Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

To ja tak na szybko ;]

 

9600GT inno3D (wersja normalna)

 

Karta robi 770/1950/1125 (2250DDR) bez żadnych modów ;]

 

Wentyl jest ustawiony automatycznie na 35% i w 2D jak i zarówno 3D jest bardzo cichy (mam WC i dosyć dobrze wyciszony komputer, także wiem co mówie ;P)

 

Temp idle 38-40, stress dobija do 65* w Crysisie ;)

 

Zrobione na szybko:

Dołączona grafika

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie czas zmienić kartę, przypominam że miałem już do czynienia z 8800GS ale ją oddałem, bo sądziłem że 9600GT będzie dużo lepsza a niewiele droższa no i jednak tak sie stało. 50 zł różnicy to niewiele, a chyba warto dopłacić do choćby 512mb i 256bit. Teraz stoję przed dylematem gdyż kupiłem monitor 24" no i mój 7900GS nie wyrabia, pomóżcie co będzie lepszym wyborem zakładając że przeznaczam na kartę max 500-510 zł.

 

Z 9600GT mamy takie propozycje:

 

Asus 9600GT 509 zł

 

POV 9600GT 509 zł

 

Palit 9600GT 505 zł

 

Z tych wszystkich najbardziej do mnie przemawia do mnie Asus wiadomo firma :D ale Palit też nie najgorszy. Poradźcie co wybrać :P myślicie że ceny jeszcze spadną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie czas zmienić kartę, przypominam że miałem już do czynienia z 8800GS ale ją oddałem, bo sądziłem że 9600GT będzie dużo lepsza a niewiele droższa no i jednak tak sie stało. 50 zł różnicy to niewiele, a chyba warto dopłacić do choćby 512mb i 256bit. Teraz stoję przed dylematem gdyż kupiłem monitor 24" no i mój 7900GS nie wyrabia, pomóżcie co będzie lepszym wyborem zakładając że przeznaczam na kartę max 500-510 zł.

 

Z 9600GT mamy takie propozycje:

 

Asus 9600GT 509 zł

 

POV 9600GT 509 zł

 

Palit 9600GT 505 zł

 

Z tych wszystkich najbardziej do mnie przemawia do mnie Asus wiadomo firma :D ale Palit też nie najgorszy. Poradźcie co wybrać :P myślicie że ceny jeszcze spadną ?

 

asus i pov mają z pewnością lepsze chłodzenie od tego palita, który jest do tego głośny.

Ja bym wybrał, któryś z tych. Zwykły Palit (nie sonic) jest okey, gdy jest znacznie tańszy od konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus i pov mają z pewnością lepsze chłodzenie od tego palita, który jest do tego głośny.

Ja bym wybrał, któryś z tych. Zwykły Palit (nie sonic) jest okey, gdy jest znacznie tańszy od konkurencji.

Palit głośny? Z tego co wyczytałem to jest on niesłyszanly w 2D, dopiero w 3D zaczyna on lekko hałasować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit głośny? Z tego co wyczytałem to jest on niesłyszanly w 2D, dopiero w 3D zaczyna on lekko hałasować...

 

hmm, wydawało mi się, że chłodzenie na karcie palit 8800gs i 9600gt jest identyczne. W sumie jak się głębiej przyjrzałem to się troszkę różni. Na 8800gs chłodzenie palita jak i gainwarda jest głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem tego najtańszego Palita i chłodzenie jest naprawdę ciche a i wydajniejsze niż sądziłem. Z obrotami ustawionymi na sztywno w RT na 40% temperatury nie przekroczyły 55°C, a było cicho (chociaż na CPU jeszcze BOX, więc to wyjątkowo subiektywna ocena :]).

Karta na razie lata na 770-1900/950.

 

Aha i polecam sklep RAV.PL, wszystko poszło szybko i sprawnie (chociaż jakość można zweryfikować dopiero, gdy coś się zepsuje, a dają gwarancję wewnętrzną), trochę ciężko się do nich dostać.

Edytowane przez Aresius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, wydawało mi się, że chłodzenie na karcie palit 8800gs i 9600gt jest identyczne. W sumie jak się głębiej przyjrzałem to się troszkę różni. Na 8800gs chłodzenie palita jak i gainwarda jest głośne.

No z tego co wiem na 8800GS od palita nie było regulacji obrotów wentylatora :) Na 9600GT już jest regulacja, chodzi głośno tylko podczas startu systemu i chyba jak jest bez sterowników(tak wyczytalem na frazpc, ktoś zrobił recke tej karty i tak o niej pisał). Po ich zaainstalowaniu pod windows'em działa już regulacja i jest cisza. :) Edytowane przez Gimliś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest różnica :D lepiej palita :D ale szkoda ze palit nie robi 1 slotowego :D

 

Lanc gdzies byl do 88GT na purepc powino byc to samo

 

ps zamierzam kupic grafe 9600GT po świetach ale nie wiem jaki model kupić myslalem nad Plait 96GT Sonic

lub POV, asus lub moze cos innego :D

Edytowane przez FlywiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

Zmieniałem chłodzenie na inno3D i takich parę spostrzeżeń:

1. Na GPU jest szara/srebrna pasta ;)

2. Memki to Samsung 1ns.

3. PWM pod obciążeniem bez żadnego chłodzenia na nim jest letnie.

 

A tutaj temperatury na WC :mrgreen:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak to po co :) wieksza srednice wentylatora ma :) - rozchodzi mi sie tylko o rodzaj zastosowanego chlodzenia :) wiadomo ze tak samo sie moze podkrecic xD ( chodzi mi o ta karte BFG )

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego zasilacza wymaga 9600gt? Zastanawiam sie czy nie wpakowac jej do drugiego pc, a mam tam Chieftec HPC-360-302-DF 360W.. Poradzi sobie? Przy obecnej konfiguracji sprzetu 24/7 - E2160 @ 3,4ghz , 2x ddr2 , asus p5w dh deluxe i 8500ge napiecia trzyma idealnie. Nie chce wymieniac zasilacza, jesli nie poradzi sobie to na pewno odpuszcze sobie wymiane karty.

 

edit

Z tego co pamietam - zasilacz ma niestety 1 linie 12+ 17A.

Kiedyś radził sobie z Athlonem 64 3700+ SAN DIEGO @ 3200mhz i GF 6800gs - a to chyba duze pochlaniacze energii?..

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...