Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ile v dawać na rdzeń . Dałem 1.25v nie za dużo?? na codzień 24/7 2D i jakieś starsze gry 1.15v przy taktach 750/2000/2100. (1,15v defaultowo producent daje)

 

 

Jakie maks. bezpieczne napięcie można dawać na G94 9600gt

 

Ma ktos linka do vmodów na pamięci Gigabyta 9600GT bo chyba cos niedomagają v, bez krecenia ROP-ów i Shaderów idą na 1150 (2300) bez łaski. A marki na 2350 Mhz przechodzą. WTF?

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że mój Gigabyte to nie referent. Maks. 1,4v moge dać , na razie wiecej jak 1,25v nie testowałem. karta ma trochę pożyć :razz: PCB juz dośc ciepłe/gorące mimo solidnego oradiatorowania wszystkiego co się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciepłe czy gorące?? :wink: U siebie miałem tylko radiatorki pentagrama na mosfetach i było ok. Umnie na 1.4v temp pcb była znośna , mocno ciepłe , ale nie gorące. Pierw obadaj czy wogóle da ci coś to większe napięcie , bo shadery skalują się bardzo z napięcie, ale nie lubią temperatury. Przy ropach to w pewnym momencie jest ściana i dalej nie idą , mocne żyłowanie ropów zmniejsza także oc shaderów także nie ma sensu walczyć o każdy mhz na ropach :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno ciepłe :wink: Jutro obadam większe V. Dopiero pierwszy dzień po założeniu chłodzonka. Na razie na 1.25v mam taka jakby ściane właśnie w okolicach 875 MHZ ROP. Osobno sprawdzałem Shader i ROP i u mnie Ropy nie blokują shaderów. Tzn. osobno jak i razem mogłem dać 875/2200 bez freezów i artefaktów. U mnie za to przyblokowała się pamięć na 700/1900/ szła 2300 (2350 nawet) a powyżej 850/2150 już tylko 2200 wyżej łapała gdzieniegdzie kropkę na ekranie. Radiatory pamięci dośc ciepłe. Brak v według mnie.

 

Zobaczymy może cos jeszcze wyżej wyduszę.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nie byla krecona.

Wszystko standardowe, karta 5 dni temu kupiona ze sklepu i odrazu pojawil sie ten problem

Typowy objaw przekreconego rdzenia.Zmniejsz takty tak jak kolega napisal,wtedy sie zobaczy,czego to wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jakiegoś marka tak poglądowo żeby sprawdzic co mi dało OC w popularnym syntetyku

 

GPU 1.25v ROP: 875 / Shader: 2200/ Mem: 1100 (2200) Mhz

Dołączona grafika

 

 

 

Od razu mówie że nie bawie sie w optymalki bo się na tym nie znam, zreszta widać jak był test robiony <_<

 

Test na ponad 1 rocznym XP Sp3 zapomniałem dodać, pamiętającym czasy jeszcze starej platformy :razz:

 

 

Wynik chyba w miarę ok, doszedłem 8800gt nie kręcone czy jeszcze nie, przynajmniej taki miałem zamiar.

 

Powalcze jeszcze o wyższe takty na wyższym napięciu może 14k pęknie choc watpię :sad: Pamięć juz z V niedomaga i wiekszych taktów na niej raczej nie zrobię, przydałby się jakis Vmod.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie wiele biedniej... http://i243.photobucket.com/albums/ff231/V...3DM06edited.jpg Tyle że te takty to już takie że grać sie nie da, a i w smarkach od czasu do czasu artem walnęło.

 

Jest wogóle jakiś pencil mod do referenta?

Nie mam żadnej wybitnej fotki mojej karty ale to chyba taka jak każda inna referencyjna konstrukcja

 

Ktos coś widział / słyszał

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy ktoś z posiadaczy 9600GT próbowal już podłączać kompa do TV po HDMI ? Chodzi mi głównie o dźwięk. W pudełku był kabelek (S/PDIF), którym można podłączyć kartę do MoBo. Podłączyłem, a w TV cisza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy objaw przekreconego rdzenia.Zmniejsz takty tak jak kolega napisal,wtedy sie zobaczy,czego to wina.

Zmniejszylem taktowanie i komp odrazu sie zawiesil. po resecie utrzymal sie 2 minuty i znowu padl. teraz juz 10 min sie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zalozylem temat o Palit 9600GT 1GB Sonic i zostalem tu przeniesiony.

Moj problem polega na tym, ze karta graficzna zawiesza mi kompa, ale nie w grach (np. GTA 4) tylko podczas przegladania stron internetowych. Przyznam sie odrazu ze calego tematu nie czytalem, przejrzalem go tak powierzchownie.

Szukajac roznych przyczyn tego problemu myslalem, ze to za slaby zasilacz byl (no-name) 400W, wiec zakupilem ModeCom 500W. Niestety to nie rozwiazalo mojego problemu. Oczywiscie probowalem przeinstalowac sterowniki tez nic nie dalo. Dodam jeszcze, że podlaczone jest dodatkowe zasilanie karty. Ktos ma pomysł od czego to moze byc?

 

Konfiguracja komputera:

Plyta gl.: Asus M2V

Procesor: AMD x64 3500+

Pamiec: 4 GB Kingstona 800MHz

Zasilacz: ModeCom FEEL 500W

Windows XP Pro. SP3

Sterowniki karty graf: 180.48

 

Niestety za wiele nie da się z tym zrobić. Miałem taką samą płytę i taki sam problem. Chipset na jakim zbudowana jest płyta (Via K8T890) „gryzie się” z całą serią kart Nvidii 8 i 9. Możesz wgrać najnowszy BIOS do płyty głównej ale wtedy wydajność w grach spada o jakieś 30-50% a czasami nawet więcej w zależności od gry, natomiast pozbędziesz się zawieszania komputera. Ostatnia wersja Biosu która nie powoduje spadku wydajności to ver.1802, natomiast powoduje ona zawieszanie się komputera. Wszystkie nowsze wersje Biosu likwidują problem zawieszania ale pojawia się drastyczny spadek wydajności.

 

Całe to zjawisko jest opisywane przez innych użytkowników na oficjalnym forum ASUSa.

 

http://vip.asus.com/forum/topic.aspx?SLang...&board_id=1

 

Ja walczyłem z tym dość długo, pisałem nawet do pomocy technicznej Asusa, odpisali mi ale stwierdzili że nic nie da się z tym zrobić i że nie przewidują nowych wersji Biosu do tej płyty.

 

Co ciekawe niektóre osoby twierdzą że problem zawieszania się komputera na Viście nie występuje i ponoć z kartami ATI (3850/3870, 4850/4870) nie ma żadnych problemów. Osobiście tego nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety za wiele nie da się z tym zrobić. Miałem taką samą płytę i taki sam problem. Chipset na jakim zbudowana jest płyta (Via K8T890) „gryzie się” z całą serią kart Nvidii 8 i 9. Możesz wgrać najnowszy BIOS do płyty głównej ale wtedy wydajność w grach spada o jakieś 30-50% a czasami nawet więcej w zależności od gry, natomiast pozbędziesz się zawieszania komputera. Ostatnia wersja Biosu która nie powoduje spadku wydajności to ver.1802, natomiast powoduje ona zawieszanie się komputera. Wszystkie nowsze wersje Biosu likwidują problem zawieszania ale pojawia się drastyczny spadek wydajności.

 

Całe to zjawisko jest opisywane przez innych użytkowników na oficjalnym forum ASUSa.

 

3210484[/snapback]

Niestety za wiele nie da się z tym zrobić. Miałem taką samą płytę i taki sam problem. Chipset na jakim zbudowana jest płyta (Via K8T890) „gryzie się” z całą serią kart Nvidii 8 i 9. Możesz wgrać najnowszy BIOS do płyty głównej ale wtedy wydajność w grach spada o jakieś 30-50% a czasami nawet więcej w zależności od gry, natomiast pozbędziesz się zawieszania komputera. Ostatnia wersja Biosu która nie powoduje spadku wydajności to ver.1802, natomiast powoduje ona zawieszanie się komputera. Wszystkie nowsze wersje Biosu likwidują problem zawieszania ale pojawia się drastyczny spadek wydajności.

 

Całe to zjawisko jest opisywane przez innych użytkowników na oficjalnym forum ASUSa.

 

http://vip.asus.com/forum/topic.aspx?SLang...&board_id=1

 

Ja walczyłem z tym dość długo, pisałem nawet do pomocy technicznej Asusa, odpisali mi ale stwierdzili że nic nie da się z tym zrobić i że nie przewidują nowych wersji Biosu do tej płyty.

 

Co ciekawe niektóre osoby twierdzą że problem zawieszania się komputera na Viście nie występuje i ponoć z kartami ATI (3850/3870, 4850/4870) nie ma żadnych problemów. Osobiście tego nie sprawdzałem.

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.

Czyli jezeli zmienie plyte głowna to wszystko powinno byc OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis na szybko zrobilem male oc swojej nowej karciochy,wynik to 770/2200, pewnie jeszcze podciagne ,tylko wpierw musze zalozyc chlodziwo.Rdzen juz nie pojdzie wiecej,przy 775 bylo malo stabilnie,ale pamieci mysle,ze jeszcze spokojnie poleca w gore.Takze jestem zadowolony,biorac pod uwage,ze dalem za nia 270zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian2072

Witka

 

Jaki polecacie model 9600GT jak możliwie najtańszy? W grę wchodzą tylko nowe karty ze sklepów, w cenie około 350zł. Karta nie będzie ocowana, ze względu, że to komputer nie dla mnie, tylko dla klienta. Najlepiej jakby była standardowo podkręcona. Karty pasywne nie wchodzą w grę.

Widziałem Palita 9600GT 512MB DDR3 za 340zł w Arche, i Sparkle 9600GT 512MB DDR3 za 350zł w DeniKompie (sklep w mojej miejscowości, więc najbardziej wolałbym tam kupić)

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

 

Jaki polecacie model 9600GT jak możliwie najtańszy? W grę wchodzą tylko nowe karty ze sklepów, w cenie około 350zł. Karta nie będzie ocowana, ze względu, że to komputer nie dla mnie, tylko dla klienta. Najlepiej jakby była standardowo podkręcona. Karty pasywne nie wchodzą w grę.

Widziałem Palita 9600GT 512MB DDR3 za 340zł w Arche, i Sparkle 9600GT 512MB DDR3 za 350zł w DeniKompie (sklep w mojej miejscowości, więc najbardziej wolałbym tam kupić)

Z góry dziękuję za pomoc

Ja mam pol rocznego Palita 9600gt 512ddr3 Sonic, ma ciche chłodzenie i jak narazie jest wszystko ok, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dzisiaj wrzuciłem sobie Accelero S1 i oto moje wrażenia:

 

- montaż nadal jest całkowicie zje*** do ku**** nędzy

- jak już się zamontuje, to karta robi się DUŻA. Może tylko mi się wydaje, ale 8600GTS z Accelero S2 było znacznie mniejsze.

- temp max pasywnie nie zachwyca - max. ~62 stopni, PCB robi się dziwnie bardzo gorące

- po dodaniu bocznego nawiewu w postaci Acutake 5V (GOD THANK YOU za tą obudowę) max temp ~54 stopni (750/1800/2000)

- jest cicho :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nope. Nie znalazłem ich ani na płytce ze sterowniami z grafiki ani na płytce z MoBo ...

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=nv...=nvidia+hdmi+au

Nie wiem które - eksperymentuj. Z tego co wyczytałem problemem jest ich brak. Ewentualnie niewłączenie dźwięku w panelu nv.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje zmienić w RivaTuner szybkość obrotów wentylatora w karcie Galaxy 9600GT Ice Blue. Karta wygląda tak: http://img23.imageshack.us/my.php?image=1621000fhw0.jpg a zakładka NVIDIA / Fan tak: http://img23.imageshack.us/my.php?image=rivasu1.jpg

Suwaki standard 2D i low power 3D są nieaktywne, tylko suwak performance 3D jest aktywny ale tylko w zakresie 30%-100% (pozostałe zmieniają się równo z tym suwakiem). Niestety zmiana szybkości obrotów nie działa. Ma ktoś jakiś sposób jak włączyć regulację obrotów?

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem plyte na Gigabyte MA78GM-S2H

Ku mojemu rozczarowaniu problem nadal istnieje...

Na tej płycie 9600GT powinien chodzić bez problemów. System po zmianie płyty został oczywiście przeinstalowany? Może karta gryzie się ze zintegrowaną grafika na płycie głównej? Pewnie są jakieś opcje w biosie umożliwiające wyłączenie integry. Poza tym zasilacz też nie jest najwyższych lotów (Feel 500W). Ale na taką konfiguracje jaką posiadasz powinien raczej styknąć. Chyba że wymieniłeś procka na coś mocniejszego? Ewentualnie możesz jeszcze wgrać najnowszy bios do płyty głównej, tylko ściągnij bios właściwy do rewizji płyty jaką posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dnia mam taki problem z Asusem 9600GT 512 MB RAM z Glaciatorem. :

Podczas cold boota (kiedy komputer przez jakiś czas był wyłączony i włączam go) na ekranie startu Windows, kiedy przewinie się parę kresek, pojawiają się takie oto artefakty przez 2-3s.

Dołączona grafika

Przedtem tego nie miałem. Na ekranie logowania i w Windows czyściutko. Atitool nie wykrywa niczego, gry chodzą też dobrze. Podczas resetowania czy uruchamiania :jeszcze ciepłego” komputera te artefakty nie występują. Znalazłem że ktoś tez miał kiedyś taki problem ale nierozwiązany: http://komputery.katalogi.pl/Artefakty_pod...ra-t134304.html

 

Karta nigdy nie była podkręcana, komputer był kupowany we wrześniu. Zasilacz to porządny Chieftec 450W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie przy starcie mam taki gradient z dołu na górę. Czasami i inne cyrki się pojawiają. Miałem identycznie na:

 

- GF6200TC

- GF8600GT

- GF9600GT (obecnie)

 

Od kiedy przesiadłem się z AMD na Intel'a 775. Więc to chyba normalne (przynajmniej u mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dnia mam taki problem z Asusem 9600GT 512 MB RAM z Glaciatorem. :

Podczas cold boota (kiedy komputer przez jakiś czas był wyłączony i włączam go) na ekranie startu Windows, kiedy przewinie się parę kresek, pojawiają się takie oto artefakty przez 2-3s.

Dołączona grafika

Przedtem tego nie miałem. Na ekranie logowania i w Windows czyściutko. Atitool nie wykrywa niczego, gry chodzą też dobrze. Podczas resetowania czy uruchamiania :jeszcze ciepłego” komputera te artefakty nie występują. Znalazłem że ktoś tez miał kiedyś taki problem ale nierozwiązany: http://komputery.katalogi.pl/Artefakty_pod...ra-t134304.html

 

Karta nigdy nie była podkręcana, komputer był kupowany we wrześniu. Zasilacz to porządny Chieftec 450W.

Sorry że nie odpowiem Ci (i tak zrobił to poprzednik :P) jednak rzuciło mi sie w oczy że uruchomiłeś Atitoola na karcie nvidii :blink: Jak to zrobiłes bo mi na 8800GT wywala że nie mam CCC zainstalowanego... <_< Ani na Viście ani na XP mi nie działa... Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam otoz mam problem z grafiką EVGA 9600GT mianowicie :

 

Instaluję Windowsa XP Professional SP3 (probowalem z kilkoma wersjami z neta)

po zainstalowaniu wkładam płytę od sterow EVGA (probowalem takze najnowsze stery ze strony Nvidia) no i podczas instalacji nagle pojawia się czarny ekran z mrugającą " _ " i nic dalej sie nie dzieje czekałem z 15 minut i nic... Po restarcie Windows się zawiesza podczas ładowania.

Konfig kompa :

 

e2140

MSI P43

EVGA 9600GT

Tagan 500W

2gb OCZ

Arctic Freezer 7 Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jak zniwelować piszczenie cewek w Galaxy 9600GT Icy Blue? Niestety w trybie 2D i 3D dość wyraznie je słychać. Wiem że każda cewka piszczy, odpuściłbym sobie gdyby były je słychać przy otwartej obudowie/przyłożeniu ucha do grafiki. Niestety nawet przy zamkniętej obudowie wyrażnie je słychać a komputera znowu nie mam az takiego cichego komputera.

Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...