Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo szybkie pytanie :) Czy zasilacz Chieftec 450W pociągnie karte Gigabyte 9600GT 512MB 256bit ? Reszta bebechów tak jak w sig'u :) Trafiła się okazja i nie wiem czy brać czy nie ;)

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybkie pytanie :) Czy zasilacz Chieftec 450W pociągnie karte Gigabyte 9600GT 512MB 256bit ? Reszta bebechów tak jak w sig'u :) Trafiła się okazja i nie wiem czy brać czy nie ;)

Nie będzie problemu nawet z GTX 280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował :) Jednak o zasilacz nie mam się już co martwić ;) W Proline dzisiaj mieli jedynie na stanie niejakie zasilacze firmy Rasurbo ... HGW co to jest, ale podziękowałem. W innym wziąłem (bo też licho z zasilaczami) Chiefteca 500W. Muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczony ;) Nie ma to jak przesiąść się z 7600 na 9600.

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nareszcie kupiłem 9600gt :D. Mam Zalmana VF7000-AlCu razem z radiatorami na pamieci ze starej 7300gt, czy opłaca się zmieniać chłodzenie?

Dołączona grafika

Gdzie powinienem przykleić radiatory na nową karte nie licząc RAMu?

Dołączona grafika

Czy mój proc, lub pamięci nie są zbyt powolne jak na tą karte graficzną?

Screen z wynikiem 3dmark 06

Dołączona grafika

Pentium d820 3.10Ghz

2x512 Goodram, 590 Mhz, 4-4-4-12

Asus p5vd2-x

Palit 9600gt Sonic 512mb DDR3, 256bit, 700 rdzen / 1000 mem

Tagan TG380-U01 380W

Edytowane przez Knopper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na ramach już niby masz ten kawałek aluminium, ale możesz go wyrzucić, bo nic nie daje. Radiator na sekcje zasilania dajesz na te 6 MOSFETów po prawej stronie ( nie wiem czy trzeba chłodzić te 2 osobne MOSFETy u góry, ale w sumie też są częscią sekcji)

Edytowane przez BlackBool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bezpośrednio to nie będzie, bo na radiatorze musi być taśma m3 :P Tak, możesz spokojnie przyklejać na to radiatory. Wieczorem wrzucę zdjęcia swojego potworka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

 

Kupiłem sobie grafe MSI 9600GT (wersja czerwona) i jak wiadomo taktowanie rdzenia to 700MHz a pamięci 950Mhz.

 

1. Pierwszą sprawą którą chciałbym poruszyć to chłodzenie karty - wszędzie pisze że jest to niesłyszalne chłodzenie które ciężko usłyszeć z 1 metra odległości. Posiadam w środku obudowy 3 wentylatory: 2xCoolerMastera i Boxowe chłodzenie na procesorze E2160@2.8Ghz i jestem zawiedziony :( bo wentylator tej karty graficznej jest głośniejszy od BOX-a procesora, sprawdzałem niejednokrotnie czy tak faktycznie jest, zatrzymywałem wiatrak i tu i tu i niestety MSI głośniejsze.:( Siedzę przy komputerze, obudowa zamknięta a wiatrak na grafie słyszę i to dobrze a nie trzeba być audiofilem by to słyszeć a co najważniejsze chłodzenie jest skręcone do minimum czyli 25% w RivaTuner. Czy jest jakaś możliwość by to chodziło ciszej ????Czy może trafiłem na jakiś gorszy model ????

 

2. Druga sprawa to taktowania. Jak pisałem wyżej 700MHz rdzeń a pamięci 950Mhz. Jak próbuje podkręcić kartę to dochodzę max. 725 rdzeń 1000 pamięci. Tu nasuwa mi się pytanie: nie jest to przypadkiem za małe OC tej karty skoro producent standardowo daje 735MHz dla rdzenia a 975MHz dla pamięci po wgraniu innego biosu ??

 

3. Czy wgranie nowego biosa gdzie są standardowe taktowania 735MHz dla rdzenia a pamięci 975MHz coś poprawi w stosunku co do chłodzenia i OC ?? oraz czy wgranie nowego biosa wiąże się z utratą gwarancji?? bo gdzieś wyczytałem że tak.

Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Edytowane przez Arturro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) za pewne jest jakaś możliwość regulacji obrotów wentylatora. RivaTuner albo coś.

2.) Nie każda karta kręci się tak dobrze. Trafiłeś na złą sztukę?

3.) Zmiana Biosu to chyba poważne ingerowanie w kartę, moim zdaniem nie będzie już gwarancji. Zresztą zobacz co piszę w karcie gwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Co do chłodzenia to wiatrak reguluje sobie w RivaTuner i daje na min. 25% i to jest głośniejsze niż Box Intela.

2.Pewnie trafiłem na jakąś gorszą sztukę skoro po moim OC nie dobijam nawet do tych co niby gwarantuje producent.

 

To jest odpowiedź producenta na obecne taktowania karty MSI 9600GT:

 

"Karta N9600GT-T2D512-OC (602-V127-02S) miała trafić do sklepów dokładnie z takimi samymi zegarami jak egzemplarz przesłany do testów (rdzeń - 735 MHz, pamięć - 1950 MHz, shaders - 1800 MHz). Wewnętrzne zobowiązania zobligowały nas jednak do obniżenia zegarów w egzemplarzach, dostępnych w normalnej sprzedaży (rdzeń - 700 MHz, pamięć - 1900 MHz, shaders - 1750 MHz). Oczywiście nie miało to na celu w żadnym stopniu narazić na szwank naszych użytkowników, a wynikało jedynie z umowy o wyłączności. Osoby pragnące użytkować kartę z wyższymi zegarami, mogą pobrać i zaprogramować BIOS dostępny na forum internetowym MSI."

 

3.Co do gwarancji to nie ma napisane w niej nic co by dotyczyło biosu, jedynie że nie ponoszą odpowiedzialności za niewłaściwe użytkowanie sprzętu, lub niewiedzę użytkownika i takie tam blbblabla.

 

Jakieś inne pomysły??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.) Zmiana Biosu to chyba poważne ingerowanie w kartę, moim zdaniem nie będzie już gwarancji. Zresztą zobacz co piszę w karcie gwarancyjnej.

Nie każdy serwis przyczepi sie do tego że jest zmieniony BIOS jesli nie jest to wina jego złego wgrania. Tak jak z nagrywarkami i płytami głównymi zresztą bo nibu na jakiej podstawie skoro produent na stronie podaje nowe Biosy do swoich kart. Chyba że to Bios od innego modelu karty, wtedy raczej pewne że sie doczepią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy istnieje jakiś faq lub link do podnoszenia napięcia w 9600gt lub konkretnie Gainward Bliss 9600gt ?

 

edit:Jakim programem (nibitor 4,7 nie można) wyedytować napięcia w biosie ?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zauważyłem że mój Palit 9600GSO 768MB bardzo mocno się grzeje, mam na nim AC S1 rev 2 + Acutake 120m na 12v, wszystkie pamięci na karcie mają założone radiatory, gdy zamontowałem te chłodzenie to temp zawsze wynosiły w spoczynku 39-40C a w stresie max około 50C, a dziś gdy gram to w idle mam 49-50C a w stresie dochodzi do 70C, karta jest po OC , radiatorków na karcie się nie da dotknąć bo tak parzą, wcześniej się ta karta tak nie grzała, co to może być, czy coś jest walnięte?, raczej jest to dość dziwne aby nagle karta robiła się cieplejsza niż była wcześniej, zrozumiałbym gdyby była tam tona kurzu, ale jest czysto!. Szczególnie martwią mnie pamięci które jeszcze miesiąc temu po giercowaniu parzyły ale nie tak jak dziś że się nie da dotknąć.

 

Edit: Już wszystko ok, okazało się że jednak było trochę kurzu na karcie :razz:, hehe nie czyściło się już kompa od 2 miesięcy :razz:, na kartę poleciał większy wentyl 140mm zephyr i temp teraz w normie.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jak to jest.Przez ostatni czas siedzialem na radoslawach tj.3870,2600pro,teraz wlozylem to co sygnaturce i ku mojemu zaskoczniu obraz na d-sub jest beznadziejny,jakby lekko rozmyta czcionka,niestety nie mam w monitorze dvi,co nie zmienia faktu,ze na ati obraz byl zyletka. Czy te typy tak maja?? bo jak tak,to sprzedaje to i wracam do radoslawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krążą opinie już od dawna że niby obraz na kartach ATI jest lepszy niż na kartach NV, ja osobiście tego nie uświadczyłem, miałem juz karty i ati i nv i obraz był taki sam. Spróbuj podłączyć przez DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jak to jest.Przez ostatni czas siedzialem na radoslawach tj.3870,2600pro,teraz wlozylem to co sygnaturce i ku mojemu zaskoczniu obraz na d-sub jest beznadziejny,jakby lekko rozmyta czcionka,niestety nie mam w monitorze dvi,co nie zmienia faktu,ze na ati obraz byl zyletka. Czy te typy tak maja?? bo jak tak,to sprzedaje to i wracam do radoslawa.

Wciśnij autoset na monitorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szybkie lamerskie pytanie:

 

Kupiłem radiotorki na moją 9600GSO 768MB Palit.

 

Dokłądnie takie jeśli to ma znaczenie:

 

Dołączona grafika

 

 

Oto moje GSO

 

post-160616-1233164638_thumb.jpg

 

 

I teraz pytanie gdzie je mam przykleić :rolleyes:

 

Tu:

 

post-160616-1233164718_thumb.jpg

 

 

czy tu:

 

 

post-160616-1233164742_thumb.jpg

 

 

 

a może gdzieś z tyłu?

 

post-160616-1233164788_thumb.jpg

 

Sorry za lamerkę :wink:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pamięci (to takie prostokątne duże co jest po obydwu stronach) a jeśli Ci zostanie to na mosfety (możesz 1 radiatorek na 2 czy 3 mosfety jesli obejmie) No ale jesli masz tylko 10 sztuk czyli 1 opakowanie to ja bym osobiscie przykleił na pamięci te z tyłu karty i to co zostanie na mosfety te blisko cewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Witam,

zakupiłem 9600GT Galaxy o taką:

 

Dołączona grafika

 

Może ktoś powiedzieć jak wygląda głośność boxowego chłodzonka? Wolałbym cicho albo bardzo cicho :]

Jeżeli głośne - czy ktoś montował / wie że można zamontowac na tym Accelero S1 rev2.? Jeżeli nie to, to co polecacie (jakieś pasywne, będzie lekki nawiew z boku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Gigabyte 9600GT wchodzi Accelero S1 rev.2 próbowałem zakładać S2 tak jak pisze na stronie AC i kupa. Gigabycik ma otwory tak jak w 8800GT pod S1. Sprawdzone z S2 i S1 rev.2 nie popełnijcie tego samego błędu co ja :damage_wall: .

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zalozylem temat o Palit 9600GT 1GB Sonic i zostalem tu przeniesiony.

Moj problem polega na tym, ze karta graficzna zawiesza mi kompa, ale nie w grach (np. GTA 4) tylko podczas przegladania stron internetowych. Przyznam sie odrazu ze calego tematu nie czytalem, przejrzalem go tak powierzchownie.

Szukajac roznych przyczyn tego problemu myslalem, ze to za slaby zasilacz byl (no-name) 400W, wiec zakupilem ModeCom 500W. Niestety to nie rozwiazalo mojego problemu. Oczywiscie probowalem przeinstalowac sterowniki tez nic nie dalo. Dodam jeszcze, że podlaczone jest dodatkowe zasilanie karty. Ktos ma pomysł od czego to moze byc?

 

Konfiguracja komputera:

Plyta gl.: Asus M2V

Procesor: AMD x64 3500+

Pamiec: 4 GB Kingstona 800MHz

Zasilacz: ModeCom FEEL 500W

Windows XP Pro. SP3

Sterowniki karty graf: 180.48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...