Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Zna kto sposób jak zrobić żeby w spoczynku karta automatycznie zmniejszała napięciu na rdzeniu, taktowanie na rdzeniu/shaderach/pamięciach?

Wiem że jest sposób że zmianą BIOS'u karty (opis był na egiełdzie jak dobrze pamiętam to był dla kart oparty o G80/G92 natomiast 9600GT jest na G94) ale nie mam zbytnio czasu żeby się w to bawić.

Chociaż nie do końca wiem czy w ogóle jest sens się bawić w zmianę taktowań bo jak czytałem to w BIOS'ie nie da się zmienić napięcia rdzenia.

Karta taka jak w sygnaturze.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. podkrecilem elegancko karte ale pozostaje problem, otóż nie wiem dlaczego po podkreceniu nie chce zaladowac sie mapa i pisze oczekiwanie na graczy i zawiecha. Gra włącza się. Probowalem z MW2 i Cod2 i wtracjie ladowania mapy zacina sie :/

Jakie masz teraz zegary? (taktowania), pewnie za dużo podkręciłeś i dlatego się gry wysypują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mialem

tak :

Core clock 650/975 podkrecilem do 800, teraz mam 750 MHz

Shader Clock 1650/2440 podkrecilem do 2000, teraz mam 1850 MHz

Memory Clock 800/1350 podkrecilem do 1000 teraz mam 950 MHz i chodzi normalnie :P

 

Zarejstrowalem zmianę temperatury plyty głownej z 45 do 51 stopni C, natomiast grafika nie powiększyła temperatury.

Coś mam jeszcze pozmieniać w programie Riva Tuner czy tylko to wystarczy?, a jeszcze jedno, chciałem podkręcić procek z biosu, ale mam zablokowane, jakiś program polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ emilek 9600GT ma odblokowany profil 2D . Moja bez niczego po wyjściu z gry sama przechodzi w takty 2D. Zobacz sobie w RivaTuner jak masz ustawione profile.

No właśnie u mnie nie nie przechodzi. Pewnie dlatego to u Ciebie działa bo masz Gigabyte'a z serii Silent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od pewnego czasu wyskakuje mi bsod z błędem nvdllmkm.sys, problem jest w tym że grafika jest dobra.. u mojego kuzyna grafika chodziła 2 dni i żadnego błędu a u mnie ten błąd ciągle wyskakuje.Czy to czasem nie jest problem z płyta główną? System jaki posiadam to Windows 7 Ultimate 64bit.

 

Mój komputer:

 

Płyta główna: ASRock ALiveSATA2-GLAN

Zasilacz: Chieftec GPS-450AA

Grafika: Asus GeForce 9600GSO GDDR3

Procesor: AMD Athlon x2 3600+

RAM: A-Data Vitesta Extreme Edition 800+ 2x2Gb DDR2

 

Aha i wszystkie sposoby jakie mogą być na ten błąd robiłem czyli starsze sterowniki,podmiana pliku nvdllmkm.sys, instalowanie xp itp.

Edytowane przez Krychu0215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 9600GSO 768 i zauważyłem, że pamięci są tak gorące, że nie da się przytrzymać palca dłużej niż 3-4 sekundy. Karta z Palita wcześniej pracowała w kompie brata (nie była kręcona i modowana) więc nie sprawdziłem tego wcześniej. Dodam, że takie temp. są w idle, rdzeń ma 46 stopni na oryginalnym chłodzeniu. Wiem, że przydałyby się radiatorki ale bez przesady żeby podczas instalacji Windowsa XP człowiek się już martwił czy mu PCB wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 9600GSO 768 i zauważyłem, że pamięci są tak gorące, że nie da się przytrzymać palca dłużej niż 3-4 sekundy. Karta z Palita wcześniej pracowała w kompie brata (nie była kręcona i modowana) więc nie sprawdziłem tego wcześniej. Dodam, że takie temp. są w idle, rdzeń ma 46 stopni na oryginalnym chłodzeniu. Wiem, że przydałyby się radiatorki ale bez przesady żeby podczas instalacji Windowsa XP człowiek się już martwił czy mu PCB wytrzyma.

Temp. rdzenia w normie, a pamięci to swoich nie macałem. Jak w grach będzie działała bez błędów, artów itp. to nie zawracaj sobie głowy, pamięci często są bardzo gorące, ale one to lubią. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam bardzo dziwny problem z kartą graficzną GIGABYTE 9600GT (GV-NX96T512H rev:3.0).

 

Karta działa poprawnie do momentu zainstalowania sterowników. Wtedy następuje ponowne uruchomienie komputera, wszystko idzie OK jednak podczas wczytywania Windowsa ekran robi się czarny i pisze na monitorze że brak sygnału. Windows się normalnie wczytuje , z pamięci można go np: zamknąć albo zrestartować (albo więcej jeśli ktoś potrafi). Początkowe okienka po włączeniu kompa pokazuje OK, bios też. Sprawdzałem kilka różnych sterowników nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Oba wyjścia DVI na karcie zdają się być OK, zachowują się dokładnie tak samo przed jak i po zainstalowaniu sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kartę sprawdziłem na 3 komputerach i na jednym nie ma problemu.

w każdym przypadku używałem sterowników 196.21.

 

platformy testowe:

FOXCONN P35A - nie działa

MSI P45 NEO3 - nie działa

ASROCK Dual Sata Via 880PRO - działa bez problemu

 

System operacyjny to Win XP PRO SP3 EN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kartę graficzną 9600GT 512DDR3 od Palita. Customowy wiatraczek doprowadza mnie do szału swoją głośnością. Czy jest możliwość bezproblemowego swapu chłodzenia z innej karty ?? Nie piszcie mi tu o RivaTunerze, bo chcę zmienić chłodzenie... Słyszałem, że ponoć od 7300GT od Zalmana daje radę, ale wolę coś sprawdzonego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba takie samo chłodzenie (poza kolorem :) ) jak na 8800gs Palita. Więc poczytaj o patentach "przyczepiania" do nich Wentylatorów 90/120mm. Spr. się genialnie. Na moim wisi Fander czarny na min. obr. W 3D trochę podkręcam ale nie więcej jak na 50%. A oryginalny wentylator ma odpięty kabelek od karty i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do posiadaczy Gigabyte 9600Gt w wersji pasywnej. Jak ksztaltuja sie wam temperatury w trybie 2d i po graniu? chcialbym porownc czy przypadkiem nie mam za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kartę graficzną MSI GeForce 9600GT ver OC.

Standardowe takty tej karty to: rdzeń 700, pamięci 1900, shadery 1750. Czy możliwe, żeby ta karta miała tak małe możliwości OC, że na rdzeniu=730MHz mam zwisy podczas gier czy testowania w jakimś Marku?

Pamięci mogę sobie ustawić śmiało na 2000, shadery też więcej niż jest i wszystko chodzi. Temperatury chyba w normie, w spoczynku 40-43C, w stresie (np. podczas testu w Furmarku) ok.65C max. Pytam, bo inni posiadacze 9600GT zwykłej wersji (rdzeń 650) kręcą rdzeń do nawet ponad 800Mhz. Sztuka sztuce nie równej i pewnie trafiłem na "gorszą" wersję? Czy możliwe jest podniesienie napięcia na rdzeniu karty graficznej jakimś programem (może za mało V jest na rdzeniu)? Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Edytowane przez Luk83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kartę graficzną MSI GeForce 9600GT ver OC.

Standardowe takty tej karty to: rdzeń 700, pamięci 1900, shadery 1750. Czy możliwe, żeby ta karta miała tak małe możliwości OC, że na rdzeniu=730MHz mam zwisy podczas gier czy testowania w jakimś Marku?

Pamięci mogę sobie ustawić śmiało na 2000, shadery też więcej niż jest i wszystko chodzi. Temperatury chyba w normie, w spoczynku 40-43C, w stresie (np. podczas testu w Furmarku) ok.65C max. Pytam, bo inni posiadacze 9600GT zwykłej wersji (rdzeń 650) kręcą rdzeń do nawet ponad 800Mhz. Sztuka sztuce nie równej i pewnie trafiłem na "gorszą" wersję? Czy możliwe jest podniesienie napięcia na rdzeniu karty graficznej jakimś programem (może za mało V jest na rdzeniu)? Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

Posiadam rowniez ta karte i rdzen u mnie rowniez max 730Mhz i wyzej nie chce .

Shadery kreca sie spoko do 1900 .

Trzeba by chyba podniesc napiecie rdzenia do dalszego OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do posiadaczy Gigabyte 9600Gt w wersji pasywnej. Jak ksztaltuja sie wam temperatury w trybie 2d i po graniu? chcialbym porownc czy przypadkiem nie mam za duzo.

 

Karta w pasywie takty jak z sygnatury i w 2D max 47c w grach różnie zależy od gry 70-88c. Zamontowałem na niej cichą 80mm na 9v i temp. mocno spadły , 2D 36c, 3D max 50c , furmark max 56c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam rowniez ta karte i rdzen u mnie rowniez max 730Mhz i wyzej nie chce .

Shadery kreca sie spoko do 1900 .

Trzeba by chyba podniesc napiecie rdzenia do dalszego OC.

 

Głupio zabrzmi, ale cieszy, że nie jestem sam:)...Jeżeli wiesz jak podnieść napięcie na rdzeń to pisz, bo czuję że mógłbym jeszcze ją wykręcić. Jeśli jedynymi metodami są zabawy z lutownicą to odpada, gra nie warta świeczki, szkoda gwarancji-za bardzo mi się zresztą ręce trzęsą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w pasywie takty jak z sygnatury i w 2D max 47c w grach różnie zależy od gry 70-88c. Zamontowałem na niej cichą 80mm na 9v i temp. mocno spadły , 2D 36c, 3D max 50c , furmark max 56c.

 

Dzieki za odpowiedz. Zamontowalem z boku na obudowie 80 i lekko dmucha na karte i juz mozna pracowac. W idle 41-43 po graniu 68 max ale...gdy odpale OCCT to tam karta dostaje ostro popalic i max dochodzi do 88. Po graniu nie przekracza 68. Bude mam dosc duza Midi tower Chiefteca i przod 92 i tyl 120.

 

Wczesniej to mi dochodzilo do 100+ co mnie trochu przestraszylo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Cześć Wam, mam Gainwarda 9800GT 1GB DDR3 Golden Sample, najnowsze stery a na kompie program EXPERtool - producenta. Wczoraj chciałem sobie pograć w gry i tak pomyślałem, że sobie podkręcę kartę graficzną. Włączyłem Expertoola i pasku poustawiałem w "Performance "na maxa tj.

Core Clock z 600MHz na 700Mhz

Memory Clock z 900MHz na 1000MHz

Shader Clock z 1500Mhz na 1760Mhz

W zakładce Fan ustawiłem obroty wentylaora na karcie ma maxa. Po ustawieniu zegarów wyświetliło mi się, że karta może nie działać stabilnie.

Włączyłem Battelfield Bad Company 2 i ustawiłem wysokie detali i rodzielczość jakiej używam czyli 1920x 1080. No i powiem Wam, że delikatną różnicę odczułem w wydajności grafiki a wszystko było stabilne. Co pół godziny sprawdzałem temperaturę karty graficznej i wynosiła ona max. 55 stopni - nie dużo bo jak siedzę na necie to ma 46 - 48 stopni.

Czy w taki sposób mogę spalić tą kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...