Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się najwyraźniej mam pecha co do tych kart. Mimo wszystko nadal uważam, jeśli ktoś zastanawia się nad tą ofertą niech się poważnie zastanowi, dlatego napisałem jak sprawy się mają. Po co ktoś ma się znaleźć w mojej sytuacji, ale najwyraźniej społeczność się tu udzielająca to lekko mówiąc, ignoranci. Trudno. Moje intencje były jak najszczersze. Po to jest chyba forum...

Ale przecież ciebie nikt nie ignoruje ;]

 

Wracając do sprawy wentyla. Na inno3D przy 35% wentyla nie słychać, przy 55% bardzo słychać łożysko, jakby się obijało, przy 70% w górę słychać sam szum (łożyska nie słychać).

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sallinger dla mnie jesteś takie ciele mele :wink: , zanim oddałeś karte na gware było zapytać na forum , a nie pisać , że jakieś odpady sprzedają . Często się zdarza , że wentyl nawet na nowej nie działa jak potrzeba i czasami wystarczy żeby popracował kilkanaście godzin by się "dotarł" lub wystarczy go nasmarować. I tak zdecydowana większość użytkowników zmienia refencyjne chłodziwa zwłaszcza na kartach pokroju 8600gt/9600gt/8800gt i nie ma co się głowy zawracać refencyjnym chłodzeniem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sallinger dla mnie jesteś takie ciele mele :wink: , zanim oddałeś karte na gware było zapytać na forum , a nie pisać , że jakieś odpady sprzedają . Często się zdarza , że wentyl nawet na nowej nie działa jak potrzeba i czasami wystarczy żeby popracował kilkanaście godzin by się "dotarł" lub wystarczy go nasmarować. I tak zdecydowana większość użytkowników zmienia refencyjne chłodziwa zwłaszcza na kartach pokroju 8600gt/9600gt/8800gt i nie ma co się głowy zawracać refencyjnym chłodzeniem :wink:

Nie czytacie wyraźnie co napisałem. To nie łożysko. Zatrzymywałem wentyl palcem na 0. Tak jak można zatrzymać wentyl od procka - zatrzymany jest dopływ zasilania wentyla. Zanim ruszy na nowo mija kilka sekund. Podobnie jest w karcie. Tylko, że po zatrzymaniu wentyla w karcie jeszcze przez 3 sekundy po tym słychać piski i charakterystyczne skwierczenie, które powoli milkną, więc nie dam sobie wmówić, że to wentylator piszczy podczas obrotów. Po 5 sekundach wiatrak restartuje a wraz z tym piski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...To nie łożysko. Zatrzymywałem wentyl palcem na 0. Tak jak można zatrzymać wentyl od procka - zatrzymany jest dopływ zasilania wentyla.

Zgadzam się, to nie łożysko. Jednak zatrzymanie wentylatora palcem nie powoduje odcięcia zasilania, przynajmniej nie od razu.

... po zatrzymaniu wentyla w karcie jeszcze przez 3 sekundy po tym słychać piski i charakterystyczne skwierczenie, które powoli milkną, więc nie dam sobie wmówić, że to wentylator piszczy podczas obrotów. Po 5 sekundach wiatrak restartuje a wraz z tym piski.

To jest "normalny" efekt. Jeśli zablokujesz wentylator, to elektronika po pewnym czasie (kilka s zazwyczaj) przechodzi w tryb restartu, czyli silnik dstaje tylko krótkie impulsy "próbne", więc jest cicho.

 

Najprawdopodobniej jest to wina karty - źle dobrana częstotliwość PWM dla tego wiatraka, skutkiem czego piszczą uzwojenia silnika (90%) lub piszczy dławik wygładzający prąd wiatraka (10%, o ile ta karta ma takowy zamontowany). Bardzo prosto można to sprawdzić - wystarczy podłączyć chłodziwo pod 5V z molexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomazzi to nie cewka , bo na wyższaych obrotach niby te odgłosy giną , a przy niskich obrotach prąd przepływający jest niewielki i cewka nie prawa drgać. Z tym blokowaniem to też nie dokońca prawda , to samo dzieje się jak w wentylatorze zastosowany jest słaby magnes , bo zatrzymaniu mija kilka sekund zanim wentyl zacznie się kręcić , a wystarczy ruszyć wentyl i odrazu zaczyna się kręcić. Skąd masz pewność , że na karcie zastosowano impulsowy regulator napięcia do wentyla :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

1. Na wyższych obrotach odgłosy giną, bo zmienia się współczynnik wypełnienia. (edit: czyli zmienia się dominująca harmoniczna i uzwojenia wypadają z rezonansu /edit)

2. Chodzi o to, że po zatrzymaniu jeszcze jakiś czas piszczy, a nie o to że staruje z opóźnieniem. Jest to efekt działania zabezpieczeń wbudowanych w wentylator. Nie trzeba dużych prądów aby słyszeć pisk - dźwięk przenosi się przez łopatki wirnika i inne elementy, które działają jak membrama w głośniku. Od pewnego czasu pracuję nad uprocesorowym kontrolerem momentu obrotowego, który poewnego razu wyrwał się spod kontroli i zagrał bardzo dziką melodyjkę na uzwojeniach silnika, który stał w miejscu ;)

3. 100% kart od czasów gf5xxx ma regulator PWM.

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra , ale nie ma bata by na jednej z kart zamontowana inne wartości elementów , przecież to robot wkłada elementy na laminat :wink:. Będe upierał się , że jednak to wina wentylatora i dziwne , że dwie karty Pov referent i Asus z nierefencyjnym pcb miały taki sam objaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Rev. PCB nie ma tu nic do rzeczy, sygnał PWM powstaje w GPU, skąd wychodzi na GPIO, do którego jest podłączony 1 malutki tranzystorek sterujący wiatrakiem ;) W zasadzie źle się wyraziłem, nie można powiedzieć, że jest to "wina" czy "wada" karty - poprostu źle dobrano wentylator do regulatora lub odwrotnie. Można to naprawić na wiele sposobów, ale to nie jest dział "elektronika".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś może gdzieś fotkę 9600GT od Galaxy ze ściągniętym chłodzeniem ?

 

EDIT: Dziękować ;]

Lancu dzis mialem przez chwile Galaxy 9600GT w rekach... bardzo fajna karta... niestety dzis przyslal ja kurier i dzis ja wyslalem wiec kicha :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm bardzo przyjemna cena, chyba jutro kupię i zdam relację co i jak bo mieszkam w Warszawie to sobie odbiorę i przetestuje :D Tylko nie wiem czy jeszcze nie poczekać skoro cena tak spada, a karta nie potrzebna mi na gwałt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancu dzis mialem przez chwile Galaxy 9600GT w rekach... bardzo fajna karta... niestety dzis przyslal ja kurier i dzis ja wyslalem wiec kicha :/.

Trzeba było spisać dane z kontrolerów, coby vmody wyczarować ;]

 

Wbijaj czasem na to śmieszne GG [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem wiekszosc tematu, ale nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytania.

 

1. Czy jest sens kupowac tę kartę biorac pod uwage moje mobo? (pci-ex 1.0a) Ponoc roznice są minimalne, ale moze coś się zmieniło...

2. Czy moj zasilacz pozwoli na o/c karty (bez v-modow)

3. Czy na referencyjne pcb na 100% wchodzi s2 (ktos probowal)?

 

Z góry dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jest sens kupowac tę kartę biorac pod uwage moje mobo? (pci-ex 1.0a) Ponoc roznice są minimalne, ale moze coś się zmieniło...

2. Czy moj zasilacz pozwoli na o/c karty (bez v-modow)

3. Czy na referencyjne pcb na 100% wchodzi s2 (ktos probowal)?

1. Nic się nie zmienilo, można kupić karte.

2. Raczej pozwoli na zabawe z OC

3. Tego to nie wiem, niech wypowiedzą się posiadacze s2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie ... oplaca sie to to brac, czy doplacic do innej firmy/wersji ?

Suszarka jest blizniaczo podobna do tej z wersji 8600gt sonic i sonic+ - ani to ciche, ani wydajne ;) Tzn tragedii nie ma, ale jednak do s2 w ogole nie ma porownania. Jezeli jednak ktos byłby w stanie ptowierdzić, że S2 wejdzie na tę kartę, od razu bym zamowił.

 

Btw, chyba jest tam blad w opisie.

 

Technologia wykonania

 

80 nm

Oficjalna strona AC potwierdza ;]

Faktycznie ;)

 

http://www.arctic-cooling.com/vga1.php

 

Dzięki, w takim razie za pare dni u mnie zawita ;)

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darkx Po podkręceniu 8600GT Palita jest wręcz przeciwnie do dego co piszesz, a jeśli chodzi o głośność to kwestia nowego wiatraka za około 10zł (pisałem już o tym wcześniej).

 

Patrząc na testy tego Palita 9600GT wychodzi na to, że jest bardzo wydajny...

 

http://pcarena.pl/page/82324/5/GeForce-960...krok-przed-ATI/

 

Przy tej cene, moim zdaniem, jak narazie najatrakcyjniejszy 9600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darkx Po podkręceniu 8600GT Palita jest wręcz przeciwnie do dego co piszesz, a jeśli chodzi o głośność to kwestia nowego wiatraka za około 10zł (pisałem już o tym wcześniej).

 

Patrząc na testy tego Palita 9600GT wychodzi na to, że jest bardzo wydajny...

 

2939818[/snapback]

tylko, ze referencyjne 9600GT maja pcb od 8800GT, a Palit ma swoje... wiec nie wiem czy na pewno wejdzie ten S2

Podejrzewam, ze rozstaw otworow bedzie identyczny, jedynie pcb krotsze (co jest mi bardzo na reke swoja droga).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem tylko o wymianie samego wiatraka - fabrycznego na chociażby AC 8L.

 

Samo Arctic Cooling Accelero S2 kosztuje ponad 50zł i trochę się zaciera obraz 9600GT jako taniej karty, przynajmniej jak dla mnie.

Z tym, ze ja mam accelero "przechodnie" z 8600, ale nie robmy juz offtopa ;) A co do s2, to zaryzykowalbym stwierdzenie, ze takie chlodzenie za taka kase to "interes zycia".

 

E: Szukałem w sieci, ale nie znalazłem - jaka dlugosc ma to zmodyfikowane PCB od Palita? Też ~23cm, tak jak referent? Bo wydaje mi się trochę krótsze, ale może to złudzenie optyczne.

 

Btw,

 

http://otido.pl/product_info.php?products_id=50005

http://www.megadeal.pl/product_info.php?info=p4518

http://kdo.pl/product_info.php/products_id/25468

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=27189

 

Wszędzie "proces technologiczny: 80 nm" Masowa pomylka, czy jakis "wynalazek" Palita?

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/292184 - w zadnym z odnosnikow nie znalazlem "proces technologiczny: 65 nm". Już miałem ją zamawiać, teraz mam mętlik w głowie :|

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem tego palita (nie sonic). W idle jest jest niemal niesłyszalny, dla bardziej wrażliwych na hałas można określić go jako bardzo cichego. A już stojąc od kompa 1 m dalej jest naprawdę elegancko. W stresie też jest cicho, obroty się chyba nie zwiększają.

 

Ale jest inny motyw, coś bardzo delikatnie piszczy (takie "pi pi pi pi pi") w stresie, nie przeszkadza mi to, ale warto zauważyć taki fakt. Żeby to usłyszec trza zbliżyć ucho do karty. Ciekawe jak będzie po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem tego palita (nie sonic). W idle jest jest niemal niesłyszalny, dla bardziej wrażliwych na hałas można określić go jako bardzo cichego. A już stojąc od kompa 1 m dalej jest naprawdę elegancko. W stresie też jest cicho, obroty się chyba nie zwiększają.

 

Ale jest inny motyw, coś bardzo delikatnie piszczy (takie "pi pi pi pi pi") w stresie, nie przeszkadza mi to, ale warto zauważyć taki fakt. Żeby to usłyszec trza zbliżyć ucho do karty. Ciekawe jak będzie po OC.

Mam wielką prośbę - mógłbyś zmierzyć długość pcb? Oraz powiedzieć, gdzie kupiłeś ;) Z góry dzięki

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2941019

z tego testu wynika , że podkręcony 9600gt jest szybszy od 8800gt. Nieźle

Ekhm, chyba zły link ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dł. to 21 - 22 cm. Komputronik.

 

Ale nie polecam Palita, OC tragiczne! Ati Tool 0.26 sypie artefaktami po kilku sekundach, przy (tylko się nie śmiejcie, ok? <_< ) 700 MHz na rdzeniu! Przynajmniej wiadomo skąd ta cena, na czymś musieli oszczędzić. Zastanawiam czy ta karta w ogóle się podkręca.

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...