Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam okazję wymiany mojego ATI HD 2900PRO na kartę GALAXY GeForce 9600GT 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E. Czy to się opłaca ? Czy ta karta jest wydajniejsza w grach ? Wiem ,że na pewno pobiera o wiele mniej prądu niż ATI i bardziej od niej się grzeje....

 

Czy mój zasilacz (mc 400) uciągnie tą karte ?

Edytowane przez oliho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600GT będzie trochę wydajniejszy, za to minie się grzeje i lepiej podkręca, ja był wymienił. Zasilacz spokojnie da radę.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Palit 9600GSO 768MB GPU@700 Shader@1800 Memory@860(1740)

 

do tego Intel E5200@3000MHz na deef Vcore

2x1GB Goodram 800

Gigabyte P31-DS3L

 

 

Czy taki wynik w 3dmark06 (na def ustawieniach) nie jest za mały?

 

 

Dołączona grafika

raczej wszystko w normie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche laickie pytanie mam: czy program Gigabyte Gamer HUD (zmiana napięcia vgpu) działa na wszystkich Gigabyte 9600GT ?? (wersje z róznymi chłodzeniami Zalman, SilentPipe, referent )

 

...do uzytkowników Gigabyta 9600GT działa Wam dobrze ten Gamer HUD , w jaki sposób zmienia napięcia trzeba go ładować za każdym razem przy starcie systemu i wtedy zmienia vgpu czy jakoś w Bios ingeruje

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanko dotyczace karty MSI 96GT 512mb Oc mianowicie gdy zainstalowalem stery do niej z plytki mialem dodane pewne przydatne opcje takie jak na ss.

Lecz gdy zainstalowalem inne stery utracilem wlasnie te dodatkowe wlasciwosci i chcial bym je jakos odzyskac. Ktos wie jak te pliki sie nazywaja lub co trzeba zainstalowac zeby wszystko wygladalo tak jak na tym SS ??

 

Druga sprawa to mam chyba nie zadobre wyniki np w3d marku06 bo osiaga 87xx pkt na def ustawieniach...

Zastanawiam sie czy moze na to miec wplyw procek czy nie chamuje troche karty obecnie ma na zegarach 2.40ghz

domyslnie 2.20 jest to AMD X2

 

Prosze o pomoc :wink:

post-159578-1228919564_thumb.jpg

Edytowane przez user128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie w miarę tanie i ciche chłodzenie można zamontować na 9600GSO Palita? problem w tym, że Accelero S1 z wentylem mi się nie zmieści w budzie i potrzebował bym coś max 2 slotowego...

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz tą budę?, również mam abita kn9 i tego 96gso z ac s1 rev2 i z zamontowanym wentylatorem i mieści się spokojnie, zostaje gdzieś 1,5cm wolnego miejsca pomiędzy wentylatorem a dnem obudowy, obudowę mam 4 letniego tracera zwykłą midi tower ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie w miarę tanie i ciche chłodzenie można zamontować na 9600GSO Palita? problem w tym, że Accelero S1 z wentylem mi się nie zmieści w budzie i potrzebował bym coś max 2 slotowego...

hr-03 montowany na plecach karty. Na allegro można dorwać w cenie 60-70zł. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz tą budę?, również mam abita kn9 i tego 96gso z ac s1 rev2 i z zamontowanym wentylatorem i mieści się spokojnie, zostaje gdzieś 1,5cm wolnego miejsca pomiędzy wentylatorem a dnem obudowy, obudowę mam 4 letniego tracera zwykłą midi tower ;p

problem w tym, że w najniższym PCI siedzi Audigy a ciężko mi będzie z niego zrezygnować na rzecz integry. aktualnie mam nałożony na standardowy radiator wentyl 80mm ale chłodzi tragicznie (prawdopodobnie dlatego, że między nim a dźwiękówką jest ze 3mm przerwy) i do najcichszych też nie należy.

 

a ten HR-03 zapowiada się ciekawe tyle, że w tej chwili na allegro widzę same nówki za połowę wartości mojej grafy ;)

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy polecają GSO 768 a jak nie to to zwykłą GT. A jak się ma sprawa z GSO 1gb ?? Warto w to inwestować?

Raczej nie ma sensu. &68 polecają bo 384 dla GSO to za mało. 1GB spoko, ale do tego 48SP. IMO GSO768 z 96SP albo GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GSO z 1GB/512 mb pamięci to wersja GSO+ .

 

Ma 48 SP i 24 TMU oraz wydajność mniejszą niż 9600GT .

 

Generalnie idzie prosto rozpoznać co ta za karta właśnie po ilości pamięci - kontoler pamięci na karcie nie jest jednolity 192-bit lub 256-bit tylko są to kontrolery 64-bit pracujące razem .

 

Zwykły GSO ma ich 3 . GSO+ ma ich 4 sztuki .

 

Dlatego ten pierwszy będzie miał zawsze takie dziwne ilości pamięci ( 384/768 MB lub ich wielokrotności ) , a GSO+ może mieć pełne liczby ( 256 mb , 512 mb etc. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączyłem mój nowy nabytek - ASUS 9600GT. Mam pewne pytanko. Czemu w Crysisie przy max detalach doczytuje mi tekstury? FPS jest odpowiedni, nic się nie tnie, ale jak idę to co chwile krzaczki się doczytują - najpierw takie okrągłe a później widać dokładnie liście, itp. co chwile coś nowego się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączyłem mój nowy nabytek - ASUS 9600GT. Mam pewne pytanko. Czemu w Crysisie przy max detalach doczytuje mi tekstury? FPS jest odpowiedni, nic się nie tnie, ale jak idę to co chwile krzaczki się doczytują - najpierw takie okrągłe a później widać dokładnie liście, itp. co chwile coś nowego się pojawia.

Nie wiem jak grasz w Crysisa w max detalach na 96GT, ale pomińmy to :D

 

Albo karcie brakuje vRAMu, albo to po prostu LOD. Level_Of_Detail

Edytowane przez BlackBool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W Crysisie ta opcja nawzywa sie object detail , to bodajze druga opcja po lewej stronie kolumn z opcjami , tam pod teksturami. Dajac faktycznie na max nie powinno nic wyskakiwac o ile i ramu mamy wystarczajaco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

dostałem na "testy" następująca kartę : asus 9600 gt

Dołączona grafika[/url]

 

jedno mnie tylko w niej niepokoi ...te częstotliwości pamięci ! wszystkie screeny jaki widziałem miały w tym miejscu o wiele wyzsze wartości !

coprawda w riva tuner jeszcze się nią nie bawiłem ,ale tam też nie ma zbyt wielkiego pola do popisu !

Dołączona grafika[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...