Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

@Lanc przecież już podałem link do biosu z 1.15v :wink:

No ja wiem, że podałeś link, tylko że po wgraniu tego biosu taka Riva Tuner (monitoring) nie widzi w ogole taktowań karty, ani jej nie rozpoznaje poprawnie :lol: :mur:

 

Wyedytowałem samemu bios na 1.15v i dzieje się tak samo... Wychodzi na to, że Nibitor jeszcze nie obsługuje w pełni 9600GT i źle zapisuje bios ;)

 

@acrobat13

Może być problem na tym zasilaczu. Fakt, że 6800GS trochu prądu ciągnie, ale 9600GT ciągnie więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od kogo kupujesz tego inno3D :P Ja tam za swojego dałem 500 zł, ale nvm ;]

 

Niesamowite jest te 33* pod obciążeniem. Brakuje mi vmoda do tej karty, no i referaty mają OVP przy około 1.3v :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh .. jak sie ma wtyki to juz sie kupi za 480-490 ....

ale lepiej miec kolege w stanach wracajacego na swieta i przywozacego w tej cenie 8800gt ;]

za 50zł wiecej to nowke 8800gt z wysylka mozna bylo w stanach juz w listopadzie kupic... jak sie ma wtyki :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Odradzam zakup kart POV i Asus w Vobisie, ponieważ są to prawdopodobnie odrzuty produkcyjne. Najpierw zakupiłem POV i miałem ją w kompie niecałą godzinę. Potwornie piszczące cewki w 2D, dźwięk o takiej częstotliwości i poziomie, że nie szło tego na dłuższą metę wytrzymać. Tego samego dnia została mi wymieniona na Asusa. I co się okazało... ta sama historia. To są te same karty bardzo kiepskiej jakości. Sprawdzane na dwóch różnych komputerach więc nie ma mowy o niekompatybilności. Obecnie jestem na etapie roszczenia zwrotu gotówki. Karty pojechał co centrali Vobisu na gwarancji. Czas oczekiwania na decyzje, 14 dni. Koszmar. Sam nie wiem co z tym zrobią... miał ktoś podobną sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ref PCB, tam piszczą cewki...

 

Tylko, że u mnie piszczą tylko pod obciążeniem (nie jakoś strasznie głośno, ale słychać je), w 2D nic nie piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ref PCB, tam piszczą cewki...

 

Tylko, że u mnie piszczą tylko pod obciążeniem (nie jakoś strasznie głośno, ale słychać je), w 2D nic nie piszczy.

W tym przypadku na odwrót. W 3D przy standardowych ustawieniach karty (obroty na 100%), co prawda wiatrak wyje (co jest zrozumiałem prze ref) ale cewek nie słychać. Przy 2D to jest koszmar... nie przesadzam. Nie życzę nikomu pracy z takim komputerem. Gimnastykowałem się z Riva Tunerem na różne sposoby i nic nie udało mi się zrobić. Ma to wyraźny związek z wentylatorem. Gdy do zatrzymywałem palcem piski i skwierczenie ustawały po 2-3 sekundach, po tym jak wentyl ruszał wszystko wracało do "normy" :(! Jedynym wyjściem z tej sytuacji byłaby zmiana chłodzenia na pasywne, ale to są dodatkowe koszty i utrata gwarancji gdyby coś nie powiodło się w tej operacji. Postanowiłem, więc oddać na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie rozbawiłeś z tymi cewkami :lol2: , czyli wentyl hałasuje przy małych obrotach.

Co ma wentyl do piszczenia? Czyli według Ciebie to on skwierczy i piszczy. Nie znam się i nie uważam się za za specjalistę, ale ma to wyraźny związek z zasilaniem wentyla. Kiedy się je odcina problem znika. Umiem odróżnić pisk od szumu powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam POV i w 2D karta bez obciązenia jest cichutka, nic nie piszczy w 3D też nie, dopiero po podkręceniu delikatnie słychac cewki a mam bardzo wyciszony sprzęt;) miałes pecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i niestety powiem że u mojego kolegi (zresztą jak wsadziłem to mojego kompuetra było to samo) tez piszczą cewki (ma POV). Dobrze żę ja się nie skusiłem na te z Vobisu, czasem nie ma się co napalać :)

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się najwyraźniej mam pecha co do tych kart. Mimo wszystko nadal uważam, jeśli ktoś zastanawia się nad tą ofertą niech się poważnie zastanowi, dlatego napisałem jak sprawy się mają. Po co ktoś ma się znaleźć w mojej sytuacji, ale najwyraźniej społeczność się tu udzielająca to lekko mówiąc, ignoranci. Trudno. Moje intencje były jak najszczersze. Po to jest chyba forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...