Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam karte Zotac 9600GT AMP (niebieskie PCB i chyba nieco inne niz referent) i zalozylem na niej Accelero S2. Niby rozstaw otworow pasuje, wiec gra gitara, ale z tego co widze, to niestety maly "rożek" rdzenia jest calkowicie odsloniety. Czy to normalne na na Accelero S2 z 9600GT, czy poprostu ten Zotac ma jakies inne PCB i moge zapomniec o S2 ? A moze taki odsloniety rozek niczym nie grozi ? :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte Zotac 9600GT AMP (niebieskie PCB i chyba nieco inne niz referent) i zalozylem na niej Accelero S2. Niby rozstaw otworow pasuje, wiec gra gitara, ale z tego co widze, to niestety maly "rożek" rdzenia jest calkowicie odsloniety. Czy to normalne na na Accelero S2 z 9600GT, czy poprostu ten Zotac ma jakies inne PCB i moge zapomniec o S2 ? A moze taki odsloniety rozek niczym nie grozi ? :)

 

Powiedz mi jak dokładnie zalozyłes S2 na 96GT, ja nie moge coś załozyć u siebie S2 (2 rurki) na swoją 88GS  :damage_wall:

 

Zarzuć pare foto   :rolleyes:

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeszukałem temat i nie znalazłem takiego pytania. Potrzebuję obniżyć zużycie energii przez komputer. O ile można obniżyć taktowanie zegarów karty aby mnie pochłaniała energii? Domyślnie w 2D mam zegary 550/1375/1000. Czy można obniżyć je i czy w ogóle uda się sensownie zmniejszyć w ten sposób pobór energii? Używam Rivatuner.

Pozdrawiam

crux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla 9800GT zmniejszam o połowę :P Czy można zmniejszyć można, dlaczego niby nie ;)

 

A czy zmniejszy się pobór prunda? Cudów nie oczekuj. To tryb 2D więc nie będzie aż takiej różnicy to raz, dwa nie zmieniając napięcia tylko same takty też wielkiej różnicy nie będzie ;)

 

Ale można, ja tam zmniejszam jak siedzę w pulpicie.

 

post-152946-1271515408,57_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 9800GT a ten nie ma czegoś takiego w standardzie jak tryb 2D. Jest wprawdzie na egiełdzie poradnik jak takowy tryb odblokować na g92 aczkolwiek u mnie taki numer kończy się wojną mrówek po wejściu do windowsa. Nie wiem co jest przyczyną tego stanu rzeczy. Może Gainward tak mocno przyciął, że nie da się tego zrobić, może coś innego kaszaniło ale po dwóch próbach znudziła mi się edycja BIOS.

 

Co do zmiany nastawów ja mam zrobione tak rivą że jest profil z tymi zegarami czyli 300/750/450 i jest ustawione by go ładował na starcie systemu. Mam również profil OC 650/1625/1000.

 

I teraz cały pic polega na tym że mam przypisane hot key'e i np. ctrl+1 to mam niskie takty, ctrl+2 mam wysokie takty. Dodatkowo w rivie ustawiłem ażeby w zależności od taktów przełączał wentylator na inne obroty i tak w pulpicie przy niskich zegarach daje 20% na wentylatorze i karta jest cicha a jak przełączę na profil OC to daje 40% by nie potrzebnie grafa się nie grzała.

 

Także mnie tam nie ciąży zmiana nastawów bo ja w rivę zaglądać nawet nie muszę. Wciskam albo ctrl+1 albo ctrl+2 i mam niskie takty bądź wysokie, edyta: a wentylator już automatycznie zmienia swoje obroty ;)

 

Edyta:

Dołączona grafika

By foh_23 at 2010-04-19

 

a tak wygląda BIOS. Przy czym tryb 2D jest zablokowany i trza edytować HexView:

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil 2d sam wpisales czy jest to oryginalne ustawienie ?

Jezeli jest to odczyt tego co masz w biosie to przy starcie komputera karta powinna pracowac w 2d tak jak to masz w nibitorze pokazane.

HexView samsie zmienia w zaleznosci jak ustawisz/wpiszesz profile.

Sam sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wskazań temperatury na GF9600GT (Zalman) - wg wskazań temperatury w programie dorzuconym przez NVidię - moja karta ma w idle > 50*, stress ~80* (stock - nic nie kręcone). Natomiast wg wskazań termometra na obudowie (nie jest najwyższych lotów ale zawsze coś) - idle 28*, stress 52*. Jakimi wskazaniami bardziej się kierować? Szczerze, to trochę się obawiam, żeby moja karta nie uległa jakiemuś uszkodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termometrem mierzysz wartość gdzieś na powierzchni chłodzenia jak najbliżej rdzenia, programowo teoretycznie jest to wyskalowana rzeczywista temperatura układu. 

 

Zweryfikuj kilkoma programami odczyt softu i trzymaj się tego. Bo przecież czajnik nie parzy na rączce podczas gotowania wody [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś sprawdzał jak działa karta na najnowszych sterownikach nvidi - 258.96 pod Win7 64b ?

Coś mnie podkusiło i po wgraniu tych sterów przestał mi działać NFS Shift (po wybraniu wyścigu i wczytywaniu trasy, wywala mi do pulpitu). Próbowałem zainstalować starsze stery ale problem nie zniknął. Przeinstalowałem grę i też bez rezultatu... Czy w ogóle jest jeszcze sens instalować do naszych kart najnowsze stery ??

 

Edit: Okazało się że winę ponosi nie sam sterownik karty, tylko sterownik PsyhX, który od którejś z nowszych wersji powoduje błąd w grze.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam możliwość kupna Palita GF 9600GT 512 MB 650/900. Karta działa stabilnie, 3DMarka06 przechodzi kilkanaście razy, w grach też nic się nie dzieję. Na szybko podkręciłem ją do 725/1000 i wszystko jest w porządku. Zastanawia mnie jednak pewien fakt. Otóż PCB karty w miejscu gdzie są układy zasilania jest dziwnego koloru. Wygląda to jakby było lekko nadpalone.

Zdjęcie:

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Czy mam się tym przejmować ? Czy to normalny objaw na kartach Palita ? Układy zasilania nie są niczym chłodzone i oczywiście nagrzewają się, ale to chyba normalne.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma dla kart które nie posiadają żadnego chłodzenia na sekcji zasilania :) zakup jakieś radiatory takie jakie przychodzą na ram i, naklej je na mosfety karty i, wrzuć jakiś wolno obrotowy wentylator i, będziesz miał spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radiatory nakleiłem, ale u poprzedniego właściciela mosfety pracowały gołe. Karta ma ponad 2 lata. Czyli rozumiem, że nie ma co się tym przejmować ? Powinna podziałać jeszcze z rok-dwa ?

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw może wzdęcie:

 

http://up.programosy.pl/foto/d_50.jpg

 

i kilka pytań:

1. Czy pasta zalman STG1 nada sie do posmarowania rdzenia? Mam 1 buteleczkę, tylko już troche starą, prawie rok ma.

2. Gdzie jest sekcja zasilania? Czy warto naklejać na nią radiatory?

3. Wokół GPU są 2 zestawy otworów, oba pasują do accelero S1, na których lepiej przykręcic radiator? Zewnętrznych, wewnętrznych, czy bez róznicy?

4. Czy te plastikowe zapinki (do accelero) sa wymagane? Złamał mi się jeden przy demontażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jesli była dobrze zamknięta to na krótką metę się nada, ale lepiej poszukać czegoś co nie ma skłonności do wysychania. Przed posmarowaniem upewnij się że dobrze usunęłeś resztki poprzedniej pasty. Do tego świetnie nadaje się alkohol izopropylowy.

2. Sekcja zasilania jest zaznaczona czerwonym, jeśli nie jest fabrycznie przykryta radiatorami to nie trzeba, ale warto dać na nią chociarz nawiew.

3. Wszystko jedno byle równo przykręcić.

4. Jesli piszesz o tych czarnych haczykach do podwieszenia accelero za pcb to nie są one konieczne. Moje używane accelero jest ogołocone z wszelkich plastików i jest mu z tym dobrze :D .

post-127959-0-09918000-1303756468_thumb.jpg

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jesli była dobrze zamknięta to na krótką metę się nada, ale lepiej poszukać czegoś co nie ma skłonności do wysychania. Przed posmarowaniem upewnij się że dobrze usunęłeś

 

Jaką pastę byś polecał? Nigdy za specjalnie sie nie interesowalem która jest dobra, zawsze jak trzeba bylo, kupowałem zalmana, bo sie łatwo pędzelkiem smarowalo :P

 

2. Sekcja zasilania jest zaznaczona czerwonym, jeśli nie jest fabrycznie przykryta radiatorami to nie trzeba, ale warto dać na nią chociarz nawiew.

 

Od nowości jest goła i wesoła, teraz ma nawiew od wentyla przywiązanego do S1.

 

 

Po ponownym założeniu, odpaliłem furmarka i jak temp. rdzenia doszła do 98*C to wyłączyłęm fura :P Ale w sumie "problem solved" skoro przed ponownym zalozeniem chlodzenia wywracała sie przy 60*C.

 

Czym sprawdzić stabilność karty jak nie furmarkiem? 1 przebieg 3d marka 06 wystarczy? Niedlugo chce troche podbić MHz na tym i nie wiem czym testować.

 

 

Edyta:

 

aaaa, i czym podkręcać? :D w sterownikach nvidii nie widze juz takiej opcji, a wiem ze kieeeedyś była.

Edytowane przez WombaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na radeonie s1 dobrze się spasowało za 4 podejściem także kombinuj dalej :lol2: . Jak ci się uda równo przykręcić to odrazu zauważysz różnice w temp. Z past to już co kto woli, ja osobiście używam arctic MX-2, zbliżona wydajnością do zalmana, ale nie wysycha. Nakładanie jej jest jednak nieporównywalnie cięższe. Na dobrą metę często się tego nie robi.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.W najbliższym czasie będę przesiadał się z 8600gt na jakąś lepszą kartę.Mój wybór padł na jakieś 9600gt.Wiem że są wydajniejsze karty w podobnej cenie (coś tam trzeba ewentualnie dołożyć) ale z tego co czytam to 9800,8800 i ostatnio 4850 są awaryjne (głównie padają pamięcii jak dla mnie troszkę zbyt prądożerne.Wolałbym coś do 95W max.).Jak sprawa wygląda z awaryjnością kart 9600gt ?Chciałbym się zmieścić w cenie 180 zl +kw.Z jakim chlodzeniem najlepiej szukać karty?

 

 

PS.Przepraszam jeśli napisałem posta w złym dziale.Jestem tu pierwszy raz i nie widziałem czy napisać tutaj czy w dziale "Co kupić?".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600 jak i reszta wyżej wymienionych kart jest tak samo awaryjna jeśli pochodzi od dobrego producenta. Pamięci w 4850 padały na referentach (pamięci firmy Qimonda). Sam posiadam dwie takie karty i działają już kilka lat bez problemu, jedynie referent padł. Moim zdaniem warto kupić coś wydajniejszego, a pobór prądu jest wyższy głównie pod obciążeniem.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...