Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś pomysł jak zniwelować piszczenie cewek w Galaxy 9600GT Icy Blue? Niestety w trybie 2D i 3D dość wyraznie je słychać. Wiem że każda cewka piszczy, odpuściłbym sobie gdyby były je słychać przy otwartej obudowie/przyłożeniu ucha do grafiki. Niestety nawet przy zamkniętej obudowie wyrażnie je słychać a komputera znowu nie mam az takiego cichego komputera.

Macie jakieś pomysły?

Czytałem gdzieś kiedyś że dobrym sposobem jest zalać je klejem czy silikonem, nie wiem dokładnie o jaki rodzaj tych substancji chodzi, tylko to się wiąże z utratą gwarancji. Na twoim miejscu oddałbym grafikę na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie cewek to objaw złego dopasowania zwojów do rdzenia. Popularny defekt, szczególnie przy obciążeniu (a już szczególnie w kartach/płytach po vmodach, wtedy cewki wręcz jęczą). Zwykle ludzie zalewają to klejem z pistoletu, ale to wygląda dość nieestetycznie. Chodzi po prostu o to by uniemożliwić drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś kiedyś że dobrym sposobem jest zalać je klejem czy silikonem, nie wiem dokładnie o jaki rodzaj tych substancji chodzi, tylko to się wiąże z utratą gwarancji. Na twoim miejscu oddałbym grafikę na gwarancję.

Zalejesz odkryte cewki, na Galaxy Ice Blue są w ferrytowych osłonkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dnia mam taki problem z Asusem 9600GT 512 MB RAM z Glaciatorem. :

Podczas cold boota (kiedy komputer przez jakiś czas był wyłączony i włączam go) na ekranie startu Windows, kiedy przewinie się parę kresek, pojawiają się takie oto artefakty przez 2-3s.

3222048[/snapback]

Sorry że nie odpowiem Ci (i tak zrobił to poprzednik :P) jednak rzuciło mi sie w oczy że uruchomiłeś Atitoola na karcie nvidii :blink: Jak to zrobiłes bo mi na 8800GT wywala że nie mam CCC zainstalowanego... <_< Ani na Viście ani na XP mi nie działa...
Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi. Atitool działa mi bez problemu. To Atitray tool nie da się zainstalować na GeForce.

BTW na sterach innych niż te z oryginalnej płytki windows uruchamia mi się bez problemu. Czy to możliwe że przez starszy sterownik karta wiesza się na cold boocie?

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi. Atitool działa mi bez problemu. To Atitray tool nie da się zainstalować na GeForce.

BTW na sterach innych niż te z oryginalnej płytki windows uruchamia mi się bez problemu. Czy to możliwe że przez starszy sterownik karta wiesza się na cold boocie?

zależy kiedy masz tego coldboota; sterownik ładowany jest dopiero przy starcie systemu (w xp to jak leci ten pasek da sie zauważyć mrugnięcie) więc jesli moowisz o coldboocie tuz po wlaczeniu kompa to raczej nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy kiedy masz tego coldboota; sterownik ładowany jest dopiero przy starcie systemu (w xp to jak leci ten pasek da sie zauważyć mrugnięcie) więc jesli moowisz o coldboocie tuz po wlaczeniu kompa to raczej nie to.

Właśnie artefakty i/lub zwiecha jest dokładnie po tym mrugnięciu, do "mrugnięcia" wszystko idzie ok. Jak resetuję wtedy na zimno to też mam artefakty. Dzieje się to tylko na sterownikach z płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie artefakty i/lub zwiecha jest dokładnie po tym mrugnięciu, do "mrugnięcia" wszystko idzie ok. Jak resetuję wtedy na zimno to też mam artefakty. Dzieje się to tylko na sterownikach z płytki.

to zainstaluj najnowsze ze stronki nv niby lepiej sie sprawuja w kilku nowszych tytułach. Ja od ostatniego formata używam 174.16 i nie mam najmnijeszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee panowie,cos mi oc karty spadlo na rdzeniu :mur: jak zalozylem accelero,rdzen spadl z 770 na 735.Zle zalozone nie moze byc,bo temperatury sa wyraznie mniejsze i grafa ma chlodniutko. :blink: Ocb Kurde,moze te stery ostatnie siakies lipne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 5400+ (windsor 2x512 cache) @ 3100 widać było w niektórych grach że nie wyrabia. Ten proc którego teraz mam też królem wydajności nie jest ale lepiej sie sprawuje niz AMD ktorego miałem. Jeśli juz chcesz amd to celowałbym w coś z 2x1MB cache z rewizji F3 (np. 5200+ jak znajdziesz) troche pokręcić i jakoś to będzie chodziło :)

 

Eeee panowie,cos mi oc karty spadlo na rdzeniu mur.gif jak zalozylem accelero,rdzen spadl z 770 na 735.Zle zalozone nie moze byc,bo temperatury sa wyraznie mniejsze i grafa ma chlodniutko. blink.gif Ocb Kurde,moze te stery ostatnie siakies lipne.

Nie ukruszyłeś przypadkiem?

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak już na am2+ kupujesz to nie wolisz troche grosza dołożyć do trzeciego rdzenia? Ten procek którego podałeś jest w tym nowszym procesie i z tego co mi sie o uszy obiło wydajność się poprawiła w stosunku do starszych x2.. Musisz poczytać i zadecydować który Ci sie lepiej opłaci i który lepiej wykorzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukruszyłeś przypadkiem?

Hmm...pojutrze zdejme chlodziwo,ale kurcze juz tyle razy zakladalem accelero,zawsze ostroznie i nigdy nie mialem takiego liptona.

A moze przez te stery ??

Edit:

Wszystko wrocilo do normy.Poprostu nie zalozylem radiatorow na sekcje zasilania,a chlodziwo od msi owiewalo wszystko.Takze grafa smiga juz,tak jak wczesniej.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe porównanie w 18 grach po trzy rozdzielczości- 9800GT/8800GTS/9800GTX+/9600GSO 768MB i do tego jedyna HD4850

http://forum.pclab.pl/t456304.html

a teraz porównanie do konkurenta HD3870

9600GSO VS HD3870

sami zobaczcie naprawdę ciekawie

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to bym wolał 9600GT niż HD4670. Tyle, że karta ATi jest tańsza, chłodniejsza ( by najmniej z chłodzeniem ASUS'owskim ), mniej energii pobiera.

 

A HD4830? Na allegro ktoś podał link, gdzie karta nowa była za 370zł chyba.

 

Coś takiego :

 

http://allegro.pl/item612941812_sapphire_h...50_mega_oc.html

 

lub coś takiego 9600GSO with 96SP

 

http://allegro.pl/item611150641_asus_9600g...kow_9600gt.html

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. nie wiem czy jeszcze,ale ATi cos ze sterownikami szwankował i ponoć czesto problemy są... nie to,że jestem jakims fanboyem gefroca... ale jak już chce kupić to musze mie tą pewność,że dobry zakup ;)

 

acha no i chce kupić jakąś używke bo kasy za dużo to nie mam

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...