Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

side a wiesz moze jaki pobor pradu beda mialy 96GT tak na oko? podobny do 79GT czy moze wiekszy?

 

bo jeszcze ten zasilacz u mnie moze byc problemem - 350W, 17A na 12V

 

a jak kupie 96GT to proc pojdzie pewnie tez na 3GHz i nie wiem czy da rade ten Seasonic (86GT, 79GT jakos ciagnie nie wiem jak z lepszymi :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g dostępnych i pewnych info, max.95W (czyli realnie trochę mniej).

Nie przewiduję ewentualnych problemów po podłączeniu do mojego Chiefa(10A+15A), ale myślę o czymś mocniejszym(choć przede wszystkim z myślą o zasiłce oznaczanej 80+ ,czyli o dużej efektywności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli oficjalnie ~15W mniej niż 88gt. Realnie pewnie będzie w stresie w okolicach ~60-70W. Wartości zbliżone do 1950pro a tą można na pasywie puścić. Oczywiście to wszystko to moje przypuszczenia :)

 

Bardziej interesuje mnie czy karta będzie miała funkcję obniżania napięcia przy 2d tak jak gigabyte 88gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DarkArrow czym się przejmujesz ten zasilacz co masz to pociągnie wykręconego c2d na maxa i 9600gt ostro kręcone :wink. Nvidia tdp 8800gt podawało ok 105wat , a realny pobór bez oc to 78wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałeś wyników 9600gt także nic nie mów :lol2: , wyniki są zaskakujące :lol2: . Oc musi być lepsze ze względu na mniejszą ilość tranzystorów w strukturze :wink:

Wyniki są przewidywalne, mam nadzieje, ze SPU jest podrasowane, bo w serii GeForce 8tys. to było najsłabszą stroną. Przy teoretycznym potencjale tej architektury podwójnie pompowane ALU podobnie jak wcześniej TMU dałoby dużo lepsze efekty w podniesieniu wydajności. W serii 7tys. tak właśnie uczyniono, dodając podwójne MADD i wynik skoczył wspaniale, więc może mała zamiana MUL na MADD i będzie o 50-80% wyższy lot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wydajność ma byc zblizona do 88GT. Będzie odstawac o jakies 15-20%. Ale przeciez od czego jest OC ? W 88GT po OC karty wydajnośc prawie wcale nie rosła, jesli w 96GT będzie dawala jakis zysk to moze naprawde zblizyc sie wydajnością (NA TO WŁASNIE CZEKAM) :)

 

A tutaj zeby bylo co ogladac w oczekiwaniu na karcioche:

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=2765

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=2766

http://twojepc.pl/news16206.html

http://pcarena.pl/page/82245/Nowe-szczegol...kartach-9600GT/

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wydajność ma byc zblizona do 88GT. Będzie odstawac o jakies 15-20%. Ale przeciez od czego jest OC ? W 88GT po OC karty wydajnośc prawie wcale nie rosła, jesli w 96GT będzie dawala jakis zysk to moze naprawde zblizyc sie wydajnością (NA TO WŁASNIE CZEKAM) :)

Oby tylko cena była znośna, bo w tej chwili Nvidia może podyktować każdą, przecież Radeony nie stanowią żywotnego zagrożenia gdziekolwiek od przeszło roku. Tylko czemu brak high endu, muszą być istotne problemy, by zrobić całkowity skok na kasę w tych 65 nanometrach. :mur: Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli u nas w PL z tego 600 zł wyjdzie ;) ale to dobra cena IMO i tak. PS: 9600 będzie wydajnościowo na poziomie 3870, więc jeżeli AMD będzie chciał walczyć ceną a nVidia nie zostanie mu dłużna, to możemy się spodziewać duzego spadku cen ;)

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko cena była znośna, bo w tej chwili Nvidia może podyktować każdą, przecież Radeony nie stanowią żywotnego zagrożenia gdziekolwiek od przeszło roku. Tylko czemu brak high endu, muszą być istotne problemy, by zrobić całkowity skok na kasę w tych 65 nanometrach. :mur:

Ke zwlaszcza te sprzedajace sie jak cieple buleczki radki 3850 na pewno nie stanowia zagrozenia ;)

 

A cena 9600 to raczej z 550 zeta bedzie przy euro po 3.6-3.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to wina sterów, ale w SLI straszna klapa o_O Ogolnie karta zapowiada się niezle. Ati będzie musiało znowu zbić ceny swoich kart, jeżeli chca konkurować z 9600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na Palita tak strasznie nie czekam od czasu, kiedy zaczeli plombowac chlodzenie...

a zdjecie plomby to 5 min,wygrzac karta i uzyc zyletki i plomba w nienaruszonym stanie czeka az karta padnie Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki są przewidywalne, mam nadzieje, ze SPU jest podrasowane, bo w serii GeForce 8tys. to było najsłabszą stroną. Przy teoretycznym potencjale tej architektury podwójnie pompowane ALU podobnie jak wcześniej TMU dałoby dużo lepsze efekty w podniesieniu wydajności. W serii 7tys. tak właśnie uczyniono, dodając podwójne MADD i wynik skoczył wspaniale, więc może mała zamiana MUL na MADD i będzie o 50-80% wyższy lot.

A skad te wszystkie madrosci wziales? Nie mowie ze to nie prawda, tylko ciekawi mnie zrodlo :)

 

Ja tam na Palita tak strasznie nie czekam od czasu, kiedy zaczeli plombowac chlodzenie...

Ja wlasnie za to samo krzywo patrze na ta marke :) Ale chyba sie czepiam... Bo poza tym drobnym faktem wszystko jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no calkiem niezle, wydajnosc na poziomie HD3870 a w niektorych grach bardzo zblizona do 8800GT

 

do tego co zauwazylem to AA/AF najmniej obciaza 9600GT

 

jedynie martwi mnie temperatura i pobor pradu, jednak trzeba czekac na wiecej testow :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta naprawde dobra. nVidia przyspala troche w rynku srednim po wydaniu 88gt i gts ale 8800gs i 9600 gt powracaja w pelnej krasie w ten przedzial cenowy. Wiadomo jak to na poczatku bedzie z cenami w naszym kochanym kraju ale to tylko kwestia doslownie 2 tygodni jak ceny poleca na leb i wszystko sie unrmuje. Do tego po testach wstepnych widac ze 9600 gt ma niezly algorytm na AA i AF - naprawde spadki sa male. Ostatnio byl news ze nv sprzedala 2 mln chipow g92 (niazdzaca ilosc 88gt) wiec nei dziwie sie ze nie spieszyli sie w rynem mid-end jak i tak zarabiali krocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy z tym chlodzeniem jest paskudne, glosne i w ogole bee (identycznie jak wersja 8800GT w tej wersji). Trzeba poczekac na jakies wariacje na temat.

 

grafa ogolnie do rozdzialki 1280 styka. wyzej juz niekoniecznie. pozostaje kwestia OC.

 

chyba ci co liczyli, ze karta zaoferuje jakies zadziwiajace zmiany w architekturze i przy 64 shaderach bedzie performowac podobnie do 8800GT moga czuc sie nieco zawiedzenie (IMO).

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...