkiem dobry wynik co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...